29. května 2012

Planeta X způsobila rychlý posun severního pólu o 1 000 km

Pěkný článek od Sorcha Faal, jako vždy mile ujetý od "normálního" myšlení, výborně vydokumentovaný a dávající smysl ... nedá mi to a místo spaní překládám (:-)))


Obavy z Planety X rostou poté, co zemětřesení v Norsku posunulo severní pól o 1000 km
Sorcha Faal, 28. 5. 2012
Překlad: OrgoNet

Nová zpráva Ruské akademie věd obíhající dnes v Kremlu, týkající se prudkých otřesů mořského dna v Norském moři v posledních týdnech po zasažení silným zemětřesením o síle 6,2 v hloubce 8,8 km http://theextinctionprotocol.wordpress.com/2012/05/24/shallow-6-2-earthquake-violently-shakes-sea-floor-of-norwegian-sea/ , tvrdí, že tato událost také způsobila „neočekávaný a rychlý“ posun magnetického Severního pólu o téměř 1 000 km (621 mil). Vědci tvrdí, že tento posun lze přisoudit pouze dosud neidentifikované planetě v našem solárním systému, jejíž existenci nedávno potvrdil jeden ze špičkových astronomů ze Státní brazilské observatoře v Rio de Janeiro http://www.on.br/ .

Většina lidí neví, jak praví list London´s Independent, že magnetický severní pól se pohybuje rychleji než kdy jindy v historii lidstva, přičemž ohrožuje vše od bezpečnosti moderních dopravních systémů po tradiční navigační trasy migrujících zvířat.

Vědci říkají, že magnetický sever, který byl po dvě století v ledové divočině Kanady, se v současné době přemisťuje k Rusku rychlostí asi 40 mil za rok. Rychlost jeho pohybu se v posledním desetiletí zvýšila o jednu třetinu, což vyvolává spekulace, že magnetické pole se může „převrátit“, což způsobí, že kompasy budou ukazovat spíše na jih než na sever, což se stává asi tak 3x až 7x za milión let.

Tento jev již působí problémy na poli letectví. Mezinárodní letiště Tampa v minulém roce strávilo měsíc přeznačováním svých tří runvejí, které stejně jako většina amerických letišť užívají čísla odpovídající směru ve stupních, které ukazuje kompas. „Všechno se muselo změnit, byl to obrovský projekt.“ řekla Brenda Geoghagan, mluvčí letiště http://www.independent.co.uk/news/science/adjust-your-compass-now-the-north-pole-is-migrating-to-russia-2233610.html .

Vědci Ruské akademie věd ve zprávě také varují, že tento rychlý posun severního pólu zvýši destabilizaci pozemského systému počasí, které způsobuje po celém světě historická sucha, nejvýznamněji v USA http://www.guardian.co.uk/world/2012/may/25/wildfires-sweep-across-south-west-us?newsfeed=true , Mexiku ve Střední Americe http://www.hispanicallyspeakingnews.com/notitas-de-noticias/details/severe-and-permanent-drought-predicted-for-mexico-and-parts-of-central-amer/16107/  a v brazilské oblasti deštných pralesů http://www.earthweek.com/2012/ew120525/ew120525c.html .

List Londons Daily Mail potvrdil závěry zjištěné vědci ruské akademie a v minulém týdnu informoval, že důkazy „Planety X“ – tajemné hypotetické planety na okraji našeho slunečního systému – nabraly nový směr díky matematickým výpočtům známého astronoma Rodney Gomese. http://pt.wikipedia.org/wiki/Rodney_Gomes .

Rodney Gomes, astronom Národní brazilské observatoře v Rio de Janeiro, říká, že nepravidelné oběžné dráhy malých ledových těles za Neptunem implikují, že kolem našeho Slunce na okraji solárního systému krouží planeta 4x větší než Země. Planeta X – možná nyní, když Pluto bylo degradováno na trpasličí planetu, chybně pojmenovaná – byla hypoteticky připouštěna už několik desetiletí, ale nikdy nebyla dokázána.

Gomes změřil orbity 92 objektů na Kuiperově pásu – malá tělesa a trpasličí planety – a řekl, že šest objektů z nich je odchylováno z jejich předpokládané oběžné dráhy. V úterý řekl astronomům Americké astronomické společnosti, že nejpravděpodobnějším důvodem pro nepravidelné dráhy je „společník Slunce mající hmotu planety“ – vzdálené těleso planetární velikosti, které je dosti silné, aby pohnulo objekty v Kuiperově pásu.

Dále pravil, že tato tajemná planeta je zřejmě 4x větší než Země – asi o velikosti Neptunu, a je asi 140 miliard mil od Slunce, čili 1 500x dále než Země.

I když Gomes možná vskutku objevil tajemnou planetu X, nebyl prvním člověkem, který tvrdil, že je skryta za Neptunem, který je 4x větší než planeta Země a byl objeven ve 40. letech 19. století. 

Francouzský matematik Urbain Le Verrier http://en.wikipedia.org/wiki/Urbain_Le_Verrier použil newtonovskou mechaniku, aby analyzoval perturbace na orbitě Uranu a vyslovil hypotézu, že jsou způsobeny gravitační přitažlivostí dosud neobjevené planety. Le Verrier předpověděl pozici této nové planety a poslal své kalkulace německému astronomovi Johannu Gottfriedu Galle http://en.wikipedia.org/wiki/Johann_Gottfried_Galle .

23. září 1845, v noci po obdržení dopisu, objevili Galle a jeho student Heinrich d´Arrest http://en.wikipedia.org/wiki/Heinrich_Louis_d'Arrest Neptun, přesně tam, kde Le Verrier předpověděl. Zůstalo několik drobných nepřesností v oběžné dráze plynových obrů. Byly chápány tak, že indikují existenci ještě další planety obíhající za Neptunem.

Je zajímavé si povšimnout, že tyto „moderní“ objevy Planety X mainstreamovými vědci souhlasí přesně s mýty a legendami nejstarších národů naší Země, jak byly sebrány v minulém století v Rusku narozeným americkým nezávislým vědcem a autorem Immanuelem Velikovským http://en.wikipedia.org/wiki/Immanuel_Velikovsky , který je všechny zaznamenal v snad nejkontroverznější knize 20. století s titulem Světy v kolizi. http://www.knowledge.co.uk/velikovsky/worlds-in-collision.htm

Ve své knize Velikovský vyslovil předpoklad, že kolem 15. století před Kristem byla Venuše vyvržena z Jupiteru jako kometa nebo objekt podobný kometě, prošla kolem Země (kolize není zmíněna). Objekt změnil dráhu i osu Země a způsobil četné katastrofy, které jsou zmíněny v rané mytologii a náboženstvích po celém světě.

O padesát dva let později opět prošla v blízkosti Země,  zastavila na chvíli zemskou rotaci a způsobila další katastrofy. Poté v 8. a 7. století před Kristem Mars (sám odchýlen Venuší) se přiblížil k Zemi, a tento incident způsobil další poruchy a pohromy. Poté se ustálil „nebeský řád“. Běh planet byl stabilizován na mnoho staletí a Venuše se stala „normální“ planetou.

Nejkritičtější na objevech Velikovského je, že mezi mýty a legendymi bylo proroctví, že to, co se stalo tehdy, se stane opět, a pokud je tomu možno věřit, mělo by to být v době našeho života, konkrétně počátkem 21. století.

Podle těchto starých mýtů se tajemná Planeta X (na níž žili „bozi“, kteří stvořili lidi) opět objeví z jihu „ze zemí kříže“. „Kříž“ http://en.wikipedia.org/wiki/Crux , o kterém mluvily tyto staré národy, je dnes znám jako souhvězdí Kříže, které je nejmenší z 88 moderních souhvězdí, ale je to jedno z nejvýraznějších a lze ho vidět pouze na jižní polokouli. Jeho latinský název je Crux (Kříž), jeho hvězdy jsou uspořádány do kříže, a je běžně znám jako Jižní Kříž, a i když je dnes spojován s křesťanstvím, je to zdaleka nejstarší a nejuctívanější symbol lidstva.

Je zajímavé, že v minulém týdnu bylo v Holandsku oznámeno, že Austrálie a Jižní Afrika (oba státy leží na jižní polokouli) se budou podílet na stavbě historicky největšího teleskopu, známého jako Čtvereční kilometr http://www.skatelescope.org/ , což je série 3 000 propojených radioteleskopů, které budou sledovat jižní oblohu. Cena je odhadována na 2 miliardy dolarů.

K tomu, co asi má být objeveno na jižním nebi ohledně Planety X, vyslovil nejvíce ohromující radu novinář New York Times a laureát Nobelovy ceny Paul Krugman, který vyzval cizí bytosti, aby obsadily Zemi, aby za tím účelem vláda musela vydat peníze na obranu a tím stimulovat ekonomiku. Přímo citujeme z Krugmanova projevu na HBO Real Time 26. 5.. 2012: http://newsbusters.org/blogs/noel-sheppard/2012/05/26/krugman-scientists-should-falsely-predict-alien-invasion-so-governmen :

„Je těžké přimět lidi, aby mnohem lépe a více stavěli mosty a silnice a zdravotní kliniky a školy. Ale já mám seriózní návrh – získat skupinu vědců, kteří by řekli, že nám hrozí invaze cizích bytostí, a za tím účelem, abychom byli připraveni, musíme dělat věci jako stavby velkou rychlostí. A jakmile to budeme mít, řekneme: „Vida, žádné cizí bytosti nejsou.“
(Poznámka Orgonet: Australané, jak se zdá, už na falešném očekávání cizích bytostí pracují, viz http://orgo-net.blogspot.com/2012/04/us-army-se-oficialne-chysta-na-falesny.html) (:-)))

Nikdo neví, zda má pravdu Krugman a „žádné cizí bytosti nejsou“, anebo mají pravdu staré národy a „něco zapeklitého přichází“ ... ale podle všeho to brzy zjistíme.

May 28, 2012 © EU and US all rights reserved. Permission to use this report in its entirety is granted under the condition it is linked back to its original source at WhatDoesItMean.Com. Freebase content licensed under CC-BY and GFDL.

25 komentářů:

 1. Nějak tomu nerozumím. Nedávno tady byl článek o uniklém videu z NASA, kde bylo znázorněno Nibiru prolétající v těchto dnech kolem Slunce a Země. Zde se píše, že Nibiru je od nás hodně daleko. On vlastně nikdo neví, jestli Nibiru je či není.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to nebxlo nibiru, to bxl mesic, nekdo si delal srandu trosku...

   Vymazat
 2. Je to pravda delší dobu to sleduji a země se poslední dobou třese jako sulc.

  http://hisz.rsoe.hu/alertmap/index2.php?area=&lang=eng

  OdpovědětVymazat
 3. To se mně líbí, díky

  OdpovědětVymazat
 4. Kde se dá sehnat ta kniha "Světy v kolizi" v češtině

  OdpovědětVymazat
 5. Ja bych jen dodal, ze Neptun opravdu neni 4x vetsi nez Zeme, ale skoro 60x vetsi nez Zeme.;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. wikipedia : Poloměr rovníku Neptunu je 24 764 km – čtyřikrát větší než Země.

   Vymazat
  2. No, to je otazka co tim mysleli. Pise se, ze je 4x vetsi nez Zeme. Nepisou nic o polomeru rovniku. Ja vychazel z objemu. Objem Neptunu je 57,7x vetsi nez objem Zeme.

   Vymazat
  3. Jen mi nějak neleze do počtu to, co uvádí Wikipedie : totiž, že rovníkový průměr Neptuna je 4x větší než má Země. Ale objemově, že je Neptun skoro 58x větší !!! Jak je tohle možné ?! Kde je chyba ?!

   Vymazat
  4. Objem roste s 3. mocninou poloměru. Takže 4 na 3 je 64, což +- sedí.

   Vymazat
  5. nejde o neptun ale o nibiru a ta je 4x väcsia...

   Vymazat
 6. Tak to je hukot,uz se klepu na to zjisteni,ja bych si pral,aby se lidi probudili:-)

  OdpovědětVymazat
 7. http://www.awi.de/NM_WebCam/neumayerP.1130.jpg

  Zaujímavý západ nad Antarktídov Slnko+Nibiru ?
  Keď som to dal 2x tak prosím o jedno vymazanie nejak my to blbne.
  Tibor

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsou ta záhadná světla/objekty, co se neustále "motají" kolem základny Neumayer na jižním pólu. Na jednom videu je dokonce zachyceno, jak jeden z těchto objektů přilétl až před kameru a chvilku před ní "pózoval". Vypadalo to jako světelná koule, z níž hustě "sršily jiskry a paprsky" po celém jejím obvodu. Na videích je dobře patrné, že tyto světelné koule dokáží měnit svůj objem přibližně od velkého skákacího míče až po více jak 100 metrové objekty. Zajímavé na těch objektech je, že se enormě zvětšují až se vrůstající vzdáleností od základny, jakoby jejich velikost mohla souviset s vyšší intenzitou záření potažmo radiace, která by mohla být pro výzkumníky na základně životu nebezpečná. V každém případě se ty objekty chovají inteligentně (nebo na dálku řízené)!

   Vymazat
 8. http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=bk2HtfL7-Rw#!

  OdpovědětVymazat
 9. No pekný útok na Severné Taliansko na najvyspelejšiu časť a pravda ,že ako ináč HAARP sa zasekol?
  http://hisz.rsoe.hu/alertmap/site/?pageid=event_summary&edis_id=EQ-20120529-35242-ITA

  Tibor

  OdpovědětVymazat
 10. VELKÝ KNÍR je akční http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prezident-podepsal-novelu-ktera-zakazuje-plosne-letecke-postriky

  OdpovědětVymazat
 11. jak se to pěkně vypařuje..http://kamery.humlnet.cz/cz/videa/cerna_hora/20120528

  OdpovědětVymazat
 12. Sorry, ale to je blábol na n-tou

  OdpovědětVymazat
 13. Ale prd, to se jen divim, kolik lidi na to skoci. No asi hodne. S Nibiru, bezte nekam. Ciry a holy nesmysl. Marduk existuje, ale to je neco jineho :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasne Marduk existuje a Nibiru urcite ne,a co takhle nam sem dodat nejaky dukaz //D

   Vymazat
 14. whatdoesitmean.com = zmanipulovane kecy, jen si ty jejich vlastni zpravy ctete kazdy den.. sice tam nahazej par pravdivejch odkazu,ale to co pisou jsou kecy... casem sami poznate ze je to dezinfo, pred casem jsem tomu veril asi tak jako orgonet, ale cas vam ukaze pravdu...

  OdpovědětVymazat
 15. na internetu nikdy nenajdete pravdu,vypnete to a otevrete treti oko

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jasně, s OOB nebo RV by to teoreticky šlo prozkoumat :-) Já to ale neumím

   Vymazat
 16. WTF! How did you come to that date 2012? And if so, today is September 28 2012, shouldn't it be visible by now? I mean planet X? By Zecharia Sitchin, last documented passage is dated about 600 B.C. Planet X has orbital cycle lasting about 3500 years, so make the calculation: 3500 - 2600(last passage) = 900 years in the future. That is why even today astronomers can not detect planet X, because it is 900 years from perihelion point that means still very distant far beyond outer border of our solar system.
  So if you are concerned about the end of World, stop panicking about Planet X!
  and start rather panicking about ecological catastrophes caused by India or China.

  OdpovědětVymazat

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, nikoliv pouze urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností.