13. dubna 2010

Neplánovaný gifting v Rakousku


(Obrázek: umělecké dílo na hranicích Rakouska a ČR. "Kam mizí hranice?" - Fotka je z loňska, proto obilí.)
O víkendu mě pozvali známí na nákupní cestu do Rakouska. Do příhraniční oblasti, která je v dosahu mého CB, takže si zaslouží ogiftovat. Fajn, sbalím kabelu TB a jedu taky.
V Rakousku jsem po delší době, takže mě znovu překvapí, že rozdíl v dojmu mezi Českem a Rakouskem je pořád ten samý, jako když se tam přijelo v r. 68 i v r. 89. Tady binec a chaos, tam klid a pořádek. Ještě horší dojem vznikne po výjezdu z Rakouska, to všechen ten náš nepořádek teprve vynikne. A to jsme byli jenom v zapadákovech v pohraničí...
Benzín je tam levnější (1,12 euro, to je asi 28 Kč, u nás přes 31 Kč ...).
Auta dodržují maximální rychlost! Když jedete 90, tak i když za vámi jede pasát či audi, tak prostě jede za vámi a nepředjede, a to na široké rovné silnici!! U nás by se do předjíždění v 90 pustila každá 40letá škodovka...
V obci u silnice stojí policista, jen tak. Prostě je ve službě.
No ale to jen na okraj. Jedu vlastně okouknout, jak by to bylo s giftingem. To území spadá ještě pod můj CB, takže každý umístěný TB mu ulehčí práci.
Rakušáci si staví mobilní věže pěkně u silnice, není třeba se drkotat po polních cestách a ničit si boty či tlumiče. Stačilo by hodit z auta, ale problém je, že v Rakousku je všude uklizeno a chybí zarostlá místa se suchou trávou, a to i v lese. Je jasné, že když TB zůstane ležet na trávě, Rakušáci ho uklidí ... což by  tak nevadilo, stejně by fungoval, ale není to ono.  
Problém je, že moji známí nemají chuť zastavovat a čekat, až si zahrabu, maximálně mi přibrzdí pro hod bobkem. Ale to by nesmělo za náma nic jet, a ono skoro pořád jede. Prostě, pokud se týče věží kolem silnice, na ty budu muset ještě zajet.
Lepší to bylo ve městech. Rakušáci, jak nemají moc paneláky, tak nemají ani střešní mobilní konstrukce. Akorát jedna byla na nemocnici ... Ostatní účastníci zájezdu šli za nákupy, já na procházku kolem řeky. Takže navštívená města dostala slušné dávky, do protékajících toků.
Taky se to řádně projevilo a krásně se vyjasnilo, i když původní počasí bylo mlhavé, chladné a deštivé.
Byl to pěkný výlet.

3 komentáře:

 1. Ahoj, ty vyrábíš chembustery? Jeden bych si chtěla pořídit, ale na kutilství moc nejsem. Prodáváš je? Popřípadě kolik stojí výroba?
  Barchett

  OdpovědětSmazat
 2. na www.orgo.cz je spousta lidí co je vyrábí, stačí jen poptat

  OdpovědětSmazat
 3. Já je nevyrábím, koukni na orgo a určitě si ho pořiď!

  OdpovědětSmazat

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, nikoliv pouze urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností.