22. února 2009

Film Podvod o globálním oteplování česky

Podívejte se na film Velký podvod s globálním oteplováním, na jehož anglickou verzi už na tomto blogu máme odkaz. Právě se objevil na youtube (trochu jiná verze) s českými titulky. Velký dík překladateli whitestone78! Film je rozdělen na kousky, odkaz je na první díl, pokračování si najdete na stejné stránce.

Odkaz na film: Velký podvod s globálním oteplováním

21. února 2009

Ještě chytrý prach: jsou zdrojem energie živé buňky?

Chytrý prach mě docela zaujal, tak pro začátek krátký článeček přeložený z Wikipedie. Zajímavou informací je, že zdrojem energie pro tento prach mohou být živé buňky, viz dále. Že by souviselo sypání prachu a padání slizu? Omlouvám se technikům za neznalost přesné terminologie, oni jistě pochopí nebo opraví.

Originál článku z Wikipedie zde.

Překlad: Smart Dust: Inteligentní prach

Inteligentní prach je termín užívaný k označení sítě drobných bezdrátových mikroelektromechanických systémů (MEMS) - sensorů, robotů či zařízení istalovaných s bezdrátovou komunikací, které mohou detekovat (např.) světlo, teplotu nebo vibrace.

Vzhled a složení

Zařízení neboli "roztoči" mohou být velikosti zrnka písku, nebo dokonce prachové částice. Každý roztoč obsahuje samostatný sensor, počítač, komunikaci a zdroj energie.

Když se vytvoří jejich shluky, tvoří tito roztočí automaticky vysoce flexibní, energeticky nenáročnou síť použitelnou od systémů kontroly podnebí až po prostředky k zábavě, které spolupracují s informačními zařízeními.

Pojem "chytrý prach" zavedl Kristofer S. J. Pister z University of California v roce 2001. (1), i když stejné myšlenky existovaly ve science fiction i dříve (The Invincible - Nepřemožitelní, 1964). Nedávná recenze (2) diskutuje různé techniky, jak zmenšit sensorové sítě chytrého prachu z milimetrového měřítka na úroveň mikrometru.

Někteří připisují pojmy kolem inteligentního prachu projektu PARC, zvanému Smart Matter (Inteligentní hmota) (3).

Zařízení ve formě chytrého prachu budou založena na subvoltové či hluboce subvoltové nanoelektronice a budou obsahovat mikrozdroje energie s pevnými stabilními impulsními superkondenzátory (nanoionické superkondenzátory).

Použitelnou technologií na doplnění chytrého prachu může být rovněž nedávno vyvinutá nanoradiotechnologie. (4)

Aplikace

Typickým scénářem použití je rozptýlení stověk těchto sensorů kolem budovy či nemocnice k monitorování, teploty či vlhkosti, sledování pohybu pacientů, či informace o katastrofách jako např. zemětřesení. Ve vojenství mohou působit jako dálkový sensor ke sledování pohybu nepřítele, detekci jedovatého plynu či radioaktivity. Jednoduchost a levnost použití vzbudily obavy o soukromí, nejprve v příbězích science fiction, jako např. Pray od M. Crichtona.

Za těmito projevy leží nově vzniklý svět velmi rozsáhlých sítí, které kombinují "roztoče" a přenosná zařízení s dalšími technologiemi ke zlepšení síly, trvanlivosti a dosahu monitoringu. Projekt vědecké nadace EarthScope za 200 miliónů dolarů staví 3000 stanic, které mají sledovat slabá zemětřesení, měřit deformace zemské kůry a tvořit trojrozměrnou mapu zemského vnitřku od kůry až po jádro. Asi 2000 dalších zařízení má být mobilních, poháněných bezdrátově sluncem či větrem, a v průběhu desetiletí se 400 zařízení má pohybovat na východ ve vlně od Kalifornie přes celé státy. Cílem je odhalit tajemství formování a vývoje kontinentu, učinit nové poznatky o vulkánech, systém zlomů, minerálních ložisek a zemětřesení. Projekt EarthScope byl zahájen v roce 2003 a má být dokončen v roce 2008 a fungovat do r. 2023.
(William J. Broad, A Web of Sensors, Taking Earth's Pulse (New York Times))

Nové způsoby získávání energie

Pro nepřetržitý všudypřítomný computing generace drobných vzájemně komunikujících objektů jsou v současné době testovány nové technologie na poskytování energie. Jsou to zdroje energie vytvářené ze světa živých organismů, přístoje na mikrospalování, nukleární baterie a další prostředky, které jsou velmi odlišné od tradičních baterií. Vědci v současnosti provádějí pokusy na vyřešení, jak zásobovat energií mikroobjekty a v budoucnosti nanoobjekty, a to energií pocházející z živých organismů, jako např. energie ze špenátu, cukru, slimáků nebo much. Tyto nové zdroje energie užívájí ATP molekuly (Adenosine TriPhosphate), které uchovávají fosfáty s vysokou energií, aby uchovaly energii stejně jako ve svalech živých organismů. (5)

Dalšími zkoumanými způsoby jsou také nukleárně poháněné mikrobaterie užívané pro prostředky MEMS. Současný výzkum se zabývá začleněním redioaktivních izotopů do těchto prostředků a výrobu elektřiny za použití termoelektrických jevů.

Realizace

UC Berkeley - projekt Smart Dust vede Prof Pister.
Dust Networks - společnost sídlící v Silicon Valley- komercializuje práci vykonanou v Berkeley.
Arch Rock, společnost zabývající se realizací Wireless Sensor Networks (Sítě bezdrátových sensorů)

Podobná hesla Wikipedie:

Nanotechnology
TinyOS
Localizer (fictional device)
Mesh networking
Wireless Sensor Network
Utility fog

Odkazy, reference

1) Smart Dust: Communicating with a Cubic-Millimeter Brett Warneke, Matt Last, Brian Liebowitz, and Kristofer S.J. Pister, Computer, vol. 34, pp. 44-51, 2001
2) Smart dust: nanostructured devices in a grain of sand, Michael J. Sailor and Jamie R. Link, Chemical Communications, vol. 11, p. 1375, 2005
3) http://www2.parc.com/spl/projects/smart-matter/
4) Bullis, Kevin (2008-02-25). "TR10: NanoRadio". Technology Review (Cambridge: MIT Technology Review, Inc). Retrieved on 2008-02-27.
5) Waldner, Jean-Baptiste (2008). Nanocomputers and Swarm Intelligence. London: ISTE John Wiley & Sons. pp. 154. ISBN 1847040020.

Kdo pracuje s roztoči:
Open source mote designs and TinyOS operating system from UC Berkeley
UC Berkeley Smart Dust Project
Sailor research group at UCSD
SpeckNet reseach groups based in Scotland
Web of Sensors: "V divočině hor San Jacinto podél hlubokého kaňonu mění vědci 30 akrů borového lesa ve futuristickou vizi environmentální studie. Propojují více než 100 drobných sensorů, robotů, kamer a počítačů, které začínají kreslit neobvykle podrobný portrét tohoto svěžího světa, který je domovem pro více než 30 vzácných a ohrožených druhů. Mnohé z těchto nástrojů jsou bezdrátové. Prostředky velikosti balíčku karet - známé jako roztoči, podle prachových roztočů..."

19. února 2009

Ještě jednou tajemný rosol

Následující krátké video nedávno přidané (leden 09) na youtube ukazuje další rosol, tentokrát žlutý. Autor videa ho dal pod mikroskop a zkoumal, co že mu to padá na auto během dne, kdy probíhá husté chemtrailsování. Odpověď zatím nečekejte...

Odkaz na video: Co to mám na stěrači za žlutý svinsto?


Což ukazuje, že nehodlají jen tak přestat kropit nás vším možným.

Umělý sníh v Číně způsobil kalamitu

Díky čtenáři, který mi poslal odkaz na článek v dnešním Blesku. Co se tam popisuje jako kuriozita, to je naše evropská každodenní realita. Čínská mimochodem určitě taky, a taky se o tom samozřejmě nemluví, to se jen asi někde něco profláklo, co se nedalo ututlat. A takovým článkem z Číny v podání Blesku se hezky vyvolal dojem, že se jedná o kuriózní záležitost, která se nás netýká ... to jenom Číňani si blbnou. Ideální manipulace veřejného vědomí - řekla se pravda, a lidi to berou jako srandu. Zajímalo by mě, jestli to vůbec někoho u nás napadlo brát vážně. Jestli znáte nějaké reakce, komentujte...

Odkaz na článek Blesku: Umělý sníh v Číně

Jiný druh manipulace používá např. ČT1 při předpovědi počasí: klidně ukazuje satelitní snímky oblačnosti uměle rozrušené vlněním - na první pohled je zřejmé, že je to nenormální. Ale když se to takhle lidem ukazuje, vůbec jim to nepřijde divné ... desinformace splnila účel.

A zrovna dnes i nám naše hvězdná meteoroložka DH předpovídá další sněhovou kalamitu. Ano, blíží se jakási fronta, celkem nic moc, ale když ji dosypou chemikáliemi z letadel a nafouknou mraky z haarpových věží, může jim cosi vyjít. Na druhou stranu, sníh v únoru je u nás dosti normální záležitostí a zatím se nezdá přes veškeré snahy povětrnostních kutilů, že by ho bylo nějak zvlášť moc. Zvláště když ho celý prosinec a leden brzdili. Zdá se mi, že je ho teď jen o trošku míň, než se sluší. Hlavně jezděte opatrně, myslím, že ten jejich umělý klouže mnohem víc než ten normální, co už jsme dlouho nazažili.

Než tyhle věci lidi pochopí (pokud vůbec někdy), chraňme se (i je) orgonitem. Mimochodem, místa v ČR, která jsou dobře obložena, kalamity nezaznamenávají. Pokud někde tu kalamitu máte, tak tam potřebujete orgonit jako sůl. A nespoléhejte, že to někdo jiný udělá za vás...

18. února 2009

Vibrace a sněžné cáry


Dnešní oblohu majitelé počasí rozvibrovali, a všimněte si, jak přesně od Krkonoš našlehali cancoury oblačnosti, které nám taky sněžily. Všimněte si, že sníh většinou není normální, nýbrž speciálně klouzavý, malinká vrstvička klouže jako mejdlo. A větší vrstva vypadá jako závěj prášku na praní, jen chybí ty modrý zrnka. 

17. února 2009

Bouře suchého (chytrého?) prachu v Německu

Další jevy spojené s chemtrails: následující video beze slov ukazuje podivuhodný jev nafilmovaný 12. 10, 2008 ve středním Německu. (Padající prach připomíná částice tyčinkovitého sněhu, které padaly nedávno u nás. Viz článek Polymerový sníh. ) Podobná svědectví mají i italští pozorovatelé...

Překlad komentáře k videu:

"12. 10. 2008, po celém dni hustého aerosolového sprejování, jsme nafilmovali v centru Německa tuto "mlhu". Není to sníh (teplota kolem 10° Celsia), ani déšť, ani hmyz... tato "mlha" zakryla celé území, viditelnost byla velmi nízká. (Listy se nehýbou, kolem nerušeně poletuje hmyz.) Částice byly viditelné jen v silném paprsku světla, jasně odrážely světlo blesku, které na ně dopadalo. Máme i film s vyšším rozlišením. Trvalo to několik hodin. Částice jsou přítomny po většinu dní, ale ne v tak husté "mlze" jako zde na snímku."

Bouře suchého prachu v Německu

16. února 2009

Trochu nápadná manipulace

Dnešní plán počasí: sněžení pro Čechy. Všimněte se rovné bílé linie podél Krušných hor, která vznikla před 9.00. Odtud se to umělé sněžení mělo šířit. Anebo naopak se mu možná mělo zabránit, kdo vi? Rozhodně ta vysoká linie nevypadá přirozeně ... Podobná akce probíhala nad jižním Rakouskem směrem do Slovinska, všimněte si opět rovné linie.
Další fotka ukazuje stav v poledne, čára Krušných Hor pořád existuje, jiná linie kopíruje sz. hranice. Vypadá to na snahu o manipulaci omezenou na území našeho státu.

Udělejte si orgonit


Než přijde jaro, můžete si zatím obdarovat orgonitem vlastní domácnost. Zde je pár stručných zkušeností, jak na výrobu:
K výrobě základních kousků orgonitu, univerzálně použitelných, tzv. towerbusterů (TB), potřebujete:
  1. Polyesterovou pryskyřici: pokud chcete vyzkoušet menší množství, kupte si v drogerii Lamit i s tužidlem. Pro větší výrobu objednejte z webu Havel Composites, stačí základní Havelpol1, kg asi za 50 Kč, k tomu tužidlo peroxid K1. Zasílají na dobírku jakékoli množství, i malé.
  2. Drobné kovové piliny (špony), nejlépe hliníkové, čím menší tím lepší, ale ne prach. Seženete je tak, že obejdete pár sběren či řemeslnických dílen, a určitě někde budou ochotni je prodat, či dokonce dát (železných se rádi zbavujou), hliníkové seženete za 20 - 40 Kč kilo.
  3. Úlomky křišťálu: objednejte na webu od minasgerais nebo lubosblaha, asi 100Kč za kg. (Úlomky pak ještě rozbijete na maličké kousky, takže to vystačí na dlouho.)
  4. Nádobí na výrobu:
  • Formy na odlévání:
  • Na hezčí kousky pro domácnost třeba malé skleničky nebo mističky, formičky dle fantazie (vystříkat předem silikonovým olejem.)
  • Pro "polní" použití: nejlépe kovový tác na muffiny, na 12 ks, každý o objemu asi 90 - 100 ml. (Měkký silikonový se za párkrát propálí.) Je možno použít papírové kelímky či jiné papírové formičky, i vlastnoručně vyrobené kornoutky - minikužely apod. Tenké umělohmotné ne, protože pryskyřice při tvrdnutí "vře", takže by se asi roztekly. Česká verze forem na muffiny: kupte si paštiky v aluminiových obalech, obsah zkonzumujte, do obalů můžete odlévat.
  • Něco na vymazávání forem: nepodceňovat, jinak vaše práce přijde nazmar, mufiny nemusíte pak dostat z formy ani kladivem! Nespoléhat na "nepřilnavé" povrchy, pryskyřice je brzy rozruší a stanou se super přilnavými. Nejlépe se zatím osvědčuje mazání čajovou svíčkou za tepla (nechat jí kousek rozpustit třeba na vařiči v každém mufinu, rozmazat). Jedlý olej funguje dobře, ale vytváří přípečky, které dělají nerovný povrch a špatně se odstraňují. Silikonový olej ve spreji je výborný na skleněné formy, zejména na ozdobné kousky, které mají být úplně hladké; na kovové formy se nehodí, může se to připéct.
  • Nádobu na míchání pryskyřice s tužidlem. Třeba umělohmotný džbán s hubičkou, nejméně litrový, radši větší. Možno použít tetrapakový obal od džusu nahoře uříznutý, nebo umělohmotnou láhev uříznutou. Dřívko na míchání.
  • Něco na odměření či zvážení množství pryskyřice a tužidla. Pryskyřice a tužidlo se míchají v poměru 0,8 - 2%; čím je tepleji, tím méně tužidla je třeba. Čím ho dáte více, tím rychlejší je tuhnutí, ale vyrobky mohou být popraskané. (To nevadí jejich funkčnosti.) K přesnému odvážení pryskyřice a tužidla lze použít kuchyňskou digitální váhu, někdo odměřuje injekční stříkačkou. Míchat to od oka se nedoporučuje, pak buď vůbec nic neodlejete, protože směs začne velmi rychle tuhnout, nebo tuhne strašně dlouho.
  • Hadr, když něco ukápne.
  • Pracovní rukavice.
  • Výpary pryskyřice jsou zdraví škodlivé. Pracujte v dobře větraných prostorách, a ještě lépe, pořiďte si polomasku s filtry proti organickým výparům.
Postup výroby.
  1. Vymažeme formičky.
  2. Nasypeme do nich asi do 1/3 kovové piliny.
  3. Přidáme do každé kousíček křišťálu. Stačí malý úlomek jako nehet malíčku. (Křišťál v TB není nezbytný, ale zlepšuje vlastnosti).
  4. Dosypeme piliny pod okraj formiček.
  5. Odvážíme do džbánu pryskyřici. Záleží na velikosti formiček. Na 12 ks je asi tak od 800 do 1000g pryskyřice. Vypočítáme a přidáme tužidlo, velmi dobře promícháme.
  6. Naléváme do formiček postupně: např. do poloviny, pak špejlí opatrně promícháme směs, aby pryskyřice pronikla všude, a pak dolejeme a ještě promícháme, aby vyšly bubliny vzduchu.
  7. Pro případ, že by nám zbyla pryskyřice, máme po ruce navíc nasypanou formičku. Pokud je málo, nevadí, nedolitý TB dolijeme při příštím lití.
  8. Nevadí, když špony trošku vyčuhují.
  9. Po půl hodině až hodině začnou mufiny silně hřát a ztuhnou (v chladnu to trvá déle.)
  10. Vyklopíte a máte upečeno, můžete rozdávat!
TB jsou univerzálně použitelné. Začněte tím, že si obložíte svůj dům či byt, zvenku aspoň jeden na každý roh, uvnitř do každé místnosti, nebo i do každého rohu. Každý elekrický přístroj v domácnosti (počítač, televizor, mikrovlnka) by měl dostat jeden. Obdarujte zahradu. Venku je nejlépe mělce je zahrabat, třeba pod strom , který pak působí jako generátor orgonu. Pokud máte v blízkosti nějaké "mobilní vysílače", dejte jim aspoň jeden. Čím blíž zahrabáno, tím líp, pokud ale nemůžete do blízkosti, nevadí, TB si na sebe stáhne zhoubnou energii až na vzdálenost třeba 2 km. Vysokou účinnost mají ve vodě, v potoku, řece. Můžete postupovat na své pracoviště, školu, kam chodí vaše děti, atd. Pokládejte diskrétně, když vás nikdo nevidí, třeba za tmy. Nedávejte tam, kde se dá čekat, že někdo váš TB odstraní (děti apod.)

14. února 2009

Byl to nádor? Ne, mozkový parazit. - Další důvod, proč používat zapper!

Pod tímto odstavcem se můžete podívat na video americké televize FOX s názvem
Diagnóza: nádor. Skutečnost: mozkový červ. Video je copyright, nejde mi otitulkovat, ale je zcela srozumitelné. Stručný obsah: Rosemary Alvarez, matka dvou dětí, onemocněla jakousi chřipkou. Příznaky se stále zhoršovaly, lékaři nevěděli proč. Na neurologické klinice diagnostikovali mozkový nádor a Rosemary musela na operaci. Překvapení: místo nádoru jí vytáhl chirurg z mozku parazitního červa (užijte si to vytahování :-)), dobře to dopadlo.). Jak se tam ten červ dostal? Chirurg říká, že je to už jeho pátý případ od loňského srpna. Červ se dostane do lidského těla nákazou - nakažená osoba si neumyje ruce po použití toalety a přenese nákazu do jídla. Další nešťastník si taky špatně myje ruce a parazit se dostane do trávicího traktu, a hurá do mozku. Poučení lékaře: Myjte si ruce.
Video o mozkovém červu zde.

Samozřejmě je třeba mýt si ruce, ale můžeme na to i jinak. Vynálezce orgonitového zapperu (zdokonalené verze zapperu dr. Huldy Clarkové) Don Croft k tomu poznamenává, že s podobnými nálezy se stále častěji setkávají i chirurgové při operacích srdce. A přitom ochrana je tak jednoduchá: používejte zapper! Zapper během velmi krátké doby zbaví tělo všech parazitů. O tom je na tomhle blogu už článek, takže se tam můžete podrobněji informovat.
http://orgo-net.blogspot.com/2008/10/orgonitov-zapper-l.html

Základní zapper si trochu šikovný kutil vyrobí i doma (návod v knize H. Clarkové Revoluce v léčení všech nemocí), ale spíše vřele doporučuji koupit si orginální orgonitový zapper Terminator od Dona Crofta (adresa jeho stránek a bližší informace o jeho zapperu. (Je to trošku dražší - 134 USD, zato s orgonitem, léčivými kameny, magnety, dá se nosit i nepřetržitě).
http://www.worldwithoutparasites.com/order.html

Druhá možnost je objednávka z následujícího webu z Jižní Afriky, zappery stejného složení, (německé) kvality i účinnosti (mají i reference o vyléčení AIDS!). Zrovna teď do konce února můžete ušetřit (zapper za méně než 50 USD). navíc podpoříte hnutí Orgonise Africa, které rozmisťuje v Africe orgonitové prostředky na pomoc tamější přírodě proti uměle vyráběnému suchu.
http://orgoniseafrica.com/shop/index.php?main_page=index&cPath=2

Já mám zapper z Afriky a ty nejlepší zkušenosti s ním. Zbavte se taky parazitů (podle údajů Dona Crofta má každý člověk v těle asi půl kila červů!).

12. února 2009

Chemtrails obsahují "chytrý prach"

Není třeba čipovat národy. Vědci již vynalezli takzvaný "chytrý prach", to jest mikropočítače o velikosti zatím zrnka rýže (a budou ještě daleko menší). Ty je možno "rozprášit" kdekoli pomocí chemtrails. Zrnka prachu bezdrátově komunikují a jsou schopny předávat informace o čemkoli odkudkoli: z ulic, z budov. Mohou řídit dopravu, ale taky budou vědět vše o každém z nás.

Podívejte se na video s českými titulky: Smart Dust (2,5 minuty).


http://www.overstream.net/view.php?oid=t0ntm0l7sbmc

Co má o tom wikipedie (zatím anglicky, možná i přeložím):

http://en.wikipedia.org/wiki/Smartdust

9. února 2009

Tajemná fotografie od Scotta Stevense: Víc než UFO?


Scott Stevens, známý meteorolog zabývající se chemtrails a manipulacemi počasí, uveřejnil nedávno na svém blogu tajemnou fotografii. Spolu s ní přinášíme i překlad jeho komentáře. (Původní fotografii nad tímto textem lze zvětšit. Pokud z ní umíte něco vyčíst, ozvěte se.)

Scott Stevens: Co to je?
27. ledna 2009
 
Detail fotografie: postava a její dvojník v blízkosti. Proskočil snad tenhle chlapík časem, aby zanechal dvojitou podobu?

Zvýšený kontrast

Barvy negativu

Původní obrázek

Téměř denně dostávám obrázky/fotografie, abych se vyjádřil a) k chemtrails, b) k divným tvarům nebo formacím mraků a c) k orbům či ufo či jiným zvláštním vzdušným jevům. Toto tvoří asi 75% obsahu pošty v mé schránce. To je ta řádná pošta... Počet spamů je však nekřesťanský a jsem si jist, že v té zbytečné záplavě se ztratí i nějaká potřebná konverzace. Tahle fotka je něco, co jsem dosud neviděl. Mám ji už pěknou část roku a místo spatření není důležité, protože když se to může stát na jednom místě na Zemi, potom tohoto návštěvníka mohou mít všechna místa. 
Po nějaký čas už pracuji s domněnkou, že chemtrailsový program, navíc ke své funkci pro modifikace počasí, hraje vzrůstající roli v pokračujících vojenských interakcích s návštěvníky z jiného světa.
Otázka UFO není žádným tajemstvím, kdo a proč jsou tady, zůstává z podezřelých důvodů tajnou záležitostí národní bezpečnosti.  
Chemtrails bývají často viděny a fotografovány s UFO/orby a-nebo s formami života a tvory, kteří sídlí v atmosféře a/nebo ve vesmíru, jak je často vidět na filmech NASA.
Ale tahle fotka je jedinečná. 
Tohle fotografické zobrazení silně připomíná stará egyptská témata. Ale co je to vlastně na nebi za objekt (loď)?
Jsou snad "Bohové"  věčnosti stále s námi a řídí důležité otázky světa?
To je téma k přemýšlení. 
Velmi by mě zajímalo, co by mohl z původního snímku vyčíst odborník na fotografii. Trochu jsem si s ním hrál, jak vidíte, ale jsou tam detaily, které je třeba ještě odhalit. 
 
--Scott
Posted by Scott Stevens at 6:50 PM

Neznámá želatinová hmota padající z nebe

V roce 1994 padala v jednom americkém městečku na pobřeží Pacifiku z nebe jako déšť divná želatinová hmota. Mnoho obyvatel onemocnělo, malá domácí zvířata dokonce umírala. Co to bylo za látku? Prvním podezřelým se stalo vojenské letectvo, které v dané oblasti denně zkouší různé zbraně. Šlo o protizákonnou zkoušku biologické zbraně? Nebo o medúzy, které se dostaly do vzduchu při výbuchu bomby na moři?

Podívejte se na video s českými titulky Chemikálie nebo medúzy? 
Rozhodněte sami (9 min.).
http://www.overstream.net/view.php?oid=l6a4t3aqest8

8. února 2009

Manipulace atmosférického tlaku a tak




Jak už zde bylo konstatováno, letošní zimní manipulace nad ČR spočívají převážně v zadržování mraků nad mořem od západu, severu i jihu. Dělá se to tak, že nad naše území se natáhne umělá deka nízké oblačnosti, která se označuje jako "inverze" a kterou je neustále třeba přiživovat leteckým postřikem, eventuelně přifukováním z povětrnostních "vysílačů". Nad moři a oceánem se ze všech stran stříká, šlehá, dělá, co je třeba, aby se oblačnost rozrušila, ještě než přijde nad pevninu. (Nebo se nejlépe vše nechá spadnout na jednom, pokud možno nezvyklém místě, jako třeba v Anglii, jižní Francii atd.)

Vzniká í zajímavý jev, kterého si všimli i lidé nesledující nijak zvlášť počasi. To jest, že atmosférický tlak naprosto neodpovídá tomu, co se děje v počasí. V posledních dnech byl např. extrémně nízký tlak, na obrázku domácí meteostanice zoufale týden pršelo. A lidi říkali: "Je přece nízký tlak, tak by mělo sněžit, jak to vždycky bylo, je to teď nějaký divný." Nad sebou jsme však stále měli cosi jako inverzní oblačnost, umělou, jalovou.

Před tímto obdobím, když sem zasáhla "tlaková výše", tak jsme měli taky zataženo pořád stejnou oblačností, i když žádná přirozená fronta nebyla v dohledu a mělo být normálně jasno. Slovenský meteorolog to vysvětlil tak, že "i když je velmi vysoký tlak, nebude jasno, protože do tlakové výše se vsunula "vysoká tlaková níže". 

Dnes se jim jedno jihovýchodní proudění asi vymklo z rukou. Místo aby obešlo ČR pěkně z jihu, nějak se splašilo a přineslo slušné sněhové srážky. To je dobře, i když řidiči asi moc rádi nebyli, no ale je přece zima. Však jsme od jejího začátku měli srážek minimum. Zajímavé bylo, že hned od rána fungovala protiakce směrem z Německa, spočívající ve vyslání vlnění proti této frontě. Obě tyto akce se srazily v odpoledních hodinách nad Čechami v podivuhodně přímé linii, na níž sníh ustal.

Jediné sněžení, které by nám tu letos povolili, musí být součástí umělé vichřice, při níž se 1 cm napadaného umělého sněhu namete větrem na naše úzké zapadlé silnice a vytvoří kalamitu.

Píšu tady o ČR, jako by se to nikoho jiného netýkalo, ale týká. Je zajímavé pozorovat, jak se jednotlivé povětrnostní akce víceméně omezují hranicemi států. Copak ČR, to je kotlina, tady se hranice dodrží snadno. Ale i jiné státy bývají předurčeny jako celek určité manipulaci. Zajímavé je třeba Španělsko, které mívá často veškerou oblačnost rozvibrovanou na kousíčky, jako na dnešní fotce. Španělsko je totiž v projektu globálního oteplování zemí určenou k desertifikaci, tak se nedivme, že jim tam nemá pršet. (Ale španělští gifteři už to prý dali do pořádku.) Francie, ta se mi zdá celkem málo postižená denními manipulacemi (kromě větších akcí jako vichřice 25. 1.). A fotka dnešního počasí v ČR, kde je vidět, jak se sněhová oblačnost střetává s protijdoucími vibracemi z Německa. 

Chemtrails pro začátečníky

Na odkazu je česky otitulkované malé video (2 min.) s názvem Aerosolový útok. Přináší základní informace o chemtrails. (Je to srozumitelné i bez titulků.)

http://www.overstream.net/view.php?oid=l3arntevsstz

6. února 2009

Kdo zabil elektrický automobil?

Tohle sice není o počasí, ale velmi zajímavé.

Americký dokumentární film (1,5 hod.) hledá viníka, který zabil vývoj elektromobilu EV1 společností General Motors v Kalifornii. Poté, co se automobil koncem 90. let osvědčil a Kalifornie již zavedla zákon o nulových emisich, byl stažen z výroby, jezdící prototypy zničeny. Kdo je vinen? Zákazníci? Akumulátory? Vývoj vodikových článků? Kalifornská vláda? Federální vláda? Ropné společnosti? Automobilky?

Film s českými titulky: http://spotter.cz/473251-alternativni-pohony.htm#!

V angličtině s franc. titulky:
http://video.google.com/videoplay?docid=5871495968130273402

2. února 2009

Jak rychle se šíří umělé mraky?



Jak dnešní žlutá větrná mračna šlehaná vlnami dělala vítr a rychle směřovala přes ČR k severovýchodu, vznikající mezera za nimi byla honem zaplňována bílou vrstvou. Ta se skládá z velmi dlouhých "per" (několik set až tisíc kilometrů) a v konečné fázi vytvoří hustou oblačnost přes veliká území. Ta dnešní se rozšířila přes celou ČR ve směru od Šumavy ke Krkonoším za 3 - 4 hodiny. Vzdušná vzdálenost je to tak 300 km, takže rychlost šíření byla 75 - 100 km za hodinu. A myslím, že to umějí vyrábět i rychleji.

Na fotkách je vidět okraj bílé oblačnosti v 11.00 (celkem málo oblačnosti) a její rozšíření do 15.00.  Také je vidět zajímavá kulatá díra v Německu, jakési "oko", což prozrazuje rovněž manipulaci.