25. května 2015

Svět proti Monsantu


Svět proti Monsantu
http://www.prisonplanet.com/world-stands-up-against-monsanto-over-400-cities-protest-gmos.html
24. 5. 2015

Tisíce lidé po celém světě se připojily ke globálnímu hnutí protestů proti americkému biotechnickému gigantu Monsanto. Aktivisté z více než 400 měst vystoupili proti GMO a monopolu Monsanta na dodávky potravin.V sobotu se konal třetí globální výroční Pochod proti Monsantu (March Against Monsanto, MAM). Podle organizátorů se mělo zúčastnit 48 zemí. Klikněte zde pro velkou mapu ukazující, kde všude se konaly protesty. Organizace MAM měla zaregistrováno 452 shromáždění.Aktivisté obviňují zemědělskou korporaci z prodeje toxických chemikálií, které škodí lidskému zdraví, vodě, důležitým opylovačům plodin a životnímu prostředí celkově. Obří společnost je rovněž kritizována za svůj postoj bezpečnostním regulacím a za opozici k označování výrobků z GMO plodin. Drobní farmáři obviňují Monsanto z monopolizace trhu s osivem.

Snímky a videa z protestů z různých měst a světadílů najdete v originálním článku zde6 komentářů:

 1. Souhlasím s tím, že lze považovat Monsanto a další firmy produkující GMO, jako třeba BASF a Syngenta za nepřátele pro celé lidstvo a proto je nevyhnutelně nutná jejich likvidace. Zatím neexistuje na světě organizace, která by se mohla účinně zabývat řešením podobných globálních problémů. Naštěstí už nyní je na světě dost velké množství rozumných a moudrých lidí, kteří si uvědomují, že současná národní i mezinárodní politika je založená na dogmatických premisách vycházejících z předpokladu, že lidi jsou většinově ve své podstatě bezohlední sobci, kteří se sdružují ve společenstvích, v nichž platí zákony džungle. V současném zastaralém a nefunkčním pojetí politiky prognózují politologové budoucnost podobně jako meteorologové počasí. Je nejvyšší čas začít budoucnost lidstva systematicky, cílevědomě, plánovitě, centrálně, globálně realizovat. Nebudou-li se podobné globální problémy účinně urychleně řešit, tak to špatně dopadne. Globální demokratická vláda by mohla být organizací, která by rozumným a moudrým lidem byla cestou k dohodě, co bude v budoucnosti následovat. Více lze nalézt v následujícím odkazu:

  http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sdružení zemí BRICS preferuje vládu meritokracie. Mám pocit, že se tím přesouváme z bláta do louže. Pochopil už někdo, že jakákoli forma vlády lidí nad lidmi nebude NIKDY spravedlivá ? Vždycky tu bude skupina, která baží po absolutní moci, po moci ovládat ostatní jako loutky, a týt pro sebe výhody, prebendy apod. z jejich práce. Řekněte sami, kdo by se vzdal možnosti bezpracně žít a užívat si života tak, jak si ani průměrný pracující nedovede představit.

   Vymazat
  2. ...správný postřeh s dodatkem vždyť jsou to ti samí vyvolení jen azijští...je to NWO jak ušité

   Vymazat
 2. Něco k multikulti. U nás zákaz informování o situaci v Itálii:
  http://slovanskaduse.blog.cz/1505/zakaz-informovani-o-situaci-v-italii

  A tohle je na odlehčení:
  http://slovanskaduse.blog.cz/1505/dobyli-jsme-hlavni-sidlo-evropy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na hlavním sídle EU v ČR zavlála česká vlajka. Kousek od Václavského náměstí, naši aktivisté, vybavení vestičkou, žebříkem a dávkou odvahy a drzosti zde vyměnili vlajku EU za naši státní. Naše barvy jsou totiž bílá, červená a modrá!.

   Ať žijí aktivisté! Super akce- přidejme se v podobné situaci. Zdraví Petr

   Vymazat
 3. Kdy už začne Monsanto platit jako tabákový průmysl?Otravují nám vzduch,vodu,potraviny.

  OdpovědětVymazat

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, nikoliv pouze urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností.