14. listopadu 2020

Elon Musk: Probíhá tu obrovský podvod. Měl jsem v jednom dni 2 pozitivní a 2 negativní testy na covid-19.


Elon Musk: Probíhá tu obrovský podvod. Měl jsem v jednom dni 2 pozitivní a 2 negativní testy na covid-19.

http://stateofthenation.co/?p=36399 13. 11. 2020
Překlad: OrgoNet
14. 11. 2020Futuristický podnikatel Elon Musk vyjádřil pochybnost o přesnosti antigenových testů na koronavirus, poté, co v jediném dni (13. 11. 2020) mu vyšel 2x pozitivní a 2x negativní test na C19.

Zakladatel SpaceX a Tesly napsal na Twitter, že během 24 hodin mu byly provedeny 4 testy na virus, s protikladnými výsledky.

„Dva testy přišly zpět jako negativní a dva jako pozitivní. Na stejném přístroji, stejný test, stejná pracovnice. Rychlý test na antigeny od BD.“ napsal Musk.  Tweet vyvolal zuřivou debatu na sociálních médiích. Někteří obvinili miliardáře a businessmana z „nezodpovědnosti“, protože prohlásil covidové testy za nespolehlivé.

Musk však této kritice nevěnoval pozornost a v následujících tweetech se dále vyjadřoval o testovacím procesu skepticky.

Na dotaz, zda chybné testy jsou důvodem, proč právě v USA dochází k „vrcholu“ nemoci, ředitel Tesly odpověděl: „Jestliže se to děje u mě, děje se to i u jiných. Nechal jsem si udělat i PCR testy z různých laboratoří (13. 11. 2020), výsledky budou do 24 hodin.“

Miliardář vyjádřil souhlas s komentářem, že „příjmy za tyto testy jistě nejsou falešné, nýbrž velmi konzistentní.“

Vysvětlil, že se nechal testovat kvůli „typickým příznakům nachlazení“, ale jinak nemá žádné symptomy spojované s covidem-19.

49letý Musk je výslovným kritikem vládních reakcí na šíření viru. Již dříve veřejně odsoudil politiku lockdownů, přijímanou vládami zemí celého světa. Podle jeho názoru mají být v karanténě pouze lidé s rizikem, „dokud se bouře nepřežene“.

Také řekl, že ani on ani jeho rodina se v budoucnosti pravděpodobně nedají očkovat novou vakcínou, a že reakce světa na pandemii snížila jeho důvěru v lidskost.


"‘Something extremely bogus is going on’: Musk says he’s positive & negative for Covid-19 after taking 4 tests in 1 day"


Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, nikoliv pouze urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností.