19. dubna 2010

Mrak je humbuk, řekl Niki Lauda

Při naší včerejší giftovací cestě Rakouskem hlásily odpoledne rakouské zprávy, že Niki Lauda je naštvaný na uzavření letecké dopravy a sám osobně se vydává na cestu vlastním letadlem ze Salzburgu do Vídně, aby dokázal, že nebezpečí nehrozí.. Což taky  provedl. A hle, dnešní českobudějovický deník má o tom článek (podle lineckých novin).
Aby se to neztratilo, tak to sem raději kopíruju.

Niki Lauda: Mrak je humbuk

Linec - S Niki Laudou osobně u kokpitu absolvoval letoun A320 společnosti "Fly Niki" v neděli let z Vídně do Salcburku a zpátky. Informoval o tom linecký deník OÖN.

Autor:
Vladimír Majer


Lauda letěl v souvislosti s mrakem sopečného popela.  "Test proběhl zcela bez problémů," napsaly OÖN a citují Laudu po přistání:  "Pro mne to byl nejkrásnější let, modré nebe, nerozumím tomu, co se kolem toho děje." Během letu žádný prach neviděl. Neměl strach ani nedobrý pocit.
Kolem 14.32 hodiny, dvacet minut po startu ve Vídni, přistál v Salcburku. "Modřejší nebe než dnes není," řekl.  V A320 s ním letěli další dva piloti. Letěli ve výšce 6100 metrů. Stroj zůstane v Salcburku ke kontrole, zda se popílek ze sopky nemohl usadit v motoru. V 15.11 hodiny se Lauda vracel jiným letadlem do Vídně.
"Lauda tvrdě kritizoval uzavření vzdušného prostoru," pokračuje linecký deník. Opatření označil za skandální. "Doufá, že po jeho zkušebních letech odpovědní zákaz přehodnotí. "Buď mají sami letět měřit, nebo aerolinkám věřit a přenechat jim rozhodování," řekl. Chtěl prý letět, aby pasažérům a celému světu ukázal, že za těchto podmínek létat lze, uzavírají OÖN a dodávají, že také společnost AUA absolvovala v neděli tři přesouvací lety ze Štýrského Hradce do Vídně.

Odkaz na rakouský tisk: http://www.nachrichten.at/nachrichten/chronik/art58,374323

Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, nikoliv pouze urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností.