1. dubna 2012

Todd Michael: Anděl evoluce. Peníze ...

Nedávno zde byla otištěna výzva Inelie Benz k napravení vztahu k penězům. Článek vyvolal rozporuplné reakce, někteří ostře nesouhlasí s "meditací na peníze", ale jiní k tomu přidali moudré a vědomé komentáře.
Po diskusích s přáteli, které toto téma zaujalo, přidávám k němu text z fascinující knihy, která mi byla nedávno doporučena, a která velice posunula mé poznání: Todd Michael: Anděl evoluce, Praha 2009, přel. Jana Žlábková. V doslovu se praví, a já vřele souhlasím, že kniha představuje "skok do zcela nové a vyšší úrovně bytí". 
Tu knihu velice doporučuji - zejména ti, co berou Eckharta Tolle a Matthewa, tam najdou úžasná doplnění a odpovědi na prosté, leč životně důležité duchovní otázky, na které se obvykle nemáte koho zeptat, určitě tušíte, ale nejste si jisti ... Mně velmi pomohla v pochopení mé současné životní situace ... (která se peněz netýká, i když, vlastně asi taky ...)
Jedna z kapitol se věnuje i penězům, a hle, vyznívá stejně, jako výzva Inelie Benz... 


Todd Michael, z knihy Anděl evoluce, kapitola 11:

Todd: Jsou jisté věci, na které jsem se tě chtěl zeptat, ale vyhýbal jsem se tomu.

Anděl: (Smích) A už je to tu zas. Je úžasné, jak jsi přecitlivělý v určitých věcech. Hele, já to řeknu místo tebe a tím to uvidíme. Peníze! (Výbuch smíchu.) Peníze! Peníze! Peníze!

Todd: (Zděšeně.) Nemusíš tak křičet. To slovo zní tak ... tak hříšně, hlavně když ho říkáš ty.

Anděl: (Smích.) Já vím. Skoro všichni jste naprosto stejní. Jste úplně posedlí penězi, ale chodíte kolem té věci po špičkách, stejně jako chodíte po špičkách kolem sexu. Pokud jde o naprosto přirozené součásti života, jste tajnůstkáři a nevíte, co s tím.

Todd: Není pro mě snadné brát peníze jako „přirozený“ jev. Stvořil je člověk a zjevně mezi lidmi způsobují spoustu problémů.

A.: Vážně? Co jsou podle tebe vlastně peníze?

T. Je to jednoduché. Je to umělý produkt stvořený proto, aby se dalo snadno obchodovat se zbožím a službami.

A. Jasně. Zboží a služby. A mohu se zeptat, co je zboží a služby?

T. To je velmi nejasná otázka. Můžeš být konkrétnější?

A. (Smích.) Ne. Ta otázka je naprosto jasná.

T. Tak dobře. Zboží a služby jsou produkty, které vytvořili lidé a mají určitou hodnotu.

A. Vyber si nějaký příklad – jakýkoli.

T. Co třeba hromada obilí?

A. Bezva. Jak za hromada obilí vznikne?

T. Farmář připraví pole, zaseje osivo, stará se o rostliny a hnojí je, když začnou růst, pak sklidí úrodu a odveze ji, aby ji nabídl na trhu.

A. To je ale spousta práce.

T. Je to spousta práce. Celkově vzato vyžaduje získání peněz hodně práce.

A. Někdy ano. Tak mi teď vysvětli, co je to práce.

T. Vyžaduje hodně času a energie.

A. Pokračuj. Ty se k tomu dostaneš. Co je čas?

T. Ty víš, co je čas. Co je to za otázku?
A. Ta otázka zní, víš-li opravdu, co je to čas.

T. (Ticho.) Já to vlastně nevím. Nejsem si tím jistý a ani fyzikové nevědí, co je čas. (Odmlka.) Mám pocit, žes říkal, že je to proces příčiny a následku odehrávající se na hmotné rovině.

A. Co je čas pro tebe?

T. Pro mě je určitý časový úsek určitým úsekem mého života, kouskem přiděleného intervalu, který mi byl darován k existenci tady na Zemi.

A. Výborně. Souhlasíš tedy s tím, že čas je v podstatě život?

T. Dalo by se to tak říct, asi ano.

A. Napadá tě nějaký výrobek nebo služba, které nejsou přímým výsledkem toho, že kdosi vynaložil na jejich vytvoření určitou část svého života?

T. Co třeba zlato? Zlato se stalo základem mnoha peněžních systémů. Ale vytvořila ho příroda.

A. Ano, vytvořila ho příroda. Ale jak ho můžeš získat?

T. Jasně, teď jsi mě dostal. Někdo ho musí najít, vytěžit ho, pročistit, odvézt a tak dál a tak dál.

A. Lidé vynaložili na jeho získání opravdu hodně času, je to tak?

T. Ano, stálo je to spoustu času a energie.

A. (Odmlka.) Teď se tě zeptám ještě jednou. Co jsou peníze?

T. Peníze jsou symbolem představujícím život?

A. Výborně! Tak proč by tedy měly být v jakékoli podobě či tvaru něčím hanebným? Je snad život hanebný?

T. To samozřejmě ne.

A Tak už to překonej. Peníze jsou zcela přirozenou částí tvého života. Na tom není nic špatného.

T. A co láska k penězům nebo „žádostivá touha“ po penězích? Říká se, že posedlost penězi je „kořenem všeho zla“.

A. Tohle tvrzení je pravdivé. Musíš však pochopit jeho skutečný význam. Touha po penězích je chybný stav vědomí, stav nepochopení. Když lidé touží po penězích, ženou se jen za symbolem, aniž by pochopili, že peníze jsou ve skutečnosti život. A právě to nepochopení způsobuje veškeré problémy. Dívá-li se někdo na peníze jako na neživý produkt a nevnímá je jako životní sílu jiných lidí, tak využívá k jejich získání všechny možné podvodné cesty. Je ti to jasné?

T. Snad ano. (Odmlka.) Ano, myslím, že už chápu, v čem je to pravdivé.

A. Ten, kdo skutečně pochopí – tam hluboko v nitru – že peníze jsou symbolem naděje, snů, potu, pozornosti a lásky ostatních lidských bytostí, získá velkou motivaci k tomu, aby s penězi zacházel velmi opatrně a bral přitom v úvaho ostatní lidi. A nemůže se trápit tím, že se kvůli penězům dělá i spousta nedobrých věcí.

T. Teď jsem ti na chvíli nerozuměl. Je mi jasné, že peníze jsou symbol času a energie lidí, ale nechápu, jak symbolizují lásku.

A. Vraťme se k farmáři. Vypěstovat kupu obilí ho stojí spoustu času, energie a pozornosti. Je to tak?

T. Je.

A. Vždycky se snaž vystopovat věci až k jejich zdroji.  Proč farmář vyprodukuje hromadu obilí? Tys vyrůstal na venkově, tak to pro tebe není nijak těžké. Vzpomeň si na nějakého farmáře, co jsi znal. Proč pěstoval obilí?

T. Ten, na něhož jsem si vzpomněl,. podle mého názoru pěstoval obilí, aby zabezpečil svoji rodinu.

A. Dobře. A proč tedy ... ?

T. Já vím. Je mi to jasné. Protože miloval svoji rodinu.

A. Je těžké pochopit, jak může být obilí konečným produktem jeho lásky?

T. Ne. To vysvětlení je naprosto dostačující.

A. (Smích.) Myslíš, že láska je kořenem všeho zla?

T. Ne, to je hloupost. A navíc žádné zlo není. O tom jsem přesvědčený.

A. Takže není v pořádku, když má někdo rád peníze? Není láska k penězům láskou k sobě? Není to cenný stav vědomi? Samozřejmě za předpokladu, že je tato láska projevována s hlubokým pochopením faktu, že peníze jsou skutečně symbolem potu a snů lidí.

T. Už je mi jasné, že mít rád peníze tímhle způsobem je v pořádku.

A. Dobře. Tam, kde budeš získávat peníze bez úsilí, se totiž dostaneš jen v případě, že dosáhneš tohoto stavu vědomí. Peníze ti nepoplynou samy do kapsy, dokud se nezbavíš závislosti na nich. A podvědomé překážky odstraníš jen tím, že se vyrovnáš s pocity hanby a viny. Jen tehdy ucítíš, že je pro tebe zcela přijatelné produkovat úspěšné peníze.

T. „Produkovat“ peníze?

A. Už jsme to spolu probírali. Velmi dobře víš, že vytváříš svět kolem sebe. A do něj patří přece i peníze. Správně řečeno, patří do něj především peníze. Ačkoli ti činí velké problémy si to přiznat, peníze tvoří obrovskou součást tvé tvořivé energie. Stav tvých financí je přímým odrazem velké části tvého celkového myšlenkového procesu.

T. Peníze netvoří obrovskou část života všech lidí. Mnoho lidí vystačí s málem a zaměřuje svou pozornost na jiné záležitosti – na vyšší, duchovní záležitosti.

A. To je nesmysl. Když se podíváš na převážnou většinu lidí, zjistíš, že vydávají spoustu času a energie, aby získali všechny možné věci nezbytné k uchování svého rozvoje a štěstí. A každá z těchto potřebných věcí je určitým způsobem spojena s penězi. Veškeré formy energie ve vašem životě jsou propojeny v jednu obrovskou síť, v jakýsi ekologický systém.

T. A co lidé jako matka Tereza? Ta se o peníze nezajímala. Téměř všechnu energii věnovala vyššímu poslání. Neměli bychom se snažit být jako ona?

A. (Smích.) To je naivní. Matka Tereza byla posedlá pomáháním druhým. Lidé, o které se starala, byli nesmírně chudí. Jednou z nejdůležitějších věcí, které dělala, bylo zabezpečování základních potřeb pro tyto ubožáky. Podíváš-li se na její život pořádně, zjistíš, že byla vlastně jakési obří potrubí, jímž proudily zásoby včetně velkého množství peněz.
Matce Tereze se podařilo získat milióny dolarů v podobě darů církvi. Většinu života strávil přeměňováním těchto darů v potraviny, obydlí a lékařskou pomoc, a posíláním této pomoci těm, kteří ji skutečně potřebovali.
To, co by tě teď mělo ale zajímat především, je způsob zvládání situací, kdy jsou s penězi nějaké problémy. Koukni se na sebe. Ty jsi investoval celkem hodně do svých podvědomých potíží, je to tak?

T. A jak se jich mám zbavit?

A. Stejně jako ostatní problémy i problémy s penězi je třeba řešit nejprve na úrovni vědomí. Stále více a bedlivěji vnímej skutečný význam peněz. Neustále se snaž vidět je jako symbol života a lásky. A trénuj to dál a dál a dál. Pracuj na tom. Věnuj tomu pozornost.
Bude to chvili trvat, ale když vytrváš, začneš nakonec věřit – v té nejhlubší podvědomé rovině – že peníze jsou úžasná a nádherná věc. Jakmile se to stane, budeš moci svobodně produkovat peníze, které pak začnou stále více a častěji plynout tvým životem.
Buď však opatrný. Všimni si, že jsem řekl tvým životem. Neřekl jsem, že by mohly nebo měly plynout do tvého života. V tom je velký rozdíl.

T. Jaký? Já už asi vím, kam směřuješ, ale chci mít v té věci jistotu.

A. To je dobře, protože tohle je mnohem důležitější než se zbavit pocitu viny. Peníze plynoucí do tvého života musíš vydávat správně. A nejdůležitější je, abys značnou část peněz zase předával dál. Jestliže to nezvládneš, budeš mít neustále pocit nedostatku.
Vydávej hodně peněz. Vydávej je pravidelně a vydávej je s rozvahou. Nedávej je slepě na jakoukoli charitu. Připravuj se na to a ujisti se, že půjdou tam, kde budou vhodně využity. Nespěchej a každý měsíc věnuj pár hodin prozkoumání možností. A když se ze zpráv dovíš, že se stala nějaká tragédie nebo došlo k neštěstí, tak něco udělej. Zvedni telefon a daruj peníze.
A nepočítej do toho peníze, které počítáš nějaké organizaci s jakýmkoli typem politiky, i když je to třeba náboženská organizace. Tyhle organizace bývají téměř vždycky poznamenány podivnými a sobeckými motivacemi. Chceš-li, klidně jim něco dávej, ale neočekávej, že ty dary budou přínosem ke stavu tvého plynutí.
Lidé by měli věnovat i něco jiného. Věnuj svůj čas. Věnuj svou pozornost. Věnuj tuhle knihu. Věnuj své staré věci. Tohle všechno ti pomůže.
Je-li to možné, dávej anonymně a dávej organizacím a jedincům, kteří ti za to nebudou projevovat žádnou vděčnost. Dokud tyhle věci zcela nezvládáš, stala by se jejich vděčnost pokrmem pro ego a pro pocit vlastní důležitosti. A to by pak bránilo plynutí. Ať děláš cokoli, buď neustále vděčný za to, co máš, a co nejvíce to využívej.
Procvičuj to vytrvale a bedlivě a budeš prožívat naprostou hojnost.

T. Musí v tom být ještě něco jiného. Co dalšího mi k tomu můžeš říct?

A. Já už toho teď budu muset nechat. Vy lidé často říkáte: „Hlavně ať je to jednoduché a prosté.“ Nahlédneš do toho víc v další knize.

T. V další knize? Já tím budu muset projít ještě jednou?

A. (Smích.) Ty se rozhodneš, že tím znovu projdeš, a jakmile se to stane, zasvětíme tě do větších detailů. Tohle je program týkající se zacházení s penězi a dosažení stavu hojnosti - tak už to víc nekomplikuj.
Zaprvé, přemýšlej o penězích v dobrém a s láskou. Pokaždé, když máš v ruce peníze, zapátrej v duchu, jaký je jejich zdroj. Buď hodně vnímavý a při záležitostech spojených s penězi měj na paměti, že jsou spojeny i s lidským životem a jeho nadějemi, sny, láskami a ztrátami. Když se zabýváš větší sumou peněz, buď si vědom, že je spojena se životy mnoha lidí. Jednej rozvážně. Měj k penězům úctu a važ si jich za to, čím jsou. Když se tomu budeš věnovat, začnou mizet pocity zahanbení a viny a strach týkající se peněz a dalších ožehavých podob zabezpečení člověka. A pak ti dá podvědomá mysl zelenou a k tobě začne plynout proud hojnosti.
Zadruhé, představuj si, jak se ti dostává hojnosti všeho, co potřebuješ, a představuj si, jak to využíváš pro dobro všech. Myšlení přechází v realizaci. Připravuj si v mysli kanál a věci se pak samy dostaví.
Zatřetí, buď neustále a hluboce vděčný za všechno, co teď máš. Staň se zodpovědným správcem zdrojů, jimiž jsi byl obdařen. Využívej toho, čeho se ti dostalo, v co největší míře a s velkou péčí.
Začtvrté – a to je ze všeho nejdůležitější – sleduj to, co vydáváš. Jednej velice odpovědně, pokud jde o peníze, které dlužíš ostatním lidem za jejich čas a úsilí. Vydávej peníze pravidelně. Dávej, dávej a znovu dávej. Všechno musí být v oběhu. V této věci lidé selhávají mnohem častěji než v čemkoli jiném.
Každý, kdo chce vyřešit otázku plynutí peněz, musí tyto zásady procvičovat s velkou důvěrou a vytrvalostí, a pak to bude naprosto samozřejmá záležitost.
O těchto věcech mluví i podobenství, i když to bývá nesprávně chápáno. Správcům, kteří svou úlohu zvládli dobře, bylo řečeno: „... nad málem jsi byl věrný, ustanovím tě nad mnohým; ... „ (Matouš 25:23). Zdokonaluj tyto základní postoje a já ti slibuji, že ti bude dáno mnohé, čemu se budeš moci věnovat.
Vesmír tě pozoruje, monitoruje. Když vidí, že jsi zodpovědný, že je ti možno věřit, že dobře zvládneš současné, bude postupně posílat mnoho dalšího tvým směrem.

24 komentářů:

  1. To se mi moc nelíbí. A co všichni ostatní tvorové kteří peníze nebo zboží neužívají? V okamžiku kdy byly vymyšleny peníze se objevila i spekulace. A podvody. A násilí pro peníze. A právě církev byla je mistrem v hromadění peněz.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Měl byjsi si to přečíst ještě jednou a zkusit najít odpověď na svou otázku. odpověd tam je.

      Vymazat
  2. No, právě a to se jim nakonec nikdy nevyplatilo. Jak žijí, hrůza, studené kostely, lež, hřbitovní kvíti, stuchlina, hanba. . . . Peníze nevyužili nikdy k normálnímu životu. Peníze mám ráda, pracuji, tak je vydělám a utratím pro život a pro radost. Nejsem vyhledavač charity, ale nějak mi přicházejí do života drobné události, které mi tvoří příležitost, tu a tam někomu pomoci, někomu něco dát. Nelituju toho, beru to jako normálka. Mám podvědomy pocit, že když někomu něco dám, tak se mi od někud zase podobná částka, nebo věc zase vrátí. Mám podezření, že to nějak tak funguje. Jak člověk lakotí, tak sice má, ale dřív, nebo později se příjem brzdí a v extrémních případech se o majetek i může přijít. Věřím, že to se brzy stane církvím a lidem v politice atd.No, ale každý se může polepšit .ahoj iva

    OdpovědětVymazat
  3. Vždycky by člověk měl pamatovat na to,že aspoň 20% ze svého příjmu by měl využít pro ty,kdo nemají takové štěstí a navíc nemyslet hned na to,že se mu to vrátí!Je to přirozený koloběh.Věřím taky v to,že v některých svých mnoha životech jsem byla bohatá a v některých třeby zase chudá..každý jsme si vyzkoušeli celou škálu rolí,aby jsme se naučili to,co je pro nás a naši evoluci přínosné.Žijeme v zoně nula,kde je zlo a dobro a zatím převládala nadvláda zla,ale pomalu se vše uzavírá.V církvi byla spousta pseudotvůrců ,kteří se snažili oddělit Boha od lidí a dařilo se jim to velice dobře...na každého svítí stejně.Teď nastává čas spousta odhalení a soudit bude už někdo jiný a to je ten,který se od nás nikdy neoddělil.
    Krásnou neděli Jarmila

    OdpovědětVymazat
  4. Ahoj, pár poznámek k charitě. Dlouhé roky jsem dělala s mládeží, zcela dobrovolně, bez nároků na nějakou odměnu. Byla to hezká tvůrčí práce, program v kostelích, v charitě, v azylových domech apod. Děcka jsem zbožňovala, jezdila s nimi na tábory...Ale po několika letech jsem začala mít pocit, že toho mého naivního dobrodiní nějak zneužívají, jak někteří rodiče dětí, tak rostoucí děti samotné, tak někteří hodnostáři v kostele. Ta práce mě hodně bavila, měla jsem v tu dobu čas i energii se tomu naplno věnovat, ale postupně jsem jaksi slábla a energie začalo ubývat. Pátrala jsem s kamarádkou psycholožkou po tom, kde je zakopaný pes, proč tihle lidé pořád brali a brali a já jak vůl ( pardon) dávala a dávala. No a nakonec jsem to definitivně stopla. Protože pak už byla manipulována i má hudební kreativita, co můžu, co nesmím. A to byl signál pro konec hraní si na charitu. Vydělávám znovu peníze (hudbou) pro sebe a své blízké a pak je zvesela utrácím většinou za pobyty na čerstvém vzduch v přírodě. Ale jedna věc se mi za ty roky naivity zúročila: Poznatek, proč neházet neustále perly sviním a naučila jsem se spoustu věcí jak pracovat s hudbou i lidmi, které teď můžu slušně prodat těm, co rádi zaplatí. Jaká příjemná změna. Ano, vše se vrátí, ať už tak či onak nazpět. I těm neustále beroucím, co si pořád myslí, že mají přece na nějaké zadarmiko dary nárok :-) Peníze mám ráda, jak píše Tolle, je to fajn , když jsou, ale nejsou alfou i omegou mého života, nezaměstnávají mou mysl víc než je nutné. Hezký a "bohatý" den všem :-) JaJi

    OdpovědětVymazat
  5. Peníze osvědčený způsob jak udržet lidi v otroctví a iluzi. Ten článek je vhodný leda tak pro průměrné američany.

    OdpovědětVymazat
  6. Měj k penězům úctu a važ si jich za to, čím jsou…

    …mohl napsat jen ten, KDO SEŠEL Z DUCHOVNÍ CESTY a míří k TEMNU. Tento společenský systém je založený na manipulaci s lidmi přes cinkot zlatých mincí. Jsou lidé, kteří bohužel podlehnou a klaní se zlatému teleti. Duchovně silní lidé, mající dobrou intuici, nepodlehnou těmto manipulacím, a proto tento společenský systém nemá nad nimi žádnou moc.
    Weina ♥

    OdpovědětVymazat
  7. Pokaždé mě fascinuje, jak se tu po zveřejnění jakéhokoliv podobného tématu spojeného s penězi vyrojí množství negativně smýšlejících lidí. Knihu jsem si koupil v roce 2009 a nesmírně mi změnila život. Začal jsem se na peníze dívat zcela jiným, novým způsobem. Vy, co tu jen teoretizujete, aniž byste si cokoliv vyzkoušeli, si to zkuste taky a teprve poté sem pište svoje autentické a ryze osobní zkušenosti, ať už budou jakékoliv. Já peníze miluji, ano, čtete dobře, miluji peníze a právě proto se mi jich do života dostává tolik, kolik potřebuji. Je to jen forma energie, které dáváme svůj náboj, nálepku, vlastnost. Nejsou ani špatné ani dobré, jen jednoduše jsou. Umožňují mi žít život podle svých nejlepších představ. Jste pokrytci, pokud tvrdíte, že život bez peněz či s málem peněz je duchovnější. Ne, není, jsou to jen výmluvy. Jestli máte problém s penězi, tak ten problém máte vy, nikoliv peníze.

    OdpovědětVymazat
  8. Proč si myslíš že jsme negativně smýšlející lidi. Jen si nemyslím, že skrze peníze dojdu pravdy. :) Miluj své peníze a žij blaze jak chceš, jednou se od iluze odpoutáš.

    OdpovědětVymazat
  9. Nepostřehla jsem,že by Vás zde někdo soudil (viz.příspěvky),akorát máme každý jiný pohled a každý to cítíme jinak.Já má taky ráda peníze,akorát jsem si je nedala ,jako hlavní cíl.Mám ale ráda i "šťastný ůsměv",když můžu dát,"naději",že nejsou všichni lhostejní,"lásku/ která peníze nepotřebuje,"moudrost",které jsem docílila v době,kdy jsem těch peněz neměla "pokoru"když se člověk snaží přelstít něco daleko silnějšího.Život je knížka a knížka inspirace,vše je dobré i to,co se nám zdá na první pohled neůnosné.
    Krásný večer Jarmila

    OdpovědětVymazat
  10. Pořád a pořád se s penězi zdůrazňuje Já, Já, Já ...mám. Ale peněz je jen tolik, aby většina měla nedostatek. A ta většina má bloky mít dostatek. Teď jde o to, proč má být pro většinu nedostatek a proč se penězi, alespoň v dnešním systému stále řeší pouze já. Není to právě pro to: všechny rozeštvat a udržovat v otroctví?
    Bloky z nedostatku peněz mohou být dva: buďto úroveň sebetrestání za špatné svědomí ( za vlastní činy, činy předků-o nichž nemusíme ani vědět) - což je jediná možnost, kterou uznávají bohatí, nebo morální bloky plynoucí právě z naprogramovaného nedostatku peněz pro většinu lidí. Nakonec nám z toho, chtě, nechtě vychází, že kdo umí žít bez peněz, žije se mu výrazně lehce, což lidé většinou neumí a také, že podobní andělé mají úplně jinou podstatu, než jak je anděl zapsán v našich představách. No a je možné, že úplně jinou podstatu, než jak nám to kdysi vyložila církev a my si to ochotně dále předáváme i bez církve, mají úplně všichni andělé a ne jen ti "andělé". Osobně si od určité doby dávám POZOR na všechny anděly a na Boha tuplem.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Pro Anonymní 1:54

      No aby ne ! Toho "tupla" je třeba dát si dnes více než kdy předtím. Poněvadž se po celém světě nějak podezřele rozbujely a rozevlály "false flag-y" všeho druhu, anděly a Boha přitom nešetříc.

      Vymazat
  11. A koho má kdo šetřit? Satana? Náboženství byla stvořena na ovládnutí lidstva Satanem s jménem Bůh... leva-net.webnode.cz - "názor si udělejte sami"

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Kdo tu mluví o náboženství ? Člověče vzpamatuj se ! Patříš snad také k lidem, kteří si při čtení textů víc subjektivně myslí než vnímají, co skutečně čtou ?! Pokud ne, pak nemluv příště takové hlouposti ! Pokud ano, pak Tě musím pokárat, aby ses tak napříště nevyjadřoval ! Nikomu nic nepodsouvej, co tím člověkem nebylo napsáno, řečeno nebo myšleno. Nezaměňuj myšlenky a názory svoje za cizí a naopak ! Vezmi si ponaučení z jednoho dobrého antického hesla : "Viz, slyš a mlč, chceš-li žíti v míru".

      Vymazat
    2. Nepotřebuji se vzpamatovávat, to asi spíš vy,ne? Náboženství je tam zmíněno pouze a jenom, protože to je součástí sdělení... A Boha, jakého známe dnes a uznávají ho všechna náboženství na Zemi a tím i lidé, kteří je praktikují, tak spousta lidí, jejichž předci praktikovali a tak i když neuznávají náboženství, uznávají Boha...nám přinesla právě náboženství... Bůh je produkt různých monoteistických náboženství. To se jen tak vykládá, že to je naopak... Náboženství uvedla Boha=Satana k moci.
      Jinak by jste spíš asi měl vysvětlit, co jste myslel a ne mě napadat, ne? Nic jsem vám nepodsouvala, pouze jsem dodala informační kanál a drobný komentář k němu, když vás to nezajímá fajn, tak to ignorujte, ostatní čtenáři se tím možná zabývat budou. Netuším, co přesně vás na dvou řádcích rozčílilo? Každopádně vaše kárání rozhodně nepřijímám a budu-li cítit, že mám něco napsat, napíšu to, bez ohledu na váš názor. Vzhledem k tomu, co jste sdělil by asi bylo lepší, kdyby jste se toho hesla držel vy.

      Vymazat
  12. Pardon. Příspěvek má jméno "Rozhodněte sami"

    OdpovědětVymazat
  13. Měj k penězům úctu a važ si jich za to, čím jsou…

    …mohl napsat jen ten, KDO SEŠEL Z DUCHOVNÍ CESTY a míří k TEMNU. Tento společenský systém je založený na manipulaci s lidmi přes cinkot zlatých mincí. Jsou lidé, kteří bohužel podlehnou a klaní se zlatému teleti. Duchovně silní lidé, mající dobrou intuici, nepodlehnou těmto manipulacím, a proto tento společenský systém nemá nad nimi žádnou moc. Weina ♥

    OdpovědětVymazat
  14. Kdyby lide rozumeli penezum, tak uz by tu davno byla revoluce!

    OdpovědětVymazat
  15. Přesně, kdyby lidé rozuměli penězům už dávno by byla revoluce! Podepisuji se. Každý ať se klaní čemu chce přeci(třeba i teleti i zlatýmu).... jen tím nesmí zasahovat do svobody( svobodné vůle -hlavní to zásada vesmíru) druhého.... druhé bytosti.... To pochopit, uvědomit si, začít žít.... tak pak by...bylo všechno jinak... :-)

    OdpovědětVymazat
  16. Bůh stvořil Zemi a usadil na ní lidi. A ti chtěli svého Tvůrce trumfnout tím, že vymysleli peníze, aby viděli od kdy do kdy a za kolik.

    OdpovědětVymazat
  17. Zdravím čtenáře :)

    Když jsem pročetl komentáře několika pisatelů, uvědomil jsem si, že v "článku" viděli to, co vidět chtěli, utkvělo jim v paměti to, co jim bylo nejblíže (nebo spíš nejvíce nedostává..?). Přitom ten dialog je tak jednoduchý, tak jasný, že by to pochopilo i dítě.

    Asi jsem příliš naivní a příliš důvěřivý...
    Je rozdíl, mezi tím, čím peníze a zlato byly před lety a čím jsou dnes (v moderním pojetí států a velkých ekonomických subjektů)... ale na základní úrovni pro dva lidi vždy vyjadřují práci, pot, slzy a krev druhého člověka - to, že dnes sedím v křesle, které jsem si koupil, dalo jídlo člověku, který jej vyrobil (několika lidem - truhlář, železář, designér, čalouník...), že si mohu koupit chléb, dalo jíst a pít pekařově rodině, farmářově dětem,... dalo jim to tolik, nakolik si svůj čas a lásku k rodině váží a jak moc jsou schopni a ochotni připravit o čas a sny ty okolo.

    To, že je někdo bohatý (snadno zbohatl, vydělal těžkou prací a zdlouhavě) není o tom, že by sešel z duchovní cesty - jen se mu dostalo odměny za jeho konání - či v budoucnu dostane příležitost ukázat jak velké srdce má a jak s nimi naloží - kdo vydělal, ovlivnil život mnoha lidem (lidé jej obdarovali penězi za jeho výrobky/služby, kdo vyhrál/dostal má možnost ovlivnit život mnoha lidem - nadace, fondy, dary,...) Nezištná pomoc bližnímu... kdo čeká vděk a úctu pro výši stavu jeho účtu si ji opravdu nezaslouží - toho by se nám mělo dostat pro to, jací jsme a jak věci děláme, nikoliv proto co děláme.

    Dělejme vše co děláme tak, jak nejlépe můžeme a umíme - a pokud ne, nedělejme to raději vůbec.

    Příklad: mám-li si dát večeři v restauraci a nebude nám jídlo chutnat, nebude se nám chtít to platit, jelikož kuchař svou práci neodvedl tak dobře jak mohl.... pakliže si pochutnáme a budeme spokojeni a nadšeni z kulinářského umu kuchaře, rádi jej zaplatíme a pochválíme.

    Jsou dva úhly pohledu: kdo má peníze, dává ostatním příležitost si je vydělat > druhý pohled říká: Kdo má peníze, zotročuje druhé, aby mu sloužili výměnou za peníze (kterými si zajistí jídlo, pití, střechu nad hlavou).

    Jde o to, jak se každý díváme na svou situaci: Přijdeme-li si jako otrok, budeme otrokem (nikoliv pána, ale peněz, které chceme my sami), jsme-li pracovníkem - jsme od pána odměňováni penězi abychom s nimi mohli hospodařit po svém.

    Přemýšlejte nad tím, jaký je Váš postoj k financím... hm..?

    Jsem člověk, který zažil mnohé - práci jako uklizeč i dobře hodnocení admin. pracovník... měl jsem dny hojnosti i dny kdy mi nezbývalo na jídlo. Dnes již vím (už déle), že jsem schopen si vydělat tolik, kolik potřebuji.

    s přáním všeho dobrého
    AEON

    OdpovědětVymazat
  18. začal jsem se zajímat více o peníze, jejich fungování v životě, nakládání s nimi a vztahu k nim a co se nestalo, informace přicházejí samy. Zde je video, které popisuje výše napsané v doložitelné praxi. Rozhovor Marka Ebena s Robertem T. Kiyosaki http://www.youtube.com/watch?v=b4C4pkc516g&feature=related

    L.

    OdpovědětVymazat
  19. Co se týká peněz,tak poctivě vydělaných si vážím,ale ke štěstí je nepotřebuji.Člověk je vlastní strůjcem svého štěstí - umět se radovat z maličkostí i z toho,že se dožijete dalšího rána......A církve ( některé) prahnou jen po mamonu a vůbec si neberou příklad z Bible a Ježíše...ten byl chudý a chodil bos! A co oni? .... Ve zlatě a pořád mají málo.

    OdpovědětVymazat
  20. AEONe Bravo!..jen jeden nesouhlas -..zalezi i na tom co delame..je treba mit uslechtile motivace..byt profesionalnim zlocincem, ktery odvadi dobre svou praci, jiste nevede ke stesti..
    tony

    OdpovědětVymazat

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, nikoliv pouze urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností.