22. května 2012

Nenechte si ukrást domy a pozemky!

Díky čtenáři za odkaz, tohle by měl každý vědět ...
Převzato z http://hofirekjan.blog.idnes.cz/c/261525/Nenechte-si-ukrast-domy-a-pozemky.html

(Update 23. 5. 3012: Přesnější informace na http://orgo-net.blogspot.com/2012/05/upresneni-faktu-k-zakonu-o.html)


Nenechte si ukrást domy a pozemky!
30. dubna 2012
Před časem byl (evidentně na základě "objednávky" realitních bossů) schválen zákon, který může v nedaleké budoucnosti znamenat pro většinu občanů existenční katastrofu. Je příznačné, že kolem tohoto nového zákona se rozhostilo "ticho po pěšině", skoro se zdá, že je před lidmi držen v tajnosti. Z hlediska mafiánských struktur, které ho vymyslely a pomocí korupce i prosadily, se není čemu divit - právě na neinformovanosti lidí je celý tento zločinný záměr založen. Oč jde? Jestliže má někdo dům, pozemek či jiný majetek podobného charakteru, pak se za důkaz jeho vlastnictví považuje zápis v katastru nemovitostí, resp. evidenční číslo parcely. Donedávna to bylo tak, že o tato svá vlastnická práva nemohl nikdo přijít. Po schválení výše zmíněného zákona však již tomu tak není a každý z nás může vbrzku přijít o pole, zahradu či dokonce střechu nad hlavou - a to nikoli kriminálním činem, ale zákonným postupem! Tento plán z dílny jistých realitních kanceláří je geniálně jednoduchý a spočívá v následujícím: Jestliže v zápisech v katastru nemovitostí došlo k nějakému pochybení, nemělo to dosud žádný vliv na vlastnická práva a to bez ohledu na to, jak dlouho tento chybný údaj existoval. Pokud např. na základě úřední chyby si někdo koupil od realitní kanceláře něčí dům, aniž by jeho majitel cokoli tušil, koupě byla neplatná a poškozený se nemusel obávat, že o svůj dům přijde. Podle nové zákonné úpravy je to však nyní tak, že pokud tato doba nesprávné evidence překročí 3 roky a vlastník na tuto skutečnost včas nezareaguje, může být jeho dům (pole, zahrada...) zcela legálně prodán, protože nový zákon říká, že po těchto třech letech se chybný údaj stává platným! Pokud tedy lidé minimálně jednou za 3 roky nezkontrolují správnost údajů v katastru nemovitostí, protože logicky předpokládají, že přece není možné, aby jim někdo ukradl jejich dům, mohou být nemile překvapeni, až zjistí, že podle našeho "právního" ne(řádu) to možné je. Tento kmotrovský zákon má ještě jeden důsledek, a to enormní tlak na pracovníky katastrálních úřadů za účelem jejich korumpování. Zatímco doposud neměl úředník ze svého pochybení žádný profit, nyní si za úmyslnou "chybu" může přijít na obrovské peníze. Je jasné, od koho... Zdá se, že v celém tomto podvodu "jedou" i média. Jak jinak si totiž vysvětlit fakt, že o zákonu, který je pro občany této země časovanou bombou, se nikde nepíše. Jedinou zmínku spojenou s varováním lidí před možným zneužitím této novely jsem zaznamenal asi před půl rokem v Hospodářských novinách.  Doporučuji všem, aby se s tímto zákonem seznámili a včas si zjistili, zda třeba právě v jejich zápisu v katastru nemovitostí neudělal nějaký úředník (samozřejmě "náhodou" a "nedopatřením") nějakou "chybu"...     

7 komentářů:

 1. Také zajímavé:
  http://www.czechfreepress.cz/svet-kolem-nas/hrozba-nad-lidstvem.html

  OdpovědětSmazat
 2. Dobrý večer,

  mám na Vás dotaz jako na člověka, který spravuje orgo-net.blogspot.com. Všiml jsem si, že na hlavní stránce na pravé straně zmizel odkaz na plejadane.blogspot.com, mohu znát důvod nebo jde jen o omyl?

  Děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek večera,
  Váš dlouholetý čtenář,

  email: Ladisp@email.cz
  Láďa Pavlacký.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Odpoveď http://orgo-net.blogspot.com/2012/05/yurino-ma-novy-blog.html

   Smazat
 3. č. zákona? Ne každý má čas i zkušenosti potřebné k nalezení potřebného textu.

  OdpovědětSmazat
 4. Tak jsem to konzultoval s právníkem a ne ledajakým (šéfuje celému týmu právníků) a ten mi to potvrdil, že s tím mají dost problémů, páč pracují se zástavnímy právy k nemovitostem jako zárukou na bankovní úvěry. A může se stát, že dlužník neplatí a záruka je v čoudu, páč majitelem se stal „zcela náhodou“ jiný člověk.

  OdpovědětSmazat
 5. tak to je dost nechutný. není na to nějaký jiný odkaz na internetu. Číslo zákona? nebo podobně? divím se, že se to nedostalo na nějaký jiný informační server.. tady o tom čtu prvně a docela mě to zaráží.. že to není v mass mediích je jasný...

  OdpovědětSmazat
 6. to Anonymní: A jak s timto muze mit problemy ten pravnik sefujici tymu pravniku, kdyz to je teprve navrh a neni to jeste ani schvalene a neni tedy ani jista konecna podoba - je to akorat poplasna zprava - samozrejme bude zalezet na detailech, ktere nejsou zname. Pokud vim, tak ma tato nova uprava resit problem, ze nyni si clovek vubec nemuze byt informacemi v katastru jist.

  OdpovědětSmazat

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, nikoliv pouze urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností.