9. července 2013

I ve Francii odhalen sledovací program

Ve špehování občanů "jedou" zřejmě všechny vlády světa ... (říká to i Snowden) ...

I ve Francii odhalen „PRISM“: sledování všech komunikací, sběr metadat Posted by sage on July 5, 2013 /
Russia Today – July 4, 2013
http://rt.com/news/france-spying-nsa-citizens-672/
Překlad: OrgoNet


Francouzská vnější výzvědná agentura sleduje telefonní hovory, emaily, aktivitu na sociálních sítích a použvání webu, jak napsal deník Le Monde.

Francouzská výzvědná agentura DGSE zachycuje signály z počítačů a telefonů ve Francii i mezi Francií a jinými zeměmi, aby získala obrázky, kdo hovoří s kým, i když nikoliv náhodně sledují o obsah telefonních rozhovorů, jak odhalil deník ve úterý.E-maily, textové zprávy, telefonní záznamy, přístupy na Facebook a Twitter jsou skladovány po léta. „Veškeré naše komunikace jsou sledovány“, praví článek, a odvolává se na nejmenované zdroje ve výzvědných službách a na zmínky veřejně učiněné představiteli rozvědky.


DSGE údajně skladuje metadata ze soukromých komunikací na superpočítači v podzemí pod svým pařížským sídlem, na boulevardu Mortier. K datům má přístup 7 dalších francouzských výzvědných služeb, může do nich volně nahlížet a sledovat komunikace podezřelých lidí. Jednotlivci mohou být sledováni i vtíravějšími technikami, jako je odposlouchávání telefonů, jak praví článek.

Le Monde poukazuje na to, že tyto aktivity jsou nezákonné, ale Francouzská státní komise pro bezpečnost, jejímž úkolem je povolovat cílené sledování, a parlamentní výbor pro výzvědné služby tuto zprávu zpochybnily. Řekly, že fungují v rámci zákona a že jediným orgánem, který ve Francii sbírá informace o komunikacích, je vládní agentura řízená kanceláří Prvního ministra, z důvodů zjišťování narušení bezpečnosti.

Zpráva přichází po odhalení, že americká výzvědná služba NSA pravidelně sleduje svůj vlastní lid a rovněž evropské občany a ambasády.

Tvrzení byla vydána Edwardem Snowdenem a publikována v německém časopise Der Spiegel, a evropské vlády na ni reagovaly rozhořčeně, vzhledem k právě probíhajícím obchodním rozhovorům mezi USA a EU.

Deník The Guardian oznámil minulý měsíc, že i Británie má podobný sledovací program, který sdílí velké množství informací s americkou NSA prostřednictvím programu PRISM.


Zdrojový článek: Le Monde: Odhalení o francouzském Velkém Bratru http://www.lemonde.fr/societe/article/2013/07/04/revelations-on-the-french-big-brother_3442665_3224.html?xtmc=prism&xtcr=12


Video: PRISM po francouzsku http://www.lemonde.fr/societe/video/2013/07/04/il-y-a-un-vrai-prism-a-la-francaise_3441637_3224.html

7 komentářů:

 1. Když si představím to šílené množství např. puberťáckých "lovískových" smsek, tak mi je těch lidí, co se tím zabývají, skoro líto... :))

  OdpovědětVymazat
 2. muzete mi vysvetlit, proc? na tomto webu jsou v jeho strukture tyto vychytavky - hlavne od google, ktereho povazuji za nejvetsiho spiona:

  skripty:
  Ghostery has found the following on this page:Google +1
  Google Adsense
  Google AJAX Search API
  Google Analytics
  Google FriendConnect
  Revolver Maps
  Statcounter

  OdpovědětVymazat
 3. windows 8 obsahuje tyto soubory s nazvem prism:

  Microsoft.Practices.Prism.dll
  Microsoft.Practices.Prism.Interactivity.dll
  Microsoft.Practices.Prism.MefExtensions.dll
  prism-d3d.dll

  smazal jsem a OS funguje normalne

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zkus si projet Javu v kompu, tam je taky prism-3d3.dll

   Vymazat
 4. Sledování občanů je naprosto normální,například tady v Čechách máme-tetu Agátu.Jsou to dodávky,které jsou k nerozeznání od normálních,jsou plné elektroniky jezdí po ulicích,přebírají funkce vysílačů a monitorují veškerá data,která přes ně chodí,pak je vyhodnocují a případně se zaměřují na ty pro ně podezřelé.Trochu jsem to zjednodušil,bylo by to na větší článek a protože už nějaký čas (asi 15 let)tady jezdí budou už určitě i novější a sofistikovanější systémy.a hlavně policie nepotřebuje žádné povolení a může je používat kdykoliv a proti komukoliv.Velký bratr se opravdu dívá a už dlouho.

  OdpovědětVymazat
 5. citace:
  Zkus si projet Javu v kompu, tam je taky prism-3d3.dll

  ano, je to prave ten 1 soubor z javy, je pryc a funguje normalne, zakazal jsem v pc vsechny aktualizace vseho druhu, fcb jsem nikdy nepouzival, naistaloval do firefoxu tento doplnek a tim zaskazal veskere skripty : http://www.zive.cz/clanky/nejlepsi-doplnky-pro-firefox-dle-ctenaru-zivecz/ochrana-soukromi-a-sdileni-pristupu-s-ghostery-a-bugmenot/sc-3-a-169563-ch-87598/default.aspx

  kupodivu vsechny stranky funguji i bez tech google skriptu

  OdpovědětVymazat
 6. Znovu použiji Kalouskovo nadčasové prohlášení : všichni v tom jedou, ani poledne nedrží ! Snad ani netušil, jak hlubokou pravdu o Systému/Matrixu nám všem odhalil !

  OdpovědětVymazat

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, nikoliv pouze urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností.