31. srpna 2010

Tom Kenyon: Jak proplout bouří změn, 2. část

http://tomkenyon.com/winds-of-change

V lidském vědomí je tendence opakovat staré vzorce. To je založeno na očekáváních, což je forma paměti zakořeněná v iluzi času, tak, jak ho vnímáte. Vnímání času je možné prorazit a urychlit tak řešení problémů rychleji, než by se to stalo normálně, ale to se děje skrze bránu vědomi, kterou můžete otevřít jenom vy. Dělá se to jak osobním záměrem, tak činností.

Uvědomujeme si, že pro ty, kteří čtou tato slova, existuje mnoho úrovní porozumění. Chtěli bychom vám sdělit něco, co by bylo praktické pro všechny, kteří toto čtou. Někteří z vás již přesně vědí, o čem mluvíme, a vědí, že jenom v nich jsou dveře, jejichž otevření je povede k vyšším cílům, rychlým řešením problémů, aniž budou trpět tak jako mnozí jiní kolem nich.

Někteří z vás si myslí a cítí, že nemají právo na štěstí nebo svobodu mysli a srdce, zatímco jiní trpí a jsou vězněni. Ale my vám říkáme, že větší službou pro vaše lidské druhy je, když  osvobodíte sami sebe od uvěznění v omezeném vědomí - poté budete moci jednat s ostatními novými způsoby, a přes tato jednání se otevřou nové brány i pro ně.

A tak pokud se vám zdá, že jste zbaveni odvahy, iluzí, odpojeni, nemáte žádná životní přání, uvědomte si, že jste prošli pouze jedněmi z dveří svého vlastního vědomí, a že jsou síly, které jásají nad vaší apatií, protože vás tak mohou snadno ovládat. V momentech, kdy si uvědomíte, že jste v nižším vibračním vyjádření svého potenciálu, chopte se toho momentu, vystupte z těchto dveří a vstupte jinam.

Obtíže, které někteří z vás možná nyní zakoušejí, zdánlivě uzavírají možnost volby ve vaší vnější realitě, ale my vám říkáme, že síla volby sídlí uvnitř vás, bez ohledu na podmínky, v nichž se nacházíte. Pro ty nejobtížnější chvíle, kdy se zdá, že všechny dveře jsou pro vás zavřené, máme prostý návrh. Možná to zní otřele a příliš jednoduše, ale je to bod, z něhož se můžete odrazit. Vše, co se od vás vyžaduje ke změně situace, je malý pohyb ve vědomí, a když pak na tomto pohybu stavíte, uvolní se ve vás rozsáhlé síly. Ale dokud ten pohyb v sobě nemáte, nic se nemůže změnit.

Takže toto je náš návrh, jak vytvořit malý pohyb uvnitř vás, když vše ostatní selhává. I uprostřed osobních útrap, vnějších obtíží, kdykoli se vám zdá, že je nějaký problém, najděte něco, co se dá ocenit.

Může to být něco tak prostého jako třeba to, že můžete dýchat. I pokud váš dech bude omezený,  když se nadechnete, oceňte ten nádech. Můžete ocenit třeba barvu nebe, nebo něco, co vás rozesmálo. Důležité zde je, že když všechny ostatní možnosti jsou uzavřené, a vy najdete něco, co můžete ocenit, ať je to jakkoli malé, právě jste vytvořili malý posun vědomí, a od něj se mohou odvíjet velké věci.

Cítíme, že někteří z vás proplouvají běžícími bouřemi, větry změn, hladčeji než jiní. Ale i vy, kteří se pokládáte za duchovně rozvinuté, můžete mít čas od času problémy, protože starý svět se rozplývá do něčeho nového. Cítíme, že někteří budete zachyceni do spárů chaotické doby, a je naší nadějí, že si připomenete tento prostý návrh, vzpomenete si, že máte najít něco, co můžete ocenit, a s tímto pohybem vědomí najdete možnost otevření nových dveří.

Ve svých srdcích i myslích chováme vizi skvělých nových skutečností pro vás a vaši lidskou rodinu. Staniž se tak. Věříme, že to dokážete.

Hathorové, 20. 7. 2008,
Ostrov Paros, Řecko

1 komentář:

  1. I o tomhle bude přednáška Davida Icka 25 září v Praze. Více najdete zde http://www.davidickeinfo.cz

    Petr

    OdpovědětVymazat

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, nikoliv pouze urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností.