Jak si vyrobit orgonit

K výrobě základních kousků orgonitu, univerzálně použitelných, tzv. towerbusterů (TB), potřebujete:
 1. Polyesterovou pryskyřici: pokud chcete vyzkoušet menší množství, kupte si v drogerii Lamit i s tužidlem. Pro větší výrobu objednejte z webu Havel Composites, stačí základní Havelpol 1, kg podle množství asi za 50 Kč, k tomu tužidlo peroxid K1. Zasílají na dobírku jakékoli množství, i malé. Lepší pryskyřice: Havelpol 557.
 2. Drobné kovové piliny (špony), nejlépe hliníkové, čím menší tím lepší, ale ne prach. Seženete je tak, že obejdete pár sběren či obráběcích dílen, a určitě někde budou ochotni je prodat, či dokonce dát (železných se rádi zbavujou), hliníkové seženete za 20 - 40 Kč kilo. 
 3. Na "polní" použití TB doporučují místo špon použít kovový prášek, který můžete objednat na orgonitzavináčcentrumcz, dostanete i návod k použití. Výroba z prášku je jednodušší a levnější. TB z prášku mají čokoládovou barvu a jsou ideální k polnímu giftingu, jsou naprosto nenápadné a nenajde je hledačka kovu, což mám vlastnoručně vyzkoušeno.
 4. Křišťál: objednejte velkoobchodní balení na webu od minasgerais nebo lubosblaha, surový křišťál, asi 100Kč za kg. (Kousky o velikosti kolem 3 cm pak ještě můžete rozbít na menší kousky, takže to vystačí na dlouho.)
 5. Nádobí na výrobu:
 • Formy na odlévání:
 • Na hezčí kousky pro domácnost třeba malé skleničky nebo mističky, formičky dle fantazie (vystříkat předem silikonovým olejem.)
 • Klasika pro "polní" použití: kovový tác na muffiny, na 12 ks, každý o objemu asi 90 - 100 ml. (Měkký silikonový se za párkrát propálí.) Je možno použít papírové kelímky či jiné papírové formičky, i vlastnoručně vyrobené kornoutky - minikužely apod. Tenké umělohmotné ne, protože pryskyřice při tvrdnutí "vře", takže by se asi roztekly. Česká verze forem na muffiny: kupte si paštiky v aluminiových obalech, obsah zkonzumujte, do obalů můžete odlévat.
 • Pro TB na polní použití se rovněž osvědčily umělohmotné hrnečky nebo kelímky vhodného rozměru, které snesou horký nápoj - snesou i vařící pryskyřici. Výhoda: nemusejí se vymazávat, stačí je promačkat a pohodlně vyklopit. Velice doporučují. 
 • V případě použití kovových forem je nutné jejich vymazávání. Nepodceňovat, jinak vaše práce přijde nazmar, mufiny nemusíte pak dostat z formy ani kladivem! Nespoléhat na "nepřilnavé" povrchy, pryskyřice je brzy rozruší a stanou se super přilnavými. Nejlépe se mi zatím osvědčilo mazání čajovou svíčkou za tepla (nechat jí kousek rozpustit třeba na vařiči v každém mufinu, rozmazat). Jedlý olej funguje dobře, ale vytváří přípečky, které dělají nerovný povrch a špatně se odstraňují. Silikonový olej ve spreji je výborný na skleněné formy, zejména na ozdobné kousky, které mají být úplně hladké; na kovové formy se nehodí, může se to připéct.
 • Nádobu na míchání pryskyřice s tužidlem. Třeba umělohmotný džbán s hubičkou, nejméně litrový, radši větší. Možno použít tetrapakový obal od džusu nahoře uříznutý, nebo umělohmotnou láhev uříznutou. Dřívko na míchání.
 • Něco na odměření či zvážení množství pryskyřice a tužidla. Pryskyřice a tužidlo se míchají v poměru 0,8 - 2%; čím je tepleji, tím méně tužidla je třeba. Čím ho dáte více, tím rychlejší je tuhnutí, ale vyrobky mohou být popraskané. (To nevadí jejich funkčnosti.) K přesnému odvážení pryskyřice a tužidla lze použít kuchyňskou digitální váhu, někdo odměřuje injekční stříkačkou. Míchat to od oka se nedoporučuje, pak buď vůbec nic neodlejete, protože směs začne velmi rychle tuhnout, nebo tuhne strašně dlouho.
 • Hadr nebo papírové utěrky, když něco ukápne.
 • Staré noviny na ochranu pracovní plochy.
 • Pracovní rukavice.
 • Výpary pryskyřice jsou zdraví škodlivé. Pracujte v dobře větraných prostorách, a ještě lépe, pořiďte si polomasku s filtry proti organickým výparům.
Postup výroby.
 1. Vymažeme formičky. Umělohmotné hrnečky nemusíme, ale můžeme je jednou za čas vystříknout silikonovým sprejem.
 2. Nasypeme do nich asi do 1/3 kovové piliny, nebo použijeme kovový prášek dle návodu.
 3. Přidáme do každé kousíček křišťálu. Stačí malý kousek jako nehet malíčku. (Křišťál v TB není nezbytný, ale zlepšuje vlastnosti).
 4. Dosypeme piliny pod okraj formiček.
 5. Odvážíme do džbánu pryskyřici. Záleží na velikosti formiček. Na 12 ks je asi tak od 800 do 1000g pryskyřice. Vypočítáme a přidáme tužidlo, velmi dobře promícháme.
 6. Naléváme do formiček postupně: např. do poloviny, pak špejlí opatrně promícháme směs, aby pryskyřice pronikla všude, a pak dolejeme a ještě promícháme, aby vyšly bubliny vzduchu.
 7. Pro případ, že by nám zbyla pryskyřice, máme po ruce navíc nasypanou formičku. Pokud je málo, nevadí, nedolitý TB dolijeme při příštím lití.
 8. Nevadí, když špony trošku vyčuhují.
 9. Po půl hodině až hodině začnou mufiny silně hřát a ztuhnou (v chladnu to trvá déle.)
 10. Necháte vystydnout, vyklopíte a máte upečeno, můžete rozdávat!
Malé instruktážní video, jak postupovat při výrobě.


A quick look at how to make an orgonite tower buster (TB) - Watch more Funny  Videos

Jak rozdávat - giftovat?

TB jsou univerzálně použitelné. Začněte tím, že si obložíte svůj dům či byt, zvenku aspoň jeden na každý roh, uvnitř do každé místnosti, nebo i do každého rohu. Každý elektrický přístroj v domácnosti (počítač, televizor, mikrovlnka) by měl dostat jeden. Obdarujte zahradu. Venku je nejlépe mělce je zahrabat, třeba pod strom , který pak působí jako generátor orgonu. Pokud máte v blízkosti nějaké "mobilní vysílače", dejte jim aspoň jeden. Čím blíž zahrabáno, tím líp, pokud ale nemůžete do blízkosti, nevadí, TB si na sebe stáhne zhoubnou energii až na vzdálenost třeba 2 km. Vysokou účinnost mají ve vodě, v potoku, řece. Můžete postupovat na své pracoviště, školu, kam chodí vaše děti, atd. Pokládejte diskrétně, když vás nikdo nevidí, třeba za tmy. Nedávejte tam, kde se dá čekat, že někdo váš TB odstraní (děti apod.)

Co už mám ogiftováno?

Moje orgonitové území k dnešnímu dni vypadá takto:


Zobrazit místo Orgonitová mapa - prosinec 2010 na větší mapě

Je "zasíťované" orgonitem tak, jak si myslím, že je to dostatečné pro jeho ochranu před extrémy počasí. V krajině orgonity na sebe "vidí" podle svého dosahu 200m - 8 km. Věže na počasí jsou obdarovány 100%, podle svého vybavení.
Zdá se, že se toto území již dál rozšiřovat nebude, je to časově a finančně již příliš náročné. Ale těch parádních giftovacích výletů se jen tak nevzdám, ovšem bude to jenom příležitostné.
Budu mít pořád co dělat - např. tady v Budějicích se pořád někde kope a hrabe, vyvážejí se rybníky, takže pro jistotu to projdu ještě jednou. A soustředím se na lidi - nemocnice, ústavy, školy, obchoďáky, úřady, sídla stran ... a rozdám všude orgonity s růženínem - kvůli dobrým vibracím. To můžu dělat po chvilkách po práci.
Takže vidíte, kde je třeba navázat - teď už je spousta lidí, kteří vědí, jak na to.
(Teď koukám, že ty cloudbustry se dají hodně přiblížit ... ale ta značka je tam jenom namátkou, mělo to ukázat jen město, nenamáhejte se podle ní hledat ... není to geocaching :-)))
Pravda, že jihlavský cloudbuster je poněkud nevyužitý, potřeboval by obložit orgonitem tak do 80 km daleko, no snad příští rok.

Orgonit z cukru


 Komu se zdá pryskyřice jako základ orgonitu málo přírodní, zkuste to s cukrem (nemám vyzkoušeno). Je to recept od švýcarské gifterky Mary. Nevypadá to zle a někteří gifteři na to pějí ódy. Až něco vyrobíte, tak se pochlubte! Zdroj: http://www.femme-medecine.ch/downloads/livr_orgonite.pdf
Finačně to vypadá na slušnou úsporu - jestli z kila cukru uděláte 4 HHG nebo 16 i více  TB.... Podrobné informace na odkazu pod článkem, francouzsky.Mara: Orgonit z cukru


Cukr může v orgonitu výhodně nahradit pryskyřici.. Obě hmoty mají společné to, že základem jsou dlouhé řetězce polymerů na bázi uhlíku. Účinnost orgonitu z cukru je široce potvrzena. Tento orgonit byl propracován v roce 2003 a dlouho testován webmastery z kanadského gifterského fóra (např. vyrobili CB z cukru stejně výkonný jako z pryskyřice). V dnešní době je cukrový orgonit nejméně drahý a nejvíce přirozený a nejsnadněji se dělá v bytě. A když se vaří, pěkně voní...


Přísady (množství na přibližně 4 sklenice o 500 g, nebo 2 kilogramové.)        
 • 4 šálky (1 litr) krystalového nebo práškového cukru
 • 2 šálky (500 ml) vody (nejlépe destilované a nabité)
 • 45 ml bílého octa
 • krystaly, kovové špony (naprosto suché!)

Náčiní  
 • kastrol – dost vysoký, aby to nestříkalo
 • teploměr cukrářský (na bonbóny) – umožní vám kontrolovat stupeň vaření cukru
 • dřevěná vařečka a hůlky
 • sklenice s víčkem na nalití směsi


Na HHG (sklenice musí být naprosto suché):  
 • Pět dvouhrotých krystalůNa každou sklenici:


 • 1 krystal nejméně 2,5 cm nahoru
 • 4 menší krystaly dolů, naplocho do kříže, lepší špička míří ven, druhá do středu.
 • Poznámka: jeden velký krystal dvouhrotý (např. o délce 7 cm a tloušťce 1 až 2 cm může nahradit všech 5 krystalů).

Předběžné namočení: jednou jsem připravila směs, ale nemohla jsem ji uvařit, až za tři dny ... Tak jsem ji pečlivě promíchala a postupovala jako obvykle (viz Postup). Tím jsem se naučila, že směs vaří rychleji, když se nechá odpočinout.


(Kde si co obstaráte - myslí se ve Švýcarsku, ale u nás si taky poradíme): teploměr na cukr – dodavatelé pro cukrárny. Krystaly a kameny: trhy, krámky s minerály, Internet. Měděný drát: sběrny, obchody pro kutily, stavby.)


Postup:
 • dobře promíchat cukr, vodu a ocet
 • přivést do varu (teploměr je v hrnci)
 • při vaření nemíchat
 • teplota pomalu stoupá až na 110° a pak velmi rychle až na 160° (dát velký pozor ke konci varu, protože teplota stoupá fakt velmi rychle - neradno překročit 160 - pálilo by se to.)
 • odstavit, nechat minutu odpočinout před nalitím do sklenic
 • nalít část, pak vložit kovové třísky - nikdy nezačínat kovem!

(Připomínáme: 1) poměr cukru a kovu je 50/50% objemu přibližně – nemusí být přesně. 2) 160°C opravdu pálí, když se vyleje na prsty...)

Sklenicový HHG
 • nalít vařený cukr asi do třetiny či poloviny sklenice
 • přidat kovové třísky a zamíchat (rychle to chladne)
 • umístit dolů naplocho 4 krystaly do kříže; pokud používáte 1 velký krystal, jděte rovnou na předposlední bod
 • dolit trochu cukru, potom přidat kov (stlačte ho hůlkou trochu dolů)
 • umístit velký krystal lepším hrotem nahoru. Doplnit.
 • nechat 2-3 hodiny schnout, pak zapečetit sklenice silným lepidlem. (Jsou-li určeny pro zahrabání do země, oblepte je silnou lepící páskou látkovou či umělou).

A máte své první HHG!


TB z cukru: potřebujete malé skleničky s víčkem, do každé 1 krystal (obsah 90ml či více).


Tipy a triky: 1. Když předehřejete kov i sklenici, cukr nebude chladnout tak rychle. 2. Jestli cukru krystalizuje příliš rychle, může se znovu ohřát. 3. Zkazili jste to při lití? Namočte sklenici do vody: cukr se rozpustí a ostatní přísady jsou znovu použitelné. 4. Směs můžete barvit potravinářskými barvivy...


Orgonit z pryskyřice i z cukru je originálním dárkem, velmi užitečným a vždy oceněným. Jeho životnost je dlouhodobá: kusy vyrobené v r. 1999 stále fungují. Orgonit zlepšuje nepříjemné charaktery, podporuje nebo urychluje osobní či kolektivní uvědomování, nechává dozrát a odblokovává nepříjemné situace (někdy velmi nečekaným způsobem). Strach, častá příčina konfliktů, se zmenšuje, když se vytvoří pole orgonu. A jak všichni víme, to, co zmenšuje strach, zvětšuje odvahu a lásku!      
Další odkazy:
http://www.evolutionquebec.com/site/outils/sucre.html
http://orgone-art.all4orgone.com/orgonomie/sucre.htm


Komentář čtenáře:


... a až vás cukrový orgonit přestane bavit, můžete si s ním třeba osladit kafe :-D Ne, vážně - není důvod aby to nefungovalo, jen na gifting to asi nebude, protože po prvním dešti byste mohli giftovat znova :-)

Orgonet: 
Nebojte se, to je vymyšlený. Proto se to víčko, jak je výše psáno,  musí "zapečetit" dobrým lepidlem. Na tom kanadském fóru to mají naprosto vymakaný, pokud bude zájem, dodám podrobnosti. Pro giftování venku se má použít víčko z umělé hmoty, aby nezrezlo. Vydrží to prý i ve vodě. Taky se to má omotat lepicí páskou na balíky nebo textilní kvůli rozbití. Nesmí se to akorát házet ...

Orgonit z cukru - videoinstruktáž. (Trochu se to nepovedlo - cukr se moc převařil do hněda - zkaramelizoval, a písek se nezalil do cukru a zůstal na dně. Aspoň se můžete poučit z chyb a vychytat je (:-)))