22. října 2014

Šéf obchodu francouzské společnosti Total byl zavražděn CIA


Šéf obchodu francouzské společnosti Total byl zavražděn CIA
21. 10. 2014
Sorcha Faal
http://www.whatdoesitmean.com/index1812.htm
Překlad: OrgoNetRuská Federální bezpečnostní služba (FSB) vydala právě pro všechna ministerstva přípis, že veškeré informace týkající se havárie letadla Dassault Falcon 50 na letišti Vnukovo, při níž zahynul Christophe de Margerie http://en.wikipedia.org/wiki/Christophe_de_Margerie , šéf marketingu francouzského ropného gigantu Total (13. na světě, 2. v Evropě), jsou od této doby označeny jako Obzvláště důležité http://fas.org/irp/world/russia/class.htm , což je nejvyšší stupeň utajení a týká se informací, které, pokud by unikly, by poškodily celou Ruskou federaci.
Dle tohoto přípisu ukázalo předběžné vyšetřování FSB ohledně havárie, že při startu ve 12:10 moskevského času letadlo zachytilo přední částí o sněžný pluh a převrátilo se, přičemž vypukl požár, ale nedošlo k žádné explozi. Požár byl rychle uhašen letištní službou. http://en.ria.ru/russia/20141021/194364054/Russias-Investigative-Committee-Considering-4-Possible-Causes-of-Vnukovo-Plane-Crash.html

Dále bylo potvrzeno, že Christophe de Margerie byl jediným pasažérem tryskového letadla a zemřel při havárii společně s posádkou. Jeho smrt byla potvrzena společností Total a vedoucím tiskové služby Mezinárodního letiště Vnukovo.

Z běžně zkoumaných možných verzí nehody, jak praví FSB, se zkoumá vina pilotů, vina dispečerů, vina řidiče sněžného pluhu a nízká viditelnost.

Dále však FSB uvádí, že zjistila „nevysvětlitelné rozpory“ mezi informacemi získanými ze Záznamů o letech a z kontrolní věže, z nichž je zřejmé, že letadlo bylo „tajně naváděno“ do dráhy sněžného pluhu, který pracoval na jiné runwayi, a jehož řidič nebyl, jak se zpočátku uvádělo, opilý, ale naprosto střízlivý – jeho právník sdělil: „Můj klient trpí srdeční poruchou, při níž je pití naprosto vyloučeno, a jeho příbuzní a přátelé to mohou dosvědčit.“ http://rt.com/news/197740-video-plane-total-crash/

Pokud jde o „akce a motivace“ „státních vykonavatelů“ (to je eufemismus používaný FSB pro označení CIA) při snaze o zavraždění Christopha de Margerie, jak praví zpráva FSB, vedla k němu schůzka s premiérem Dmitrijem Medveděvem, dle níž Total a jeho partner, největší ruská nezávislá ropná a plynová společnost Novatek měly zahájit obchod s ropou a tekutým plynem (LNG) v euro či rublech, a nikoliv v amerických dolarech (petrodolarech). http://www.livemint.com/Politics/Rpf3H1G009cm1fsnWzQg2M/French-oil-giant-Total-CEO-de-Margerie-killed-in-Moscow-plan.html

FSB uvádí, že Total a Novatek mají společný projekt v hodnotě 21 miliard euro (27 miliard dolarů) na produkci LNG v Jamalu v Ruské Arktidě, který by měl začít produkovat v r. 2017. Zásoby tamějšího pole jsou odhadovány na 800 miliónů barelů, z nichž by obě společnosti měly jednou produkovat až 15 miliónů tun LNG ročně.

Šéf marketingu Totalu Christophe de Margerie již dříve rozlítil Obamův režim, a to letos v červnu, když odpovídal na otázky ohledně výzev pro francouzské politiky, aby nalezli v EU způsob, jak posílit Euro v mezinárodním obchodě poté, co největší francouzská banka BNP Paribas musela zaplatit Americe pokutu v rekordní výši http://www.reuters.com/article/2014/07/01/us-bnp-paribas-settlement-idUSKBN0F52HA20140701 , kdy řekl: „Není důvod platit za ropu v dolarech.“ A dále: „Fakt, že ceny ropy jsou udávány v dolarech, neznamená, že platby musí probíhat v této měně.“ http://www.reuters.com/article/2014/07/05/idUSL6N0PG0E720140705

Příloha zprávy FSB o historii petrodolaru praví, že systém petrodolarů byl zaveden poté, co president Nixon šokoval globální ekonomiku, když 15. srpna 1971 oficiálně ukončil mezinárodní převoditelnost amerického dolaru na zlato, a tak oficiálně ukončil i dohodu z Bretton Woods, která stabilizovala globální ekonomiku po druhé světové válce.

O dva roky později, ve snaze udržet globální poptávku po amerických dolarech, byl vytvořen jiný systém zvaný Petrodolar, a v r. 1973 byla uzavřena dohoda mezi Saudskou Arábií a USA, dle níž každý barel ropy zakoupený od Saudů bude oceněn v amerických dolarech.

Dle této nové dohody každá země, která hodlala nakoupit ropu od Saudské Arábie, musela nejprve vyměnit svou státní měnu za americké dolary. Výměnou za ochotu Saudské Arábie provádět svůj prodej ropy výhradně v amerických dolarech nabídly Spojené státy zbraně a ochranu jejich ropných polí před sousedními státy, včetně Izraele.

V r. 1975 se všechny státy OPEC dohodly, že budou oceňovat své zásoby ropy výlučně v US dolarech, výměnou za zbraně a vojenskou ochranu.

Tento systém petrodolarů, nebo jednodušeji známý jako „ropa za dolary“ http://ftmdaily.com/preparing-for-the-collapse-of-the-petrodollar-system/ , vyvolal na celém světě okamžitou umělou poptávku po US dolarech.

S růstem globální poptávky po ropě rostla i poptávka po US dolarech, což je schéma, které umožňuje Americe zůstat nad hladinou a nezkrachovat, i když její dluh činí téměř 18 triliónů dolarů http://www.usdebtclock.org/ .

Existence petrodolarů, poznamenává FSB, je jedním z pilířů americké ekonomické moci, protože vytváří významnou vnější poptávku po americké měně, což umožňuje Spojeným státům akumulovat enormní dluhy.

Jak uvádí FSB v závěru zprávy, Rusko je nyní Obamovým režimem démonizováno a sankcionováno http://www.globalresearch.ca/the-real-reason-russia-is-demonized-and-sanctioned-the-american-petrodollar/5402592 , a to z důvodu jeho politiky odstranění amerického dolaru z obchodu s ropou, a k němu nyní přistoupila i Francie, jakožto i k Iráku, Libyi, Sýrii a Íránu, které rovněž trpí za to, že se odvážily jít proti petrodolaru http://www.globalresearch.ca/the-real-reason-russia-is-demonized-and-sanctioned-the-american-petrodollar/5402592 … vražda Christopha de Margerie ukazuje, jak daleko jsou USA schopny zajít, aby zachránily svou rychle chátrající ekonomiku.


October 21, 2014 © EU and US all rights reserved. Permission to use this report in its entirety is granted under the condition it is linked back to its original source at WhatDoesItMean.Com. Freebase content licensed under CC-BY and GFDL.

17 komentářů:

 1. A nebo nesouhlasil s Putinem, prohlásil, že nebude vést obchody v Rublech, tak ho sundali. A nebo to byla opravdu nehoda. možná, že za to můžou ufoni v kombinaci s chemitrails. Každý rozumný člověk má hlavu otevřenou různým možnostem, pouze blbec má v tento moment takto jasno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli je tu někdo blbec, tak jsi to ty. Protože kdyby ho chtěli sejmout, tak to neudělají tak blbě. Krom toho, proč by to dělali, když měli společné zájmy - jeho smrt je pro rusáky ztrátou. Je to čistá židovina, poslední dobou jsou dost aktivní.

   Vymazat
  2. "Smrt Christophe de Margerie- cui bono!" Tak by měl vypadat nadpis článku a jeho znění by mohlo "nechtěné nehodě" ponechat tak 5%. Jinak s textem souhlasím, prekurzory tímto směrem ukazují již dobrých 150 let. Howg

   Vymazat
  3. Oceňuju, že je tu někdo, kdo umí napsat "cui bono", a to myslím vážně (:-)))), fakt mi to udělalo radost (:-))))

   Vymazat
  4. Za všechno můžou židi a cyklisti.

   Vymazat
  5. Za všechno můžou výhradně sionisti, kterým se v posledních dvou letech podařilo sloučit zednářské a satanistické obedience v jedinou, sloužíc oddaně "černému rohatému kozlovi" tzv.bafometovi. A ten má jediný cíl - vyhladit lidstvo na Zemi ! Posledními oběťmi budou právě bafometovi věrní služebníci. Ale oni mu bezmezně věří, že si je ponechá u svého trůnu, a že "pod ním" budou dál vládnout světu jako je tomu dosud. Kruh se však uzavírá, a dualita tohoto světa bude konečně anulována.

   Vymazat
  6. Cui bono si poslední obou říkám, velmi, ale velmi často, protože podivných věcí se děje až příliš:-(((. Ať je to ebola(?), islámský stát(kdo mu pomohl na svět a vyzbrojuje ty bojovníky). US se spojenci, vč.Turecka chtěli do Sýrie, no a světe div se, už tam bombardujií jako vztekli..etc...A proto nakupujte české výrobky a mějte se rádi vespolek:-))). S láskou JanaR.

   Vymazat
  7. Anonymní23. října 2014 12:16 :
   Na FSB moc hloupé, ale na CIA přesně padnoucí? Chcete mi tvrduit, že v Rusku mají nějak výrazně chytřejší agenty než v USA? propaganda rulez :).

   Vymazat
  8. Přirozenost člověka je podělit se s ostatními lidmi o jeho zkušenosti, vědomosti, informace atd. To i přes nejvyšší stupně prověrek CIA, FBI nebo NSA nedokáže předem zkalkulovat, nebo tomu zamezit. Proto se jim pyramida moci z hlíny začíná hroutit na mnoha stranách, a není reálná perspektiva, že by se nakonec nezhroutila. Dnes se záměry temnářů svět dovídá v řádech dnů nebo hodin. Ještě docela nedávno před internetem to bývala celá desetiletí. Jak kdysi řekl poradce 4-ř amerických prezidentů Zbygniew Brzezinski, internet se nikdy neměl stát veřejně dostupným médiem.

   Vymazat
 2. A nebo také

  http://czech.ruvr.ru/news/2014_10_23/Piloti-Falconu-nevideli-snezny-pluh-pred-srazkou-7746/

  OdpovědětVymazat
 3. Odpoví nám až to, co se stane. Jak Total bude dál fungovat a jestli i nadále podle předběžných dohod v Rusku.

  OdpovědětVymazat
 4. Clánok je v podstate OK, je zrejme z tohoto zdroja:
  http://www.whatdoesitmean.com/index1812.htm

  Avsak, vadí mi ked sa píšu články ako citácia niekoho, v tomto prípade FSB (tajna služba), a pritom ziadny odkaz na zdrojový dokument.. To ma nepriamo nuti slepo doverovat, bez argumentov, co je vzdy nebezpecná forma. Všetko závisí od formulácie článku. Podobne ako vyhlasenia Psaki, nieco povie, dokazy nedá, a odvola sa na to, ze jej treba verit..Hlupost.

  Sef TOTAL-u Christophe de Margeri bol priatelom Ruska, vystupoval proti sankciam, a tiez bol za obchod v narodných menach, namiesto dolaru. Náhody, pokial ide o udalosti s politickými a ekonomickými dosledkami obyčajne nebývaju. Podobne ako pred istym časom v podobnej situacii ako táto dal niekto zabit Rockefelera juniora, tak aj v pripade "de Margerie" niet pochýb že šlo o politickú vraždu, o to viac ze tento pán dodával Rusku technologie na prieskum a tazbu v ropnom priemysle, na ktoré EU na čele s USA uvalili sankcie v 3. balíčku, s umyslom totalne oslabit Rusko. Čiže v prípade de Margerie šlo nepochybne o akt západu, v princípe (Qui Bono - pre koho je to výhodné) a aj preto, sa Rusko podobne ako v prípade zostreleného Boingu stíhačmi Ukrajiny (očividné z analýz vraku), bude snažiť celý prípad objektívne vyšetriť a objasnit, a nie utajit ako sa hovorí na začiatku članku..
  Ide mi len o dôkladnosť a presnosť článkov, lebo inak na podobých chybách nas zástancovia mainstreamu a 5. kolona roznesu na kopytach.

  OdpovědětVymazat
 5. Proč mě to nepřekvapuje?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Protože znáte tajenku rébusu, který se tváří jako samo dobro. Vaše dobro totiž chce kdekdo, tak si ho prosím vás od nikoho nenechejte vzít !

   Vymazat
 6. dlhý čas som s článkami a konšpiráciami na orgonete vnútorne súhlasil.
  už nie. niečo sa vo mne zmenilo, a asi aj autor tohoto blogu prišiel na hranice. Zdá sa že sa na´dalej potuluje na oboch stranách tej pomyselnej hranice, ale už je to inak ako to bolo.
  Milý Orgonet, tvoja služba sa zmenila, neoživuj čo je mŕtve.
  Veľa šťastia na ceste zo svetlom.

  Jaro

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaro, jaký jsi získal pocit ? Že OrgoNet není jen jeden konkrétní lidský subjekt, ale jakýsi tým, který se vydává za jednoho samostatného autora ? Nebo něco jiného, čeho si jiní ještě nevšimli ? Poděl se svými postřehy, mohou pomoci nám i Tobě...

   Vymazat
 7. No kdyz uz to nekdo napsal, tak se take pridam.penize, zastrasovani? Strach o rodinu? Dneska uz jsme opravdu vsichni pod dohledem jak rybicky v akvariu.a strach je prirozena vec...

  OdpovědětVymazat

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, nikoliv pouze urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností.