Stránky

8. února 2013

Dvacet rozdílů v přemýšlení mezi bohatým a průměrným člověkem

Ahoj Orgo,
dnes jsem narazila na rozhovor s nejbohatší ženou světa Christy Walton. Překvapilo mě, jak se její pohled v základních bodech prakticky shoduje s tím, co říká Teal Scott o penězích. Až na bod 10, který se dá vyložit dost různě, souhlasím prakticky se vším, co je tam napsáno. Myslím, že stojí za sdílení, protože víc než o penězích je o konstruktivním přístupu k životu v praxi.
http://www.firstclass.cz/miliardari/nejbohatsi-zena-sveta-popisuje-20-rozdilu-v-premysleni-mezi-bohatym-a-prumernym-clovekem/

S láskou
Ilíriel

Nejbohatší žena světa popisuje 20 rozdílů v přemýšlení mezi bohatým a průměrným člověkem

  • 48.2K
     
Exkluzivní rozhovory s nejbohatšími osobnostmi jsou doménou našeho časopisu FC. Tentokrát musíme udělat výjimku. Nejbohatší žena světa se nezpovídá každý den a její myšlenky jsou tak specifické, že je nechceme vyhradit předplatitelům. Neříkáme, že změní váš život a peněženku, ale možná vás inspirují k zamyšlení.
Paní Christy Walton není v Česku známá. Vede americký maloobchodní řetězec Wal-Mart. 57letá rodačka z Wyomingu kontroluje (k včerejšímu datu) investiční majetek ve výši 33,8 miliardy dolarů, v přepočtu dle aktuálního kurzu 640,273 miliardy Kč. Drží deváté místo ve světovém finančním žebříčku. Nejbohatší ženou je od roku 2005, kdy rodinnou firmu zdědila po manželu Johnovi, který se zabil při pádu letadla. John Walton byl synem vdovy po zakladateli řetězce, Helen Walton.
Kdo by však chtěl namítat, že paní Christy spadlo jmění z nebe, plete se. Řízení se účastní desítky let, sama vede Wal-Mart pátým rokem a od té doby zvedla akcie o neuvěřitelných 500 procent. Podobně jako akcie své druhé společnosti First Solar.
Kdo by ji chtěl označit za poučující snobku, je také vedle. Christy Walton patří mezi 70 filantropů, kteří se přidali k osobitému závazku investora Warrena Buffetta a ředitele Microsoftu Billa Gatese a nejpozději závětí poskytnou polovinu veškerého majetku na charitu. Když se jí zeptáte, proč to udělala, usměje se: „A proč ne? Můj John mi kladl za vzor Donalda Trumpa. Jako miliardář dvakrát zbankrotoval, v letech 1999 a 2004. Jednou spadl do dluhů ve výši devíti miliard dolarů. A pokaždé se vrátil nahoru, pokaždé rychleji než předtím. Jednak měl motivaci a jednak už věděl, jak na to. Schopnost zbohatnout je v první řadě state of mind, stav mysli.“
Po této její větě nastalo ticho. Moje připravené otázky ztratily význam. Mohla následovat jediná logická: A můžete mi, prosím, vysvětlit stav mysli bohatých?
Během třičtvrtěhodinového rozhovoru, který Christy Walton poskytla novinářům, jsem si s kolegy sumarizovala 20 rozdílů v přemýšlení bohatého a tzv. průměrného člověka, za pomoci jejích zásad, které prý dodržuje. Ne všechny se čtou příjemně, ne se všemi souhlasím. Ale tím se možná vysvětluje, proč sama bohatá nejsem.
20 rozdílů a zásad, kterých se drží Christy Walton:
1. Průměrní lidé se domnívají, že peníze jsou původ všeho zla. Bohatí jsou přesvědčeni, že chudoba je původ všeho zla.
„Budu používat prozaických popisných označení průměrný a bohatý člověk. Neznamená to, že bohatý člověk je automaticky nadprůměrný a podprůměrný člověk nemůže být bohatý. V obou případech je to čistě terminus technicus.“
Jako průměrné označuji lidi, kteří přijali tzv. brainwashing, vyplachování mozku. Jedna z jejich tezí zní: Bohatství je výsledkem buď štěstí, nebo podvodu. Potom nechtějí uvěřit a přijmout, že by snad někdo blízký z jejich okolí mohl sám uspět. Pokud se tak stane, ihned ho pomluví. Peníze jsou přece od ďábla a kazí charakter. Přitom sami, když dojde na placení, se často mění v ďábly, žaludek mají sevřený stresem a o jejich charakteru zrovna nehovoří to, že úspěšné lidi kamenují závistí. Než by někdo vzlétl, raději mu urazí křídla. Tak poznám průměrného člověka. A podle toho, že si nechá namluvit, aby byl spokojen s tím, kde je. Že se nenarodil na šťastné planetě a podobně. Bohatí vědí, že peníze se štěstím nijak nesouvisejí. Štěstí nezaručí. Umožní utéci od chudoby a mít život jednodušší a svobodnější.“
2. Průměrní lidé osamostatnění považují za nežádoucí riziko. Bohatí lidé za žádoucí cestu ke zbohatnutí.
„Když průměrnému člověku poradíte, ať odejde ze zaměstnání, kde je nespokojen, najde spoustu důvodů, proč to neudělat. Nejčastěji, že je to hazard. Zaměstnání označuje za jistotu, namlouvá si, že jej zaměstnavatel potřebuje a že jeho práci určitě ocení když ne finančně, tak tiše ve své hlavě. Je to zásadní omyl. Bohatí nezaměstnávají druhé, aby je spasili. Do podnikání nikdy nemíchají emoce. Čistě logicky využívají pracovní sílu, ochotnou směnit svůj čas, tu nejcennější komoditu v životě, za peníze. Iluze nepostradatelnosti zaměstnance má chybný základ. Kdo se totiž na trhu neumí postarat sám o sebe, nemůže se domnívat, že se stará o někoho dalšího, například zaměstnavatele. Dát můžete jen to, co sami máte.“
3. Průměrní lidé soudí, že předpokladem zbohatnutí je vzdělání. Bohatí vědí, že o úspěchu rozhodují především dovednosti.
„Ještě nikomu bohatství nepřinesl pouhý magisterský titul nebo doktorát. Diplom je pouhý nástroj, který teprve musíte umět uplatnit v praxi. Je spousta chudých absolventů univerzit, zatímco řada mých velmi bohatých přátel nemá ani základní vzdělání. Není to náhoda. Kdo má školu života, selský rozum, vyzná se. Jednotné školství bohužel vychovává unifikované absolventy. Všichni se učí stejně, všichni musejí u zkoušky odpovídat stejně. Lidská jedinečnost a kreativita je potlačena ve prospěch řádů a tabulek. Jsou to výborní teoretici, ale život potřebuje praktiky.“
4. Průměrní lidé sní o starých dobrých časech. Bohatí sní o budoucnosti.
„Průměrného člověka poznám podle toho, že velebí minulost. De facto si neumí představit lepší život než v době, jakou již zažil. Proč? Minulost je pro něj osahanou jistotou. Ať byla sebehorší, on se bojí jakékoli nejistoty. Na každou dobu, ve které právě žije, nadává. Dříve bylo líp, říká. To je sebedestruktivní myšlení. Kdo věří, že jeho nejlepší dny jsou už za ním, doklepe logicky celý život v neštěstí a depresi. Bohatí lidé naopak vědí, že kým jsou dnes, to z nich udělala právě minulost. A budoucnost si mohou utvářet sami prostřednictvím dnešních snů, cílů a nápadů.“
5. Průměrní lidé spoléhají na loterie. Bohatí lidé spoléhají na sebe.
„Fascinují mě masy lidí čekajících na tah šťastných čísel, modlících se v domnění, že to je jediná cesta k prosperitě. Věří, že Bůh, vláda, jejich nadřízený nebo životní partner vyřeší jejich problémy. Bohatí na teoretickou náhodu nespoléhají. Jednají. Své problémy si řeší sami, tedy rychleji a efektivněji. Statistiky nejlépe říkají, zda je pravděpodobnější dosažení bohatství čekáním na jackpot, nebo podnikáním.“
6. Průměrní lidé posuzují peníze emocemi. Bohatí lidé logikou.
„Průměrní lidé mají dojem, že při dostatečném majetku už nikdy nebudou muset pracovat. Bohatí lidé naopak dobře vědí, že peníze jsou jako potraviny. Při delším uskladnění ztrácejí na hodnotě. Proto nepěstují k penězům žádný emotivní kult a přistupují k nim věcně jako k nástroji na využití okamžitých možností a příležitostí. Nic víc, nic míň. Kdo se s penězi neumí rozloučit, pomalu o ně přichází a chudne.“
7. Průměrní lidé berou peníze převážně za činnost, kterou nedělají rádi. Bohatí berou peníze za to, co je baví a těší.
„Nejvíce mě rozesměje člověk, který se diví: Jak můžeš pracovat 24 hodin denně? Co jsi za miliardářku? Vždyť se máš hůř než já! Jenže to je jedna z nejkrásnějších podstat chytrého vydělávání peněz: Berete je za to, co máte rádi. Když něco děláte rádi, baví vás to a děláte to často. Když to děláte často, umíte to a jste úspěšní. S tím přicházejí peníze, vaše nadšení roste a kruh se uzavírá. Tempo vydělávání se zrychluje. Zkrátka bohatí si nejprve zvolí cestu, která je baví, a pak hledají způsob, jak za to, co je baví, dostat zaplaceno. Naopak průměrní chodí do práce vlastně jen pro peníze, třetinu dne stráví otravou a nakonec jim vydělané peníze ani nevoní.“
8. Průměrní lidé si kladou nízké cíle, aby se nezklamali. Bohatí naopak přijímají vysoké výzvy.
„Představte si stometrovou trať. Jeden se raději nechce unavit a do cíle jde pěšky. S tím, že ten čas mu stačí. Druhý se snaží namáhavě běžet. Kdo pravděpodobněji dosáhne lepšího času? Psychologové bohužel lidem doporučují, aby neměli vysoká očekávání od života. Kdo si staví nízké cíle, není zklamán. Takový člověk ale také nikdy nedosáhne na svůj sen. Děti, které odmalička od pěti hodin ráno bruslí, vypadají jako blázni do chvíle, než se z prvního stane vítěz Stanleyova poháru.“
9. Průměrní lidé si myslí, že pro bohatství musí NĚCO udělat. Bohatí vědí, že se musejí NĚKÝM stát.
„Doména Donalda Trumpa. Průměrný člověk by po prvním, nejpozději druhém bankrotu všechno vzdal. Věří v rychlou příčinu a následek. Když něco udělají a výsledek je negativní, vzdají to. Jako při dietě – za den jsem nezhubla, tak to asi nefunguje. Bohatí lidé konají přesný opak. Neúspěchy s vděčností přijímají. Proč? Umožňují jim učit se ze svých chyb a růst se získanými zkušenostmi. Bohatství nedělá výjimečný čin, ale výjimečný člověk. Odměnou za poučení z chyb je přerod v úspěšný stroj, který se stále vyšší pravděpodobností má lepší výsledky. Nezávisle na vnějších okolnostech, zda je krize. On se prostě vyzná. Dovednost zbohatnout je know-how. Pokora a schopnost všímat si vlastních omylů a učit se z nich.“
10. Průměrní lidé myslí, že potřebují kapitál, aby vydělali další peníze. Bohatí lidé bez okolků použijí peníze jiných.
„Bez práce nejsou koláče, říká se všude. Ale nikde se již neuvádí, z čí práce. Osoba, která odvede veškerou práci, nemusí být tou, která inkasuje veškerý zisk. Dokonce v zaměstnání to nikdy není ona. A osoba, která poskytne veškerý kapitál, nemusí být tou, která dostane veškerý výnos. Bohatí lidé se nechávají platit za to, že se vyznají. Jsme opět u toho: dovednost je více než vzdělání. Podívejte se, kolik již vystudovalo advokátů. Všichni se učili totéž. Ale všichni nejsou stejně úspěšní.“
11. Průměrní lidé žijí nad své možnosti. Bohatí lidé pod své možnosti.
„U tchána jsem neustále slýchala: Tohle si budu moci dovolit, až budu bohatší. Oponovala jsem mu: Ale vždyť jste jeden z nejbohatších. Jen se usmíval. Tímto přístupem se bohatí jednak neustále motivují a jednak zbytečně nerozhazují. Pokud si dnešní průměrní lidé neváhají kupovat na dluh auto, dům i dovolenou, jak by se při ekvivalentní výši majetku měl chovat bohatý člověk? Nejbohatší lidé vědí, že s každou neuváženou útratou ukrajují ze své finanční svobody. Když si bohatý člověk něco pořídí – letadlo, ostrov – obvykle má opět za lubem byznys.“
12. Průměrní lidé si bojí říct o peníze. Bohatí vědí, že si říkají o svobodu.
„Průměrní lidé se chovají, jako by žádné peníze nepotřebovali. Neumějí si vyjednat vyšší plat, nechají se okrádat. Bohatí lidé se nebojí přiznat, že peníze jsou zásadní, jsou o nich ochotni dlouze jednat, protože dokážou vyřešit většinu problémů. Bez peněz nevyřešíte nic, co se s penězi vyřešit dá. Peníze dokážou osvobodit. Když jde o peníze, jdou emoce stranou. Přicházejí chladné počty. Proto bohatí vydělávají.“
13. Průměrní lidé se raději baví než vzdělávají. Bohatí se naopak raději vzdělávají než baví.
„Byt či dům bohatého člověka má obvykle velkou knihovnu – jakousi vzdělávací pohotovost – a také přátele si vybírá tak, aby se vzdělal, poučil, inspiroval, byl ještě úspěšnější. Průměrní o vzdělávání nestojí. Raději preferují čtení bulváru a drby, zábavné pořady v televizi. Jsme jako konzervy. Čím se plníme, takoví jsme.“
14. Průměrní lidé si myslí, že bohatí jsou snobové, a proto je nepřijímají. Bohatí lidé přijímají jen přínosné, pozitivně naladěné lidi.
„Nákaza negativním vztahem k penězům vypaluje cejch průměrnosti. Bohatí si takového nihilistu nepřipouštějí k tělu, nechtějí poslouchat jeho problémy, věštby o zkáze a beznaději. Proč by měli cokoli poslouchat od lidí, jejichž výsledky nejlépe vypovídají, zač stojí jejich rady? Ještě paradox se značkovými oděvy: Kdo je nosí, bývá označen za snoba. Přitom průměrní lidé se ještě více snaží oblékat značkově, někteří kvůli tomu dokonce neváhají nosit padělky. Na jednu stranu se tak snaží bohatým vyrovnat, na druhou stranu je dehonestují. Zvláštní schizofrenie.“
15. Průměrní lidé počítají úspory. Bohatí lidé počítají výdělky.
„Dokonale patrné je to nyní, v období cash flow krize. Bohatí by obrátili poslední niklák, aby využili příležitosti k investici. Čím méně peněz mají, tím přemýšlejí víc. Čím jich mají víc, tím větší cíle potřebují, aby se rozhýbali k aktivitě. V krizi se totiž vždy nakupuje výhodně. Průměrní lidé se ale krize bojí, vnímají to slovo negativně. Krize je příležitost. Průměrní lidé v každé příležitosti vidí překážku. Bohatí v každé překážce vidí příležitost. Proto v krizi vydělávají ještě víc. Jinými slovy: Průměrní lidé se snaží peníze zadržet, bohatí se je naopak snaží co nejvíce investovat.“ 
(Pozn.: Jak přesně množit peníze a jaký je rozdíl mezi sčítáním a násobením peněz, hovoří také majitel IKEA Ingvar Kamprad)
16. Průměrní lidé hrají na jistotu. Bohatí lidé přemýšlí, kdy zariskovat.
„Mít strach z chyby znamená nikam nevykročit. Každý investor ztratil peníze na nějaké příležitosti. Ale získal poučení. Příště zainvestoval moudřeji. Proto bohatým nevadí riskovat. Bez ohledu na to, co se stane, něco získají. Navíc matematicky vzato, vidina výnosu bývá finančně zajímavější než jistota, která nic nevynese. Ovšem zdůrazňuji: Tohle není sázení na hokejový výsledek nebo v loterii.“
17. Průměrní lidé hledají ve finančnictví logiku a strategii. Bohatí lidé vědí, že trhy řídí emoce a chamtivost.
„Kdo investuje v akciích, ten nejspíš ví, že neexistuje žádná zaručená strategie. Finanční trhy jsou samostatné živé organismy. Bohatí vědí, že je pohání strach a chamtivost, ty mají vliv na všechny obchody a trendy. Toto vědomí jim umožňuje v jakékoli době násobit svůj investiční majetek. Říká to i Steven Siebold.“
18. Průměrní lidé se cítí dobře v klidu. Bohatí se cítí dobře v neklidu.
„Nejistota, riziko. Elitní fotbalisté, které obdivujeme, v nejtěžší chvíli vezmou míč a odpovědnost a jdou na pokutový kop. Vědí, že bez rizika ničeho nedosáhnou. Vědí, že stát se nejlepším není zadarmo, něco pro to je nutné udělat, nicméně zůstat celý život v pohodlném závětří je pro ně devastující. Když udělají chybu, poučí se. Čím útrpnější je cesta, tím slastnější je odměna. Postel je nejměkčí po namáhavé cestě. Bezpečný exekutor pokutových kopů, který má také vyšší plat, se rodí jen cvikem. I proto se Donald Trump podruhé stal miliardářem rychleji než poprvé.“
19. Průměrní lidé odmítají spojení mezi penězi a zdravím. Bohatí lidé vědí, že peníze mohou zachránit život.
„Peníze nejsou všechno. Hlavní je zdraví. – Tyto věty jsou lež. Já mám celoroční členství na privátní klinice s garancí 24hodinového přístupu ke všem soukromým specialistům, kteří pečují pouze o malou skupinu klientů, takže mám jistotu, že v případě jakéhokoli náhlého problému o mě bude okamžitě postaráno. Bohatí lidé toto zajišťují všem svým nejbližším. I proto vydělávají. Za peníze si koupíte nejen zdraví, ale i život. Zeptejte se Billa Gatese, kolik dětských životů Africe zachránil.“
20. Průměrní lidé volí mezi rodinou a kariérou. Bohatí vědí, že mohou mít všechno.
„Strategie buď/anebo je nejhloupější lžíNejméně času na rodinu mají zaměstnaní lidé. Bohatí mají na výběr. Mohou mít vše, co chtějí, pokud přijmou výzvu a díky tomu, co umějí a co je baví, se vydají za cílem, který si stanovili. Nevím, jak u vás, ale v USA je větší procento rozvodů v rodinách, které nemají dostatek peněz.“
Ve špatných sociálních podmínkách a bez vzdělání vyrostla řada miliardářů, jejichž příběhy a zpovědi pravidelně přináší každé vydání časopisu FC„Když jste na tom hůř než jiní, je to největší dar. Motivace, motor. Z takových lidí se nakonec stávají miliardáři. Tak jako ve sportu často vítězí outsideři. Mají velký sen a sílu,“ řekl v rozhovoru pro časopis FC Ralph Lifshitz, Američan s běloruskými předky. Pardon, dnes známější jako módní návrhář Ralph Lauren.
Katarina Clark s přispěním Petra Casanovy
Článek vyšel 06.02.2013, 11:35

P. S. Orgonet: Já s těmi body souhlasím, dokonce se mi to zdá velice výstižné. Je to totéž, co říká Teal Scott, Inelia Benz, Geneen Roth. Kdo si drží průměrné myšlenky na nedostatek, nikdo mu je nebere,  vesmír mu prostě dá to, na co myslí, čili nedostatek. Kdo má nové myšlenky na hojnost, vesmír mu pomůže je realizovat. Vždyť už nám to tu tolik moudrých lidí vysvětlovalo ... U nás převládají staré myšlenky, proto tolik zdejších komentátorů pohoršených bohatstvím (:-))) Uvidíme, zda se ozve někdo, kdo dá tomuto článku za pravdu. 





98 komentářů:

  1. Ona to prezentuje moc jednostranně. Jeden podstatný bod mi tam chybí. Bez toho, aniž by ho tam uvedla, tak všech těch 20 bodů ztrácí podle mě význam.

    OdpovědětVymazat
  2. Na to mne napadá jediné, množství možností které se naskýtá těm s prostředky, jim umožňuje dělat pasti na snaživé, které beze zbytku vyždímají a ještě je označí za hloupé a neiniciativní, for je v tom že mají pravdu. S pádlem na lodičce nejde přetáhnout zaoceánské plavidlo na svou stranu a jaksi ve svůj prospěch a je to tedy o možnostech, které zazobaní okolí předestírají a už napřed se smějí, protože ví jak to zákonitě musí dopadnout, ale to již v záplavě obecných klišé pro dobře vychované na otroctví neřeknou.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Co je to zaměření na hojnost ? To tu nikdo dosud v pravém slova smyslu nedefinoval : je to zaměření na peníze a majetek - tedy na hmotařství. Je pravda, že peníze a majetek vám zaručí život v luxusu, dostatku a téměř vše, na co si člověk vzpomene. To je ovšem v příkrém rozporu s duchovním rozměrem člověka.Poněvadž bohatí lidé, pokud se chtějí hlásit k duchovnímu odkazu člověka, vždy do toho nějakým způsobem začlení i tu "hmotu", na které se stali jako bohatí závislí. Duchovní člověk naopak nemá žádnou jinou závislost, než na Bohu a jeho darech. Bohatí užívají moci pozemské, duchovní lidé zase moci nadpozemské. A obojí z principu věci nelze ani slučovat, ani zaměňovat ! Proto musí existovat vztahy - bohatí dále bohatnou, a chudí dále chudnou. Je to vpodstatě boj dravců s chovnou,lovnou o společnou potravu. A je jasné, že dravci získají vždy navrch !
      Apropo, když bez skrupulí použijete peníze nebo majetek druhých ke svému dalšímu obohacení, za starých časů se tomu říkalo nemravnost,ohavnost. Dnes je to IN, a ještě těm Hydrám hloupí střádalové tleskají nebo je dokonce obdivují ! Proto jim to patří, že je bohatí škubou, a proto by neměla lůza mlít proti nim svou hloupou hubou !

      Vymazat
  3. Otrasny clanok...... Keby tejto zene mali zobrat polovicu majetku a prerozdelit ho pre chudobne biele deti, siroty tak, aby dokazali vystudovat a mat "zaklad" a maly bytik, proste aby neskoncili na ulici, tak by sa tomu branila zubami nechtami...
    Mat taky obrovsky majetok je CHORE. Chciet ho mat je CHORE. Len chore ego sa moze tesit z toho, ze jeho telo (telo ega - clovek) ma tazke miliardy, ktore pochadzaju z krve a potu, placu inych. Inak sa proste taky majetok NEDA ZISKAT.
    A - nie je tak celkom vylucene, ze na jej manzela nebol spachany atentat....
    Mimochodom..... Moze mat najbohstsia zena uprimne vztahy.... ?.... TAZKO..... Kazdy z nich totiz tuzi, aby mu nechala aspon 1 milionik.....a tak sa aj spravaju... A ked nie kazdy (napr. 5-ta najbohatsia zena - mozno jej kamoska), tak.... Bude ich spajat mamon....
    Cim viac penazi clovek ma, tym vacsim otrokom je, a ma viac nepriatelov, a menej istoty v uprimnost vztahov, nez clovek priemerne financne zabezpeceny...
    Vam by ten majetok stal za to ??... Mne rozhodne nie. Rad by som sa ho zmysluplne ZBAVIL :DDD....

    Marek & Marek G.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Alkohol je nemoc, drogy jsou nemoc, peníze jsou nemoc, hromadění majetku je nemoc, soustředění moci je nemoc - každá závislost je nemoc !!! Kdy už to konečně všichni pochopíte ?! Proto se nenechte nikým podobně infikovat, léčba je pak velmi náročná, zdlouhavá a nakonec i drahá !!!

      Vymazat
  4. jsem nejbohatší chudas....šel jsem do duchodu v 60letech,nikoliv v 62,jak mi neurvale asociálně nadiktovala současná věrchuška.Přišel jsem tak o tisíc dvěstě korun podložených nikoliv zlatým standartem,ale DLUHY virtuálně pěstěnými... Již tedy pátým rokem žiji v rauši luxusního bohatství VOLNÉHO ČASU,kdy nejsem sevřený zodpovědností za hlídání si toho,zdali mě zaměstavatel pojistil,nebo mě veksluje načerno.zda dcera v pubertě neblbne na kvadrát,etc,etc.Člověk dojde k závěru,že upocená energie,která se vloží do vydělávání na to,aby se poflakoval tři neděle v karibiku,aby pak se potom nasraně doma z toho vzpamatovával další zbytek roku....zbytečnost...Puvab tohoto bohatsví je z radování z prostého přítomného okamžiku,bez starostí a naprostém odevzdání se TAO...Peníze stepují od poplatku k poplatku,od výplaty duchodu k výplatě duchodu,aniž bych měl sevřené rectum JAKÝMKOLIV strachem z nedostatku....a člověk se jako kluk raduje,když VOOCALL.kterého používá, oznámí,že se stane virtuálem a protože cítí a zažívá jeho solidnost,FANDÍ MU bez jakékoliv závisti...Tož tak...

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Tož gratuluji. Intenzívně prožito, velmi vystižně napsáno. Super život.

      Vymazat
  5. Nejde v podstatě o dovednost jak získat co nejvíce lidí, kteří na mne za minimum vydělají maximum?

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Pravidlo 21: Radšej mať 1 percento z práce 100 ľudí, než 100 percent vlastnej práce. Presne takto oni uvažujú. Je to choré a zvrátené.

      Vymazat
    2. To jedno procento ze 100 lidí je tzv.zlaté pravidlo marketinku potažmo systémů MLM. Proč myslíte, že tyto "firmy" mají nejvyšší fluktuaci zaměstnanců či spolupracovníků (lehce odpalovatelní ičaři) ve sféře obchodu ?! Hádejte třeba třikrát !

      Vymazat
  6. A presne takýto typ ľudí nás priviedol tam, kde sme. Ľudia, ktorí spolupracujú so systémom, ktorý je ale nastavený v neprospech väčšiny. Áno, pár takýchto sa uplatní a bude sa mať dobre. Ale vždy na úkor ostatných. Keby každý uvažoval tak, ako je popísané v článku, tak by sa veľmi rýchlo zistilo, že ani takéto uvažovanie nefunguje. Je to ako s vysokou školou. Keby mal každý vysokú školu, tak by by to bolo rovnaké, ako keby ju nemal nikto. Zvyšoval by sa tlak na ľudí a tí by medzi sebou museli ešte viac súperiť. Toto nie je cesta k blahobytu. Toto je cesta presne opačným smerom. Cesta k blahobytu vedie cez zmenu systému, nie využívaním systému vo svoj prospech.

    Pochopte to. Treba zmeniť systém a dať dôraz na sociálne aspekty celej spoločnosti, nie na individuálne schopnosti jednotlivcov. Za každým "úspešným" človekom podľa vyššie uvedených kritérií stoja stovky neúspešných. A ten jeden "úspešný" sa mohol presadiť len vďaka tým ostatným neúspešným a má voči nim záväzky a zodpovednosť. Len si ju málokto z nich uvedomuje alebo chce prijať. Zo skúsenosti viem, že takéto myšlienky presadzujú hlavne tí, ktorí sú najneužitočnejší pre spoločnosť. Podobné myslenie prekvitá v rôznych pyramídových hrách, pardón, v multi-level marketingoch, na ktorých stoja tie "najúspešnejšie", ale zároveň najneužitočnejšie firmy.

    Ono to všetko síce pekne znie, ale je to len využívanie nefunkčného kolabujúceho systému vo svoj prospech. A na úkor druhých.

    Vyjadril som len svoj názor a môžem sa mýliť. Takže ak máte iný, nekameňujte ma za to.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Napadlo mě, že kdyby se lusknutím prstů dali lidi změnit tak, jak ona to prezentuje, tj. začali by makat na tom, aby měli tu pověstnou hromadu, kdo by jí pak seděl ve Wal-Martu u kasy nebo vyrovnával zboží do regálů, aby ona mohla vydělávat... Mimo to: ona se přivdala do bohaté rodiny a učila se od jejích příslušníků, taky to nebylo její osobní úsilí. Ono se pěkně kecá o investicích, když máte co investovat. Donaldem Trumpem bych se taky neoháněla - nojo, zbankrotoval, takže na nové podnikání pravděpodobně potřeboval nějakou půjčku, aby mohl investovat. A tu půjčku získáte mnohem snadněji s jeho jménem než jako Nanynka Kulichová z Horní Dolní. Sice má ve spoustě věcí pravdu, ale faktem je, že ona jen rozmnožila majetek, který zdědila - takže šikovnost se jí určitě upřít nedá, ale zase jen její zásluha to není. Kdyby žila někde ve slumu na okraji města a rozhodla se podnikat a dostala se takhle daleko, pak jo, pak klobouk dolů a budu možná těm jejím řečem i věřit.

      Vymazat
    2. Příspěvek nade mnou je velmi rozumný.

      Zápověd (rada do života) boha Peruna: "Mít pána je zlé, horší je pánem býti."

      Vymazat
    3. cynismus, hyenismus, okrádání, defraudace, korupce, chamtivost atd.atd. - tomu říkáte cesta k blahobytu ?! To je pouze cesta k vlastnímu prospěchu přes mrtvoly (viz např.K.Peake z Lidem) ! A to s hojností nemá vůbec nic společného !

      Vymazat
  7. Až se divím, že tento článek zde přistál. Předtím bulvár s Bohdalkou, teď toto. Zbohatnout není těžké, ale položte si otázku: "Můžeme být všichni bohatí". Matematicky dokázáno to nejde. Takže pokud tu budou páni, musí být i kmáni. Chudý nejsem, ale nedokázal bych v případě velkého zbohatnutí pouze hromadit peníze, aniž by mi nevadilo na ulicích potkávat ty méně šťastné. Ta paní to má pomýlené, protože je přízemní. Je mi jí líto, protože její mysl je nastavená na peníze a jak sama říká, žije v neklidu. A protože vím, co síť obchodů Wal-Mart je, měla by se stydět. Díky tomuto řetězci krachují malí výrobci, producenti od kterých nakupuje jsou ničeni nízkými výkupními cenami a na tom ještě parazitují akcionáři. A jestli bude "zachraňovat životy" jako Bill Gates, tak depopulace Afriky nabere závratné rychlosti. Z tohoto je mi vážně zle, letos se raději připojím k LETS (Local Exchange Trading System), které jsou pro tuto zemi (i planetu) jedinou záchranou. U nás právě startuje systém CYCLOS- zjistěte si fakta, připojte se a společně časem tento monetárí systém ovládaný oligarchy pošleme do propadliště dějin.
    Bohatství není měřeno výší konta ani našetřenými penězi. Bohatství je to, co si neseme v sobě, náš vnitřní pocit a možnost, sdílet to s ostatními!

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. hojnost neznamená že všichni budou milionáři, na světe je všeho dost pro všechny jen si to nesmí přivlastňovat jedinci, tedy pokud se týká hmoty , hojnost ..je pro všechny tak to funguje ve vesmíru , jen se musíte posunout o krok dále !

      Vymazat
    2. Skvělá řeč ! To byste měl přečíst na kamery, až bude Zeman řečnit o své inauguraci. To bychom se asi pobavili jeho reakcí !

      Vymazat
  8. Človek, ktorého majetok je neúmerne vyšší, než majetok ostatných, má morálny problém. A nezachránia to ani podnikatelia typu Baťa, o tých ostatných nehovoriac. Aj taký Baťa sa mal dobre len vďaka práci tisícov svojich zamestnancov. Áno, podelil sa s nimi a veľa vybudoval, ale takto to podľa mňa fungovať nemá.

    Nie Baťa mal byť vlastníkom, ale zamestnanci mali byť spoluvlastníkmi. A mali mať možnosť aj rozhodovať. Nie dominancia vlastníctva v rukách nemnohých. Ale ani nie všetko štátne. Súkromné družstvá, v ktorých sami zamestnanci vlastnia firmu a vyrábajú - 1. pre seba, 2. pre región, 3. a až nakoniec pre vývoz. Zamestnanci vlastia a zamestnanci rozhodujú. Môžu si spomedzi seba zvoliť schopného správcu (manažéra), alebo ho najať, ale môžu ho kedykoľvek odvolať/prepustiť. A takéto družstvá, menšie či väčšie, by mali byť všade.

    Vyriešil by sa tým čiastočne tlak na znižovanie miezd, keďže by vyrábali hlavne pre seba, potom pre región, a až nakoniec pre vývoz (niektoré špecifické odvetvia by samozrejme mohli mať poradie priorít iné, ale ideál by bol takýto), tak by sa znížil aj tlak na "konkurencieschopnosť", pričom motivácia ľudí snažiť sa, by zostala zachovaná, pretože by pracovali v podstate pre seba. Nie pre nejakého vlastníka, ktorí je často tisíce kilometrov vzdialený.

    Toto je len načrtnutie jedného z mnohých riešení. Nie je to komplexné rozpracovanie a riešenie problému. Má veľa nedostatkov, ktoré sa ale pri dobrej vôli dajú riešiť. Kapitalizmus je už prežitý a komunizmus nikdy nebol. Dôležité je vládnutie a rozhodovanie zdola. Nie zhora. A týka sa to aj firiem. Dominancia súkromného vlastníctva je rovnako deštruktívna a neefektívna, ako dominancia štátneho vlastníctva. Dôležitá je symbióza a hlavne rozhodovanie a vládnutie zdola. Či už sa to týka štátu alebo firmy. Spolu s otvorenosťou a transparentnosťou je to cesta k zníženiu korupcie, byrokracie, akumulácie majetku v rukách nemnohých, zvyšovaniu tlaku na ľudí vo všetkých oblastiach, ochrany prírody...

    Viac o družstvách a alternatívach zdola by vám vedela povedať Ilona Švihlíková. Okrem toho sa v jednom prieskume zistilo (ak dohľadám, vložím sem odkaz), že kolektívne vlastníctvo je efektívnejšie ako súkromné vlastníctvo, a efektívnejšie ako štátne vlastníctvo. Či už z pohľadu dlhodobých výnosov, alebo trvalej udržateľnosti a tým pádom aj ochrany prírody.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Rozvinu trošku tuto myšlenku: http://imageshack.us/photo/my-images/600/znaky10.png/

      Troufám si říct, že pokud bude zachován tento základní model a bude sloučen s předchozím "kolchozáctvím", tak společnost bude mít velmi dobře našlápnuto kupředu v evoluci. (Ikdyž s jistým zdržením, protože tento model tu už byl.)

      Vymazat
    2. Ten pan ze Slovenska je uplne mimo... Nevim zda bych mela motivaci budovat firmu, venovat tomu cas, poznatky a zkusenosti z minula coz za me nikdo ve svete nenasbiral, nestvza firmu zodpovednost atd a pri nejblizsi prilezutosti si ze svych zamestnancu udelala spoluvlastniky, kteri jiz k hotovemu prisli. To je teda pekna blbost.

      Vymazat
  9. Vyvolanie zemetrasenia nukleárnou bombou na Amchitke:
    http://www.mojevideo.sk/video/18742/vyvolanie_zemetrasenia_nuklearnou_bombou_na_amchitke.html

    Amchitka je vulkanický, tektonicky nestabilný ostrov v skupine Potkaních ostrovov (Rat Islands) juhozápadne od Aljašky. Je zhruba 68 km dlhý a od 3 do 6 km široký. V 60-tych rokoch sa Amchitka stala miestom podzemných nukleárnych testov. Na videu je záznam detonácie nukleárnej bomby Cannikin z roku 1971 s mohutnosťou 5 Megaton, ktorá vyvolala zemetrasenie o sile 6,8 magnitúdy.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Bože, to jsou ale debilové!!! Co tímhle jako chtějí vykoumat?

      Vymazat
    2. A pak že nejde umělou cestou vyvolat kdekoli na Zemi zemětřesení (viz Haiti,Čína, Fukušima + tsunami Japonsko, vánoční tsunami - Aceh a další) ! Popírači, popírači, taky na vás dojde !

      Vymazat
  10. Vzhledem k tomu, že ta paní musí vědět o aktivitách a cílech páně Gatese, tak si tak dávám otázku: "Komupak je tento článek primárně určen?"
    Six

    OdpovědětVymazat
  11. samý baby poslední dobou :D

    OdpovědětVymazat
  12. je to smutnej svět.ta paní neříká,že se v tej jejich firmě chovaji k zaměstnancům hůř než k dobytku.to už nejde k její image bohaté a úspěšné ženy.na co si ti lidé hrajou????

    OdpovědětVymazat
  13. OrgoNet, keď si tými myšlienkami taký nadšený, tak tu rovno vyves Kiyosakiho prednášku.

    Robert Kiyosaki - Levá nebo pravá:
    http://www.youtube.com/watch?v=3yisxhGx7ec

    To je tiež človek, ktorý nikdy nič hodnotné nevytvoril, ale peňazí má ako prasa v žite.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. No ja souhlasim s orgem...vsechno je to o tom jak myslime. A v jeho komentu nectu nic o tom ze je nadseny xP proste oni mysli jen na prachy tak je maj...dou si za tim. Lidi co si stezujou ak maj malo penez tudiz porad mysli ato jak sou na tom spatne tak ti se proste spatne mit budou...lidi musi zacit myslet na lidi na celym svete jako na sebe a jit kupredu jako lidska civilizace. Chtelo by to uz prestat pouzivat penize. Kdyz to udelame oni pak budou v p...x)

      Vymazat
    2. Správná úvaha : virtuálně monetárním systémem nás drží v šachu. Mat můžeme očekávat již velmi brzy !

      Vymazat
    3. Jasně ! Nikdo nikomu nepodsouvejte svoje myšlenky a za nikoho nemluvte, pokud vám to nedovolil :P

      Vymazat
  14. Nechapem co sa v clanku ospevuje?Schopnost oklamat pracujucich o ich peniaze a bez prace z inteligenciou ako tomu oni hovoria z neho vytrieskat dusu?(ja tomu hovorim vychcanost a nie inteligencia) Miesto toho co sa hra na svetu a mudru tak nech da dole zisky,ludom normalny plat a potom som zvedavy ako bude vyskakovat za 450Euro mesacne.Clovek co ma stotisice je cielavedomy a sikovny.Ten co ma miliardy je len bezohladny!Je to len konstatovanie..mna vlastne ludia ako je ona nejak netrapia.Ved sa nanich pozrite v bulvare aky maju zivot..az na par vinimiek otrasny.:-( ..Matian

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Přesně tak ! Bohatí jsou ze své podstaty vych.aní hajzlíci jak mraky ! Já jednoho podnikatele milionáře znám. A vždy, když jsme se někde v pivnici či restauraci potkali, zašli jsme pak někam do baru nebo na diskotéku. Všude se drze dožadoval slevy nebo se hádal s číšníkem o to, kolik vypil piv, rumů apod. Dřív takový nebyl. Ale peníze a moc mu zastřely mysl, a je přesvědčen, že z titulu své pozice si může dovolit všechno, a že mu všichni musí vyhovět nebo ho poslechnout. Pokud se tak nestane, ztropí neskutečný cirkus jak malé dítě. Proto jsem s ním přestal kamkoli chodit, protože se za něj strašně stydím, jaký je to bezprizorní přízemní vůl s prachama v kapsičce u košile (někdy i několik desítek tisíc kč). Jednou mu ty peníze vypadly na ulici, a ten blb si toho ani nevšiml. Chvíli jsem přemýšlel, zda mu to říct či ne, ale nejsem taková sv.ně, a tak jsem těch asi 15.tis.Kč posbíral a upozornil jsem ho, že asi ztratil "nějaký drobný" (on totiž těm penězům v té kapsičce tak říkával). Zarazil se, prohledal se, pak si zapálil cígo, pak zchmatnul peníze z mojí ruky. Začal je přepočítávat, a přitom se na mě docela škaredě šklebil, jakoby říkal, jsou to skutečně všechny peníze, co jsem našel ?! To mě dopálilo, a řekl jsem mu, že už jdu domů. Otočil jsem se, na nic jsem již od něho nereagoval, a nechal jsem ho na nábřeží Vltavy samotného. Od té doby nezvedám jeho telefonáty. Takové bohaté mám upřímně zcela u pr.ele !

      Vymazat
  15. Skládejme sobě poklady v nebi, nebo kdež jest poklad náš, tam jest i srdce naše. Takový duchovní princip se stává něčím, co se podobá cestovní mapě, která nám ukazuje směr, jakým se můžeme ubírat.

    Paní Christy Wlton, skládá své poklady na zemi. Svou duchovní a duševní kumulativní energii použila pro zbohatnutí. Je to její volba a také její cesta do pekel. To jsou ty pasti, do kterých lehce spadneme, pokud se neřídíme duchovními principy.

    Lidé, kteří žijí v souladu s duchovními principy, používají ideu tvoření k jiným účelům...pro dobro všem.
    L O ♥ E Lída ♥

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. proč do pekel ?? nestraš ..kde je Láska ?

      Vymazat
    2. Přesně tak ! Milionář mě pohostí a uctí jen proto, aby mi ukázal, co si všechno může dovolit,na co já mít vpodstatě nikdy nebudu, a tím to končí, jeho řidič mě nakonec odveze luxusním autem před nádraží jako nějakou už nepotřebnou věc - mínus !

      Zatímco domorodec v horách mi poskytne na noc i svou jedinou postel (zatímco on leží na půdě na slámě), rozdělí se se mnou o svou skromnou večeři, o svůj tabák i svou kořalici, a družně, v úctě, bez zpupného ega se mnou konverzuje na nejrůznější témata. Druhý den mi zabalí kousek chleba a kousek sýra a pití na cestu, a vyprovodí mě několik kilometrů, a dává mi přitom dobré rady nebo varování na cestu - plus !

      Vymazat
  16. Tyto lidi tady ani nezmiňujte. Jsou fakt zdeformovaní svým "neklidem". Na jednu stranu filantropové (že by desátek pro svoje černé svědomí?) a na druhou stranu zastánci neomalthusiánství a jiných zvěrstev...

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Jasně, oni jsou totiž přesvědčeni, že veškeré zlo pochází od chudých lidí, a proto je třeba vyhladit je z povrchu zemského ! Oni vytýkají chudým lidem třísky na duši, ale trámy ve svých očích pokrytecky nevidí !

      Vymazat
  17. Každopádně autorka má pravdu v tom,že peníze musejí být Vaším služebníkem,né Vašim pánem.
    Pro mě je,ale tento člověk, totálně chudý.A to z důvodu,že pokud má miliardy,majetky atak.Ale jeho zaměstnaci dřou nouzi z bídou. Makají 14hod denně. Tak má majetek získanej vykořisťováním.Zajímalo by mě, jak by reagovala v tomto rozhovoru na otázku. Jestli souhlasí stím,že všem zaměstnancům wallmartu se zvednou platy o 100% protože si to zaslouží. Asi zapároně, pač kdyby tak chtěla, tak už se tak v její firmě stalo. Jaký pán takový krám. Bill Gates si taky hraje na hodnýho kluka:)

    OdpovědětVymazat
  18. Dobry vecer, zaujimalo by ma kolko z vas vyssie diskutujucich je sukromnym podnikatelom? Len statisticky. Dakujem

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Mňa by zaujímalo, koľko "úspešných" podnikateľov sa dostalo k svojmu majetku poctivo. Bez využívania, podvádzania, klamania, manipulovania... Štatisticky. Ďakujem.

      Vymazat
    2. Pozor ! Je totiž podnikatel, co vytváří hodnoty, vytváří pracovní místa, platí daně apod.

      A je také podnikatel, co jen a jen spekuluje, podvádí, lže, falšuje doklady, okrádá kdekoho, defrauduje dotace apod. Ti druzí nemají nejmenší právo se nazývat podnikateli, nýbrž a jen jak sám císař Rudolf II. o takových říkával :"jsou to samí kujóni, taškáři a chabrusáci, a ty já podporovat nebudu !"

      Vymazat
  19. Američtí vědci zjistili,že lidé věří všemu,co američtí vědci zjistili...

    OdpovědětVymazat
  20. Jsem velice ráda,že otázku ohledně peněz mám sama za sebe vyřešenou,protože já jsem bohatá už jen tím,že žiji na této planetě,mám přesně to,co v daný okamžik potřebuji ,žiji svůj život a né život někoho jiného,vím přesně,že tohle je pro mne to nejlepší,co jsem si zvolila a mám přesně tolik,kolik potřebuji a úžasné je,že vůbec nevím,jestli ještě nějaké zítra bude,protože i to,je iluze,jako ty peníze a tohle poznání jsem nikde nekoupila,prostě jsem se jen jednoho krásného dne zastavila a už jen jsem a zda mi to stačí?Tak ano,jsem šťastná,přijímám vše takové,jaké to je.(Díky Bohu a Ivance Adamcové)
    S láskou Jarmila

    OdpovědětVymazat
  21. "Tento svět je hmotný, aby mi dal všechno, abych nestrádal, ne abych hromadil, protože když začnu hromadit, tak budu mít moc a tu moc zneužiju. Když budete bojovat o přežití- nemáte svobodu. Když budeme tím miliardy, budete se o ně bát - nemáte svobodu " :-))))
    http://www.cestyksobe.cz/viktor-gajdos-cesta-poutnika-ad1019/
    přínosný rozhovor o všem.

    OdpovědětVymazat
  22. Prachy jsou neutrální energie...neni nemravné být bohatým...ale důležité je je jak tuto energii využiješ...
    Chudejch blbců je asi stejně jako bohatejch..
    Někdy můžeš získat svobodu prachama...jindy se prostřednictím jich staneš vězněm na doživotí..
    Nejlepší je si uvolněně hrát...v pořátku je to i to...

    OdpovědětVymazat
  23. Nemám hlad, není mi zima, mám střechu nad hlavou. O moc víc toho v životě člověk nepotřebuje, pokud má bohatou duši. (A kdo z vás někdy někoho z blízkých chystal do rakve, ví, jak malá kupička věcí to nakonec je, které si "vezmete s sebou na druhý břeh".) Ale bohatství duše se nedá koupit ani za ty miliardy dolarů.
    Jedna moudrá věta z Bible: "Spíš projde velbloud uchem jehly než bohatý do království nebeského" - a to je mj. o tom, na jakou šílenou karmu si tahle ženská zadělala tím, že dře své zaměstnance z kůže, jen aby se jí množily zisky. Téhle osobě opravdu není co závidět. :-)))

    OdpovědětVymazat
  24. Anonymní8. února 2013 20:29
    Milý pane, zatím nejsem podnikatelem a pokud se stanu podnikatelem tak z nouze, abych se alepoň částečně vymanil z pravidel systému. Tato pravidla jsou nastavena tak, že ti dole musí dodržovat vše, a s množstvím peněz tyto povinnosti rychle klesají.
    Nepotřebuji ke svému životu něco tak pofidérního jako je stát, vláda, stupidní zákony, normy. Stačí mi, když tyto pijavice přestanou mít snahu řídit můj život. Dokážete to pochopit?
    Tato paní patří ke skupince pijavic, která je prodlouženou rukou zařizující podmínky pro snadné vysávání (čest vyjímkám). Ale dovedu si představit, že mnoha lidem to imponuje.
    Six

    OdpovědětVymazat
  25. Tie myšlienky nie sú zlé. "Zlé" je, že sú používané na akumuláciu zisku pre jednotlivcov, nie k úžitku všetkých zúčastnených a ideálne aj nezúčastnených, teda celku.

    Dve navonok rovnaké veci môžu byť diametrálne odlišné práve zámerom a cieľom, ku ktorému sú používané. Buď nás motivuje ego, alebo láska. Ak láska, tak nikdy nebudeme môcť byť miliardári, pretože nám to naše srdce nedovolí. Hlavný problém je kapitalizmus, ktorý priťahuje a produkuje chorých a zvrátených ľudí. Tí sa dostávajú na vrchol a majú sa najlepšie. Kým nezmeníme systém, tak to bude vždy o nespravodlivosti, o využívaní, o vykorisťovaní (viďte krajiny tretieho sveta, ale týka sa to už aj našich krajín).

    Zaveďme základný príjem a donúťme bohatých ich majetok prerozdeľovať. Vráťme sa od nesúmeriteľnosti aspoň k nerovnosti (viďte prácu Jana Kellera). Potom nebudeme musieť meniť svoje myslenie, a čo viac, nebudeme musieť meniť svoje morálne hodnoty na to, aby sme "uspeli". Nebudeme musieť pracovať preto, aby sme prežili, ale budeme pracovať preto, aby sme sa realizovali. Aby sme pomáhali druhým. Ak popri tom zmeníme naše myslenie podľa vyššie zmienených pravidiel, tak to nebude kvôli zisku pre seba, ale kvôli väčšej pomoci druhým ľuďom. A to je obrovský rozdiel. Nesnažme sa využívať nefunkčný systém vo svoj prospech, ale snažme sa zmeniť systém v prospech nás všetkých.

    OdpovědětVymazat
  26. Nějak se zapomíná na to, že kdyby nebyli průměrní lidé, kteří nechtějí měnit život za peníze, nebyli by ani bohatí, kteří život za peníze vyměnili.Není jim co závidět.Je to buď řehole nebo rys osobnosti - necitlivost a sobeckost.Například nepozvu kamaráda z dětství, který přijel do našeho města na večeři, protože pro mě z hlediska mého podniku není důležitý. Musím se přeci věnovat sponzorům...Měl jsem také takové období a už ho nechci zažít.

    OdpovědětVymazat
  27. "Kdo si drží průměrné myšlenky na nedostatek, nikdo mu je nebere, vesmír mu prostě dá to, na co myslí, čili nedostatek. Kdo má nové myšlenky na hojnost, vesmír mu pomůže je realizovat." No áno, ale táto teta si asi myslí, že má nedostatok a preto naháňa ďalšie a ďalšie miliardy... Prešla som si ten rozhovor dvakrát, ale ona tam nikde nehovorí, že je šťastná a že má dosť. Trochu ma zaskočil tento článok tu na Orgonete - myšlienky Gatesovej kamarátky asi nerezonujú s myslením sympatizantov Orgonetu. A možno to bol chyták pre čitateľov, ktorí sa však nenechali pomýliť, pretože v diskusii sú nádherné príspevky. Inak Gates že pomohol deťom v Afrike? Tiež by nemusela veriť všetkému, čo si prečíta ...
    "patří mezi 70 filantropů, kteří se přidali k osobitému závazku investora Warrena Buffetta a ředitele Microsoftu Billa Gatese a nejpozději závětí poskytnou polovinu veškerého majetku na charitu." Hm, to sú naozaj silné osobnosti, hneď po smrti sa budú vedieť vzdať polovice svojho majetku. Zábavné, zábavné, páči sa mi to :)

    OdpovědětVymazat
  28. Vážení přispěvovatelé, udělali jste mi velkou radost. Když jsem článek poprvé četl,
    tak jsem si říkal, že to snad ani není možné vystavit toto na těchto stránkách.
    Na druhou stranu velice záslužná věc pro poučení, co si nikdy nezvolit.

    Díky.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Orgonet dobře ví, že i rozporuplné informace mají cenu zlata, protože lidi nutí konečně myslet a ne jen prvoplánově hltat kldejaké blbosti ! A to se samozřejmě elitám nelíbí, když lidé začnou myslet, a začínají mít svůj názor !

      Vymazat
  29. Dávám tomuto článku za pravdu. Je tu však jedno ale : Harpagonem a chorobným chamtivcem se může lehce stát téměř každý, pokud začne Hojnost bičovat jako svou služku. A to je hra na ostří nože, protože charakter máme jen jeden.

    OdpovědětVymazat
  30. pro Anonymní8. února 2013 19:58
    Filantropové? Jaký asi můžou být filantropové s jejich uvažováním? Co to slovo pro ně asi ve skutečnosti znamená? Co je jeho pravým obsahem? Tito lidé si pod pojmem filantropie nepředstaví nic jinýho než investici. Jsou ochotni vydělávat i na těch nejubožejších z nejubožejších. Pomáhají v africe aby ji ovládli. Pomáhají v indonésii aby ji vysáli. Něco jako rozdáváni nakažených dek indiánům. Podívejme se na opravdový cíle filantopů, ne ty deklarovaný. Slova často mají jiný obsah, než se nám snaží tito lidé podsouvat. Třeba takový lobbista je v podstatě korupčník. Oni nemají černé svědomí, filantropie je pro ně výnosný byznys. A jestli teď tvrdí, že odkáže polovinu majetku na charitu, celkem jistě to bude "charita".

    OdpovědětVymazat
  31. Výše uvedené reakce poukazují na jedno: vy všichni máte s penězi a bohatstvím problém, proto vás článek této ženy nadzdvihl ze židle. Kdyby jste měli tuto otázku vyřešenou, tak vás nechá článek naprosto klidným. Přestaňte se pasovat do role oběti, do role někoho, kdo je odírán těmi bohatými a úspěšnými. Všimněte si, jak se k nám valí ze Západu móda honu na bohaté. I to svědčí o stavu lidské společnosti. Vnímáte bohatství a peníze jako něco špatného, hříšného ba až neduchovního, ale tak to není. Vše je duchovní, i bohatství.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Ano, vnímáme bohatství jako něco špatného a nemravného. A víte proč ? Protože z 90 a více procent je ho dosahováno VYKOŘISŤOVÁNÍM obrovské většiny zcela nepatrnou menšinou. A to je přes všechny proklamace SVINSTVO ! Pokud bude bohatství dosahováno legální, mravnou a poctivou cestou, pak proti tomu nic nemám. Ale ukažte mi takového boháče ! Je to přesně v duchu Ježíšových slov : kdo jsi bez viny hoď po něm (po hříšníkovi)kamenem !!!

      Vymazat
  32. http://www.youtube.com/watch?v=ZKKtXxye5jQ

    OdpovědětVymazat
  33. Průměrní lidé nepřijímají bohaté, protože pořád melou jen o svém úspěchu :D

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. ...protože pořád melou jen o svém úspěchu, a průměrný člověk vidí, ja toho "úspechu" dosáhli. Proto je nepřijímají. Ne proto, že by jim vadil jejich "úspěch". Vadí jim, jak ho dosáhli. A s tím se nestotožňují. Chápete?

      Vymazat
    2. Ano, kdo by celý večer poslouchal jen zpupná naparující se ega, která jen neustále poukazují na svou vyjímečnost a na naši bezvýznamnost vůči nim ?! Proto mám všude po stěnách vystaveny nejrůznější zbraně a bejsbolky. A to máte vidět jak se taková ega sama krotí, když to mají stále před sebou na očích !

      Vymazat
  34. OrgoNete, souhlasím s článkem i s Tebou. Každý má to, co si sám "vyprojektuje".

    OdpovědětVymazat
  35. Ten článek je úžasný, jsem schopen podepsat každou větu, snad kromě té o koupení si zdraví - ano můžeme si ho koupit, ale ne od lékařů, nýbrž velmikvalitním zůsobem života, včetně kvalitních potravin.

    Diskuse je roztomilá, všichni rozčílení "duchovní" by měli zapátrat ve svém svědomí a zkusit oddělit to, co zde čtou, od pocitů s kým se autor kamarádí a jak a co dále podporuje. A navíc, když už jsme všichni tak duchovní, asi bychom neměli soudit. Co?

    Lubomír

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Ona jedna věc je nesoudit, a druhá nenechat ze sebe dělat blbečky !

      Vymazat
  36. zkoušel někdo peníze jíst? jsem si jist že jsou nestravitelné a nechutnají valně. na to by bohatí měli myslet především.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Fuj, jíst peníze, takový bakteriální koktejl !

      Vymazat
  37. Konečně trefa do černého. :-)) Toto je největší bohatství co je."jsem šťastná,přijímám vše takové,jaké to je " Já také děkuji Ivance Adamcové a knize " Neosobní život" od A.Grane
    S láskou Alena

    OdpovědětVymazat
  38. Tato paní má pravdu, chcete-li být bohatý, jednejte jako ona. Ale jak také říká bohatství štěstí nepřinese.
    Já nechci být bohatý. Chci být šťastný a zároveň aby všechny bytosti byly šťastny.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Ale buďte si třeba bohatý, ale jednejte odpovědně a mravně vůči ostatním lidem. To přeci nic nestojí, nebo se pletu ?!

      Vymazat
  39. Moudrý člověk ví, že hojnost je něco jiného než bohatství. Hojnost mohou mít všichni a nepotřebují kvůli tomu znásilňovat lidi a Matku Zemi.
    MorPPheus

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Presne tak. Hojnosť neznamená mať miliardy (ani milióny), ovládať, vykorisťovať, manipulovať. Hojnosť znamená mať zabezpečené všetky základné životné podmienky (jedlo, pitie, oblečenie, strechu nad hlavou, teplo...) a zároveň prostriedky potrebné k rozvoju osobnosti ako celku (tela, ducha, intelektu...). K tomu treba minimum súkromného majetku a maximum verejných statkov v správe ľudí.

      Vymazat
    2. Tak, správná řeč !

      Vymazat
  40. Já myslím, že pointou tohoto článku snad nebylo uveřejnit návod na to, jak nahrabat co nejvíc, ale obecně postihnout myšlenkové vzroce úspěšných lidí. Příběh této ženy je morálně sporný, ale je, ať chceme nebo ne, osobou, která je úspěšná v tom, o co se snaží. Nechme na chvilku spát co to konkrétně je. Soustřeďme se na to, že ta žena prostě myslí pozitivně,tvrdě maká a má za to odměnu, kterou považuje za dostatečnou. Navíc to co dělá, ji baví. Kolik z nás to má? To je vzorec pro všechny úspěšné lidi, nejen pro miliardáře, ale např. pro vědce, umělce, úspěšné řemeslníky atd. Zkuste si z toho článku vzít to pozitivní a nedokládejte její slova o tom, že průměrní na všem vidí jen to špatné. Jen pro info - já takový mamon taky neschvaluji, ale v tomto článku to považuji za druhotné téma. Klíma

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Vyženit nebo zdědit miliony, a pak si hrát na hojně dotovaného boháče může i průměrný nýmand. Pokud není člověk úplný vůl nebo chorobný gambler, tak příležitost velkých peněz dokáže i z nenápadného človíčka udělat pořádného "rafana" a "hranaře". Znám několik takových lidí, co neměli prakticky nic, a teprve tučné dědictví nebo přiženění do bohaté rodiny z nich "vytřískalo" neskutečný potenciál hromadit další peníze a majetek ! Nebýt těchto příležitostí, NIKDY by se nedostali tam, kde jsou dnes ! Sami mi to nad lahvinkou vína na sebe "práskli" !

      Vymazat
  41. Vy všichni, co se tu oháníte duchovností a esoterikou si položte jednoduchou otázku: proč mnohé z vás tento článek tak rozlítil ? Co v sobě máte ještě nezpracované ? Na co to poukazuje ? Do jakého vosího hnízda uvnitř vás tento článek píchl ? Pokud byste měli tuto otázku či postoj k ní vyřešený, tak by vás článek nechal naprosto v klidu, ale jak je vidno, tak nenechal. Proč ? Ti z vás, co tu nejvíce lamentují a řvou by měli na sobě nejvíce pracovat a přijít na to, na jakou strunu uvnitř jich samotných článek brnká. Proč mi to vadí ? Co mi na tom nejvíce vadí ? Jaké pocity při tom pociťuji ? V jaké oblasti těla ? Drtivá většina z vás se tu cítí jako oběť, jako někdo, kdo je těmi bohatými a úspěšnými okrádán. Tak tomu ale přece není. Každý z vás si svobodně vybírá reakce na to, co se kolem něj děje. Cítíte se jako oběť ? Ok, tak se tak ciťte, je to vaše volba reakce. Každý z vás si svobodně vybírá (vědomě či nevědomě), jak bude reagovat na to či ono. Vždycky si můžete vybrat. A vždycky si můžete vybrat znova. Co nenávidíte, na to se zaměřujete a to si paradoxně přitahujete do života. Nenávidíte bohaté a úspěšné lidi ? Divíte se pak, že jste sami chudí a řekněme neúspěšní ? Přemýšlejte o tom, odpověď leží uvnitř každého z vás.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. "Drtivá většina z vás se tu cítí jako oběť, jako někdo, kdo je těmi bohatými a úspěšnými okrádán. Tak tomu ale přece není."

      Že nie? Práve naopak. Je to presne tak. "Bohatí" a "úspešný" nás okrádajú. Aj keď ešte stále máme možnosť uplatniť sa, je to stále ťažšie a ťažšie. Ak to necháme tak, tak nás zoderú aj z kože. Vy si neuvedomujete v akom svete žijeme? To už nie je ten "mierumilovný" svet, ktorý tu bol ešte pred desiatkami rokov. Naštudujte si Jana Kellera. Od nerovnosti, z ktorej vychádzate vy vo svojich úvahách, sme sa dostali k nesúmeriteľnosti. Už nie je možné sa dostať medzi tzv. diskrétnu "elitu", a časom nebude možné sa stať ani miliardárom, či dokonca milionárom. Nevšimli ste si, že mizne stredná trieda? Prečo? Ako? Kto za tým stojí? Keď budete vedieť odpovedať na tieto otázky, možno lepšie pochopíte, že je niečo vo veľkom neporiadku. A že to nie je "neschopnosť" tých priemerných. Sčasti áno, ale čoraz viac je to o rozhodnutiach tých "hore".

      Vymazat
    2. Ale inak vďaka za podnet. ;-)

      Vymazat
    3. Tak tak, pisatelia tychto poslednych dvoch prispevkov maju uplne ine nastavenie mysle ako vacsina pisatelov, vdaka za tieto kvapky v mori, niekto sa snad este nakazi :)))))))
      Urcite je takych viac, osem z desiatich do fora vsak nikdy neprispeje lebo to nie je platforma na akej tieto mysle vibruju..

      Vymazat
    4. Položme si otázku. Co je to úspěch,bohatství a jakým způsobem a kdo jej posoudí? Jsou jeho měřítkem peníze a výše konta ? Je to výše společenského postavení,nebo něco jiného? Co by bylo smyslem našeho života,pokud by nebylo peněz? A kdo koho nutí zabývat se tím,k čemu muže mít i nechuť nebo odpor a omezuje mu tím jeho svobodné rozhodnutí ve prospěch svého EGA.Je vyjádření vlastního názoru projevem neůspěchu,chudoby a nenávisti?
      Vlasta

      Vymazat
    5. A jéje, zase jeden Všeználek promluvil (16:16)

      Vymazat
    6. Anonymní 11. února 2013 22:25, cítite sa z nejakého dôvodu kvôli môjmu komentáru urazený?

      Vymazat
  42. . Přečetla jsem si všechny příspěvky a napadá mě jediné. Toto je opravdu velmi žhavé téma. Týká se každého z nás nějakým způsobem. Já jsem přišla o přítelkyni, neboť prošla stejně obsahově zaměřeným kurzem a pak mi neustále opakovala, že nemajetní jsme vlasní neschopností.Nevím, co zanechají stejně nastavení jedinci pro budoucí generaci.Můj manžel zanechá po sobě opravené a restaurované památky.Já laskavé a milující děti a vnoučata.A protože jsem pracovala v sociální profesi,tak spoustu milých vztahů, které přešy v přátelství.Děti, které jsem vedla, se dnes věnují další generaci dětí.Když mi moje vnučka povídala, co si povídají, cítila jsem se bohatší, než ona paní, která tohle ani nepoznala.Výchově dětí jsem věnovala jedenáct let. Z jednoho platu to nebyl med. Byly to nejkrásnější roky , A můj vklad se vyplatil.Vychovali jsem čtyři poctivé ,pracovité a laskavé jedince.Já mám jasno.Neměnila bych. Vladimíra

    OdpovědětVymazat
  43. ucebnicova ukazka bigotnosti ;o)

    OdpovědětVymazat
  44. "kdy rodinnou firmu ZDEDILA po manželu Johnovi, který se zabil při pádu letadla. John Walton byl synem vdovy po zakladateli řetězce, Helen Walton."

    Vsadim sa, ze to bola "nehoda" ..... xixi



    "Jako průměrné označuji lidi, kteří přijali tzv. brainwashing, vyplachování mozku."
    Kto ten brainwashing prevadza a za akym ucelom? ;o)



    On the 2012 list of The FORBES 400 Richest Americans, there are a total of 45 women, accounting for 11% of the list.
    On the entire FORBES 400 list, there are still only a handful of SELF-MADE female billionaires—just under 2%.
    takze asi tak

    OdpovědětVymazat
  45. Tak uz viem, preco to vyslo iba v CZ a SK.
    nieje tu ziaden wal-mart xixi



    Preco mam pocit, ze tento clanok je tu len koli reakciam???

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Pocity si mějte jaké chcete, a Orgonet si zde vystaví, co uzná za vhodné i bez takových pocitů

      Vymazat
  46. "6. Průměrní lidé posuzují peníze emocemi. Bohatí lidé logikou."

    kedze zisk je matematicky nezmysel, bude to skor naopak

    OdpovědětVymazat
  47. "Bohatí lidé vědí, že trhy řídí emoce a chamtivost."

    takze chamtivost nieje emocia, ale vysada bohatych. Aj tak sa da nato pozerat



    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Výkaly totiž za jistých okolností mohou také vonět, ne jenom běžně smrdět. Stejné je to i s penězi !

      Vymazat
  48. Teta tam vlastne priznava, ze bohaty zamestnavaju zamestnancov za ucelom osobneho zisku, co vrha na "spolocnost"(?uz ani nie) dost zvlastny pohlad

    Ale v jednom ma pravdu, saty z nikoho cloveka urobit nemozu, magora ano.

    OdpovědětVymazat
  49. To čo hovori je všetko pekné, ale prečo nenapišu ako k tomu všetkemu prišla ? Toto je z jej životopisu : Christy Walton ke svému majetku přišla díky svému zesnulému manželovi Johnovi, synovi dlouhodobě nejbohatší ženy světa Helen Waltonové - vdovy po zakladateli obchodního řetězce Wal-Mart, která zemřela v roce 2007.
    Zdědila po něm nejen akcie Wal-Martu, ale také akcie společnosti First Solar, jejíž hodnota od roku 2006 vzrostla o neuvěřitelných 500 procent.
    Všetko čo piše je tak krásne, ale ja asi ťažko niečo take zdedím .............. A inak ja mám rád motivčnu literatúru bohatých, ale vždy ma zaujíma či si oni naozaj od začiatku svoj biznis sami vybudovali, zdediť vie každy nato naozaj netreba žiadnu školu len štastie v rodine !!!

    OdpovědětVymazat
  50. At si zbohatlíci peníze nechají, málokdo si uvědomuje že je k životu vlastně nepotřebuje,vždyt mají cenu jen toho papíru. Bude li slunce čistý vzduch a voda pak můžeme žít. Ted je jen otázka jak ty prachy všechny poslat k čertu.

    OdpovědětVymazat
  51. V komentoch sama luza

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. A ty jsi co?!

      Vymazat
    2. Provokatérovi zřejmě praskla lepenka přes hubu, nebo že by Orgonet sdílel tuto jeho myšlenku ?!

      Vymazat
  52. Díky za náhľad na stav mysle psychopata.

    OdpovědětVymazat

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, nikoliv pouze urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností.