24. května 2013

Evropská petice proti zprivatizování vody

Díky čtenářce ze Slovenska za připomenutí tématu privatizace evropské vody (poprvé zde v únoru 2013). Na Slovensku už svůj petiční úkol v tomto ohledu splnili více než na jedničku, viz níže (a určitě to ještě vylepší). Teď je třeba, aby mákli i Češi (viz níže)!

Už jsme se tu tím zabývali (petici už mám dávno podepsáno), ale je třeba přidat! Pro přehlednost z toho činím stručné resumé:


Resumé občanské iniciativy Voda je lidské právo:

EU činí nátlak na liberalizaci služeb ohledně vody, což by umožnilo soukromníkům přivlastnit si vodní zdroje a služby spojené s používáním vody a draze je prodávat. Evropská občanská iniciativa organizuje petici za to, aby voda a služby nesměly být zprivatizovány a byly dostupné všem jako základní lidské právo.

K tomu, aby se EU zabývala tímto požadavkem, je třeba dle zákona shromáždit milión podpisů ze 7 zemí EU. 

Pro jednotlivé země EU existuje požadavek na minimální počet podpisů: pro ČR 16 500, pro Slovensko 9 750. Podpisovat je údajně možno do října 2013.

Česko má k 21. 5. 2013 4778 podpisů, tedy ani ne třetinu potřebného počtu.
Slovensko už má 24 938 podpisů !!!! čili více než dvojnásobek potřebného počtu!
(Viz http://www.right2water.eu/sites/water/files/Latest%20figures%2021%20May%202013_2.pdf

Češi, přidejte se, bez vašich podpisů by se váš názor nemohl v EU projednávat!


Kompletní informační text z webu Voda je lidské právo v češtině: http://water.tttp.eu/cs/node/45/#Kdo
Podpis petice v češtině: 
https://signature.right2water.eu/oct-web-public/?lang=cs


Tabulka hlasů 21. 5. 2013: pro zajímavost vybarvuji. 

Žlutě vybarvené země nesplňují počet hlasů, některé velice výrazně.
Splněno mají pouze Rakousko, Belgie, Finsko, Německo, Lucembursko, Litva, Slovensko a Slovinsko.
Myslím, že toto petiční právo je z hlediska zákonodárců EU dobře promyšleno. Oni si dobře uvědomují, že je velice těžké získat potřebný počet hlasů ve všech zemích, takže nehrozí, že by se návrhy občanů museli zabývat ...

Ale je stále mnoho času to změnit, když na tom budeme pracovat. Rozesílejte všem, i do ciziny ...

24 komentářů:

 1. Podepsal jsem hned jak se to objevilo na AC24.

  OdpovědětVymazat
 2. ČEZkým sebemrskačům a přizdisráčům holt dělá dobře být poslušnými zadluženými vyděšenými otroky psychopatických "autorit".

  OdpovědětVymazat
 3. PILÍŘE OBČANSKÉHO SNĚMU ČECH, MORAVY A SLEZSKA

  „Protože jsem poznal trýzeň žízně, vykopal jsem studnu, aby i jiní z ní mohli pít.“ E. T. Seton

  Pilíř všeobecné správy

  6. Jakýkoliv vlastnický vztah k přírodním zdrojům je příčinou jejich drancování, ničení životního prostředí, vydírání lidí a hrozbou válečných konfliktů. Další zásada tedy zní: Přírodní zdroje nesmí nikdo vlastnit, smí je pouze spravovat či užívat, a to vždy s ohledem na jejich maximální možnou ochranu a hospodárnost.
  Více na - http://www.obcanskysnem.cz/obcanskysnem/8-PILIRE-OS-CMS/132-UPLNE-ZNENI-PILIRU-OS-CMS

  OdpovědětVymazat
 4. Podepsáno bez váhání. Ten nízký počet původně hlasujících je nejspíš z důvodu neinformovanosti. Snad to teď bude narůstat. Honza.

  OdpovědětVymazat
 5. od roku 1990jsem podepsal petic,že by nákladaku s převozem prdla kola...Jak by řekl hospodký Palivec...STOJÍ to všechno za hovno...ovšem musí se hezky česky říkat JÁ PROTI TOMU SOUHLASÍM...a dle amerického vzoru nelze doslova panáčkovat http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1653-autor-konspiraci-o-11-zari-phillip-marshall-byl-nalezen-mrtev-se-svymi-detmi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro an. 14:25. Díky za odkaz, HODNĚ DŮLEŽITÁ ZPRÁVA o které jsem vůbec nevěděl. Co k tomu dodat. Zoufale tragické. Běda tomu, kdo nalezne určité stopy a důkazy.
   Teď sledujeme jak Orgo vyvěsil článek o uměle tvořených tornádech a bouřkách. Skvělé informace. To je způsob terorismu, který byl dobře skryt pod pojmem klimatické podmínky - počasí.
   Honza.

   Vymazat
 6. Wtf? To je jako bych prisel s tim ze muj les produkuje kyslik a kdo dycha tak at mi plati...uz nevi jak lidi oskubat,nechapu co to tam je za "lidi", nechapu jejich mysleni a nechapu jak si to mohou dovolit,ocividne mohou...stado spi tvrde, hlavne ze bezi Ulice v Ruzovce... peace ///Anonsuit signatured

  OdpovědětVymazat
 7. NEchci vám kazit radost, ale voda už privátní je, teda kromě studní na vlastních pozemcích ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. on dokonce někdo zprivatizoval nejen celou naši planetu ale i naše Životy , aniž by si toho většina všimla

   Vymazat
 8. Pavel,
  přihlášení je zablokované. Zkoušel jsem to přes Explorer, Operu a Google - vyplnil nacionále a kontrolní znaky a pokaždé se objevil tento odkaz :

  Vyskytla se chyba.
  Během odeslání vaší žádosti se vyskytla chyba. Obraťte se na administrátora. Jedná se konkrétně o toto chybové hlášení: A910E2F
  Omlouváme se.

  Číslo chyby je pokaždé jiné.

  Tak nevím je to pouze chyba mých počítačů ( PC a notebook). Že by na obou byla chyba současně ???
  Poraďte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mi to naskočilo taky tak. Vyskytla se chyba a fertyk. Že by se ty podpisy někomu nehodily do krámu a zablokoval to?

   Vymazat
  2. Nezapomínejte, že "čert" nikdy nespí ! A hlídá si informace už úplně všude !

   Vymazat
 9. http://www.novinky.cz/veda-skoly/302802-v-ostrave-zkouseji-nanonastriky-ktere-procistuji-vzduch.html
  samý pozitýva člověk ošetřený nanonástřikem nebude potřebovat vodu na mytí a po spolknutí příslušné dávky nanomedicíny poklesne spotřeba vody jeho organismem na 30% původní hodnoty.
  Privatizovat vodu je správné, už nebude tak důležitá a stát má být co nejmenší. Takže já to nepodepíšu.
  r.m.

  OdpovědětVymazat
 10. Nepáči sa mi to čo ľudia robia vôbec, je hlúpe myslieť si že si môžeme privlastniť niečo čo sme vlastne nevytvorili ale bolo to tu už od počiatku vekov. Malo by sa to zakázať kompletne celé a kompetentných ktorý to chceli kúpiť poslať na vyšetrenie.

  OdpovědětVymazat
 11. Paneboze ochranuj nas od nanovsetkeho, ved oni nas cielene likviduju a zacinaju v nemocniciach, ale co je horsie aj pri dojcatach. Kedy sa uz konecne zobudime a vyzenieme tych robotov.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně, přesně ! Oni už nejsou lidé jako my, ale oni jsou už roboti systému, matrixu (možná že jsou už očipovaní!), proto dělají, co dělají, bez emoce, citu a rozumu !

   Vymazat
 12. Zde máte Sirius na Youtube už s CZ titulky http://www.youtube.com/watch?v=QAXGH3evHxg Pěkné podívání všem.

  OdpovědětVymazat
 13. http://modrymotyl.blogspot.cz/#!/2013/01/zlata-dusicka-22.html

  OdpovědětVymazat
 14. poděkování a lásku firmě VEOLIA,co má v pařátech českou vodu...jak škube penzisty a ovčany za učelem zisku,tak LIDUMILNĚ provozuje autobusovou dopravu...chcete se vysprchovat za LIDSKOU cenu,nebo jezdit do rachoty na kole?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Veolia byla při privatizaci velkej kámoš ODS. Nejdřív se těmhle kámošům povedlo v Plzni, tam se nadlábli a projeli celý čechy za potlesku profesora Václava Klauna, alias v Praze dobře známé Kikiny.
   r.m.

   Vymazat
 15. Podpísané. Mne sa robilo zle, keď som videl to video, v ktorom CEO Nestle rozpráva ako chce privatizovať vodné zdroje. Tí chrapuni by predávali aj vzduch, čo dýchame.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Japonsku se ve velkých znečistěných městech už čistý vzduch prodává (asi jako u nás balená voda, když nám ta samá ba lepší teče přímo z kohoutku doma)! Je to nádobka veliká asi jako běžný spray, a na vrchu má inhalátor s maskou. Takže v Japonských městech vidíte spousty lidí s rouškou nebo inhalátorem. Je to otřesný pohled. Nic podobného bych nechtěl potkávat např. v Praze ! Jde hezká holka kolem vás a čumák ma zabořený do inhalátoru - fujtajbl !

   Vymazat

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, nikoliv pouze urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností.