20. prosince 2011

Zákon na vtlačování CO2 pod zem

Díky čtenářce za zaslání následujícího. Je to fakt dobrý. Nevíte o tom někdo něco? Kdo to kde vymyslel? (:-)))
Dobrý večer Orgonete,

16.12. naši poslanci schválili zákon, který umožní vtlačování CO2 pod zem, z důvodu boje proti změnám klimatu. Vzhledem k tomu, že mi přijde tento důvod nesmyslný pro takové akce, chtěla jsem se zeptat, zda někdo neví, k čemu je taková činnost dobrá a proč nás do ní EU tolik nutí.

Díky za uveřejnění a ostatním děkuji za případné komentáře.
M.V.

Zprávu jsem našla na stránkách:
http://www.fulsoft.cz/?sekce=3&uroven=2&obsah=80&cid=272084&wa=WWW11E2%20LE&uid=CT03398281&e=2611201&odkud=ENLEG
4. Poslanci schválili zákon, který umožní vtlačování CO2 pod zem
16. prosince 2011

Vtlačování oxidu uhličitého do podzemních úložišť v tuzemsku upraví nový zákon, který dnes zrychleně už v prvním čtení schválili poslanci. Obcím by mohl zákon přinést nový zdroj peněz. Pokud totiž bude vtlačovací zařízení na jejich území, budou dostávat celý poplatek za ukládání CO2. Pro jednotlivou obec by to mohlo znamenat výnos až stovky tisíc korun ročně. Předloha míří do Senátu

Vtlačování CO2 do podzemí a jeho trvalé uchovávání v podzemních prostorách je jedním z nástrojů v boji proti změnám klimatu. Pomocí nových technologií se oxid uhličitý zachytává z průmyslových zařízeních a poté se vtlačí do úložiště vybudovaného ve vhodné podzemní horninové struktuře.

Platit se bude jedna koruna za tunu uloženého CO2. Tato cena je podle vlády stanovena tak, aby technologii podzemního ukládání nadměrně neprodražovala, ale aby obce zároveň mohly takový poplatek považovat za významný přínos. Odborná studie ministerstva životního prostředí upřesnila, že na území ČR je k dispozici celková kapacita pro uložení 700 milionů tun CO2.

Vláda očekává, že počet žádostí o povolení provozu úložiště bude velmi nízký, a to jedna až dvě žádosti za rok. "V této souvislosti však nelze vyloučit určité konjunkturální tendence některých subjektů v období krátce po nabytí účinnosti zákona," upozorňuje vláda v předkládací zprávě. Báňský úřad ale bude moci vydávat povolení s platností až od roku 2017.

Zájemci o provozování úložišť budou muset prokazovat, že mají k dispozici dostatek peněz na to, aby pokryli rizika během jejich provozu i po jeho ukončení. Budou muset také prokazovat, že mají finanční rezervu na náklady spojené s uzavřením úložiště.

Při posuzování žádosti o povolení úložiště bude nutné získat informace například o zemětřesné činnosti v dané lokalitě nebo propustnosti prostředí. Zájemce bude muset také zjišťovat přítomnost a stav přírodních a umělých cest, včetně studní a vrtů, nebo zda plánované úložiště nezasahuje na území cizího státu. Zákon však zakáže ukládat oxid uhličitý do míst, kde jsou významné zásoby kvalitní podzemní vody určené pro zásobování pitnou vodou.

Navrhovaný zákon zavádí do českého práva ustanovení příslušných evropských směrnic. Lhůta pro převzetí už uplynula letos v červnu, a Brusel už proto zahájil s ČR příslušné řízení. Pokud by stát směrnice nepřevzal, hrozila by mu pokuta v řádu desítek milionů korun.


P.S.Orgonet:

Jak tak koukám, wikipedie o tom něco ví. Viz http://en.wikipedia.org/wiki/Carbon_capture_and_storage
Obrázek je z wikipedie.

Tak to je fakt komické, Češi zřejmě nevědí, jak by se nejlépe zavděčili NWO (:-)))). Pokládám to za jeden z posledních záchvěvů poslanců, než půjdou od válu (:-)))) Ale nepochybně si na tom stihne ještě někdo nahrabat ...

14 komentářů:

 1. na discovery o tom hovorili vela, vymysleli filtrovacku vzduchu ktora skvapalnovala CO2 a z hodnoty 600-700 to spravilo asi 150-200 potom rozmyslali kam ho uskladnit

  najprv vo forme sucheho ladu pod morske dno raketami(hlupost)
  dalej tam bolo toto ze na ropnych veziach ked tazia ropu tak musia vtlacat vzduch naspet aby nepadla zem pod tym

  ide vo vseobecnosti o to ze vieme separovat CO2 ale ked HAARP spravi zemetrasenie a z toho sopku tak to bude uplne uplne zbytocne kedze my to skoro vobec neovplyvnujeme

  OdpovědětVymazat
 2. Doufám,že než tento nesmysl vstoupí v platnost,nebude nikdo,kdo by to prosazoval.Jinak s Tebou Orgonete vyjimečně souhlasím.(Báňský úřad ale bude moci vydávat povolení s platností až od roku 2017).

  OdpovědětVymazat
 3. Zásobník CO2 - potenciálna zbraň hromadného ničenia. Stačí nejaká havária či teroristický útok a uvoľní sa veľké množstvo CO2, ktoré zabije všetko čo sa do mraku CO2 dostane.

  OdpovědětVymazat
 4. Jen tak dál,více nových zpráv aspoň víme na co se můžeme zaměřit svými myšlenkami a spolu žádat energie. Opravdu je už nejvyšší čas se tomuto způsobu věnovat ve větším měřítku to znamená lidičky kteří těmto věcem rozumí a taky pro to i něco dělají jako je orgonitování,octování,já používám i spinování,také to jde použít na všechno.Technika spinování je na přeměnu veškeré destrukce ve velkém měřítku,sama jsem se o tom přesvědčila když v létě na nás chystali,,několikrát" přívalové deště se silným větrem a záplavami, tak se nakonec nic takového nedělo a dokonce i tyto stavy ve zprávách v Tv i v rozhlase odvolávali.Možná si to zpětně uvědomíte orgoneťáci....když je zima tak si říkám zapni teplo aspoň 3x tak funguje každý program ale může se i vícekrát a nechat to být,pokud mám pocit to zopakovat udělám to a je to z toho důvodu že je to velký rozsah a zatím nás málo co to dělají,pokud se tomu začne věnovat víc lidí tak se bude dít i rychlejší náprava na cokoliv co pořád vymýšlejí.

  OdpovědětVymazat
 5. Zajimave, ze se tu jedna jednorazove o cca 700 mil. kc. za hezky odkaz budoucim generacim.

  Vlada v tichosti asi pred 5ti roky prodala RWE podzemni zasobniky plynu, rozdil v sezonich cenach uskladneneho plynu (leto / zima) dela miliardu....

  Nemuseli by z nas delat kockoty

  OdpovědětVymazat
 6. Takže jestli jsem to správně pochopila s těmi myšlenkami : vysílám myšlenku- STOP a VŠE JE V POŘÁDKU.
  Tím přeruším jejich záměr. A pokud nás vysílá víc, tak se takhle prostě děje. Žádné další analýzy.
  A jak jsou ty "vidličky" jak se tu jednou psalo na meteox detekce blesků,tak říkám také stop a vypni.

  OdpovědětVymazat
 7. S tou zbraní hromadného ničení to může být pravda, poněvadž koncentrace CO2 větší než 6% může způsobit u lidí až smrt !!! Zajímavé svinstvo, co se na nás chystá, a přitom se snadno může jakákoli havárie takového zásobníku svést na "přírodní pohromu"!!! Špinavci špinaví (globalisté a všechny další k
  rysy), ať si táhnou za Havlem, Kim-Čong-Ilem a dalšími takovými podobnými. Ať zmizí ze světa na věky !!!

  OdpovědětVymazat
 8. Proč by z nás nedělali koko.y, když jim to stále a znovu dovolujeme ???!!! Oni půjdou tak daleko, kam až jim dovolíme zajít. Jednoduchá logika, ale naprosto funkční !!!

  OdpovědětVymazat
 9. bojim bojim z ceho ty nase rostlinky budou rust... reknu to narovinu :" mám rás co2"

  OdpovědětVymazat
 10. CO? CO2? A CO takhle zákaz chemtrailsových letadel ? Pak nebudou mít CO uskladňovat :)

  OdpovědětVymazat
 11. Stejný podvod jako odpustky za zplodiny. Jde jen o prachy...

  OdpovědětVymazat
 12. odebírat uhlík potřebný pro životní formy z oběhu do uhličitanových minerálů ochudí důležitý zdroj biodiverzity
  r.m.

  OdpovědětVymazat
 13. Kdo si přečetl články o falešném terorismu z nápadu čerpat CO2 pod zem v objemech milionů tun nemůže mít dobrý pocit.

  OdpovědětVymazat
 14. Až tak veľmi by som sa toho nebál. CO2 sa aj v súčasnosti dostáva pod zem rozpustený v dažďovej vode. Tam sa chemickými procesmi mení na uhľovodíky a oxidy kovov - pretvára sa na zemný plyn a ropu.
  Ak sa bude čerpať CO2 pod zem, je dôležité aby to bolo do priepustných vrstiev, kde sa premieša s vodou a bude zanesený do väčších hĺbok - tam si už s ním príroda poradí.

  OdpovědětVymazat

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, nikoliv pouze urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností.