16. prosince 2013

Zdar a sláva neúplatnému senátu

Díky čtenářce za zajímavý příspěvek. (Snad to bude čitelné, pdf sem jinak nedostanu než jako printscreen.) Už je to starší, ale třeba jste to ještě nečetli.

Doufám, že zbytečně nezablokujete sami sebe nějakou zlobou, ale že se od srdce zasmějete tak jako já ... (a následně pocítíte soucit, protože to nebudou mít lehký, až je tahle karma dožene (:-) )


Zdroj je neznámý, je možné, že se jedná o literární dílo.
Rozhovor byl údajně publikován na internetu poprvé 10. dubna 2012 zde: http://berossos.blog.cz/1204/ceska-mafie, poté zveřejněn na několika webech a stále chodí mailem.

K rozhovoru došlo údajně v hotelu Hilton v Praze, březen 2012, několik dní před havárií lobbisty Janouška.

Hlavní hrdinové (dle Osudu):

JUDr. Miroslav Jansta je český právník a sportovní funkcionář, bývalý poslanec federálního shromáždění za Komunistickou stranu Československa. Je spolumajitelem a jednatelem společnosti Advokátní kancelář Jansta, Kostka spol. s r.o., která za rok 2010 vykázala tržby 135 milionů korun. 28. prosince 1989 byl kooptován do Federálního shromáždění za KSČ a následně se stal členem parlamentní komise pro objasnění událostí 17. listopadu.
V roce 2006 byl prověřován policií kvůli provizi 119 milionů, kterou získala jeho právní kancelář od ČSOB za sjednání desetileté smlouvy s Českou poštou, s.p. na zajištění provozu poboček její divize Poštovní spořitelna a Richardem Fuxou (spolumajitel a statutární orgán bilboardové společnosti BigBoard).

Společnost JCDecaux BigBoard, a.s. byla založena v roce 2008 s cílem provozování městských informačních vitrín formátu do 7 m2 na území hl. m. Prahy. Jako první v České republice začal s výstavbou těchto exkluzivních městských informačních vitrín, které jsou svou podstatou velice vhodné pro instalaci v centrech měst, a svým kvalitně propracovaným designem nezpůsobují konflikty se zájmy památkové péče. Řízením společnosti byl pověřen Richard Fuxa, současně i předseda představenstva společnosti BigBoard. Ten je dlouhodobě napojen na ODS a zejména Pavla Béma.

5 komentářů:

 1. Také veci nečítam, stačí prvá veta... Irónia sa ešte stále nosí ? Názov je špatne podaný, Univerzum to môže hodnotiť inak, bacha.. B.

  OdpovědětVymazat
 2. Bacha na co? Jak že to může univerzum hodnotit?

  OdpovědětVymazat
 3. Kde je uvedený zdroj toho přepisu rozhovoru?

  OdpovědětVymazat
 4. Vypadá to jako podvrh. Jazykově to odposlechu neodpovídá.
  r.m.

  OdpovědětVymazat

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, nikoliv pouze urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností.