19. prosince 2013

Gore předpověděl, že Arktida bude do r. 2013 bez ledu. Ledová pokrývka je však větší o 50%.


Al Gore předpověděl, že do r. 2013 bude Arktida bez ledu; ledová pokrývka se zvýšila o 50%.

Překlad: OrgoNet

Samozvaný „guru globálního oteplování“ Al Gore a houf takzvaných „klimatologů“ zase jednou schytali ránu do čela. V letech 2007-2009 Gore veřejně a velice hystericky varoval, že severní pól bude do r. 2013 bez ledu z důvodu takzvaného „člověkem způsobeného globálního oteplování“  . Televize BBC, financovaná vládou, tuto masovou hysterii dále šířila, viz např. nyní trapný článek „Arktická léta budou do r. 2013 bez ledu“ . Ostatní oficiální média činila podobně.Nu, rok 2013 je téměř za námi, a navzdory „předpovědím“  alarmistů jako Gore a jeho „kultu zkázy“, jak tomu říkají jeho kritikové, ukazují poslední satelitní údaje, že arktická ledová pokrývka se oproti roku 2012 rozšířila o 50%. Ve skutečnosti během října úroveň mořského ledu rostla nejrychlejším tempem od doby počátku záznamů v r. 1979  . Experti předpovídají, že expanze ledu bude v příštích letech pokračovat. Takže globální alarmisté se teď snaží jak mohou vydolovat nějaké informace, aby si zachránili tvář a aby oživili rychle tající hysterii kolem globálního oteplování.

Mimoto v září údaje ukazovaly, že hladiny mořského ledu se zvýšily i v Antarktidě na rekordní úroveň již druhý rok za sebou  . Samozřejmě, kdo sleduje zprávy o „globálním oteplování“ (teď se mu častěji říká „klimatická změna“ z důvodu veřejného mínění) také ví, že globální teploty nevzrostly již po 17 let  . Tato pozoruhodná absence oteplování zbořila všech 73 „klimatických modelů“, které byly používány v OSN na prosazení jejich kontroverzních teorií.

Dle pochybných teorií a předpovědí prosazovaných Al Gorem a dalšími alarmisty by se nic z toho nemělo dít. Když Gore (občas posměšně zvaný „gorákulum“) hovořil před 5 lety k německé veřejnosti, tvrdil, že „celá čepička ledu na Severním pólu zmizí do 5 let“. I když původní video této obzvláště nevydařené předpovědi bylo z Internetu odstraněno, konzervativní bloggeři dokázali získat tuto nahrávku z jiných zdrojů  . „Pět let,“ zdůraznil Al Gore, „to je doba, během níž očekáváme zmizení ledu.“

V následujícím roce učinil Gore podobné prohlášení na „klimatickém“ summitu OSN v Kodani. „Některé z modelů … předpovídají, že je 75% šance, že celá polární ledová čepička by mohla být v letních měsících zcela bez ledu, a to během příštích 5-7 let,“ prohlásil Gore v r. 2009. „Pak uvidíte.“ Strašidelná předpověď, jak je vidět, byla, slušně řečeno, zcela mimo mísu, ale vládní tisk a Gore zřetelně nechtějí, aby to svět zjistil.

Abychom byli spravedliví, Gore nebyl jediným hysterickým zvěstovatelem klimatické zkázy, takže není jediný, kdo teď vypadá jako blázen. V prosinci 2007 BBC upozornila na „modelové studie“, které předpokládají, že „vody v oblasti severního pólu by mohly do 5-6 let být v létě bez ledu.“ Je neuvěřitelné, že někteří takzvaní „experti“ dokonce prohlašovali, že by k tomu mohlo dojít i dříve, odvolávajíce se na „superpočítače“, které, jak uvedla BBC, „se staly v posledních letech standardní součástí vědy o klimatu.“

„Naše předpoklady o zmizení letního arktického ledu do r. 2013 nebraly v úvahu dvě poslední minima, v letech 2005 a 2007“, prohlásil prof. Wieslaw Maslowski, údajně badatel z Naval Postgraduate School, který spolupracoval s kolegy v NASA na tom, aby se nějak vyrovnali s nyní naprosto diskreditovanou předpovědí o polárním ledu. „Vzhledem k tomuto faktu je možno snad argumentovat, že náš předpoklad pro rok 2013 je již příliš konzervativní.“ Ostatní „experti“ citovaní v článku BBC hystericky souhlasili.

Ve skutečném světě však stále narůstají vědecké důkazy drtící teorie globálního oteplování prosazované Gorem, OSN a vládami dotovanými „klimatology“, a stejně tak narůstá i ledová pokrývka na obou polokoulích. V Arktidě například ukázaly údaje sebrané satelitem Europe Cryosat, že na konci letní sezóny tání ledu 3013 bylo 9 000 kubických km ledu. V r. 2012, který se pokládá za rok nízkého stavu ledu, byl celkový objem 6 000 kubických km – asi o 50% méně než celkový stav v r. 2013. Populace polárních medvědů rovněž vzkvétá.

Na jižní polokouli se data ukazují jako ještě více zdrcující pro „klimatology“, kteří byli přistiženi, jak si o nich vzájemně referují v mailech v trapné aféře Climategate. Zaprvé, čísla z r. 2012 ukázala vysoký stav mořské ledové pokrývky – více než bylo kdykoli zaznamenáno od r. 1978. Tento rok vznikl nový rekord, kdy v září led pokrýval více než 19,5 miliónu čtverečních km oceánu kolem Antarktidy.

Kromě toho, rekordně nízké teploty po celém světě se rovněž vysmívají teoriím „globálního oteplování“. Až je to anekdotické, protože Káhira v Egyptě právě zažila své první sněžení za více než sto let  . V USA byly dva tisíce nových rekordů nízkých teplot a sněžení jen v letošním měsíci prosinci  . Avšak „klimatologové“ to dokázali extrémně překroutit tak, že prohlásili, že mrazivé teploty jsou vlastně důkazem „globálního oteplování“.

Aby vysvětlili všeobecně uznávanou neexistenci oteplování v posledních 17 letech navzdory veškerým svým klimatickým teoriím, klimatologové OSN stále více podsunují to, co se kritikové posměšně nazývají „teorií oceánu, který pohltil mé globální oteplování“. OSN vystoupilo s touto teorií pod těžkým politickým nátlakem Obamovy vlády i jiných vlád, navzdory neexistenci jakýchkoli pozorovatelných důkazů, a tvrdí nám, že globální oteplování předpovězené OSN je fakticky pohlcováno hlubinami oceánů.

OSN, stále více odtržená od reality a nezávislých vědců, prohlašuje ve své poslední zprávě o globálním oteplování, že si je na 95% jista, že za vzrůstající teploty mohou lidské emise CO2 (Viz česky http://orgo-net.blogspot.cz/2013/12/ipcc-doporucuje-neprerusit-solarni.html). Tato prohlášení, nyní v celém světě široce vysmívaná, byla učiněna navzdory faktu, že všechny jejich počítačové modely jsou již totálně diskreditovány neexistencí globálního oteplování v posledních 17 letech. Mnozí experti dokonce předvídají globální ochlazování.

Špičkoví vědci a experti po celém světě – dokonce i ti, kteří již sloužili IPCC – Mezinárodní komisi OSN pro klimatickou změnu – celou organizaci a její diskreditovanou zprávu o „klimatu“ zesměšňují  . Většina vlád a diktátorů si však nadále hraje s tím, čemu někteří experti říkají klimatická šaráda či klimatický podvod, a to většinou z vnitřních zájmů, protože jim jde o to, aby daňoví poplatníci i nadále platili daně na neopodstatněný klimatický alarmismus.

Je to i v zájmu diktátorů třetího světa, kteří si tak zajišťují trilióny z peněz západních daňových poplatníků pod rouškou „klimatických“ náhrad a „spravedlnosti“. Pro vlády bohatších národů pak jsou pak zřejmě cílem hry uhlíkové daně a celoplanetární „klimatický režim“ s nikdy dříve nevídanými pravomocemi nad lidstvem. ¨

Členské státy, které se sešly na posledním klimatickém summitu ve Varšavě, se navzdory narůstajícím důkazům o chybnosti teorií o globálním oteplování dohodly, že konečnou klimatickou smlouvu vydají v r. 2015 .

Průzkumy ukazují, že navzdory tomu, že na globálně oteplovací alarmismus jsou ročně plýtvány stovky miliard dolarů daňových poplatníků, veřejnost odmítá rozsáhle přijmout teorie o oteplování způsobeném lidskou činností, prosazované diskreditovanou OSN a jejími spojenci. Rasmussenův průzkum v září ukázal, že jenom 43% amerických voličů věří, že údajné oteplování je způsobeno aktivitou lidí, a přibližně stejné množství se domnívá, že ne  .

Vědci, z nichž někteří odhalili skandál ClimateGate, stále více vyskakují z potápějící se lodi s názvem globální oteplování, navzdory tomu, že jsou na ně vedeny kruté útoky a je jim vyhrožováno. I některé vlády pracují na tom, aby zvládly alarmismus, který se vymkl kontrole, například v Austrálii, politici zvolení začátkem tohoto roku slíbili, že osvobodí národ od uhlíkových daní a zruší molocha zvaného globální oteplování, požírajícího jejich peníze. Rovněž narůstají výzvy k pronásledování podvodu vytvořeného „klimatology“.

Vládní tisk, i když stále ještě provolává absurdní tvrzení z doby před pěti lety, však neinformuje své čtenářstvo, že Al Gore a jeho kumpáni alarmisté byli odhaleni a ztrapněni za podvod. Dosud se za něj neomluvil ani Al Gore, ani oni „vědci“, kteří vytvořili ty směšné předpovědi, a nikdo z nich ani nepřišel o své zaměstnání placené z našich daní. Ve skutečnosti vládní tisk stále dál papouškuje nová prohlášení od stejných diskreditovaných „expertů“, kteří nyní tvrdí, že Arktida bude bez ledu do roku 2016.

Jak řekl Gore v r. 2009: „Pak uvidíte.“

Related posts:
Wrong: Al Gore Predicted Arctic Summer Ice Could Disappear In 2013
Brochure reveals Gore accurately cited scientist’s prediction of ice-free Arctic — It is the Scientist who has the explaining to do — not Gore
UK Met Office backpedals on Arctic Ice – “…unlikely that the Arctic will experience ice-free summers by 2020.”
‘Pure journalistic drivel’: How does Reuters spin GROWING Arctic ice? By reporting on ‘predictions’ of an ice free Arctic
Global warming? Satellite data shows Arctic sea ice coverage up 50 percent!

Dodatek Orgonet: Pozitivní důkaz globálního oteplování.
7 komentářů:

 1. Jedným z takýchto, vládou dotovaných, klimatológov a zvestovateľov klimatickej skázy na Slovensku je i súdruh Milan Lapin, plno titulov pred i za menom, člen Al Gorovej nadácie a prednášateľ na Fakulte UK. Kam až môže zajsť "odborník" kvôli 30 strieborným vo svoj prospech:
  http://zivot.azet.sk/clanok/12261/klimatolog-lapin-to-co-pride-bude-horsie-nez-kriza.html
  http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/170675-slovensko-o-30-rokov-uprsane-zimy-mysli-si-klimatolog-lapin/

  OdpovědětVymazat
 2. že by firmy zobrali vážne proroctvo pana Gora a naplánovali si mrňavé gate pre biznis kolečko ? Lebo je , že bombarďáky nie sú in, čím menšie, tým dražšie :DDD

  OdpovědětVymazat
 3. Tak Vážení, a tady máme odpověď na to odkud se berou peníze na aerosolové operace podporované Mezinárodní komisi OSN pro klimatickou změnu. No platíme si to všichni sami ve formě zahrnuté ceny uhlíkové daně v cenách energií a všech výrobků....

  OdpovědětVymazat
 4. http://inner-light.ning.com/profiles/blogs/sdeleni-od-plejadskych-vyslancu-svetla

  OdpovědětVymazat
 5. Možná to tak Al Gore a jeho plánovači plánovali, že se jim podaří z Arktidy pomocí Harrpu sejmout všechen led. Avšak, jak vidno, nesplnili plán. Z nějakého důvodu se jim věc nezdařila.

  dan.

  OdpovědětVymazat
 6. Neschytali zadnou ranu do cela. Mozna zapominate,ze ONI vedi,ze hlasaji bludy,ze pouzivaji jimi vymyslenej terorismus jako nastroj atd.,vzdycky s necim vyrukujou,nebo neco provedou ne pro svou zabavu,ale pro svuj prospech,ONi na rozdil od nas vedi a to vedeni pouzivaji.Jsou porad tri kroky pred nami a my je dohanime,pozde nam dochazi proc se stalo to ci ono,proc se hlasalo to ci ono,proc byla vytvorena ta ci ona hysterie.Prijdeme na to az kdyz je pozde a ONI maji co chteli,nam pak nechaji reseni omylu jako hru pri ktery ukojime svou pomstychtivost.Meli bysme zacit jinak myslet a dostat se tri kroky pred ne,pak dokazeme videt tak daleko jako ONI a dokazeme jim zabranit v lumparnach na nas,na kterejch se obohacujou."dan" :-),vsechno se jim dari i kdyz to pro nas vypada jakoze se nedari,i to je soucasti jejich planu.Je treba naucit se a zacit premejslet jako oni,pak budou pro nas "predvidavy"..........

  OdpovědětVymazat
 7. http://inner-light.ning.com/forum/topics/proc-je-nyni-velice-dulezite-soustredit-se-na-to-co-si-prejete-se

  OdpovědětVymazat

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, nikoliv pouze urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností.