18. prosince 2016

Michelle Obamová: Trump je "konec nadějí" pro Ameriku. A co na to Trump?

Michelle Obamová: Trump je "konec nadějí" pro Ameriku. A co na to Trump?
Překlad: Orgonet


Michelle Obamová včera vystoupila v televizní show Oprah Winfreyové, a nadále ignorovala nevyslovenou, avšak široce uznávanou a dodržovanou tradici, že do nově nastupující vlády se nekope. Na dotaz, zda Obama byl úspěšný v „přinesení naděje“ Americe, první dáma, místo aby odpověděla na otázku, zaútočila na Trumpa slovy, že „teď cítíme, jaký je to pocit nemít naději

Tohle měla tedy Michelle na mysli, když červenci na shromáždění demokratů řekla, že je pod úroveň Obamovy rodiny (či demokratů?) odpovídat na politické urážky urážkami? (Pozn. Orgonet: Michelle tam vypustila z úst záhadný výrok, který byl různě interpretován: "When they go low, we go high." "Když oni jdou nízko, my jdeme vysoko." Viz např. tato diskuse o jeho významu. Můj překlad je jedním z možných výkladů, který "sedí" do souvislostí.)

Všimněte si, že se vůbec nenamáhala uvést jakýkoli důkaz toho, jak přesně Obama přinesl Američanům „naději“ … možná proto, že žádné důkazy nejsou? 
Oprah Winfrey:Vláda vašeho manžela, jeho volba, to všechno bylo o naději. Myslíte, že toho jeho vláda dosáhla?
Michelle Obama: „Ano, myslím. Protože teď cítíme ten rozdíl. Víte, teď cítíme, jaký je to pocit nemít naději.“


Možná, že následujících 9 grafů, které jsme přinesli již v září, přesněji zobrazí „naději“, o níž mluvila Michelle (viz náš článek Harvard rozbil báchorku o „ozdravění státu za Obamy“ devíti prostými grafy).

(Pozn. Orgonet: Názvy grafů:
Procento pracujícího obyvatelstva. Procento pracujících mužů. Vytváření pracovních míst.
Nově vytvořené podniky. Produktivita. Příjem domácnosti.
Příjem domácností podle okresů. Důvěra k politikům. Oprávnění versus investice. Anebo možná Obamovu mantru „naděje & změna“ odrážejí tyto grafy, které jsme zveřejnili již v červnu … bohužel, tyto údaje mají vysoké skóre na straně „změny“, avšak složka „naděje“ zůstává bůhvíkde (viz náš článek Toto je 9 grafů Zero Hedge ukazujících „oživení za Obamy“, které rozzlobily Washington Post“)

(Pozn. Orgonet: Názvy grafů: Studentské půjčky. Potravinové lístky. Federální dluh. Tisk peněz. Náklady na zdravotní péči. Procento pracujícího obyvatelstva.  Příjmová nerovnost černých občanů. Střední příjem rodin. Vlastnictví domů. )


Anebo snad tím Michelle spíše myslela to, že počet vlastníků domů černé pleti poklesl o 16%? (Viz článek „Obamovo „oživení bydlení“ zdrtilo mladé dospělé a občany černé pleti: jejich počet jako majitelů domů poklesl“.)


Samozřejmě, na Trumpa si takovým útokem jen tak někdo nepřijde: řekl skupině fanoušků na shromáždění v Mobile, Alabama, že se domnívá, že Michelle „mluvila o minulosti, nikoli o budoucnosti“.

„Michelle Obamová včera řekla, že není žádná naděje. Ale já se domnívám, že mluvila o minulosti, nikoli o budoucnosti. Protože já vám říkám, že máme obrovskou naději, máme obrovské přísliby do budoucna, máme obrovský potenciál.“

https://youtu.be/TT2pjA4DGZw7 komentářů:

 1. Oblbka má ještě 25 dnů a pak bude mít jiné starosti.....bezpečnější bude v indonéské džungli mezi opičí ochrankou.....

  OdpovědětVymazat
 2. To se tak maximálně opírám o vlastní koště,než o nějakého Zemana,Trumpa,či jiného politika..Tohle muže ještě TROCHU ZAJÍMAT,jinak ABSOLUTNĚ NIC http://bod-zlomu.blogspot.cz/2016/12/navigujeme-se-do-nasi-optimalni-casove.html

  OdpovědětVymazat
 3. Je to velmi zvláštní, co se děje na nebi. Ale lidé stále věří, že vše je normální :-)

  https://www.youtube.com/watch?v=eLsHRkZQPRY

  dan.

  OdpovědětVymazat
 4. Pravidelně sleduji Pjakina. Ten pořád mele něco o Globálním prediktoru, jehož reprezentantem či agentem v USA je prý Trump, o vnějším prediktoru a vnitřním prediktoru, jimž v případě USA říká státní elity USA. A Obama prý byl zástupcem státních elit USA. Ona je taky vnitřní, vnější a globální politika. A v té globální asi státní elity USA pravidelně šlapají na hrábě, které tam položil GP. V té souvislosti jsou pak pro mě výroky paní Obamové celkem pochopitelné. Pjakin totiž taky mluví pořád něco o potřebě přestavby USA, že prý z pohledu GP není možné, aby země s 5% světové populace spotřebovávala 35-40% světových zdrojů. Tak jsem na to zvědav.

  OdpovědětVymazat
 5. Pjakin tam pověděl daleko více znepokojujících věcí, ale zatím si toho, zdá se, nikdo nevšiml. O to více je to celé závažnější a temnější. Rusové zřejmě také nebudou hrát úplně čistou hru. Nedá se proto úplně věřit ani usákům ani rusákům.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mne hlavně zaujalo to , že Pjakin mluvil o vládnoucích klanech v Rusku a že Putin jim musel dělat jakéhosi "moderátora" .

   Vymazat
  2. Navíc se šíří zpráva, že pravý Putin zemřel nebo byl zabit, a současný Putin má být údajně jeho dvojník v režii sionistů stejně, jako má být v usa Trump. Zdá se, že někdo tu hraje se světem zatraceně svinskou hru, v které aby se jen čert vyznal.

   Vymazat

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, nikoliv pouze urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností.