18. října 2013

Petice za svobodu očkování

Ahoj.

Prosím o zveřejnění petice za svobodu očkování. Za půl roku se mě to bude osobně týkat, čekáme druhého potomka a jsme rozhodnuti neočkovat vůbec, zejména vzhledem k tomu, co očkování provedlo s naším synem.

http://petice.webnode.cz/mista-podepisovani-fyzicke-petice-/
-------

dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním

My, níže podepsaní, prostřednictvím této petice žádáme, aby každý občan této země mohl učinit svobodné rozhodnutí o očkování svém a svých dětí.
V tomto smyslu žádáme o změnu zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví. Dosud povinné očkování by nadále mělo být bezplatné a dostupné všem, avšak dobrovolné.
Neboť:

Úmluva na ochranu lidských práv a důstojnosti lidské bytosti v souvislosti s aplikací biologie a medicíny (Úmluva o lidských právech a biomedicíně), kterou ČR ratifikovala 1. 10. 2001, praví: „Jakýkoliv zákrok v oblasti péče o zdraví je možno provést pouze za podmínky, že k němu dotyčná osoba poskytla svobodný a informovaný souhlas.“
V České republice se vynucováním povinného očkování tato mezinárodní Úmluva soustavně porušuje.
V téměř celé západní Evropě je očkování pouze doporučené, nikoliv povinné. Od povinného očkování se tam ustoupilo na základě rostoucího množství odborných lékařských studií, dokumentujících vážné negativní účinky očkování.
Dnes se významně mění poměr mezi přínosy a riziky očkování, jelikož řada dříve nebezpečných onemocnění se u nás vyskytuje jen výjimečně, případně vůbec. Riziko onemocnět je tedy mizivé a riziko onemocnět se závažnými komplikacemi ještě mizivější. V této situaci nabývají rizika negativních následků po očkování na váze. Rodiče se tak dostávají do konfliktu se svým svědomím. Jsou totiž zákonem nuceni, aby své zdravé dítě vakcinací vystavovali potenciálně fatálním komplikacím (byť s relativně nízkou pravděpodobností) i v případě, že se na základě svého nejlepšího svědomí rozhodli o zdraví svého dítěte pečovat bez použití očkování či zvolit individuální očkovací plán.
Dopředu nelze dokázat, že očkování dítěte nebude mít žádné nežádoucí účinky ani že v jeho důsledku nemůže dojít k dočasnému nebo trvalému poškození zdraví dítěte, proto je svobodný souhlas rodičů k tomuto zákroku zásadním právním krokem.
Možné nežádoucí účinky vakcinace vyplývají jak přímo ze složení vakcíny (vakcíny mohou obsahovat jako pomocné látky např. antibiotika, formaldehyd, hydroxid hlinitý, sloučeniny rtuti - thiomersal a další, případně potenciálně alergizující zbytky vaječné bílkoviny a dalších složek), tak z nepředvídatelné imunitní reakce každého jedince, která může vést k závažnému poškození očkovaného. Rodiče o této skutečnosti často nejsou vůbec informováni.
Rodiče, kteří se rozhodnou očkování svých dětí volit podle svého uvážení či jen požádají o jeho odložení, jsou sankcionováni a jejich děti pak diskriminovány zákazem vstupu do jeslí a předškolního zařízení a zákazem účasti na ozdravných pobytech (školy v přírodě, tábory, lyžařské výcviky…).
Na pozadí událostí okolo prasečí chřipky se ukázalo, jak může být rozhodování o očkování ovlivněno různými zájmovými skupinami, zkresleno mediálním tlakem i jednostrannýmiinformacemi.
Věříme, že i v naší zemi budou platit právní normy, ke kterým se Česká republika přihlásila podpisem Úmluvy o lidských právech a biomedicíně – tj. že žádnému člověku není možno zasahovat do jeho organismu bez jeho výslovného souhlasu (či souhlasu jeho zákonného zástupce).

P. S. Orgonet: V této souvislosti připomínám článek Jak jsme neočkovali: http://orgo-net.blogspot.cz/2013/05/jak-jsme-neockovali.html

6 komentářů:

 1. Situace je neprijemna, ne ale neresitelna. Jsou lekari, kteri maji pochopeni. Kdyz ale narazite na magora, ockovani neodmitejte. Tvrde pozadujte jednotlive vakciny, ne jejich kombinace treba do hexavakcin. Trvejte na fundovanych informacich o ucincich jednotlivych latek typu rtut, formaldehyd, hlinik atd, v podobe dvojite zaslepenych studii. Nedokaze-li lekar pristoupit na tyto pozadavky, tezce Vam urad bude schopen udelit pokutu. Mate-li smulu, udejte duvod, ktery se vztahuje na celou rodinu a je casove nemenny, treba nabozenske duvody. Pak dostanete pokutu jednou a nelze Vas trestat za stejny skutek opakovane. Myslim ale, ze System nema zajem na medialni prezentaci a skandalizaci, myslim, ze nepujdou proti inteligentnimu a informovanemu cloveku. Cele to je nastavene na jednoduche spoluobcany. Ja to mam uspesne za sebou... :0)

  OdpovědětVymazat
 2. nevím, proč psát petici. Prostě svoje dítě neočkujte jako ostatní slušní a vědomí lidí, a je to. Nejste povinna se řídit žádnými zákony. Leda že byste byla minule u voleb a svoji odpovědnost jste odevzdala jiným lidem.

  OdpovědětVymazat
 3. lidičky poradtě:

  čekám za 2 měsíce potomka a nechci ho nechat očkovat....vnitřně mě to říká ne.
  vím o očkování lecos ... ale na koho se obrátit s dotazama a co učinit aby mě dítě v nemocnici nevzaly a nenaočkovaly....?
  jak se bránit zdali jeto povinné ....?
  a jak je to pak s mateřskou školkou? (prý neberou děti co nejsou naočkované)

  pomohlo by mě kdyby někdo napsal zkušenosti ,ušetřilo by mě to spoustu létání .....a shánění informací.

  žena dítě chce očkovat a já ne... ale ona ho nechcee očkovat pže, se bojí že stím budou problémy, a prej žeje to povinné.... atd atd. znáte to...za rady budu vděčný.

  OdpovědětVymazat
 4. ta petice je z r.2010 !!

  OdpovědětVymazat
 5. 1) v nemocnici stačí ohlidat.. sice to nekde zkouši,ale TBC nepatří do povinných, navíc máte možnost říct,ze necháte oočkovat az u pediatra.. a pak u pediatra nechtit.2.do školky berou s písemným prkhlasenim,ze si za dítě zodpovidate po zdr.stránce sami...3. Podívejte na stránky Rozalio.cz a orgo tu má odkaz na slovenske stranky hodne dobre, manželce kupte "Doba jedova" ... pak uz snad bude hájit zájmy dítěte... hodne štěstí.P.S.: neockuji,ničím..

  OdpovědětVymazat
 6. Prosím brante se dokud to jde .Podepisujte petice a protestujte. Jinak si tu ty svině budou dělat co je napadne .Prosím bojujte za svobodu.Děkuji http://www.petice24.com/petice_za_zakaz_ipovani_lidi_i_zviat

  OdpovědětVymazat

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, nikoliv pouze urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností.