17. května 2014

UFO sundalo ruskou raketu Proton

Díky čtenářce za zajímavou zprávu!
Možná jste zaznamenali, že Rusko vyslalo v noci na pátek raketu Proton s nějakou novou supertechnikou, ale mise se nezdařila, viz zpráva Hlasu Ruska:

Úlomky nosné rakety Proton-M s kosmickým spojovacím přístrojem Express-AMP4P shořely v hustých vrstvách atmosféry nad Pacifikem.
16. 5. 2014

K selhání motoru třetího stupně nosné rakety došlo ve výšce 161 km kvůli odchylce Protonu od stanovené trajektorie.
Kosmická raketa Proton-M s telekomunikačním kosmickým přístrojem Express-AMP4P startovala v noci na pátek z kosmodromu Bajkonur. Je to desátý kosmický start v Rusku od začátku roku 2014. Express-AMP4P je nejvýkonnější a vysoce technologický ruský telekomunikační satelit.
Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/news/2014_05_16/Ulomky-Protonu-shorely-nad-Pacifikem-2765/
Dodatek OrgoNetu:

Videa zveřejněná na youtube ukazují, že raketa byla "sundána" (sestřelena? zajata?) neznámým létajícím předmětem (UFO). Že by vesmířané nechtěli dovolit Rusku znečišťovat kosmický prostor nějakou nebezpečnou technikou?

Na prvním nezvýrazněném videu není UFO moc vidět - přilétá z pravé strany (např. v 0:36), záběr se několikrát opakuje. Ta ukazovací šipka tomu moc nepomáhá, spíše zakrývá.

http://youtu.be/NIIKKyBhd-EBarevně zvýrazněná videa, kde je UFO zřetelné:


http://youtu.be/uWrclLEFhjghttp://youtu.be/Zqh61WsuRKU


19 komentářů:

 1. A nemohlo to byt aj tak ze ked rusi zistili ze sa im to toci naspat k zemi resp. stracaju nad tym kontrolu tak si to zostrelili sami? Mal by predsa existovat pre taketo pripady nejaky "plan B".. to by mohol byt on. mozno.. ja teda vobec do tohoto nevidim, ale zda sa mi to mozne..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. vo výške 161 km netreba nič zostreľovať. Zhorí to samé a na Zem nič nedopadne.

   T

   Vymazat
  2. Pokud se umi vrátit lidé na zem tak i přístroje.Kdyby chtěli?Ale naši vesmírní bratři hned zjisti co je to za náklad,a co se dá od něj očekávát. A nedovolí nám obyčejným lidem ubližovat.OK.

   Vymazat
 2. Tak na to stačí vesmírný odpad, najde se v lese,v moři, a taky na orbitě. Nicméně nejvíce UFO je v blízkostí amer. vojenských základen. A US s Rusko se právě nemají rádi. A vesmířané se tak pomalé raketě v pohodě vyhnuli. Bohuš

  OdpovědětVymazat
 3. No ako je známe, tak USA spolupracuje zo šedivákmi, a keď vidíme, že aké sú teraz vzťahy medzi Ruskom a USA, nie vinou Ruska, tak by som sa ani nečudoval, že niekomu na tom záležalo, aby to padlo, za pomoci niekoho....

  OdpovědětVymazat
 4. reakce na: Anonymní17. května 2014 8:12
  A nemohlo to byt aj tak ze ked rusi zistili ze sa im to toci naspat k zemi resp. stracaju nad tym kontrolu tak si to zostrelili sami?

  Neumím si představit technologii která by během několika sekund od zjistění závady dopravila cokoliv takto vysoko. Muselo by to být mnohonásobně rychlejší než raketa která letí únikovou rychlostí, což činí pro výšku cca 160 km asi 11 km za sec.
  Jo, leda by tam pro tyto účely vartoval nějakej Gagarin s panzerfaustem.

  OdpovědětVymazat
 5. Rusové mají technologie, které by toto mohly provést. Když uvážíme, jak pracuje jejich technologie programu Citadela1 a teď vyspělejší Citadela 2.

  OdpovědětVymazat
 6. Bože kolikrát ten týpek v tom videu řekne: It´s real!! It´s the most amazing thing, what i´ve ever seen.....Kolikrát? 15? Koho se tím snaží přesvědčit? Sám sebe...Víc dementní komentář k tomu nemohli dát. Preferuji nějaké vědecké vysvětlení - tohle s vědou nemá nic společnýho...:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. a vědci to umí vysvětlit ? neumí...jen hádají, protože toho ví ještě velmi málo o Vesmíru

   Vymazat
 7. Nu, myslí, že to neshořeku úplně, ale něco spadlo do Číny, jak se předpokládalo.
  https://www.youtube.com/watch?v=OsI_4hjrEro
  A vypadá to opravdu divně. Spíš jako součást EMP zbraně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo neco psadlo do ciny a to jako padalo z te vysky 161km kolik hodin nebo dni ?:) Si porovnej datum vypusteni rakety a datum dopadu tech veci v cine .)

   Vymazat
  2. Něco podobného bylo ke shlédnutí už loni, též se našel tomuto hodně podobný objekt... Nemohu k tomu najít odkaz.
   Marcel

   Vymazat
  3. Tady z tohoto videa http://video.idnes.cz/?c=A140517_121047_tv-zpravy_nov&idVideo=V140517_113809_tv-zpravy_eli je patrne ze ti cinani primo videli predmet na obloze a jeho vybuch, takze je z toho jasne, ze ta raketa to byt nemohla, ta startovala vecer na patek ( odhaduju mezi pulnoci a druhou hodinou ) a ten objekt byl spatren az za svetla takze tak nejdriv v 6-7 hodin rano (podle toho kdy je den v te casti ciny a lidi byli vzhuru, aby to sledovali)

   Vymazat
  4. To je jasná srážka s meteoritem.

   Vymazat
  5. O tom velmi pochybuji. Rusové majé velmi zajímavé " hračky " proti zatoulaným meteoritům.

   Vymazat
 8. americké UFO, a není to poslední případ, kdy sabotovali ruský výzkum!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. přátelé z vesmíru, řekli že zlikvidují vše, co vyšleme do kosmu a bude to pro vojenské účely

   Vymazat
 9. Srdečne zdravím :o)
  ... "americké UFO"... :o) :o) :o) ...fakt dobrý žart... :o) :o) :o) Ďakujem za pobavenie... :o) :o)
  Ak musel niekto z Vesmíru "sabotovať" akékoľvek rakety pri testovaní, či s jadrovými hlavicami na vojenských základniach, alebo rakety s "telekomunikačným zariadením", ktoré koniec-koncov aj tak slúžia k vojenským účelom (prívlastok - telekomunikačné - je len zastierací), tak mal na to pádny dôvod... Už stačilo! Už nijaké modernizovanie, "zlepšovanie" a preteky v zbrojení!

  OdpovědětVymazat

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, nikoliv pouze urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností.