30. října 2009

Michael Jackson: Uzdravte svět

Do kina moc nechodím, protože nebývá jaksi na co. Nový film This Is It o Michaelu Jacksonovi si mě včera sám přitáhl. Jdu náhodou zcela nevědomě kolem kina, řeknu si, proč se nekouknout, co dávají - aha, film o Jacksonovi, to bude asi nějaký cajdák o jeho smrti, ale budou tam aspoň písničky, ty jsou pěkný ... a už si kupuju lístek. Pak teprve zjišťuju, že je to film ze zkoušek na jeho připravované turné.

Obrovské překvapení a doslova duchovní zážitek. Michael je prostě génius. Díváte se na Mistra svého oboru, který ve svých 50 dává své práci všechno. Je úžasný, nesmírně kreativní zpěvák i tanečník. Doprovází ho tým speciálně vybraných mladých tanečníků a tanečnic nabitých energií - ale málo platné, Jacksona stejně nejlíp tancuje Jackson. V každém okamžiku je patrné, že jeho umění má inspiraci v oné hluboké, božské dimenzi, tak jako každé velké umění.

Michael vůbec nevypadá jako člověk, kterému by chybělo zdraví, naopak jeho kondice je obdivuhodná. Chová se s velkou úctou a respektem ke členům svého týmu a motivuje je k práci, jak sám říká, na "velkém dobrodružství".

Známá píseň Heal the World - Uzdravte svět - měla být poselstvím jeho turné. Jak říká Michael ve filmu, máme na to pouhé čtyři roky - pak už zničení bude nezvratné. A každý z nás má začít u sebe... Další úžasná píseň, kterou inscenoval pro turné, je Earth Song (píseň země), tu sem musím taky dát.

Díky tomuto filmu nám mohl sdělit aspoň toto. Škoda, že ho nenechali říct více... Ale jak si tak teď hledám jeho písničky na youtube, vidím, že totéž dělá spousta dalších - lidi ty věci znovuobjevují nebo nově objevují, a nadšeně komentují... Možná se Michaelovi přece jenom podaří lidstvo probudit... Díky Bohu za něj.

Chřipku nemám, ale tak nějak mi při tom filmu párkrát teklo z očí i z nosu ... Doporučuju shlédnout i těm, kteří si nepotrpí na pop - je krásné pozorovat při práci mistra jakéhokoli oboru. Film budou dávat jen dva týdny... asi tam ještě zajdu.

2 komentáře:

  1. Tohle bylo zverejneno bezprostredne po smrti M.J.:
    http://www.whatdoesitmean.com/index1244.htm

    System udelal vsechno, aby odvratil pozornost. Narkomanie, podlomene zdravi, chyba lekare...

    OdpovědětVymazat
  2. Michael jackon je král popu.Já jsem se ptala mamky co je v kině mamka řekla ted je tam ten Michael jackon.Já jsem začla šílet žetam prostě chci ject protože vim že Michaela mam nejrači.Byl to pro mě zážitek hodně velkej.Michael jackon na svím konkurzu udělal všechno.Svoje tělo dal tomu konkurzu Michaela jackona si velmi vážím. BŮH TI ŽEHNEJ

    OdpovědětVymazat

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, nikoliv pouze urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností.