8. října 2020

Přes 7000 vědců a lékařů celého světa vydalo prohlášení a petici proti koronavirovým uzavřením. Petice českých lékařů za totéž.

Prosím podepište, sdílejte.


Přes 7000 vědců a lékařů celého světa vydalo petici proti koronavirovým uzavřením. Vyzývají pouze k cílené ochraně rizikových skupin.

https://gbdeclaration.org/ (V tuto chvíli podepsalo přes 12 000 lékařů a zdravotnických odborníků, přes 112 000 lidí z veřejnosti.)Petice českých lékařů: v tuto chvíli 59 113 podpisů.


Otevřený dopis lékařů vládě, parlamentu a médiím

Preambule:

Tato petice je výsledkem konsensu lékařů praktických oborů i zástupců z akademických řad. Vznikal během měsíce září, kdy se diskutovaly a zohledňovaly připomínky všech zúčastněných odborníků, kteří stejně jako podepsaní signatáři cítí a využívají svoje občanské právo i lékařskou povinnost se k situaci v naší zemi vyjádřit.

Jako lékaři cítíme občanskou povinnost vyjádřit se ke koronavirové krizi, která těžce dopadla na naši zemi. Jsme si plně vědomi vážnosti situace i zdravotních rizik, která s sebou přináší.

Mnohem větší nebezpečí ohrožení celkového zdraví lidu však vidíme v drastických vládních opatřeních, než v nemoci Covid jako takové.

Z medicínského hlediska nevidíme důvod k prohlubování restriktivních opatření, a proto žádáme vládu, aby neprodleně:

•uklidnila obyvatelstvo a přestala jej děsit počtem nakažených jednou konkrétní nemocí.

•upustila od dalších restriktivních opatření.

•povinné nošení roušek zavedla pouze tam, kde to jednoznačně vyžaduje epidemiologická situace.

•upustila od povinného testování osob bez příznaků a nezbytnost testu ponechala na uvážení ošetřujícího lékaře.

•nedopustila uvedení narychlo připravených vakcín na trh a nezaváděla vakcinaci jako povinnou.

•věnovala se práci na obnově zdevastovaného hospodářství.


Po více než šesti měsících od začátku vyhlášení pandemie v naší zemi je jasné, že:

•tento typ koronaviru nepředstavuje pro zdravé občany v produktivním věku vážnou hrozbu, jestliže nejsou dlouhodobě vystaveni vysoké dávce viru. Pokud se tato skupina populace s virem setká, většinou nevykáže žádné nebo jen mírné příznaky, odpovídající běžnému chřipkovému onemocnění.

jistou hrozbu může virus představovat pro starší a chronicky nemocné občany, a to zhruba ve stejné míře jako jiné koronavirové, chřipkové a další virové infekce. Věříme, že naše zdravotnictví je na vysoké úrovni a je schopno se o ohroženou skupinu obyvatel postarat.

•mnohem větší nebezpečí pro celkové zdraví lidu představuje mediálně vytvořený obraz nemoci Covid. Nikdy v minulosti nebylo obyvatelstvo informováno o jedné konkrétní nemoci tak dlouho, tak detailně a všemi médii naráz. Veřejnost je následkem toho nebývalým způsobem vystrašena.

•existuje mnohem více a závažnějších onemocnění, než je Covid 19, a lidé jimi nejsou neustále všemi médii stresováni. Zaměřit pozornost veřejnosti na jeden konkrétní typ koronaviru je nebezpečný precedens, vzbuzující strach a devastující psychiku lidí a jejich sociální vztahy, který může mít nedozírný ničivý dopad na ekonomiku a celkový život společnosti.

Vládní karanténní opatření nemají opodstatnění, jen posilují strach a nejistotu a zhoršují beztak špatnou hospodářskou situaci.

Plošné nošení roušek není vhodné. Dlouhodobé nošení roušky nepřispívá ke zdraví toho, kdo ji nosí. Zavádění roušek ve školách je zcela v rozporu se zdravým rozumem. Děti nepatří do ohrožené skupiny obyvatel, jen jsou zbytečně stresovány. Stejně nesmyslné je zavírání škol kvůli nemoci, jejíž prodělání dětem neublíží, jen posílí jejich imunitní systém. Nemluvě o potížích, které zavření škol působí jejich rodičům a potažmo dopadá na hospodářskou situaci země.

Restriktivní opatření, zakazující a omezující podnikání, těžce poškodila ekonomiku země a zásadně ovlivnila psychiku obyvatel. Spoluobčané mnohých profesí žijí již několik měsíců v nejistotě a ve strachu z ekonomického krachu.

Jsme znepokojeni zprávami o narychlo vyrobené očkovací vakcíně proti COVIDu-19. Účinnost takové vakcíny je více než sporná a může přinést spoustu nežádoucích účinků.

Testování zdravých lidí, pokud se k němu nerozhodnou dobrovolně jako samoplátci, zbytečně vyčerpává zdravotní systém a zatěžuje pojišťovny.

Žádáme vyvážené zpravodajství zohledňující celkový kontext, protože každý jednotlivý statistický údaj se dá interpretovat různými způsoby.

Novináři by měli více informovat o různých možnostech prevence a léčby.

Měli by umožnit názorovou polemiku a nediskriminační přístup veřejnosti k jiným náhledům na celkovou situaci a k dalším léčebným možnostem.

Vláda by měla zastavit ekonomický pád země, upokojit obyvatelstvo, zaručit svobodu každého jednotlivce ve všech oblastech a dát jasně najevo, že kulturní, společenský a ekonomický život země nehodlá obětovat boji s jedním druhem viru. 

Vraťme život do normálních kolejí s tím, že zkušenosti z posledních měsíců pomohly lidem více přemýšlet o zdravém způsobu života a vlastních schopnostech převzít za sebe odpovědnost.

Podepsáni:

MUDr. Ladislav Fiala

MUDr. Radkin Honzák

MUDr. Jan Hnízdil

MUDr. Kateřina Lucká

Bc. David Petrásek (bioanalytik)

Prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc.

Doc. MUDr. Roman Šmucler

MVDr. Jiří Urbánek, MBA

MUDr. Ivan Vondřich6 komentářů:

 1. Na NWOO je článek, ale hlavně překlad prohlášení lékařů o tom, že "covid 19" je předem připravenou akcí. V překladu ke stažení hned shora je link na originál web s materiálem. Velmi doporučuji se s tím seznámit. Výživné a 100% pravdivé. http://www.nwoo.org/wp-content/uploads/2020/10/D%C5%AEKAZ-%C5%BEe-pandemie-byla-pl%C3%A1nov%C3%A1na.pdf

  OdpovědětVymazat
 2. Mily Orgonete, diky za zverejneni teto petice! Uz pred cca 3 dny jsem podepsala, sdilela, ale nenapadlo me Ti ji poslat, skoda. Dopadlo to jak melo kazdopadne:)
  Vladne nam tu psychopat se zelenym mozkem a je na nejvyssi cas se vzeprit myslim. Takze Vaclavak 28/10 nebo 17/11? Pripadne oboji? Lidi nedejme se, cesta zpet uz nebude..
  Diky i za info o kabale - tusila jsem hnus, ale ne az takovy. Porad to zpracovavam a asi nejsem sama.
  Diky ze jsi! :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Ano a včera hned už byli dva z nich označeni jako nezodpovění atd.atd:
  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/ptali-jsme-se-lekaru-na-vyzvu-pirka-a-smuclera/r~c6f7f0d808a511eb80e60cc47ab5f122/

  OdpovědětVymazat
 4. Postrádám informaci - statistiky, zda došlo zároveň k navýšení počtu zemřelých v ČR (celkové úmrtnosti bez ohledu na příčiny) na 1000 obyv v 1., 2. a 3. kvartále 2020 oproti stejným obdobím roku 2019. A jak konkrétně.

  OdpovědětVymazat
 5. Za žádnou cenu se nenechte očkovat! I kdyby byla vakcína kdo ví od koho a kdo ví jak budou tvrdit, že je bezpečná, to co bude v ni za koktejl bude mnohem horší než tento mírný virus! Virus mutuje, je blbost se nechat očkovat proti virům.
  Vakcína je jen další nástroj, kterým nás chtějí elity kontrolovat nebo odstranit.

  OdpovědětVymazat
 6. Viz Švédsko - 0 opatření a covid 19 tam skoro nemají !

  OdpovědětVymazat

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, nikoliv pouze urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností.