13. června 2009

Vakcína pro český trh

Vidím, že Baxter nás nadzved. Tak ještě komentář k jednomu komentáři:

"Ak by bola pravda, ze Baxter vakcinu uz ma, myslis, ze by sa obmedzili len na cesky trh?
Ked rozmyslam ako nenazrany podnikatel, urcite by som tymto podchytila zisky na celom svete a liek dala patentovat co najskor."
Baxter by se samozřejmě rád dostal na všechny trhy, ale to by nejprve musel najít další tak nevzdělanou, nezodpovědnou, zkorumpovanou a vlezdop.delnou vládu, aby mu okamžitě cpala peníze za naprosto nevyzkoušenou podezřelou vakcínu s velmi možnými vážnými vedlejšími účinky, jen aby se zavděčila světovému pořádku (a někdo si přivydělal za zprostředkování). Nehledě na to, že šikovná firma je schopna si do té své vakcíny klidně přimíchat nějakou časovanou bombu, aby byly zisky, až odezní chřipka. Vy byste se nechali od nich očkovat?

Nevím o žádném dalším státě, který by okamžitě schválil nechat své obyvatelstvo naočkovat čímkoli (i když by to všude udělali velmi rádi, přece mají mechanismy, které jim trochu brání). I ti kritizovaní Američani si na zkoušení vakcíny dávají aspoň symbolické (nedostatečné) dva měsíce. Rovněž Švýcaři.

Američani už totiž měli s chvatným nevyzkoušeným očkováním dříve problémy - o tom se taky nemluví - však to ještě přeložím.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, nikoliv pouze urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností.