15. srpna 2009

Je orgonit odpovědí na všechny problémy?

Mám už nějakou praxi v rozdávání, takže vím, že orgonit funguje, ale přece si občas připouštím pochybnosti, zda se vše vyřeší tím, že ty věže či domácí počítače obložíme orgonitem. Přes všechen domácí orgonit mám špatný pocit, když se moje malá vnučka hrne blízko k počítači nebo k televizi... A zrovna je na toto téma inteligentní příspěvek na EW. Takže ho překládám pro inspiraci a zamyšlení. 

Myslím si, že by se s tím zářením mělo něco dělat i na jiné frontě, nejlépe uzákonit jeho snížení na bezpečnou míru. A proto sem občas dávám články z  Next-up (viz též v Tématech na tomto blogu), což je organizace zasazující se o bezpečné normy záření. Ve Francii, Španělsku i jinde se v tomto směru již dějí věci, u nás to bude trvat ještě dlouho (pokud nepřitlačí EU. A nejspíš to bude jako s kouřením - skoro celá EU si už ho zakázala, jen Češi stále hájí práva kuřáků). Takže výrobci mobilních věží a panelů budou asi ještě dlouho u nás bez omezení vydělávat, ačkoliv mobilní telefony již dávno fungují výborně (přesto tu na sídlišti stále přibývají střešní panely a tyče, během jara ve městě přibyly 3 nové věže, mnohé existující přibraly nové panely), i poté, co jinde to bude regulováno. Tím hůř pro nás. Ale my jim to ogiftujeme... 

http://www.ethericwarriors.com/ip/viewtopic.php?p=5492#p5492

Příspěvek na EW: Richard Phethean 


Je orgonit odpovědí na všechny naše problémy?


Nedávno jsem byl svědkem sporu, který může být důležitý pro pochopení.


Na konferenci, které jsem se zúčastnil, nějaký prodejce orgonitu (nikoliv levný) pěl lyrické ódy na úžasné účinky orgonitu a činil dojem, že vše, co je třeba dělat, je šířit orgonit kolem komunikačních věží a veškerá ta ohavná elektromagnetická energie bude proměněna v nádhernou léčivou sílu.


Když to slyšela jedna vědkyně, odbornice v oblasti elektromagnetických polí a jejich škodlivých účinků na lidi, byla zděšena výroky tohoto „obchodníka“ a řekla, že se domnívá, že taková prohlášení jsou velmi nebezpečná. Jak by proboha pár kousků pryskyřice a kovu mohlo zadržet elektromagnetické paprsky, aby nevstoupily do těla a nezpůsobily tam škodlivé změny? Byla velmi rozčilená a rozhněvaná.


Vysvětlil jsem jí na základě svého omezeného chápání, o co zde podle mého názoru jde. Možná se v tom mýlím, a rád bych o tom věděl více, ale domnívám se, že hovoříme o dvou zcela odlišných úrovních energie.


Na jedné straně je zde mikrovlnné elektromagnetické záření obvykle modulované pro přenos informací (zvané mikrovlny nesoucí informace), které je měřitelné různými elektronickými přístroji a které v případě mobilního telefonu přenáší hlasový signál od jedné osoby k jiné.
Na druhé straně je orgonová energie – chi, prána nebo étherická energie („Etheric“), což je termín, který budu nadále používat. (Také je pravděpodobně identická s energií bodu nula). Konvenční věda ví o této úrovni velmi málo a nemůže ji účinně měřit – takže ji raději ignoruje. Je to energie živých bytostí. Může zahrnovat i velmi jemné elektromagnetické účinky, ale je pravděpodobně na vyšší úrovni – výše než je úroveň elektromagnetická. Komunikační věže používají ke své funkci elektromagnetickou úroveň, citlivé osoby však nepříznivě pociťují jako její „vedlejší produkt“ vytváření negativní, zhoubné, neorganizované éterické energie. Orgonit pravděpodobně transformuje tuto negativní éterickou energii do pozitivnější verze téhož.


Avšak jak to chápu já, orgonit elektromagnetickou úroveň nepostihuje. Proto většina škodlivých účinků elektromagnetické radiace, pokud ne všechny (rakovina, bolesti hlavy, ztráta koncentrace, zrychlený růst bakterií) nebudou orgonitem přímo ovlivněny. Veškeré prospěšné účinky orgonitu na organismus budou způsobeny účinkem posílení éterické úrovně, spíše než snížením elektromagnetické úrovně.


Rudolf Steiner vysvětlil rozdíl mezi elektromagnetickou a éterickou energií následovně: Étherická energie leží ve vyšší sféře než je pevný, fyzický svět pěti smyslů, zatímco elektromagnetická energie leží ve sféře nižší než je fyzická – říká jí podpřirozená, zatímco étherická energie je nadpřirozená. Takže soubor éterických energií živého organismu jsou jemné energie, které dávají život, pohyb a formu fyzikálním procesům – étherická energie oživuje a dává duši molekulám a buňkám – je to moudrý vůdce všech našich metabolických procesů. Étherická energie je vysoce strukturovaná a organizovaná a stále v živém pohybu.
Zatímco na druhé straně naše technologická produkce elektromagnetismu v našich domovech z počítačů, radiových a mikrovlnných vysílačů je hrubá, chaotická, rigidní, a existuje ve sféře, která je v přímé opozici k souhrnu éterických energií dávajících život, takže ji může ovlivnit obvykle velmi negativně. Říkám „obvykle“, protože elektřina správné síly, formy a frekvence může být použita k léčení – viz např. přístroj SCENAR. Avšak je možné, že elektřina takto užitá uzdravuje jen v homeopatickém smyslu, to jest že i škodlivé látky a energie v malých dávkách mohou účinkovat pro tělo jako stimulant a povzbuzovat jeho samoléčbu. Takže jak to vidím já, věže produkují jako vedlejší produkt škodlivou energii poškozující étherickou energii, a ta vysává naši životní sílu a vyčerpává a dezorganizuje moře éterické energie, která naplňuje prostor.

Orgonit pravděpodobně absorbuje a filtruje tuto neorganizovanou chaotickou étherickou energii a přeměňuje ji v jemnější, léčivější frekvenci, podobně jako elektrický kondenzátor může zjemňovat vlny napětí v elektrickém obvodu. Je třeba poznamenat, že elektrické kondenzátory jsou vyrobeny stejným způsobem jako akumulátory orgonu – jsou to prostě střídavé vrstvy (listy) vodivého a nevodivého materiálu, například kovová fólie a voskovaný papír – a pravděpodobně fungují podobným způsobem jako orgonitové prostředky. Připomíná mi to obyčejné Stetzerovy filtry na elektřinu, které jsem právě instaloval v našem domě a které by měly dělat totéž – redukovat intenzitu vysokého napětí a špičky vysoké frekvence v dodávce energie pro dům, a tím redukovat škodlivé účinky na naše zdraví, které může způsobit vyzařování „obyčejné elektřiny“. Jiným příkladem je třeba čočka nebo tabulka barevného skla, která mění obraz procházejícího světla – například mění ostrý obraz v rozmazaný, nebo mění světlo na jinou barvu.


Avšak jsem si vědom, že jakékoli vysvětlení bude pouze jedním způsobem pohledu na tuto otázku, jedním z mnoha alternativních vysvětlení. Jinou úrovní výzkumu této otázky může být téma elementálních bytostí, které mohou zasahovat na rozhraní mezi kovem, krystaly a pryskyřicí...


Je toto k něčemu? Má někdo další na to nějaké názory či zkušenosti? Myslím, že je to důležité, protože poslední věc, kterou bychom měli dělat, je podávat příliš zjednodušený výklad, že použití orgonitu řeší VŠECHNY problémy spojené s věžemi, a tak se ukolébávat ve falešném pocitu bezpečí a v následné nečinnosti.

Richard Phethean

Odpověď: Alejandro
Změřil jsem vhodnými nástroji, že orgonit opravdu snižuje elektromagnetické záření, alespoň pokud jde o pásmo mikrovlnné radiace vydávané „mobilními“ věžemi. Co bylo na tomto pokusu zajímavé, to je, že elektromagnetické záření z věže se obvykle desetkrát snížilo: z asi 1000uW/m2na 100uW/m2 poté, když k věži byly přidány dva TB. Avšak po tomto počátečním snížení (které stále trvalo), se mohlo přidat do okolí věže libovolné množství orgonitu, včetně několika HHG, a intenzita EMR se už dále nesnížila. Rovněž lidé, kteří svědčili o škodlivých účincích věží na zdraví, mi řekli, že po umístění orgonitu symptomy zmizely nebo se značně zmírnily. Rozumím Richardově myšlence v tomto článku, ale bohužel je založena na teorii, a ne praxi. Podle zkušeností nás gifterů se zdá, že orgonit skutečně anuluje většinu škodlivých účinků věží na okolí a na lidi. Přesný mechanismus tohoto působení neznám, ale je jisté, že to funguje. Myslím, že pro solidní vědecké vysvětlení éteru je třeba se obrátit na aetherometry.com nebo encyclopedia nomadica. Paul a Alexandra Correa zřejmě vyřešili rozpory ve vědeckých teoriích jak Reicha, tak Tesly, a dokázali pokusy přítomnost „étheru“. Také rozvinuli matematickou bázi spojenou s étherem, nové konstanty a jednotky. Stává se zřejmým, že je nemožné používat v této nové vědě stará vědecká paradigmata.

Alejandro


Žádné komentáře:

Okomentovat

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, nikoliv pouze urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností.