7. ledna 2021

CUI BONO? Komu prospívá falešná vlajka "násilného proniknutí do Kapitolu"? Počátek nového "Týdne nenávisti".

 

https://off-guardian.org/2021/01/06/trump-supporters-allegedly-storm-the-capitol/:

(Trump zrazen spojenci a pro tuto chvíli poražen - jistě ne nadobro)


https://laughlyn.neocities.org/2021-01-06.html: Počátek nového Týdne nenávisti
"Jelikož dissent rozsáhle narůstá, z důvodu lockdownů, kvůli nucení k očkování a nesrovnalostem v informacích o viru, nacházíme se opět na počátku Týdne nenávisti. Tentokrát bylo dovoleno, aby se divadlo odehrálo přímo uvnitř svatyně demokracie, v Kapitolu, a všechna média jsou zaplněna obrazy usmívajících se muží z hnutí MAGA, znesvěcujících Kapitol. Obzvláště vtipný je obrázek veselého muže s pletenou trumpovskou čapkou, s nohama na stole Nancy Pelosiové, mluvčí Sněmovny.

Zabránit vniknutí neorganizované skupiny protestujících do US Kapitolu, do jedné z nejlépe zabezpečených budov světa, pod kontrolou sledovacího aparátu amerického policejního státu, by přitom nebyl vůbec žádný problém. Celá proběhlá akce vniknutí byla pouhým inscenovaným divadlem. Byla zřejmě naplánována již dávno, a její hodnota pro systém je mnohonásobná.

Zaprvé, vytvoří aktivně široký lidový konsensus pro předání moci po podezřelých amerických volbách. Všechna západní média popisují tuto událost jako „násilný útok na demokracii“, provedený autoritářským Trumpovým režimem, a nastupující Bidenova vláda představuje paprsek naděje, stability a normálnosti.

Takovéto divadelní představení je velmi účinným odvedením zájmu od narůstajícího nesouhlasu. Aktualizuje a posiluje žádoucí linie při strategii zvyšování napětí. Ale také zřetelně a efektivně stigmatizuje veškeré konkrétní formy opozice, spojované se názory, jimž se dává za vinu vše, jako je skepticismus vůči lockdownům, odpor proti finančnímu využívání pandemie, či opozice vůči cenzuře prováděné vyspělými technologiemi. V následujících dnech a týdnech se budeme setkávat s dehumanizací a patologizací těchto skupin a jednotlivců představujících tento dissent, a to na základě právě proběhlých událostí.

Pouze nepříčetní nacisté totiž odmítají nosit roušky."

3 komentáře:

  1. jo, třešně zrály, sladký třešně zrály...a co je víc ?

    OdpovědětVymazat
  2. članok: https://www.legitim.ch/post/l%C3%BCgenpresse-entlarvt-der-sturm-auf-das-kapitol-war-inszeniert

    OdpovědětVymazat
  3. Děkuji za informace. Šťastný a dobrý rok 2021 přeji vám. Aleš K

    OdpovědětVymazat

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, nikoliv pouze urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností.