27. listopadu 2013

Východ komety ISON

Díky čtenářce za odkaz na video s nádhernou podívanou.

http://www.astro.cz/apod/ap131127.htmlVýchod komety ISON
Uznání a copyright: CopyrightJuan Carlos Casado (TWANEarth and Stars)

Popis: Přežije kometa ISON zítřejší přiblížení ke Slunci? Zda zanikne jedna z nejneobvyklejších komet moderní doby, se konečně rozhodne při přiblížení na vzdálenost slunečního průměru k povrchu Slunce. Kometa by mohla ztratit velké množství ledu a prachu a tak rozvinout ohon, a nebo se úplně rozpadnout. Naneštěstí, čím blíže je kometa ISON ke Slunci, tím obtížnější je konvenčními dalekohledy vidět její zjasňování v záři ranního Slunce. Na krátké smyčce videa nahoře je vidět, jak kometa ISON před několika dny vychází nad Kanárskými ostrovy nad ranním Sluncem. Pokud kometární jádro přežije, tak koma a ohony, které odhodí, by měly být vidět vycházet před Sluncem v několika příštích dnech či týdnech. Alternativně mohou případnou dosud největší desintegraci komety zdokumentovat družice, které pozorují SlunceZůstaňte na příjmu!
Poznámka překladatele: Záznam pochází z rána 22. listopadu. Vlevo níž od komety je planeta Merkur.

22 komentářů:

 1. Ale pokud jsou snímky z Hubbleova dalekohledu pravdivé (viz: http://orgo-net.blogspot.cz/2013/08/kometa-ison-neni-kometa.html, http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2855-media-mlci-cinsky-kosmicky-radar-ukazuje-kometu-ison-priletajici-se-dvema-objekty)
  že to není kometa, tak by to možná dopadne úplně jinak. Uvidíme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. co nafotí s Hublem doopravdy ti nikdy neukážou....

   Vymazat
  2. co nafotí s Hublem doopravdy ti nikdy neukážou....http://barboraopelkova.blog.cz/1311/28-11-2013-ison

   Vymazat
 2. Pěkný záběr, díky za video.
  Honza.

  OdpovědětVymazat
 3. více zde: http://www.energytalisman.eu/cz/kometa-lovejoy-2013-encke-ison.html

  OdpovědětVymazat
 4. Musím to tu napísať............
  ĽUDIA, POZOR NA EZOTERIKU, POZOR NA "CESTYKSOBĚ", POZOR NA "GOSHA TV".......
  Všetky ich duchovné reči sú na JEDNO KOPYTO = NEROB NIČ, LEN VŠETKO PRIJMI TAK, AKO TO JE....
  Pozeral som si youtube, a narazil som na metódu RUŠ........(natočené "vďaka" GooshaTV, Chaun...)... http://www.youtube.com/watch?v=n5jzG3M6ZQM
  Kým pán Jejedlý hovoril o mľaskaní ako maličkom probléme, ktorý u partnera môžeme jednoducho ignorovať (ak to inak nejde), tak som s tým súhlasil. Lenže akonáhle to chcel aplikovať aj na príklade toho, že muž je alkoholik, a že žena má použiť metódu RUŠ na to, aby jej to BOLO JEDNO, tak............... TU SOM SPOZORNEL !!!!! ........
  CHCÚ Z NÁS PROSTREDNÍCTVOM TÝCHTO SR*ČIEK UROBIŤ OVCE, ĽUDIA........
  Chcú, aby nám nevadili SILNO SA NÁS DOTÝKAJÚCE NEGATÍVNE VECI, KTORÝCH SA ALE MôŽEME VZDAŤ (rozvod s manželom/manželkou, rozchod s partnerom)........... Chcú nás takto "vycvičiť" na to, aby nám nevadilo NIČ, čo na nás páchajú "tí hore" (chemtrails, očkovanie, falošná pyramída potravín, falošné doporučovanie častej ejakulácie, a desiatky či stovky iných vecí...)........

  ONI (illuminátski ezoterici) VEDIA, ŽE DRVIVÁ VAČŠINA ĽUDÍ nevie o chemtrails, haarp, atď, atp, veria očkovaniu ako vhodnému riešeniu (tu možno už nie drvivá väčšina...) atď............ TAK ICH NERIEŠIA, NEVEDIA TOTIŽ, AKO SA K NIM DOSTAŤ............. ALE VEDIA, že existujú ľudia zaoberajúci sa duchovnom, a "EZOTERICKÍ ILLUMINÁTI" NECHCÚ, aby sa dopátrali títo ľudia PRAVDY............ Chcú z nich urobiť FLEGMATIKOV, ktorým je všetko jedno, a ktorí chodia poslušne na prednášky, kde sa to "je mi všetko jedno, chyba je len vo mne ak mi niečo vadí" bude len UTVRDZOVAŤ.
  A PRESNE TAKÝ PROCES SLÚŽI NA ZAVEDENIE NWO.................................... !!!!!!!!!!

  EXISTUJÚ DVA TYPY OVIEC, ĽUDIA, OTVORTE OČI, NIE JE LEN JEDEN TYP !!!!!!!!!!!!!!!!§§
  1. typ : Ovca bežná - sleduje veľa televíziu, číta veľa bulváru a zapredaných novín, verí televíznym novinám, nechce vybočiť z radu väčšiny....
  2. typ : Ovca ezoterická - verí tomu, čo hovoria ezoterici, nech je to už čokoľvek, a kľudne aj to najväčšie svinstvo - BYŤ PASÍVNY A VŠETKO PRIJÍMAŤ TAKÉ, AKÉ JE.

  TO JE STRAŠNE LIŠIACKY PREMYSLENÉ.............. Napr. prečo by žena mala trpieť alkoholika, keď od neho môže odísť a nájsť si iného muža ??? S ktorým jej bude OVEĽA LEPŠIE ??...
  Alebo dajme tomu, že je polnoc, streda, a pod oknami zavýja opitá mládež.......... Keby som sa mal riadiť metódou RUŠ, tak..... TAK SI POVIEM, ŽE TO PRIJÍMAM, a nebudem proti tomu nič robiť....... Možno zaspím, možno NIE (prosím, neraďte zatvárať okno, to je už čistý prejav rezignácie, veď je už preboha NOČNÝ KĽUD !). Ale keď sa chopím možnosti RIEŠIŤ TO, tak vytočím 158 (polícia je niekedy dobré riešenie), a poviem, nech ich tam prídu "zrušiť" (bez násilia)....UROBIL SOM TO NIE RAZ, ĽUDKOVIA.... Ale za tie roky možno 5 KRÁT, keď ja jediný som bol mužom činu, a ostatných možno 100 či aj viac ľudí čo to počulo (sídlisko), NEUROBILO NIČ.
  Tak isto asi 20 minút húkala stará Lada medzi blokmi na parkovisk... tiež okolo polnoci.....Ľudia, teda pardón, OVCE si zavreli okno a neriešili......JA SOM ALE RIEŠIL..........zavolal som políciu, nech to prídu vypnúť. VEĎ NEBOL SILVESTER, ľudia vstávajú do práce. JEDNO HÚKAJÚCE AUTO má znemožniť spať hoci len 10 ľuďom, ktorý kvôli tomu na druhý deň môžu podať slabý výkon, alebo nebodaj havarovať nevyspatí ????? KDEŽE, metódu RUŠ nepoužijeme ANI TU...........Samozrejme som zavolal políciu, tá vyhľadala podľa ŠPZ majiteľa (cez telefón), a zavolali mu, či zazvonili na zvonček, a on to prišiel vypnúť.....
  CÍTIL SOM SA DOBRE, že som zasiahol. ALE NA DRUHEJ STRANE MI BOLO NA GRC, že ZNOVA som to ja, pričom to muselo vadiť KAŽDÉMU, asi rovnako, ako keď doslova hulákali opití a poloopití chalani pod oknami o polnoci počas pracovného týždňa.......

  (koniec 1. časti môjho príspevku)

  Marek & Marek G.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. opět si nic nepochopil soudruhu....

   Vymazat
  2. marek a marek,
   ďakujem za odkaz na metodu RUŠ :-)

   Vymazat
  3. To ma má zaujímať názor bez vysvetlenia toho čomu som akože neporozumel, a ešte od anonyma bez podpisu ? Prosím, nesranduj..... :-)

   Marek & Marek G.

   Vymazat
  4. ĽUDIA - POZOR NA MaM G. ...... B

   Vymazat
 5. (2.časť môjho príspevku)

  POZOR, POZOR.............................RUŠ JE PRAVÝ OPAK HRDINSTVA..........................
  Definícia HRDINSTVA : Schopnosť prejsť z "komfortnej zóny" do "nekomfortnej zóny" - teda riešiť nejakú nepríjemnú situáciu, ktorá sa nás priamo dotýka (alebo niekoho z našich blízkych).

  Tie "ILLUMINÁTSKE EZOTERICKÉ ŽVÁSTY" sú práveže PROTI HRDINSTVU............. JE TO VIAC NEŽ JASNÉ........

  Citujem ešte niečo viac o hrdinstve, z knihy "Konec Prokrastinace" : Pokus se nám povede vystoupit ze zóny pohodlí, sme odměnováni vyplavovaným dopaminem. Metoda hrdinství je dalším klíčem k vyšší AKCESCHOPNOSTI. Hrdinství je takzvaný mikronávyk. Čím víc budeme hrdinství schopni, tím méně budeme prokrastinovat (prokrastinace = chorobné odkladanie úloh a povinností "na neskôr"....) a díky tomu dokážeme lépe naplňovat naši osobní vizi.

  ZRUŠENIE PROKRASTINÁCIE JE PRÁVE TEN RECEPT NA PLNOHODNOTNÝ ŽIVOT, ĽUDKOVIA............ NEPOTREBUJEME DUCHOVNÉ OMÁČKY, JE TO LEN HÁDZANIE ZRNA SLIEPOČKÁM..........A OVCIAM.
  ODPOVEĎ JE PSYCHOLÓGIA, TO SÚ ZÁKONY........
  ČINNOSŤ JE ODPOVEĎ (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

  "RUŠ" = ZBAVOVANIE SA ČINNOSTI
  "RUŠ" je možné využiť LEN V DETAIILOCH (mľaskanie, nezakazovanie smiať sa nahlas niekomu kto sa nevie smiať inak, nebrať niekomu slobodu). INAK JE "RUŠ" NEPRIATEĽOM SLOBODY ČLOVEKA. "RUŠ" ČLOVEKU BERIE KRÍDLA. Je to nástroj na ZOVČENIE.

  Ak môžte, naštudujte si toltécke učenie, články a videa "kontroverzného psychoterapeuta" menom Vladimír Savčenko, prečítajte si knihu od Petra Ludwiga (čech) s názvom "Konec Prokrastinace"....... TAM NAVÁDZAJÚ PEKNE K ČINNOSTI, A NIE HOCIJAKEJ, ALE ZMYSLUPLNEJ...........Presvedčte sa........

  Orgo-net, budem rád, ak toto uverejníš, a určite si z môjho príspevku niečo zoberieš....

  Marek & Marek G.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :-) projekci vlastního nevědomí na druhé lidi, situace atd již definoval pan C.G.Jung a s tímto právě pracuje i metoda Ruš skrze univerzální princip "přijetí", předlohou tomu byla i abreaktivní regresní terapie a asi další vlivy, osobně znám pár lidí, kteří mají výborné výsledky v oblasti psycho hygieny, ale také znám pár lidí co ulítli na eso-ducho. Jestli to není o tom KDO jaký nástroj používá, ona i vařečka může v "dobrých" rukou uštědřit mnoho zábavného :-) Souhlasím s obezřetností, ale prosím nestrkat všechny do jednoho pytle..

   Vymazat
 6. Videla som ju včera ráno (27.11) pred východom slnka :)
  IvH

  OdpovědětVymazat
 7. Škoda,že to cloněj mrakama...... byla by to živě určitě nádherná podívaná ........ njn

  OdpovědětVymazat
 8. Prežila/prežil to!!!!!!!!!!!! A rúti sa ku nám... B Show must go on...

  OdpovědětVymazat
 9. Tak jak je to s kometou Ison?Rozpadla se u Slunce nebo letí dál?Lepší by bylo kdyby se rozpadla a tudíž by nepřeletěla kolem Země,neboť většinou tyto komety předpovídají něco zlého,např. válku,a tu snad nikdo kromě pár psychopatů nahoře nechceme. Ale dnes od rána mám nějak lepší pocit,nějaký příliv pozitivní energie,máte někdo stejně?Díky za odpvěď.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. anonymní 10:54
   Kometa "oficiálně " zanikla 28.11. , myslím v 17.30. Avšak..ve skutečnosti všechny dostupné snímky z družice končí ve chvíli, kdy kometa "vklouzne " do mračen plynu kolem Slunce. Po 22. té hodině se začly obbjevovat hlasy (a videa) lidí, kteří si všimli, že "ohnivá" čára za kometou náhle opět kdesi vykoukla. Takže prohlášení o zániku bere dnes Nasa opatrně zpět a vydává prohlášení, že "se zdá, že kometa Ison úplně nezanikla a její jádro putuje dál. Můj názor je, že o Isonu ještě uslyšíme. Na Vánoce.
   Zdraví

   dan.

   Vymazat
  2. :-D Ved letela okolo Zeme uz ked isla k slnku

   Vymazat
 10. Několik méně známých postřehů kolem komety Ison :

  Borgské krychlové lodi ze seriálu Star Trek :
  Borg Cube
  http://www.youtube.com/watch?v=ymR5PkPpkrA
  3DAssignment - Borg Ship
  http://www.youtube.com/watch?v=c4HOP9txzjU

  A zde krychlový uměle řízený gigantický objekt v těsném sousedství komety Ison :
  Comet Ison Shaped Like Borg Cube Ship
  http://www.youtube.com/watch?v=46SeYOseKeQ

  Comet Ison Is Shaped Like Borg Cube
  http://www.youtube.com/watch?v=G3X9blm0MJU


  Očekávané jevy s přiblížením komety Ison k Zemi :
  Comet ISON Interview - Part 2 - What Electrical Phenomenon to Expect Nov - Dec 2013
  http://www.youtube.com/watch?v=Tu5BnQWJLLw


  Perlou všeho jsou tyto dva příspěvky : nepředstavitelně velký krychlový objekt, vynořující nebo zanořující se do Slunce !!!
  Incredible BORG Cube Caught Next To Sun 2013 HD
  http://www.youtube.com/watch?v=kA9yn82LGLg
  Huge Hexahedron Object Next To Sun 2013 1080p Available
  http://www.youtube.com/watch?v=qj8YHlvcg0M

  A další gigantické objekty o velikosti planet v okolí slunce :
  Stunning UFO Appears Next To Sun 2013 1080p Available
  http://www.youtube.com/watch?v=V-hRVSeCv9E
  GIANT UFO Alien Spacecraft Around The Sun, June 23, 2013 HD 1080p
  http://www.youtube.com/watch?v=qesfp3JI9O4
  GIANT WINGED UFO Around The Sun, SOHO NASA, July 13, 2013 HD 1080p
  http://www.youtube.com/watch?v=BLsGL2yR9JI
  GIANT OBJECT NEAR OUR SUN!! UPDATE JUNE 30TH 2011
  http://www.youtube.com/watch?v=8IfPV8KJNHs
  ALIENS, UFOS & UFO MOTHERSHIP NEAR THE SUN BY PROF. M. REZA SALAMI, Ph.D., P.E.
  http://www.youtube.com/watch?v=FY53PyrAFBU
  Massive UFOs By the Sun ! March 2013 Proof of UFO NASA
  http://www.youtube.com/watch?v=SU7PX6o3wq0
  NASA NEW UFO's MOTHERSHİPS ANALYTİCS AMAZİNG 2013
  http://www.youtube.com/watch?v=j4wtMup35h4
  NASA NEW UFO's MOTHERSHİPS ANALYTİCS AMAZİNG 2013
  http://www.youtube.com/watch?v=SlKp7mQ76nc&list=PL566CF868F4381E94
  Huge Cube Photographed Near the Sun!
  http://www.youtube.com/watch?v=DzQhaK8NONg  A na orbitě Země je také rušno :
  UOBO: Unidentified Orbiting Black Object
  http://www.youtube.com/watch?v=EimDWetBJQo
  GIANT UFO ,NASA Apollo 8 - AS08-16-2594 HD.mp4
  http://www.youtube.com/watch?v=7pfKfLqsuAI

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Borgové přiletí až za 500 let. Tohle jsou Ferengové a přiletěli si do Slunce schovat zlatem ražené latinium.
   Občas závidím lidem, kteří žijí trvale v pohádce.

   Vymazat
 11. http://www.64.jecool.net/2013/11/probudte-se-jsme-bozi-tvorove-ne-otroci-statu/

  OdpovědětVymazat

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, nikoliv pouze urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností.