5. dubna 2012

Petice proti těžbě břidlicového plynu na Trutnovsku

Tohle je velmi důležité, už jsme o tom psali v únoru, viz Český břidlicový plyn láka Američany.


Ahoj Orgo,
prosím tě o uveřejnění mailu, který mi přišel. Je v něm odkaz na zajímavé stránky k této problematice a hlavně dost děsivé informace k tomu, co se na Trutnovsku chystá. Budu moc ráda, pokud se někdo z návštěvníků tvého blogu k akci přidá. Jde o zachování pitné vody nejen na Trutnovsku, ale pro nás všechny.
Díky. MV

Ahoj, přeposílám Vám email s hodně důležitými informacemi. Ministerstvo se to zatím snaží držet pod pokličkou, ale informace už jsou jasné a pravdivé. Rozjela se kolem toho už velká akce. Čtěte níže:
Oslovujeme Vás z důvodu, který se TÝKÁ SE NÁS VŠECH! Hrozí KONTAMINACE PITNÝCH VOD v ČR! Proč a jak je to možné?

1. Zahraniční firmy chtějí v ČR začít průzkum a následně těžbu břidlicového plynu.
2. Břidlicový plyn by se tu měl těžit pomocí hydraulického štěpení (HF)
3. HF je nebezpečná metoda hlubinných vrtů (několik km),
kam se poté vhání obrovské množství vody, písku a chemikálií.
4. Roztok HF chemikálií vždy obsahuje zdraví škodlivé, karcinogenní, mutagenní (toluen, benzen.) složky.
5. Hrozí tu téměř jistota proniknutí těchto látek do pitných vod!
6. Také je možné, že HF uvolní metan do pitných vod - v USA četné případy, kdy při
spuštění vody z vodovodního kohoutku při přiblížení otevřeného ohně, metan unikající z vodovodních trubek vzplál!!
7. Ministerstvo životního prostředí již povolilo průzkumy břidlicových plynů pomocí HF v ČR - na území Trutnovsko, kde obce podaly rozklad na MŽP ČR a věc je v řešení!

Jak pomoci?

1. přečíst si níže uvedené,
2. podepsat petici STOP HF (vytiskněte prosím petiční archy, shánějte podpisy anebo založte ve své obci podpisové místo a dejte nám o tom vědět na cervusfil@seznam.cz).
3. šířit dál tento mail a petici.

Podrobné informace: 

Vážení přátelé, milí občané, narozdíl od šumu dění všedního dne, TOTO SE TÝKÁ KAŽDÉHO Z NÁS , protože VŠICHNI PIJEME VODU. Nikdo by neměl být takový blázen, aby si do vody, kterou pije, lil jedovaté látky. Přesně to nám však chtějí udělat. A stát (konkrétně ministerstvo životního prostředí), který by měl pro lidi vodu chránit, pootevřel jedům ve vodě dveře: Začíná povolovat průzkumy břidlicových plynů HF metodou v ČR. HF (hydraulické štěpení) je metoda hlubinných nejprve vertikálních a poté horizontálních vrtů vedených do hloubek několika kilometrů. Často se při těžbě používají stovky jedovatých chemických látek v roztoku o hmotnosti desítek tun na jedno štěpení, z nichž některé jsou silně jedovaté nebo mohou vyvolat rakovinu anebo jsou mutagenní, což znamená, že mohou poškodit plod dítěte v těle matky!! Pokud sem firmy provozující HF pustíme (jde zatím o americké a australské společnosti), zničí nám krajinu i pitnou vodu, tak jako se to stalo v USA. Tam se probrali pozdě. Prodali své pozemky těžařům a nyní některým teče jedovatá voda. Až pochopíme, že se peníze nedají jíst a jedovatá voda pít, může být pozdě. A nenechte se prosím zmást těžařským lobby o markantním zvýšení nezávislosti ČR na zdrojích plynu z východu, nebo že se chemie dostane tak hluboko, že je vyloučeno znečistit pitné vody, nebo že jejich chemie je zcela neškodná, protože se používá v běžné kosmetice apod. To vše jsou lži pro manipulaci veřejného mínění. Pomozte nám prosím i Vaším podpisem pod petici zastavit HF metody v naší zemi, podobně jako se to nedávno podařilo ve Francii či Bulharsku. Petice STOP HF je cílena na vládu, obě komory parlamentu a Ministerstvo životního prostředí ČR. Právě tímto mailem a moha dalšími cestami je petice šířena po celém státě s cílem zcela ZASTAVIT HF v ČR. Text petice poukazuje na všechna známá rizika HF metody a na střet užití HF s legislativou ČR. Žádá okamžité zrušení průzkumového území Trutnovsko i dalších nyní ohrožených území a navrhuje zástavu HF pro ČR.

Děkujeme za Váš čas Za Koalici STOP HF Jiří Malík

více info na: http://www.ne-plyn.hys.cz/

---
http://klikni3.tiscali.cz

P. S. Dobrá zpráva: 10. dubna 2012: Ministerstvo ruší své rozhodnutí o průzkumu jako chybné, věc bude znovu projednána. http://hradec.idnes.cz/pruzkum-lozisek-bridlicoveho-plynu-byl-povolen-chybne-uznal-ministr-1kh-/hradec-zpravy.aspx?c=A120410_210826_hradec-zpravy_pk

6 komentářů:

 1. http://usneseni.mmhk.cz/rt_ext/part_ressug/open_frameset.php?app=zm

  -emv-

  OdpovědětSmazat
 2. Porsím vás podporte to veď oni nas otravia.Otráviť vodu chcú to je posledne čo im chýba urobiť.
  Nenechajme to len tak.Máme právo brániť sa treba to využiť.Chcem žiť kvalitne tak sa musíme o to aj zaslúžiť.

  OdpovědětSmazat
 3. Je potrebne podporit tuto peticiu, to co sa chysta, je strasne svinstvo.... Stvrtkovu noc som stravila sledovanim videi na youtube-.Dokumentov z USA ale aj Polska.... Je nehorazne, ze tato technologia je vobec povolena, ved to likviduje podzemne zdroje pitnych vod vsade, kde sa to pouzilo. Ludia sa uz aj v USA zobudili a protestuju, aj ked v niektorych lokalitach je uz fakt neskoro... Znicilo im to studne, ochoreli zvierata aj ludia. V Polsku silneje nevola obyvatelov uzemi, kde sa to spustilo a objavili sa problemy, len sa o tom moc nehovori... Vladnej propagande a jej vidine zisku to nehra do karat. Je potrebne vyuzit vsetky prostriedky aby sa nespustil ani geologicky prieskum, uz len ten predstavuje nesmierne riziko. Peniaze nam neuhasia smäd, nenapojime nimi zvierata, nepolejeme zahrady a nezavlazime polia....

  OdpovědětSmazat
 4. http://hradec.idnes.cz/pruzkum-lozisek-bridlicoveho-plynu-byl-povolen-chybne-uznal-ministr-1kh-/hradec-zpravy.aspx?c=A120410_210826_hradec-zpravy_pk

  -emv-

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aspoň střípek naděje. Doufejme, že tentokrát zvítězí zdravý rozum nad touhou po ziscích. Petice rozhodně velice pomohla.
   Zdravím. N.B.

   Smazat
 5. Holt budeme muset už začít obětovávat životy, preventivně, dopředu. Za záchranu těch zbývajících ostatních. Řečí a mírumilovných akcí již bylo ...Až začnou hasnout životy a padat hlavy lidem od shora, uvědomí si, že nemohou si dovolovat vše. Protože jim to NEDOVOLÍME !

  OdpovědětSmazat

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, nikoliv pouze urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností.