7. června 2012

Rosalind Petersonová: Geoinženýrství ničí planetu

Nedávná návštěva na webu Rosalind Petersonové mě inspirovala k překladu tohoto videa - interview pro infowars.com v únoru 2012.
(Je to můj první pokus otitulkovat video v CaptionTube. Jde to mimochodem mnohem lépe než v overstreamu, jen se to musím ještě doučit. Třeba mě nenapadlo, že titulky se musí nastavit co do délky, aby se stihly přečíst. Overstream má všechny stejné. Jednou to snad opravím, zatím si můžete vždycky při titulku stopnout video, nebo si přečtěte přepis.)

K obsahu rozhovoru:
Ono už se nenosí říkat Geoinženýrství, ono se to halí za Léčbu klimatu či Management solární radiace. To je to, co se nám denně odehrává nad hlavou - umělé mraky stínící sluneční svit.

A další zajímavost: globální oteplování způsobené člověkem sice neexistuje, nicméně některé části planety se skutečně oteplují, a jak víme třeba od Matthewa, je to proto, že planeta ve Zlatém věku má mít jako dříve (viz Zlatý věk u Ovidia) rovnoměrně mírné klima. Takže třeba Arktida a Aljaška se v rámci transformace již oteplují, rozmrzá permafrost, a okamžitě si toho všimly těžařské společností a už se tam cpou a chtějí těžit. Říká se tomu "nová zlatá horečka". Rovněž armádám USA a Ruska se tato nově přístupná území velmi hodí. Samozřejmě že tomu oteplování tam také pomáhají chemtrailsováním a aerosoly. O tom má Rosalind na svém webu plno dokumentů ...
Rozhovor s Rosalind Peterson pro infowars.com, únor 2012: 

Moderátor:
Nedávná zpráva vydaná vládou UK vyzývá OSN k regulaci geoinženýrství, které je široce rozšířeno na planetě, a pro něž je jako zdůvodnění používáno globální oteplování. Existují četné patenty a vědecké návrhy na výrobu umělých mraků, změny atmosféry a rozptylování aerosolů pro změny atmosféry.
Diskuse o geoinženýrských technologiích je často zarámována obavami z budoucnosti, ale vlády již dávno provádějí podobné programy na pokročilé úrovni.

Spojíme se nyní s Rosalind Petersonovou z Koalice pro obranu zemědělství,
což je skupina, která monitoruje experimentální programy modifikací počasí
a geoinženýrství. Koalice pro obranu zemědělství má webové stránky agriculturedefensecoalition.org

A Rosalind Petersonová je na telefonu. Chtěl bych se vás zeptat na příčiny, proč vědci chtějí redukovat globální oteplování tím, že budou vstřikovat do atmosféry aerosoly. Je staré přísloví, že není radno si zahrávat s Matkou přírodou. Takže vlády využívají výmluvu na globální oteplování, aby si hrály na Boha?

Rosalind:
Myslím, že se to tak dá říci. Není tolik vědců, kteří tomu říkají přímo geoinženýrství, někdy se tomu říká Léčba klimatu, nebo Management solární radiace. To znamená, že přidáváte do atmosféry částice a plyny, abyste redukovali množství slunečního záření dosahujícího na Zemi. Cílem je ovlivnit počasí a zamaskovat symptomy změny klimatu. Když po léta takto redukujeme množství záření, má to skutečně vliv na oceánské klima a počasí.
Takže můžeme říci, že chceme ovládat počasí a celou zemskou atmosféru. Avšak znečišťující látky, částice a chemikálie, přibývají a po určité době od vypuštění do atmosféry se dostávají se na zem.
Vědci kolem prezidenta Obamy, například Holdring, jsou velkými zastánci geoinženýrství. Jsou návrhy rozptylovat dioxid síry kvůli odrážení slunečního světla.

Moderátor:
V London Guardian je článek nazvaný Geoinženýring - správná myšlenka, jak zabránit globálnímu oteplování, od špičkového klimatologa, který podporuje myšlenku vstřikování aerosolů do atmosféry. Ale životní prostředí plné dioxidu síry - to zní nebezpečně. Je to hlavní složka kyselého deště, tak proč o tom ti šílení vědci mluví?

Rosalind:
Ano. Dioxid síry je součástí kyselého deště. Také se mluví o vstřikování dioxidu hliníku, což navrhuje David Kieth. Do atmosféry se přidávají částice a chemikálie, které způsobují kyselý déšť, znečišťují vzduch i vodu, a způsobují nárůst astmatu. v Kalifornii je velký nárůst astmatu mezi dospělými i dětmi, ale vraťme se zpět k atmosféře.
Údajně se redukuje globální oteplování. Ale globální oteplování je využíváno jen jako výmluva pro testování a zkoumání těchto programů.

Moderátor:
Podívejme se na ty různé vědce, je mezi nimi i nositel Nobelovy ceny Paul Kratson?, užívají Boeingy 747 pro rozptylování částic síry, které se dostávají až do stratosféry. Někteří vědci říkají, že se má pumpovat síra do atmosféry, jinak nepřežijeme. Takže, vědci a vlády nás zvykají na myšlenku geoinženýringu, ale máme spoustu důkazů, které napovídají, že to nepůjde dlouho, mám pravdu?

Rosalind:
Ano. Máme důkazy, které dokazují, že oni dělají atmosférické pokusy již po dlouhou dobu, máme dokumenty NASA, máme univerzitní studie, máme veškeré informace, které dokazují, že to probíhá už dlouhou dobu. Experimenty s počasím probíhají v USA, a rovněž tak na celém světě, a jsou o tom dokumenty.
Takže, lidé mají obrovský vliv na klima i na počasí.

Moderátor:
Mohu se zeptat, zda jsou nějaké experimenty, které se dostaly za stádium pokusů a nyní jsou plně v provozu, plně funkční?

Rosalind:
Ano, mnohé z nich jsou prováděny armádou, jsou to tajné aktivity, které neznáme, ale je i mnoho takových, které jsou veřejné, právě k nim probíhá výzkum. Takže o mnoha z nich víme hodně, v USA i jinde ve světě.

Moderátor:
Mohli bychom se zmínit o tání ledovců v Arktidě a na Aljašce. Na svém webu máte velmi zajímavý výzkum, o tom, že mnohé vládní agentury v USA zkoumají, jak by mohly být využity přírodní zdroje v těchto oblastech. Jak by se to dalo udělat?

Rosalind:
Ano, je to diskutováno ve vládě, že oteplení chladných oblastí, jako Arktida a Aljaška, by umožnilo těžbu přírodních zdrojů - ropy, plynu a dalších minerálů v těchto oblastech. Bylo by to výhodné pro armádu a
také dopravu a cestování do těchto oblastí, protože nyní je tam půda většinu času zmrzlá. Shell oil to zkoumal před pár lety a mluví o tom, že jsou schopni se tam dostat, když se klima změní díky oteplování tak, aby mohli těžit ropu a plyn. A bylo schváleno, aby to společnosti mohly dělat.

Moderátor:
Na CNN byla zpráva, že v této oblasti jsou díky změně klimatu rozsáhle otevřeny dopravní linky.

Rosalind:
Ano, to je pravda. Angažuje se v tom i armáda, Rusko a USA, a zprávu CNN mám i na svém webu, a můžete se tam podívat, kolik peněz chtějí věnovat na umělé oteplování těchto oblastí. Protože pokud znovu zmrznou, nebudou tam moci provádět těžbu ropy a přírodního plynu. Takže část vlády přemýšlí o tom, že budou pokračovat v tomto umělém oteplování, které se právě děje, částečně i kvůli letectví, contrails.
Jak je ve zprávě NASA, tyto contrails oteplují prostředí. Vznikají tak, že motory produkují vodní páru, takže oficiálně oteplují tuto oblast, a myslím, že je to kvůli finančnímu využití těchto oblastí.

Moderátor:
Zajímavé. Zajisté chceme být dále informováni o vývoji v této oblasti. Takže mezitím navštivte web Koalice pro obranu zemědělství, kde je plno důležitých informací, studií, dokumentů, videí.
Já jsem tam strávil dlouhou dobu, a často ten web navštěvuji.
Rosalind, bylo to skvělé mluvit s vámi, přijďte prosím zase a pobuďte s námi déle.

Rosalind:
Určitě. Děkuji za pozvání do vašeho dnešní
ho pořadu.

4 komentáře:

 1. Zdravím,
  také se domnívám, že "bodové" vypařování, stejně jako zvýšená seismická a sopečná činnost, změna vzdušného proudění, extrémní zvraty počasí a v neposlední řadě stále se zrychlující přesuny magnetických pólů Země jsou průvodními znaky transformace Země a snad i celé naší sluneční soustavy.
  Mimochodem - včera jsem měla zvláštní pocit( a ten trvá), cosi mi říkalo, že je všechno tak, jak má být, všechno bude v pořádku. Důvěřujme Matce Zemi.

  OdpovědětVymazat
 2. Omlouvám se, zapomenutý podpis ke komentáři výše:
  N.B.

  OdpovědětVymazat
 3. **Zemědělci u nás by se měli probrat a taky vytvořit nějakou koalici proti tomuhle svinstvu.**

  OdpovědětVymazat
 4. Neusínejte na vavřínech. Nic v pořádku není. Tohle vše má na svědomí člověk se svými chemicko technickými pokusy. Je potřeba tyto jedince, co to mají na svědomí chytit a zavřít za mříže jako zločince, než zhroutí těmi svými zaslepenými pokusy celou atmosféru!
  Petr.

  OdpovědětVymazat

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, žádné urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností, minimálně 1x denně, proto se nedivte, když se váš komentář třeba neobjeví hned.