26. srpna 2020

Video: žádná rouška nebrání průchodu vydechovaného viru. Důkaz: výdech vapovaného aerosolu.

Video: Žádná rouška/maska nebrání průchodu vydechovaného aerosolu. Důkaz: výdech vapovaného aerosolu, který má větší částice než koronavirus.


Dr. Ted Noel z Vancouveru: Proč roušky nefungují (Překladu netřeba).

Na úvod videa dr. Noel konstatuje, že i americký CDC (Center for Disease Control and Prevention) publikoval dokumenty o tom, že roušky nijak nechrání před šířením chřipkového viru stejné velikosti, jako je covid-19. Na stránkách CDC najdeme 14 studií na téma „Nefarmaceutická opatření proti pandemické nákaze v nezdravotnických zařízeních“ (=restaurace apod.), při nichž bylo jednoznačně zjištěno, že roušky na šíření nákazy nemají vliv. (Viz např. první obrázek videa - schéma restaurací – Diners, kde virus procházející AC (Air Condition, klimatizace) bez problému nakazil hosty v rouškách...)

Dále dr. Noel předvádí, jakým způsobem prochází vydechovaný aerosol z vaporizéru (vapky, elektronické cigarety) skrze různé druhy masek. 

Závěr je jednoduchý: aerosol z vapky (=pára obsahující glycerin, propylenglykol a aromatické látky, jejíž částice jsou větší nežli koronavirus) prochází při výdechu zcela volně skrz i kolem jakékoli roušky. Rouška naprosto nechrání ani druhé osoby, ani svého majitele.

2 komentáře:

  1. Možná by bylo fajn, kdyby ukázal, jak to vypadá bez masky...

    OdpovědětVymazat
  2. Myslíte, že je to nahrané? Vypadalo by to stejně?

    OdpovědětVymazat

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, nikoliv pouze urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností.