15. května 2012

Houstone, máme problém. Nevíme, co s Fukušimou

Děkuji čtenáři za odkaz na zajímavý článek pěkně shrnující problematiku Fukušimy.
Osobně spoléhám na technologie našich přátel z vesmíru, kteří nás chrání ... co mi taky zbývá.
Oni určitě zasahují. Kdesi na anglickém netu je článek (teď ho nemůžu najít), kde se píše, že když byl horko těžko otevřen jeden bazén jednoho bloku,  o němž se předpokládalo, že tam je roztavené palivo, nebylo tam vůbec nic ... záhada ... palivo se úplně vytratilo z celého bloku.

Převzato z: http://www.outsidermedia.cz/Houstone-mame-problem-Nevime-jak-technicky-resit-Fukusimu-1.aspx


Houstone, máme problém: Nevíme, jak technicky řešit Fukušimu

Zdroj anglicky: http://cuttingthegordianknot.wordpress.com/2012/05/02/houston-we-have-a-problem-no-known-technology-to-deal-with-fukushima/

13. 5. 2012, 
Květen 02, 2012
Dnes bylo oznámeno, že americká firma EnergySolutions, která se zabývá likvidací deseti jaderných elektráren, se snaží uzavřít mnoho dalších smluv s dalšími společnostmi, které jí mají pomoci s likvidací Fukušimy. Očekává se, že smlouvy budou také zahrnovat likvidaci vyhořelých palivových tyčí, které zde byly uskladněny. Máme s tím však menší problém, jak uvidíte z dnešní zprávy zveřejněné v japonském listu The Denki Shimbun.
V souvislostí s likvidací jednotek 1 – 4 jaderné elektrárny Fukušima I si EnergySolutions klade za cíl zpracovat plán celého procesu likvidace, včetně kalkulace nákladů, a získat zakázky na dalších projektech, včetně dekontaminace radioaktivního odpadu, vytěžení a uložení vyhořelého paliva a trosek poškozeného paliva.
Pokud se jedná o „vyproštění“ paliva z havarovaných reaktorů, což je považováno nejobtížnější proces, šéfEnergySolution Morant řekl, že „neexistuje žádná technologie, která by mohla být okamžitě zavedena“.Dodal však, že se do určité míry využijí znalosti o získávání poškozeného paliva, které byly získány prostřednictvím výzkumných reaktorů a dálkově ovládaná podvodní řezací technika, která se používala vamerických jaderných elektrárnách typu Sion.
Těch téměř 14 měsíců čekají ti z nás, kteří blíže sledují katastrofu v JE Fukušima prostřednictvím alternativních médií, na někoho, kdo s konečnou platností vydá stanovisko k tomu, jak plán mají úřady na řešení pokračujících havárií tří reaktorů i vyhořelého paliva, které tam bylo uskladněno. I když mainstreamová média vesměs ignorují největší katastrofu všech dob, alternativní zdroje byly se svými přesnými zprávami o celé týdny až měsíce v předstihu před zpravodajstvím mediálních korporací. Tohle by totiž měla být hlavní zpráva dne ve všech médiích, protože je to nejdůležitější věc, která se stala ve světě nejen dnes, ale v celých jeho popsaných dějinách. Je to významnější než globální finanční krize, jakékoli volby, nepokoje, protesty a dokonce i každá jednotlivá válka od vzniku člověka. Je to osudová událost v dějinách lidstva. Jestli to spackáme, tak nás to všechny spálí na prach. Každého z nás.
Když se podíváme na prohlášení společnosti TEPCO, japonské vlády, americké vlády, nebo dokonce i MAAE, najdeme jednu podezřelou věc. Chybí zmínka o jakékoli plánované reakci. Podstatou mizivého počtu informací jsou nahodilé odezvy, které postupně bagatelizují kritickou situaci a neobsahují žádné pokyny ani výhled do budoucna. Nikdo nám nebyl ochoten říci, jaký plán řešení existuje!
Dnes bylo konečně přiznáno to, co mnozí z nás vědí již od počátku této noční můry. Neexistuje žádná strategie a žádný reálný plán, jak si poradit s Fukušimou. Už nad tou věcí sedíme rok, radiace se šíří po celém světě, a až teď se široké veřejnosti odhalilo, že neexistuje žádná technologie, která by byla vyvinuta na zvládnutí situace. Snaží se to řešit instinktivně a doufají, že to vyřeší za pochodu. Pro většinu veřejnosti může být děsivé, když si náhle uvědomí, že v minulém roce nedošlo ve Fukušimě k žádnému pokroku. Většina lidí si možná myslí, že když to není ve zprávách, tak se to všechno samo o sobě lepší, nebo že se o to nějak postarali. Nic se nezlepšilo a věci se pouze s přibývajícím časem zhoršují. To místo vypadá jako vybombardovaná válečná zóna, což způsobilo tsunami, roztavení tří reaktorů a následný ohromný výbuch vodíku, který v podstatě rozbil celou jadernou elektrárnu. Tato událost poslala a každou další vteřinu posílá do ovzduší ohromné množství radioaktivních látek. Radioaktivita deštěm zamořuje Japonsko, Spojené státy, Kanadu, Evropu, Asii a dokonce jsou už i zprávy o radioaktivních spadech na jižní polokouli. Směs radioaktivních látek obsahuje cesium, jód, stroncium, plutonium a nyní tato nepředvídaná událost možná vytvořila něco, co doposud nikdy předtím neexistovalo – endofullerenové ostnaté kuličky, které umožňují uranu, aby se ve vzduchu pohyboval stejně snadno jako pyl.
Nalévá se toxické saké, tvrdý chlast jaderné arogance, a nejenom, že je ho dost přímo na místě, ale každý na této planetě může dostat velkého panáka! Je to tak, že některým velmi arogantním členům jistých obskurních kroužků se podařilo vytvořit katastrofu tak velkolepou, tak komplexní a tak smrtelnou, že se ji možná nepodaří dostat pod kontrolu. Věci jsou opravdu tak špatné, že se tato informace právě teď pomalu začíná šířit do hlavního proudu sdělovacích prostředků. Nemohli si dovolit paniku ve stádě ovcí a spustit amok před rokem. Kdyby řekli široké veřejnosti pravdu v okamžiku havárie, nastala by masová panika. Teď však, poté co se radiace šíří všude, lidé, kteří řídí tento svět pomocí jimi ovládaných médií možná přišli na to, že neexistuje místo, kam by se dalo utéci, takže i lidé v blízkosti zdroje záření zůstanou na místě. Kdyby svět fungoval tak, jak má, když se ta věc stala, muselo by se ze severního Japonska evakuovat asi 40 milionů lidí. Tohle by se opravdu mělo udělat, ale nezdá se, že by se o něco takového někdo pokusil. Ti, co byli nejblíže k Fukušimě, byli přinuceni smířit se s osudem. Od začátku havárie je už dost dlouho na to, aby radioaktivními látkami byl zamořen takřka celý povrch planety a jejich koncentrace každý den roste. Dokonce dříve než měsíc po výbuchu ukazoval každý vzorek půdy odebraný v USA spad z Fukušimy. Radioaktivita byla naměřena i ve vzduchu v dalekém Švédsku. Institut NORSK rychle přijal opatření, aby skryl své údaje před veřejností –změnil jméno svého webu. Americká geologická služba (United States Geological Service) teď zveřejňuje část informací z doby před 12 měsíci. Něco takového můžeme v budoucnosti očekávat i od americké vlády.
Konečně zveřejnily náznaky, že by to případně mohlo vyhladit nás všechny na této planetě, pokud se to rychle nevyřeší, nebo pokud se pokazí něco jiného. Ano, je to opravdu tak zlé. V chladícím bazénu reaktoru číslo 4 je dost plutonia na to, že pokud by vyschl nebo spadl ze svého umístění 30 metrů nad povrchem, mohl by zlikvidovat veškerý život na této planetě. Dokonce i v případě, že k tomu nedojde, stále zde budou stovky milionů mrtvých ze vší té radiace, která už unikla a která nemá konce, ani výhledově. Tato událost značně převyšuje Černobyl a Three Mile Island ve srovnání s ní připomíná narozeninovou svíčku.
Pohleďme na budovu reaktoru č. 4 v jejím dnešním stavu a pozici chladícího bazénu uvnitř:


Co vidíme? Je to místo, kde leží osud lidstva a všeho života na zbytcích toho, co kdysi bývalo budovou, jež by se mohla rozpadnout při dalším větším otřesu v nejméně stabilní seizmické oblasti na světě. Bazén je rozpraskaný a jeho obsah uniká. Co myslíte, jakou máme šanci? Nalejme si čistého vína, od 11. března máme na kahánku.
TEPCO se den před vlnou tsunami chystalo naplnit čtvrtý reaktor asi 1 500 čerstvými (nevyhořelými) palivovými tyčemi, jež byly a jsou stále uloženy v tomto, nyní děravém bezénu. Vzhledem k tomu, že Fukušima nedávno začala používat směsné palivo MOX, lze očekávat, že bazén je teď přeplněn plutoniem. Christina Consolo, moderátorka Nuked Radio, k tomu říká: „Pokud tam mají palivo MOX, které obsahuje 6% plutonium, může jedna palivová tyč zabít 2,89 miliard lidí. Pokud se bazén zhroutí, a tvrdí to i senátor Wyden, pak může v důsledku uvolnění radiace z těchto palivových tyčí masové vymírání.“
Když už mluvíme o senátoru Ronu Wydenovi z Oregonu – jako mnoho lidí, nebo spíše většina lidí zřejmě neměl ponětí o tom, co se děje v Japonsku. Tenhle problém se ve zprávách každý den neprobírá, takže musel dostat nějaký pekelný impuls při své cestě do Japonska, když před několika týdny osobně navštívil Fukušimu. Pokud jste v médiích v poslední době něco slyšeli, mohla to být právě upoutávka na to, že senátor krátce poté vydal tiskovou zprávu, v níž popsal strašlivou pravdu o tom, jak opravdu špatná je tam situace. Senátor zřejmě, stejně jako většina obyvatel světa, neobdržel zprávu o tom, že největší katastrofa v dějinách lidstva se stala minulý rok, ale zjistil, že současná situace se zhoršuje. Začal tak blbnout, že před 10 dny začal psát na všechny strany a jeho bratr se snaží přesvědčit každého, aby pochopil tuhle situaci, jako kdyby si ji tihle lidé právě uvědomili. Lituji, ale jen těžko uvěřím tomu, že šéf americké Jaderné regulační komise (Nuclear Regulatory Commission) a americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová nechápou, co se děje a o co jde v téhle věci. Je to stejné, jako říkat, že Alan Greenspan nevěděl o existenci realitní bubliny. Tihle lidé na vrcholu vědí, jak se věci mají. Jak by také mohli nevědět, když existuje jen malý podíl světové populace, který minulý rok věděl, co se děje na vyšší úrovni a s větší přesností než korporátní sdělovací prostředky. Lidé mimo tento hlavní proud měli také náskok před tímto pokřivením, bez ohledu na to, co se takřka podobalo výpadku pravidelného televizního vysílání, s výjimkou několika posledních týdnů. Dokonce i s tím, co jim poskytuje toto pokrytí, většina lidí bohužel buď neposlouchá, nebo na to zapomene, protože u většiny lidstva byla jeho pozornost zredukována na úroveň zlatých rybek...
Redakčně kráceno
Celý článek v ANJ zde
Překlad: Stan

31 komentářů:

 1. JOJO, FUKUSHIMA JE UKÁZKA TOHO, CO DOKÁŽE HAARP. A CELÝ SVĚT JIM TO NA TÉ ALJAŠCE TRPÍ.

  OdpovědětVymazat
 2. Pozor !!! Technologie podobná Haarpu nebo tzv.Teslovým houfnicím není jen doménou USA, ale již řady dalších států. Ví se o osmi, o dalších 4ech se to předpokládá.
  Pokud jsou vnitřní vrstvy Země a jeho jádra na bázi uranu a dalších radioaktivních prvků, nelze zřejmě zničení života na povrchu Země zabránit v rámci probíhající transformace Země, kdy se zřejmě její radioaktivní povaha projevuje zcela naplno. Možná bude tato radiace kriteriem k vzestupu u lidí do vyšší dimnenze(hustoty), kde jim tato radiace neuškodí. Ale kdo tou transformací nepostoupí, ten může skutečně v radiačním žáru jako 3D objekt shořet jak hrouda uhlí. Něco obdobného bylo ukázáno ve sci-fi filmu Riddick na planetě Crematoria !!!

  OdpovědětVymazat
 3. www.enenews.com - nic pozitivního

  OdpovědětVymazat
 4. Tak to je pořádná darda. Orgonete, tady tvá stránka už je na tom se strašením líp než večerní zprávy TV Nova opravdu :-! Tolik, zloby, strachu a možná i nenávisti. Přestává se mi tu líbit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Situace je mnohem vážnější, než nám oznamují prolhaná média záměrně zastírající pravdu na příkazy svých vlád. Není příjemné to slyšet, taky se mi to nelíbí, ale pravda je bohužel taková.

   Na druhé straně už to mohlo dávno bouchnout a zničit svět, ale díky zásahům vesmírných přátel se průšvih udržuje na té úrovni, aby s ním lidstvo muselo něco dělat, ale aby nedošlo ke globálnímu zničení.

   Vymazat
  2. Co takhle přečíst si články o Fukušimě od Wagnera,případně oprášit dozimetr z doby Černobylu a přesvědčit se "na vlastní dozimetr",jak to s tou radiací u nás je.

   Vymazat
  3. Když svou povinnost objektivně informovat zanedbávají mainstreamová média, je na nezávislých webech, aby tak konala. Žádnou nenávist a zlobu necítím.
   Zdravím
   N.B.

   Vymazat
  4. Ja na tejto stránke nenávisť nevnímam, vnímam to pekné čo tu ľudia napíšu, svoje obavy, nádeje, poďakovania.
   Vnímam atmosféru nádeje, pokory ale nie podrobenosti.
   Dík Orgonete.
   Bed

   Vymazat
  5. "Na druhé straně už to mohlo dávno bouchnout a zničit svět, ale díky zásahům vesmírných přátel se průšvih udržuje na té úrovni, aby s ním lidstvo muselo něco dělat, ale aby nedošlo ke globálnímu zničení." a jak to udelali čistě teoreticky to by me zajímalo nebo jak jste na toto přišel?

   Vymazat
  6. nevím jak teoreticky ale čistě prakticky je to pitomost protože palivo v jaderné elektrárně nemůže vybouchnout řetězovou reakcí jako jaderná bomba protože je palivo znečištěno různými prvky které při jaderné reakci vznikají a nemůže vzniknout "nadkritické množství"
   i když v černobylo teoreticky hrozil výbuch plutonia které ten reaktor vyráběl k použití do jaderných zbraní a proto sověti po výbuchu ten reaktor hasili (slovo výbuch je poměrně zavádějící protože šlo o utržení víka reaktoru vodní párou - voda sloužila jako médium při reakci a vnitřek reaktoru se přehřál)
   takže tyhle povídačky o vesmírných přátelích mají dle mého názoru pouze odvést pozornost od jiných věcí je třeba alternativní zdroje bedlivě prověřovat protože je v nich nachází celá řada nesmyslů lží

   Vymazat
  7. Anonymní 1:50

   Nechovej se jako pokrytec nebo dokonce blb, a uvažuj reálně a rozumně ! Pouhé představy a chtíče tě nespasí !

   Vymazat
  8. To je praktický nápad, pořídit si dozimetr ! Alespoň člověk bude vědět, jak je na tom s radiací, kde žije, a bude moci něco proti tomu dělat. Když bude taková oblast zamořená, a já o tom nebudu vědět, pak je jen otázka času, kdy budu chcípat a rozkládat se zaživa. Lidi, odvykli jste si používat "selský rozum", a proto s váma cloumají jenom emoce od jedné blbosti ke druhé bez vidiny cílového řešení ! Takže se koukejte rychle zbavit vzorce "já mám pocit", a nahraďte jej "já přemýšlím,proto vím, a tudíž chápu v souvislostech" a přizpůsobím tomu svoje myšlení a jednání. Cokoli dělate nebo myslíte, musíte provádět tak, abyste byli vždy o "několik kroků napřed" před skutečnou událostí. Jedině tak můžete mít svůj život pod svou a ne cizí kontrolou ! Vše ostatní je cesta do pekel !!!

   Vymazat
  9. Smrdutého balastu je na informčních jádrech víc než dost ! To máte naprostou pravdu ! Proto je třeba číst mezi řádky, nebo některé informace rovnou zavrhnout jako hoax,fake, false flag apod. Proto přeji dobrou chuť při prokousávání podobnými sra.kami :)

   Vymazat
 5. Médiá začínajú s prípravou stáda na "objavenie" novej planéty :
  http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/technologie/vedci-vraj-nasli-deviatu-planetu-slnecnej-sustavy.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prd devátá planeta !!! Je to sice gigantický, ale uměle vytvořený objekt, který se vesmírem pohybuje podle "své vůle" popírajíc tím fungování "nebeské mechaniky". Na různých videozáznamech ze satelitů a pozemských kamer hvězdáren a observatoří je tento objekt zachycen jednou jako tmavý až černý kulovitý objekt. Jindy září jako druhé slunce za dne nebo druhý měsíc na noční obloze. Z toho lze odvodit, že se ten obkjekt řízeným způsobem (posádka) pohybuje mezi sluncem a zemí. A vůbec se pohybuje v rámci celé sluneční soustavy, poněvadž jako druhé slunce či druhý měsíc nekopíruje fázovitost či trvalou přítomnost, jako to dělá naše Slunce a "náš" Měsíc !!! Navíc tento záznam naznačuje, že je ve Sluneční soustavě takových objektů více : http://www.youtube.com/watch?v=_Sfvsl3fWmA&feature=related


   A zde dva příklady dvojího Měsíce (ten zářivý bezreliéfní kotouč vedle Měsíce je ten objekt !) :
   http://www.youtube.com/watch?v=Fg-Gf1vZtB0&feature=related

   http://www.youtube.com/watch?v=f-GhSca5uTQ&feature=related

   Vymazat
  2. Iste, ale pointa je v tom, že už začínajú ľudí pripravovať na to, že sa niečo objaví a chcú, aby to ľudia považovali za celkom obyčajnú ďalšiu planétu Slnečnej sústavy.

   Vymazat
 6. Taky nemám rád negativní zprávy, ale v životě to zatím jinak ani nejde. Proto si myslím, že i takové zprávy
  jsou svým způsobem "důležité". Je dobré o tom vědět a potom se může reagovat. Je na nás, zda si je vyberu ke čtení nebo ne. Existuje polarita, a ta je i v různých zprávách /jin - jang/.
  Samozřejmě nejlepší by bylo, kdybychom četli samé dobré zprávy, ale i ty špatné nás mohou poučit a někdy značně. Vše špatné je k něčemu dobré. Tyto webovky jsou dle mého názoru velmi dobré a sdílím je. Prosím, je to jen můj názor, se kterým nemusíte souhlasit. Krasné dny s Láskou v srdci....... :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím na 120% a více ! Pokud budeme před realitou světa strkat hlavu do písku, tak nám může nakonec ukousnout ta realita ven trčící a nechráněnou pr.el ! Že bychom byli tak hloupí ?!

   Vymazat
 7. Otevrel jsem si ceske http://www.sujb.cz/monraswps/tld.jsp?lang=cs&time=634727732976988850
  a norske http://radnett.nrpa.no/, udaje v milisievertech zhruba stejne, myslite, ze se udaje falsuji?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O tom už na youtube.com podal několik svědectví výborný privátní meteovýzkumník "Dutchsinse", že se radarové mapy a meteomapy vůbec falšují !!! Pomohlo by asi jedině nepřetržitě stahovat a stahovat čerstvé záznamy, které ještě nepodlehly retuším a falším. Jinak se objektivního pohledu na celkové dění v klimatu asi nedobereme !

   Vymazat
 8. …už je na tom se strašením líp než večerní zprávy TV Nova …
  Jasně, řítíme se v autě do propasti, tak si nalepíme optimistický plakát na čelní sklo a dáme si čouda a paňáka.
  Spěte dál pane (paní) pštrose.

  OdpovědětVymazat
 9. Ano vesmirni pratele nedovoli aby to ohrozilo vse, protoze by to mohlo byt neprijemne i pro ne. Radiace, je jedina vec, ktere se obavaji a my s ni nakladame takto. Z tohoto duvodu nehrozinani jarena valka. Ale mezi nami, mohlo by to uskvařit zbytek temnoty.Doporucuji orgonitovy privesek, spolehlive rusi radiaci, ale asi ne v jakekoli míře. Porad ale je lepe, neco nez nic.
  Sysel

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co když je něco pravdy na jaderné či izotopové povaze zemského jádra ?! A že se tato radiace projevuje směrem k zemskému povrchu stále častěji a zřetelněji ?! A je vyloučeno, že by tato radiace, v rámci současné transformace Země, mohla roztavit zemský povrch, a tím jej uvést do stavu neobyvatelnosti ve 3D ?! Vždyť i temponauti(cestovatelé do budoucnosti) tvrdili, že po jarní rovnodennosti roku 2013 na místě Země byl prázdný prostor !!! To znamená, že Země zřejmě byla ze Sluneční soustavy "odtransportována" kamsi jinam ... možná proto tu jsou ty obrovské svítící,zářící kulovité objekty jako transportní lodě (něco jako remorkér, když táhne zaoceánskou loď z moře do přístavu)...

   Vymazat
 10. jj.tehdy u Černobylu nasadili EBE gigantické odmořovače,které pohlcovaly radioaktivitu,samozřejmě v dimenzi lidstvu neviditelné...jinak je dávno Země mrtvá....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No přece do rádia, např. Rádio Blaník :)

   Vymazat
  2. No přece byla přemněněna na teplo a od té doby máme globální oteplování :)
   Nebo ne?
   Alfa

   Vymazat
 11. Děkuju za odpovědi, chechéé (:-)))

  OdpovědětVymazat
 12. http://www.outsidermedia.cz/40-milionu-Japoncu-je-v-%E2%80%9Eextremnim-ohrozeni%E2%80%9C-smrtelnou-radiaci-masova-evakuace-je-mozna-1.aspx

  Není to žádná legrace. Soucítím s Japonci. Prosím Nejvyšší inteligenci - pomozte!

  N.B.

  OdpovědětVymazat
 13. Prostě vše co probíhá na Zemi a ve vesmíru, je v harmonizaci s božskou podstatou. Žel jsou i temné síly projevující se v bytostech, ať z této planety či jiných. Jenž nesoucití s lidskou rasou, jako s obyvateli této planety. Berou nás za parazity a tak se i k nám snaží chovat. Dalším faktorem je velká snaha temných iluminátů, ovlivnovat lidské myšlení strachem a temnotou, jenž vytvářejí strategií naší logiky. Do toho všeho zapojují své technologie a zlo, i temnou magii. To vše dohromady vždy způsobylo války a katastrofi, jenž ničili vše živé na naší planetě i vesmíru. Hold naše rasa nebyla a doufám, že bude otevřená skutečnému pohledu na věc. A láskyplné vyzařování a harmonizace a důslednost, nás dovede k lepším časům na této planetě.
  Zorgan

  OdpovědětVymazat
 14. Dneska se ke me dostal tenhle clanek-http://www.wmmagazin.cz/view.php?nazevclanku=japonsko-potvrzuje-vybuch&cisloclanku=2012100005

  OdpovědětVymazat

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, nikoliv pouze urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností.