22. června 2010

Radarový systém CERAD


Co míchá počasím v našem okolí? Radarový sytém CERAD (stav z r. 1998 - teď je to určitě mnohem hustší) a jiné. 

Komentář čtenáře: "Polsko má celkem 8 radarů. Současný hyperaktivní stav s povodňovou perspektivou na JV země činí radary Rzesów, Brzuchania u Krakowa a Ramźa u Katowic. Polské radary prochází značnou modernizací ve smyslu napojování na elektronickou výměnu dat ze systému POLRAD (Polsko), na CERAD (EU) až po NORDRAD (Skandinávský radarový systém). Polsko: Nejvyšší počet radarů ve Střední Evropě = radarový ping-pong ("obíhačka")."

Zdroj obrázku a více informací: http://www.imgw.pl/wl/internet/zz/english/projects/_smok_des/html/ab2_9.html


4 komentáře:

 1. Radar Skalky- firma Gematronic a její úspěchy
  http://www.gematronik.com/products/projects/

  OdpovědětVymazat
 2. Asi nemůže být moc těžké změřit, co radar vyzařuje.
  Na http://mind-control.npage.eu/ si někdo nechal změřit podezřelé vlny z blízké mobilní věže a znalecký posudek byl dost podrobný a zajímavý. Tuším dokonce zdarma (Německo). Jinak je to ale dost paranoidní web. Pokud bych chtěl zjistit, o co jde s těmi radary, oslovil bych asi nějakou univerzitu, nebo ústav. Neříkám, že to bude snadné. Nabízí se skutečně i možnost rušení WiFi a mobily. Taky to může mít spojitost s LHC CERN
  pan Papagiorgio

  OdpovědětVymazat
 3. Pane Papagiorgo, jestli se chcete ujmout pátrání po evropských radarech, tak to by bylo chvályhodné. Ovšem informace, které nás zajímají, jsou zajisté utajené ...

  OdpovědětVymazat
 4. No ono není žádným tajemstvím, že radary pracují na frekvenci 5620 MHz a 5640 MHz, což jsou asi 53mm vlny. Mikrovlnky 2540 MHz (12 cm). Mobily nejčastěji 1800 MHz (16,7 cm). Navzájem se určitě neruší. WiFi už ale na pásmu 5,6 GHz pracuje, ale ČTÚ má některé kanály vyhrazeny právě pro provoz radarů a jejich používání ve WiFi je porušením zákona o telekomunikacích. Když jsem byl na exkurzi na radaru Skalky, viděl jsem generátor mikrovln. K anténě nás nepustili (asi vím proč :)). Tohle zařízení má velký potenciál ovlivňovat dění v atmosféře. Váš S.Oida.

  OdpovědětVymazat

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, žádné urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností, minimálně 1x denně, proto se nedivte, když se váš komentář třeba neobjeví hned.