30. ledna 2015

Slovenský veterán rovněž vrací vyznamenání NATO

http://www.hlavnespravy.sk/tentokrat-slovensky-vojak-vratil-vyznamenania-hanbim-sa-ze-som-sluzil-pre-zlocinecku-organizaciu-nato/521375

Tentokrát slovenský vojak vrátil vyznamenania. Hanbím sa, že som slúžil pre zločineckú organizáciu (NATO)

0
25. januára 2015 (HSP/Foto:TASR)

Do redakcie nám dnes prišiel list rozhorčeného slovenského vojaka Roberta Bačinského, ktorý slúžil v Kosove a ktorý vracia vyznamenania, pretože NATO, pod ktorého velením slúžil a tieto vyznamenania získal, považuje za zločineckú organizáciu. Robert Bačinský poslal list elektronicky riaditeľovi tlačového odboru MO SR Mgr.Martinovi Cambalikovi s tým, že ho dodatočne pošle aj v listovej forme.
Robert Bačinský v svojom liste uvádza, že bol inšpirovaný svojim hodnostne vyšším kolegom, českým vojakom plk. Marekom Obrtelom, ktorý svoje vyznamenania vrátil pred krátkym časom. Písali sme o tom tu.
V nasledujúcich riadkoch vám prinášame jeho otvorený list v plnom znení.

Otvorený list ministrovi obrany SR a vláde SR – žiadosť o odobratie vyznamenaní z
vojenských operácií ASR pod hlavičkou NATO.
Pán minister,
Týmto listom Vás žiadam o odobratie vyznamenania NATO a vyznamenania MO SR za vojenské operácie pod hlavičkou NATO v Kosove.
Verím, že to pochopíte a žiadam o súhlasné stanovisko.
rtn. v.z. Robert Bačinský

V otvorenom liste ministrovi obrany SR, vláde SR a prezidentovi SR
Vraciam dve spomínané vyznamenania, pretože sa nesmierne hanbím za svoju službu v tej najzločineckejšej a najneľudskejšej organizácii, aká bola kedy založená a pretože sa mi hnusí diktátorská politika USA, ktorú po celom svete pre svoje sebecké záujmy stále častejšie presadzuje aj pomocou NATO.

Máte pravdu, som inšpirovaný mojim hodnostne vyšším kolegom Pánom pplk. Marekom Obrtelom z armády ČR. Som presvedčený, že viete o koho ide a v plnej miere súhlasím s jeho názormi. Verím že nás, ktorí sa Vám obrátime chrbtom, bude stále viac a viac.

U mňa už nemáte žiadnu autoritu a pohrdam Vami – politici SR vrátane prezidenta SR, pretože ste učebnicovým príkladom pokrytectva, nekompetentnosti ,neschopnosti a análnej akrobacie. Ste partia súdruhov a panáčikov, ktorí každé štyri roky hodia kockou, aby ste vedeli, kto z Vás bude sediet na ktorom ministerstve. Spolu sa potom opojení mocou a pocitom beztrestnosti budete radiť, ako ešte viac zotročiť tých, ktorí drú na Vaše prepychové životy a koľko vojakov poslať kam, aby ste spoločne s NATO a USA zase raz zachránili vesmír pred USA nadiktovanou a vykonštruovanou teroristickou hrozbou.
Pohŕdam Vami, ktorí sedíte v oblekoch a kravatkách v teplých a bezpečných kanceláriách, tisíce kilometrov od rinčania zbraní ale s drzosťou sebe vlastnou – všetci ste predsa vojnoví veteráni – nám budete rozdávať rady a vysvetlenia a poučenia a... a budete iba trepať, pretože Vy nemáte ani poňatia, ako to Tam vyzerá. Robíte teda to, čo je Vám blízke - klamete, dávate nepravdivé vyhlásenia, neštítite sa nariadiť informačné embargá a zatajujete informácie, pretože tak Vám to, samozrejme demokraticky, nariadil Váš Veľký brat a mierotvorca – USA. Tí , ktorí to nevidia, na to majú dva dôvody – nechcú to vidieť, alebo majú žalostne málo informácií. Aký je teda ten Váš dôvod páni politici?
Ak ste sa rozhodli byť USA poskokmi a lokajmi, je to Vaša voľba. V skutočnosti ste pre nich iba bezcenný spotrebný tovar, stádo oviec, ktoré na príkaz Bieleho domu idú slepo ale odhodlane bojovať pre krajšie a hlavne bohatšie zajtrajšky nenásytných USA korporácií... Ale pri najbližšej, samozrejme opäť záchrannej operácii NATO Vás páni politici vyzývam, aby ste si ako prví obliekli maskáče, potom do nich navlečte aj svoje manželky, deti a príbuzných a všetkých vašich blízkych. Týka sa to aj Vás pán prezitent, ak už chcete mať USA základne aj na Slovensku ! A takto svorne ruka v ruke nám budte príkladom a ukážte nám, ako hrdo a odhodlane bojovať proti.... proti komu to vlastne a za čo ??? My zatiaľ budeme sedieť vo Vašich bezpečných a teplých kanceláriách a budeme dávať dobrý pozor, aby sme sa niečomu priučili.
Myslím, že príležitosť sa Vám onedlho naskytne, až Vám tá USA a EU a teda aj Vami financovaná a ticho schvaľovaná genocída páchaná na rusky hovoriacej časti obyvateľstva na východe Ukrajiny vybuchne do tváre.
Toto je môj názor a presvedčenie a dôvod, prečo žiadam o odobratie vyznamenaní. Je to odpor proti všeničiacej politike USA a zabíjaniu milinov bezbranných ľudí prostredníctvom NATO, ktorej hrdej členom je aj Slovensko.
A hoci to píšem na záver, je to v prvom rade ospravedlnenie sa, že som aj ja slúžil pre túto
zločineckú organizáciu, za čo sa budem hanbiť po zvyšok svojho života.
rtn. v.z. Robert Bačinský

Rozhovor s Robertom Bačinským si môžete prečítať tu
ad

17 komentářů:

 1. Nádherný dopis. Jen více takových hrdinných lidí, kteří nesledují kecy Ivanky, že všechno je dobré.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uz Ivanku, prosim nechme.
   Dik

   Vymazat
  2. Tím se ale problémy kolem ní nevyřeší. Chcete se snad chovat jako politici, a nepříjemné záležitosti zametat pod koberec ?

   Vymazat
 2. je zajímavé že až po X-ti letech najednou se oba stydí za své činy ... někdomá holt dlouhé vedení a ani nejde v přítomnosti přes Srdce, jde nejspíš o "objednávku" a "kajícnost" a příslušnost k určité komunitě/lóži

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. .. Vy máte skutočne krátke vedenie, či nie ? Nesuď, alebo suď vtedy keď absolvuješ to čo on. BE

   Vymazat
  2. Dlouhé vedení máte asi Vy. Člověk se po zkušenostech může změnit. Svět se také mění. Po čase se též mohou objevit skutečnosti dříve neznámé. Vám určitě taky nedocvakne všechno hned.

   Vymazat
  3. Jasnačka, tak jest :-)

   Vymazat
 3. Som taká hrdá, že ešte v týchto mrchavých časoch existujú medzi nami slušní, poctiví, čestní a rovní ľudia. Ani neviete koľkým tisícom ste naliali nádej, ĎAKUJEM, Zuzka

  OdpovědětVymazat
 4. ROZŠIŘUJTE---DULEŽITÉ http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zidovsky-intelektual-podporujici-Putina-Zemana-a-Le-Penovou-Muslimove-jsou-neprateli-ceskeho-naroda-Chteji-nas-vrazdit-a-porobit-Halik-patri-k-nejhorsim-359634

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kto to ma čitať co zas spletají začina zahmlievanie ala sifonbanden

   Vymazat
 5. Jeden jednotlivec nic neznamená. Řekněte, až jich bude 1000.. Takhle akorát chce na sebe poutat pozornost

  OdpovědětVymazat
 6. ...a niektorí Slováci bojujú na strane obyčajných ľudí, ako tento môj kamoš.
  http://www.topky.sk/cl/11/1453517/Na-Ukrajine-bojuje-dalsi-Slovak--preslavil-sa-palenim-vlajky-EU--Moja-vojna-proti-Zapadu
  BE

  OdpovědětVymazat
 7. Ano, kdybychom měli v mládí tolik rozumu, jako máme ve stáří, respektive o pár let později, to by se nám žilo ! Kolika problémům a nedorozumění bychom byli ušetřeni! Bohužel, ne všichni vyspějeme. Ne všichni se probudíme. Každopádně, tento pán rtm. udělal silné gesto. Ne každý je toho schopný.

  dan.

  OdpovědětVymazat
 8. Vyznamenání odevzdané a co ty velké výplaty???... za , které se tam hlavně pracovalo !
  Každá válka je svinstvo.To snad musí být známo i mladým lidem.
  Pokud nyní mají páni po letech pokání , nikomu tím nepomohou ...Ani sami sobě.Už navždy budou mít v sobě uvezněné válečné VZPOMÍNKY...
  Mrtvim zivoty už nikdo nevrátí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. koho zajímají "ty velké výplaty" ať si přečte Rozhovor so slovenským vojakom, ktorý vrátil vyznamenania http://www.hlavnespravy.sk/523191/523191

   Vymazat
  2. Ke komentářům Anonymní 30. ledna 2015 18:10 a Anonymní 31. ledna 2015 1:37 , Vy by jste byli schopni popřít i vlastní babičku - hrdinové . Přiznat veřejně , že jsem udělal v životě něco co jsem udělat neměl je velice odvážné. Asi jste nebyli na vojně. Vymývání mozků je tam ještě silnější než v civilu ! Poznat pravdu je téměř nemožné. A vy jste jako mladí kluci věděli co je správné a co ne ??? Klobouk dolů před lidmi kteří dali najevo svou nelibost se systémem. Vy dva by jste asi toho nebyli schopni a nebo to snad děláte jen u piva. Tam najdete vděčné posluchače, ale to je málo, téměř bych řekl nic. Vylezte ze se ulity a veřejně udělejte to samé co ti dva vojáci a pak budete mít právo soudit činy těch, co jsou večer doma zalezení u svých televizorů a čekají v 19,30 na svou pravidelnou masáž, aby druhý den u piva měli o čem mluvit,. protože vlastní úsudek nemají a papouškovat je snadné.
   Pavel

   Vymazat
  3. tak a basta...

   Vymazat

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, nikoliv pouze urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností.