Video z ekokomunity Damanhur v severní Itálii.
Touha po blízkém kontaktu s přírodou vedla ke zkoumání hudby rostlin, již od r. 1976. Damanhurští badatelé vytvořili zařízení schopné zachycovat elektromagnetické změny na povrchu listů a kořenů a převádět je na zvuky. (Můžete si ho tam i pořídit.)
Jak začnou rostliny zpívat? Nejprve se jim přehrává klasická hudba, a rostliny se "učí" vytvářet zvuky, a nacházejí v tom velkou zálibu, a pak se učí i vzájemně. Na různé osoby reagují různými zvuky, někdy zmlknou ...
Konají se tam i koncerty, při nichž hudebníci a rostliny tvoří společnou hudbu.
Hudbu různých stromů a rostlin si můžete stáhnout či zakoupit na jejich stránkách.
http://youtu.be/nXhhAXjKmIU
http://www.youtube.com/watch?v=VmIHdjUuyNs
OdpovědětVymazat...... to u nás v Čechách umíme přece už docela dlouho :-D Jana
No Jasněééééééé !!! :-)
OdpovědětVymazatPrvní český eletrický varhánky :-)
Kaštan
asi před dvaceti lety uvedla Česká televize dokument o mladém Ing,který řešil odumírání Včelníku rakouského v Sudetech.Přesazoval,zkoušel složení pudy,stále umíral.Pak zkusil ve skleníku pustit magnetofon s němčnou,tehdy záznam kurzu z dob socialismu,potom i německou muziku.Včelník pookřál a začalo se mu náramně dařit.Tehdy s ním vedl komentář redaktor Komárek,který ted sedí v MFDNES...Poslední stopa onoho ing mizela někde v indiánské rezervaci,kam byl pozván,aby vyřešil problém s pouští....
OdpovědětVymazat... a bez zesilovačů ... :) Petr
OdpovědětVymazatTo je úžasné!!! Vůbec jsem netušila, že tohle rostliny umí. Jen nevím, jak si s tímhle poradí vegetariáni... :-)
OdpovědětVymazatTo je přesně ono, dříve nebo později se dostaneme do bodu, kdy i pojídání tak inteligentních muzikantů nebude eticky možné. Takže přátelé, snad prána nezpívá, protože pak už nevim. :-)))
VymazatMard.