19. prosince 2013

Světelné sloupy nad Finskem (průběžně přidávány příspěvky)

Díky Lídě za odkaz, který dává nový podnět našemu bádání o světelných sloupech.

Zdroj: http://www.astro.cz/apod/ap131218.html

Astronomický snímek dne: světelné sloupy nad Finskem.
18. 12. 2013
Uznání a copyright: Thomas Kast
Originální text: http://apod.nasa.gov/apod/ap131218.html

Popis:
Co se děje za těmi domy? Na snímku nahoře není polární záře, ale blízké světelné sloupy, místní úkaz, který se může zdát jako vzdálený. Na většině míst na Zemi může pozorovatel uvidět sluneční sloup, sloupec světla, které zdánlivě stoupá ze Slunce, který je způsoben ledovými krystalky, které se naplocho snášejí k zemi a v horní atmosféře odrážejí sluneční světlo. Tyto ledové krystalky se obvykle před dosažením země vypaří. Při nízkých teplotách ovšem mohou ledové krystalky naplocho vznikat i při zemi ve formě lehkého sněhu známého jako krystalová mlha. Tyto ledové krystaly pak mohou odrážet pozemská světla ve sloupcích, které se podobají slunečním sloupům. Když šel fotograf koupit žrádlo pro kočky, tak pohotově zachytil světelné pilíře nahoře, které stoupají od jasných světel parkoviště v Oulu ve Finsku.

Pozn. Orgonet: 
Na blogu autora fotky http://salamapaja.wordpress.com/2013/12/10/light-pillars-a-k-a-cat-food/ jsou ještě další fotky, s nimi to dává lepší smysl. 
Tady nejde ani o ufo, ani o odraz optiky.
Ve vzduchu tam určitě lítaly nějaké nasprejované/nasypané částice na vytvoření mlhy a jinovatky.
Škoda že fotograf nevzal ten sloup zblízka. Určitě by tam bylo vidět, jak to víří ... 
Tyhle světelné sloupy způsobené částicemi v kuželu světla jsou vidět pouhým okem docela často i u nás, když je mlhavo, sedá jinovatka ... teď před vánoci nejčastěji (když jedeme na Moravu či zpátky, už jsme to viděli kolikrát ...), to není záhada, ale klimateroristická vánoční ozdůbka (:-))) 

P. S. Orgonet: 
Materiálu přibývá. Přišly další zajímavé sloupy od čtenáře. Tohle ale bude to jiná kategorie jevu. Myslím, že to zase většinou budete přičítat odrazu optiky .... ale někdo o tomhle říká, že jsou to sloupy životní energie - prány/orgonu nebo jak to kdo nazývá, pouhým okem neviditelné, ale na fotce se ukážou ... tady to vypadá na místo s velkou přírodní energií ...A ještě další sloup od čtenáře do naší sbírky. Asi ještě další kategorie ... tipuju opět na nějaký projev energie ...A další sloupy zaslané čtenářkou, zdroj http://m.topky.sk/cl/13/1291001/Neuveritelne--Muz-vyfotografoval-svetelny--portal--do-neba-A další, zcela dnešní: 
Dobré ráno přeji,
tak jsem si včera u Vás přečetla články na téma "světelné sloupy" a ráno kouknu z okna a ono to tam bylo :-)
Přikládám foto. Ale taky to mohl být jen prostup světla od slunce, zrovna v těch místech vstávalo. Ale přišlo mi to vtipný, jeden den o tom čtu a druhý den na to koukám :-D
Zdravím všechny Orgoneťáky, Garpi.


A další zdroj: díky, Zuzano, ty mě ale zásobuješ! Světelné sloupy, Siguld, Litva, r. 2009

(Tady to se dá asi zařadit do stejné kategorie jako sloupy ve Finsku - umělé částice na výrobu jinovatky způsobují odraz městských světel. )¨

K výše uvedenému jevu poslala Zuzana i článek z dolezite.sk: Znamení doby? http://dolezite.sk/old/Znamenia_doby.html , zasloužil by si samostané vyvěšení, ale nestíhám. Píše se tam, že se to sice svádí na částice, ale zřejmě je to úplně jinak ...

Z článku: 
"Podobné správy hlásia aj z iných miest vo svete. Väčšinou sa ich snažia vysvetliť ľadovými kryštálmi vo vzduchu, ale vedecká web stránka spaceweather.com jav komentovala slovami: "Svetelné Truhinsove piliere nepatria k bežným javom. Dokonca aj odborníci na atmosferickú optiku si ich nijako nevedia vysvetliť. Ide o tajomné piliere. Na vrchole sú nevysvetliteľne zaoblené a oblúky sa často ťahajú už od základne." 

No vida, tak už máme materiálu o světelných sloupech minimálně na diplomku (:-)))

24 komentářů:

 1. Sakryš, tak nejsem sám kdo něco podobného vyfotil.
  http://imgup.cz/images/2013/12/19/Fhpyg.jpg

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jako fór dobrý... :-)) Příště tý práci v graf. editoru věnuj trochu víc času, ať to vypadá aspoň trochu realističtěji. Sakra chlape :-)

   Vymazat
 2. Tak co to bude tentokrát? Odlesky měsíce, hvězd? Racionalita je dobrá věc, jen by neměla sloužit jako závora na dveře. Neříkám, že máte vše odkývat. Důležité je umět připustit si možnost...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ... že, když šel fotograf koupit žrádlo pro kočky, tak pohotově zachytil světelné pilíře nahoře, které stoupají od jasných světel parkoviště v Oulu ve Finsku.

   Vymazat
 3. ....Tak u nás ve městě je máme taky.... :D :D a víte vážení, co je jejich zdrojem??? Silné kruhové světelné reflektory - i barevné - zabudované do chodníků okolo divadla či chrámů a kostelů... :D a záhada je vyřešena... vážení, už nemusíte bádat... Krásní adventní a vánoční čas vám všem milujícím ,,záhady" a ,,tajemno" ;) :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O tomhle nikdo neříká, že je to záhada. Je to prostě jeden ze způsobů, jak se dá nafotit světelný sloup. A jeho vznik je tentokrát zcela jasný: umělá přítomnost umělých kondenzačních jader ve vzduchu v kuželu světla z reflektorů, když klimateroristé vyrábějí umělou mlhu a "inverzi". Zblízka je obvykle vidět, jak částečky v tom kuželu světla víří.
   (Což je napsáno už v článku.)

   Vymazat
  2. JUchuuuu, hned jsem si myslela, ze mne nekdo presvedsi, ze 1+1 je 8

   Vymazat
  3. Hdyž máte dost silný laser a v noci postvítíte do oblohy, tak uvidíte takovýho bordelu co tam lítá, to jsem udělal za chladné jasné noci a nestačil se divit kam až ta čára svítila, možná začnu nosit roušku po vzoru japonců... imho obrázek dobře ukazuje jak silné je světelné znečištění, v noci není tma ikdyž tma má být :( taky je to něco, co už někde úplně vymřelo...

   Vymazat
  4. Je to také díky zvýšené "reaktivitě prostředí" , které se zvýšilo z hodnoty 1 na 3 !!! To např. znamená, že zásah bleskem do osob je min. 3x častěji možný,než tomu donedávna bývalo ! Tu reaktivitu prostředí údajně zvýšila přítomnost obrovského množství kovů (především hliník a železo) ve vzduchu všude kolem nás.

   Vymazat
 4. všechno je umělé i ty vaše ..úvahy, Země zvyšuje svůj energetický kvocient, zemské póly se přesouvají, dopadají sem silné energie z vesmíru. takže pro to se také mění klimatické modely, pro to je vidět na obloze to co tam dříve vidět nebylo a td atd atd Ano jsou tu ti co manipulují s počasím , ale tohle je prvotní..a hlavní !!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cha, cha, že z vesmíru... evidentne stúpajú zdola na hor.

   Vymazat
 5. Apropo nedáva Vám to zmysel s nedávno uverejnými fotkami pyramíd nad ktorými sa tiež objavili svetelné stĺpy.Prejav navyšovania energie a vybrácii zeme k ustkutočneniu prechodu
  zeme do 5-tej dmimenzii.

  OdpovědětVymazat
 6. Kamarátka Tinja z Oulu mi to kedysi ukazovala, občas to tam je vidieť.

  T

  OdpovědětVymazat
 7. Zdravím, taky jsem před nějakou dobou vyfotila sloup v Norsku, viděla jsem ho tu 2x... https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/v/1475945_679388378768139_1624658661_n.jpg?oh=be717cf60c971b7d79811e5d3f3110d5&oe=52B68A91&__gda__=1387733509_eed34bff48eaec063780f1a645464f19 , https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/v/1490808_679388382101472_1537256007_o.jpg?oh=30f2a63b654ebe0b7efe534c2c6a6805&oe=52B6C3A4&__gda__=1387712112_0a8f8f071507865a553dc7f32ed262ee

  Pěkný večer,
  Sagasis

  OdpovědětVymazat
 8. Hmm, prekrasne, vsechny ty nocni fotky jsou krasne a svetelne sloupy, ktere se tvori od slunce, pri patricne kondenzaci v atmosfere, ale co ta fotka rozkvetle louky za polojasneho denniho pocasi ... to vypada nejzahadneji, protoze reflektory v tomto pripade neobstoji a kondenzace v obvzdusi take ne ... :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Normální fake, někdo si z orgoneta udělal legraci, jen škoda, že jsem to nebyl já :-D

   Vymazat
 9. Ty světelné sloupy na rozkvetlé louce nad Modravou jsem udělal ve fotošopu a moc jsem se s tím neprděl. cca 3 minuty to trvalo.
  To já jen abyste nevěřili všemu co vidíte. Tak mi ten malý podvůdek odpusťe :-)))

  OdpovědětVymazat
 10. tys mne teda vypekl, doufam, ze jsem ti udelala radost :-)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :-))) , ani mi to radost moc nedělá, ale fotky a digifotky jsou můj obor. Takže musím mít předvídatelné výsledky. Proto musím vědět, že s určitým vybavením a nějakým nastavením obdržím mizerný výsledek který je nepublikovatelný. Přílišným cloněním si např. vlivem difrakce (lomu světla na hranách clonových lamel) vyrobím paprsky a sloupy které vychází ze světelných zdrojů. Zkuste přimhouřit oči proti pouličním lampám a dostanete podobný výsledek. Oko je schopno pobrat cca 30 clonových čísel rozsahu světel a stínů. Ten nejlepší digisnímač zhruba 12. Co je mimo rozsah skončí ve slité černi a vypálených světlech bez kresby. Valná většina snímačů reaguje tak, že přemíra elektronů vycestuje do sousedních fotodiod a lavinovitě se šíří do okolí. A protože nejsou na čipu rozmístěny náhodně, ale v řadách a sloupcích a do procesoru jsou načítány postupně sloupce fotodiod, vznikne tzv. blooming. světelné sloupy. Dost lidí se s tím setká při natáčení videa digiťákem když točí proti slunci.
   Tím ovšem nezlehčuju skutečné světelné jevy ke kterým opravdu dochází. Ale vyfotit něco takového je velmi těžké, ba přímo nesnadné. Zkuste vyfotit hvězdné nebe. Pro oko je to hračka uvidět i nejslabší hvezdičky. Ale foťák? To chce stativ a dlouho musí světlo dopadat na snímač aby tam něco bylo. Takže časy tak kolem 5 minut a více. Jenže země se otáčí a za 5 minut máte na fotce ne hvězdy, ale čárky.
   Podobně se zachycením světelných duchů nebo sloupů v atmosféře. Jen vyfotit polární záři je kumšt a ta už docela svítí.
   Proto je tak málo skutečných fotek a videí UFO a jiných jevů. Rychlé a citlivé oko vidí lecos, ale na papír nebo monitor se to většinou dostat nedaří. Ať se marketing fotohraček snaží jak chce, pořád zůstává jen u zbožného přání. Nezachytíte rozhodující oka mžiky.

   Vymazat
  2. Konečně příspěvek, který má "hlavu i patu". Odborníci na optiku a další záhadné jevy, nespěte, ale přidejte svou trošku do orgonetova mlýna zde na skle.

   Vymazat
 11. mohl sis trochu vic pohrat teda :P

  OdpovědětVymazat
 12. lide dobri - sirte nenasilne povedomi o klimovalce - kvantove fyzice < kterou vyuzivejme jako hlavni server a to "kolektovni vedomi" pouzijme my jako zbran

  sme jen jedno vedomi ..tak proc sami sebe podvadet nebo tyrat

  svět de do kytek .. a ty kytky do popelnice ...a ta skladku

  OdpovědětVymazat
 13. http://www.cestyksobe.cz/svetelne-sloupy-nad-finskem-ab3242/

  OdpovědětVymazat
 14. Myslím, že svetelné stlpy je vyfotiť na hocijakej air diskotéke, veď aj vo Finsku majú outdoor disca, prečo nie? Ale takéto efekty urobiť na Photoshope, neurobí len tak hocikto:
  http://www.youtube.com/watch?v=8nnKVnR-uc4
  http://www.youtube.com/watch?v=VqxpT4Pl-Q8
  http://www.youtube.com/watch?v=h0F_rDC2bPU&feature=c4-overview-vl&list=PLGSPYBVpm9qpRgJXK-S1j8-LFthkk5LKW
  musí to byť super Photoshop, ked sa do jej videí už montujú aj Federáli,
  obzvášť pre posmievačkov doporučujem preštudovať aj perfektnú sprievodnú americkú angličtinu Mrs.RevMichelleHopkins
  http://www.youtube.com/watch?v=z1B4ZUZbWrk&feature=c4-overview-vl&list=PLGSPYBVpm9qp2U4MWuxAbxoTXYZknJUkD
  ale inak ja si o tom myslím svoje, kedže Mrs.Hopkins našla všetky falošné zjavenia potvrdené v Biblií. (alebo, žeby Satan skutočne toto všetko dokázal ?) To snáď, nie? Vždyť vy čecháčkové na Satana nevěříte!

  OdpovědětVymazat

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, nikoliv pouze urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností.