V USA tento týden stovky nových rekordů chladu a sněhu
13. 12. 2010
Zatímco v poušti jihozápadního a západního Oregonu padlo několik rekordních vysokých teplot, většina teplotních rekordů v USA tento týden se týká chladu, sněhu a deště. Největší počet rekordů se týká nejnižší maximální teploty.
Sněhová bouře nad Středozápadem 10. a 11. 12. dostala název „monstrózní“. V Minneapolis a St. Paul i jinde přinesla nový dvoudenní rekord sněhu – 17,1 palce. Tato bouře byla neobvyklá v tom, že to byl bouřkový systém pacifického typu. Množství sněhu odpovídalo tomu, co je spíše typické pro bouři přicházející z jihozápadu USA směrem k údolí Mississippi. Bouře patří mezi 5 největších v Twin Cities.
Zde je přehled týdenních rekordů:
Rekordní události od pondělí 6. 12. do neděle 12. 12. 2010:
Celkový počet rekordů: 2002
Déšť: 319
Sníh: 320
Vysoké teploty: 71
Nízké teploty: 426
Nejnižší max. teploty: 767
Nejvyšší max. teploty: 99
Všechno je to vidět na interaktivní mapě, rekorů tam mezitím ještě přibylo, viz odkaz:
Komentář Orgonet:
Nepochybuji, že zvláštní směr příchodu bouře do Minneapolis byl způsoben klimatickými technologiemi.
Na satelitních snímcích MODIS z USA v minulém týdnu je vidět rozsáhlé spektrum manipulací (namátkou vybráno 7. 12.) - v podstatě na jednom obraze všechny povětrnostní technologie, které jsme kdy pozorovali. (Dávám sem printscreen, není to tak kvalitní, ale můžete si najít originály na MODISU i s velkým zvětšením.)
Jediné, co na MODISu není tak zřetelně vidět, je čárovitý původ nejhustší srážkové oblačnosti - mají to retušované a rozmazané. Je to sice stále viditelné, ale nebije to tak do očí, jako na snímcích nad Evropou.
Pár ukázek ze 7. 12: Vlnění:
"Sněhotvorné čáry" nad Velkými jezery.Chemtrails - tam, co jsou rekordní vysoké teploty.
Rekordní sněhová oblačnost 10. 12. nad Minnesotou - opět čáry, čáry ...
Otázkou je, z kolika dostupných měřících bodů (stanic) jsou ty rekordy sbírané. Počítám, že v USA jich budou řádově tisíce, takže za 7 dnů 2000 překročených hraničních hodnot není žádný extrém. Zvlášť když se jedná o hodnoty za jednotlivé dny (ne tedy za X let). I tady u nás by stačil třeba nějaký opravdu mrazivý týden a takových hodnot bychom měli i v řádech stovek...
OdpovědětVymazatkulturní uderka http://www.youtube.com/watch?v=oSL1mQj5hbs&feature=related
OdpovědětVymazatještě pecka ze zlatých 60... http://www.youtube.com/watch?v=GsxQ0BxytCw&feature=related
OdpovědětVymazat21.56: V Česku nás televizní hlasatelé i meteorologisté neustále bombardují teplotními "rekordy", bývá to i nejdůležitější téma zpravodajství. Takže české rekordy z Horních Lhot jsou důležité a důvěryhodné, a americké ne?
OdpovědětVymazatExtrém , neextrém ? :-), extrém !! !
OdpovědětVymazatMrkla som na dcérino bydlisko v Maine. 13. decembra spadlo dajakých 2,55" dážďa z oblakov na zem kde v tom čase býva bežná Ladovská zima a neprší.
Týmto dňom bol prekonaný ostatný rekord z roku 1949, ktorý bol len 0,15" dažďa ! Čiže 61 ročný rekord, celkom slušné, že ?
:-) bo, dúfam neplávajú ...
Anonymní 14:56 To jsem vůbec netvrdil. Psal jsem jen to, že překročení 2000 hraničních hodnot na území USA za 7 dní je srovnatelné s překročením 200 hodnot obdobného typu na území našem. Tudíž to není nic výjimečného (možná by stálo za to spočítat, na kolika stanicích během tohoto týdne budou překonány teplotní rekordy).
OdpovědětVymazathttp://en.wikipedia.org/wiki/Lake-effect_snow - a tohle je předpokládám svinská iluminátská lež co?
OdpovědětVymazatTo je fajn, že anonymní 16,17 to vidí takto - pohoda, klídek, tabáček ...:-)))) !
OdpovědětVymazathih