10. prosince 2015

Část k celku: Rozhovor s Paulem Craigem Robertsem

Dobry den,
Prosim o sdileni-uverejneni  tohoto noveho videa, [ poprve na Youtube-nikdy pred tim nezverejnene],
rozhovoru s  USA vyznamnym politikem a ekonomikem,
Paul Craig Roberts na tema EU a take soucasne situaci v CR
vcetne jeho doporuceni pro Cesky lid.
Poznamka redakce : Omluvte kvalitu prekladu, delaneho narychlo .

https://www.youtube.com/watch?v=pXNDE-ywDmY&feature=youtu.be

Srdecne
Josef Dolezal

Orgonet: Velice děkuji! Paul Craig Roberts je i můj oblíbený a dobře známý výtečný politický a ekonomický analytik.
(Jeho zde dříve zveřejněných 11 článků najdete kliknutím na štítek dole.)
Rozhovor je tlumočen do češtiny.
Díky panu Doležalovi za tento zajímavý počin. (:-)))


4 komentáře:

 1. zamer pekny, ale kdyby P- R. C. nebyl v cesku znam z prekladu na ruznych alternativnich webech, tohle by mu k reputaci neprispelo, diky amaterskemu neposlouchatalnemu prekladani. Lepsi by bylo nechat jeho hlas v originale (slusne by bylo i zvetsit obraz) a pridat pozdeji titulky, to zvladne i amater, kdyz ma cas si promyslet formulace.

  OdpovědětVymazat
 2. "Mal som príležitosť spýtať sa, ako Washington rieši, aby zahraničné vlády konaly v záujme Washingtonu a nie v záujme svojich vlastných krajín. Povedal: „Peniaze.“ Reagoval som: „Máte na mysli zahraničnú pomoc?“ Odpovedal: „Nie, politikom dáme vrecia plné peňazí. Zodpovedajú sa a patria nám.“ (Paul Craig Roberts)
  A toto neříká jenom P. Craig, ale i B. Fulford. B. Fulford pojmenoval i tu instituci, skrze kterou se předávání peněz provádí. Uvedl vatiká. banku. Před lety byl někdo z představitelů i této "banky" zavražděn. Peníze a vraždy, vraždy a peníze hýbou světem a veličenstvo kat bez uzardění káže o morálce.

  OdpovědětVymazat
 3. Anatolij Někrasov – kniha Egregory , Strážní andělé?

  Ukázka:

  Světu vůbec nevládnou lidé, kteří se pokládají za vládce.
  Největší Egregory – peníze, moc a sex.
  Působení energoinformačních polí na náš život.

  Egregory jsou zvláštní entity stvořené z lidských myšlenek a přesvědčení. Ovlivňují náš život nezávisle na tom, zda o nich víme či nikoliv.Některé Egregory nám pomáhají žít a rozvíjet se, a jiné nám v tom naopak brání. Tato ojedinělá kniha hovoří o všem, co je s Egregory spojeno: jak vznikají, jak zanikají, jak se s nimi dá inteligentně spolupracovat, které jsou největší Egregory naší planety i čím jsou charakteristické. Ovšem hlavní myšlenka spočívá v tom, že člověk je tvor svobodný a žádný Egregor na nás nemůže působit, pokud to sami nedopustíme.

  Zdraví, veselí a šťastní lidé žádného spasitele nepotřebují !

  Prostřednictvím utrpení může člověk „prozřít“ a snáze pak přijme jakéhokoliv lídra či Boha, snáze se nechá zavést pod ochranu spasitelského egregoru. Proto politici, církve i mnohá učení využívají utrpení jako nástroje k působení na lidi. Ovšem cestou utrpení se k harmonii dojít nedá! Je to jen slepá kolej.

  Jen člověk stanovuje, jaké Egregory na zemi vzniknou, jaké budou povahy a jaké vzájemné vazby se mezi ním a jimi vytvoří. Někteří mohou Egregor považovat za pomocníka jiní za brzdu rozvoje. Pravdivost Egregoru se určuje podle jeho vztahu k člověku. Jestliže Egregor snižuje sebeúctu člověka, jeho pravdivost je sporná. Čím harmoničtější se člověk ve styku s Egregorem stává, tím více je v daném Egregoru pravdy.

  Záporný Egregor vytváří jednotlivec nebo skupina lidí, když chtějí vyřešit své úkoly na úkor zbytku společnosti. Zda je záporný nebo není, poznáme podle toho, vyskytuje-li se v něm násilí, vykořisťování, strach, potřeba obětí, jak obtížné je do něj vstoupit, či naopak z něj vystoupit, zda si vytvořil dogmata, která brání tvořivému rozvoji člověka.

  V Egregoru vznikají záporné tendence tehdy, pokud si vybudoval mocenskou vertikálu. Čím je mocenská pyramida vyšší a její základna širší (tj., čím více lidí je vtaženo do tohoto Egregoru), tím méně Egregoru záleží na životě jednotlivce. V takovém případě, v zájmu vyšších cílů a idejí či šťastnější budoucnosti, Egregor vede lidi do revolucí a válek po cestách odříkání a utrpení.
  „Čím hůře, tím lépe“. Čím horší jsou životní podmínky lidí, s tím větší vírou lidé očekávají příchod příštího spasitele.

  OdpovědětVymazat
 4. - pokračování-

  Egregory mohou být stvořeny nejen s pomocí mentální energie, ale také emocemi. Přestože jeden z Egregorů ujišťuje, že na počátku bylo slovo, na počátku byly emoce, city.
  Uvedu příklad – co umožnilo komunistické ideologii sjednotit národy a současně vyvolat pocit nenávisti k vykořisťovatelům, byl to pocit soucitu s chudými a zbídačenými lidmi, což dokázalo vyburcovat ohromný energetický potenciál lidí a vybudovat silné Egregory.
  Egregory využívají i citu nejsilnějšího – Lásky, jejímiž nejvýraznějšími zástupci jsou náboženské Egregory. Rozdělil lásku na lidskou a Božskou, a té poslední jmenované udělily daleko větší význam a přiřkly ji sobě samým !
  V důsledku toho stovky milionů lidí stále a vědomě odevzdávají významnou část svých citů náboženským Egregorům.

  Takže namísto toho, aby tato ohromná energie plynoucí z lásky podstatné části lidské populace dnes a teď zkrášlovala a obohacovala život na planetě, je zužitkována jen a pouze na výstavbu příslušných Egregorů a jejich náboženských zprostředkovatelů.

  Láska je jeden celek, stejně jako je nedělitelný vesmír i sám člověk, a tato jednota je základem šťastného života na Zemi. Jakékoliv dělení Lásce škodí.

  Jednou z typických akcí Egregoru je například příprava vědomí lidí na příchod „Božského vůdce“. Podle nejlepších tradic reklamního rozvoje se na tuto roli připravuje řada nejrůznějších osobností a vznikají vůdci lokálního významu stejně jako „spasitelé lidstva.“ Vědomí lidí je odedávna připravováno na opětovný příchod Krista Spasitele.

  Pochopil jsem, že Pravda je Země, do které nevede žádná cesta, a tudíž do ní nelze dojít žádným způsobem, ani cestou náboženského učení, ani prostřednictvím sekty.“
  Ve skutečnosti druhý příchod spasitele nebude ničím jiným než masovým obrozením vědomí v jeho přirozenou celistvost. Tento proces ve stále větším měřítku pozorujeme už nyní.

  Žijeme v obdivuhodné době, kdy každý člověk, pokud bude chtít, může pokročit do stádia uvědomující a láskyplné bytosti, přičemž toto uvědomění otevírá nové netušené horizonty pro celé lidstvo, pro celé Lidství které je v něm skryto.

  Nemocí se zbavíme, budeme-li vést zdravý fyzický a duchovní způsob života. Všudypřítomný prostředek k řešení všeho je Láska! Přičemž se jedná o uvědomělou lásku k sobě samému, k lidem, k přírodě, Zemi i Vesmíru.
  Současný člověk si musí osvojit duchovní gramotnost a tato kniha o Egregorech je jedním z jejich stupňů.

  J.K.

  OdpovědětVymazat

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, nikoliv pouze urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností.