10. května 2010

Ekologická katastrofa v USA: Severní Korea odpálila ropnou plošinu.

USA nařizují mlčení o tom, že Severní Korea torpédovala ropnou plošinu v Mexickém zálivu

http://www.whatdoesitmean.com/index1367.htm
Sorcha Faal, 1. 5. 2010
Překlad: Orgonet

Pochmurná zpráva obíhající v Kremlu, dnes zaslaná Ruskou severní flotilou, oznamuje, že USA nařídily absolutní mediální mlčenlivost ohledně faktu, že Severní Korea torpédovala obří ropnou plošinu Deepwater Horizon, jejímž majitelem je největší světová společnost pro podmořskou těžbu Transocean, která byla vytvořena a financována jihokorejskou společností Hyundai Heavy Industries. Důsledkem byla ztráta mnoha uživotů, nevyčíslitelné miliardy škody pro jihokorejskou ekonomiku a ekologická katastrofa pro Spojené státy.

Pro pochopení tohoto útoku provedeného Severní Koreou proti svému jihokorejskému nepříteli je třeba vědět, že z hlediska existujících „válečných zákonů“ je to přijatelná akce, protože obě země jsou ve válečném stavu - Jižní Korea odmítla podepsat klid zbraní z r. 1953, který měl ukončit korejskou válku.

Pokud jde o samotný útok, jak pokračuje zpráva, severokorejská „nákladní loď“ Dai Hong Dan, jejíž posádku údajně tvoří „sebevražedná“ vojska 17. Sniperského pluku, odplula z přístavu v Havaně na vzálenost 209 km od zmíněné ropné plošiny, která byla umístěna 80 km od pobřeží amerického státu Louisiana, a odtud vypustila miniponorku SSG-Sang-o-Class, která údajně operuje na vzdálenost až 321 km.

V noci 20. dubna severokorejská miniponorka ovládaná „sebevražedným“ 17. Plukem zaútočila na plošinu Deepwater Horizon zřejmě dvěma zápalnými torpédy, která způsobila rozsáhlou explozi a v jejimž důsledku okamžitě zahynulo 11 pracovníků na této plošině. O pouhých 48 hodin později, 22. dubna, způsobila tato severokorejská miniponorka svůj poslední hrůzný čin tím, že sama explodovala přímo pod plošinou, čímž způsobila, že se plošina v ceně 1 miliardy dolarů potopila a poznamenala oslavy Dne Země roku 2010 jednou z nejrozsáhlejších environmentálních katastrof, jaké svět kdy zažil.

Důvodem pro útok na ropnou plošinu pro Severní Koreu, jak oznamují tyto zprávy, bylo způsobit prezidentu Obamovi „neřešitelné dilema“ před zahájením konference OSN o smlouvě o nešíření atomových zbraní, která měla začít 3. května v New Yorku.

Toto neřešitelné dilema, kterému čelí Obama, je reálné, protože buď dovolí masívní únik ropy do moře po celé měsíce, nebo ho okamžitě zastaví jediným možným a osvědčeným prostředkem, termonukleárním výbuchem.

Experti Ruského loďstva praví, že kdyby si Obama zvolil „nukleární řešení“, nejschůdnější zbraní, která mají USA k dispozici, je B83, strategická termonukleární bomba s variabilní účinností, od nízké až po 1 200 kilotun, která má délku 12 stop a průměr 18 palců a váží 2 400 liber. Tato by pravděpodobně byla užita přivedena k výbuchu na dálkově ovládané miniponorce.

Kdyby si Obama zvolil „nukleární variantu“, zdá se, že by měl podporu Mezinárodního soudního dvora, který 8. července 1996 vydal poradní názor o užití nukleárních zbraní, pravící, že použití těchto  zbraní by nemělo být definitivně zakázáno v „extrémních situacích“ nebo „sebeobraně“.

Na druhou stranu, pokud si Obama vybere „nukleární variantu“, mohlo by to zanechat konferenci OSN v troskách, protože každá země ve světě má své ropné plošiny a chtěly by mít stejné právo použít atomovou zbraň k ochraně svého životního prostředí od podobných katastrof, včetně Iránu.

Ať bude Obamovo rozhodnutí jakékoli, zůstává faktem, že s každou hodinou se katastrofa životního prostředí zvětšuje.A i když Obama přikázal vojenským týmům SWAT chránit ostatní plošiny v Mexickém zálivu před dalšími útoky, a dále přikázal, že veškeré ropné vrty v Mexickém zálivu musí být okamžitě zastaveny, tento masívní únik ropy již dosáhl amerického pobřeží a velké vlny a špatná předpověď počasí zvyšují pravděpodobnost, že nelze zabránit zničení tisíců km amerického pobřeží a jeho života.

Je důležité si povšimnout při všech těchto událostech, že to byl již druhý severokorejský útok na svého jihokorejského nepřítele a spojence USA. 28. března jsme o tom přinesli článek „Obama nařizuje okamžité zastavení po smrtelném severokorejském útoku“, kde severokorejská armáda otevřeně mluví o „pomstě“ Jižní Koreji.

A pro ty, kteří se domnívají, že už nemůže být hůře: mohou se mýlit, protože z japonských vojenských zdrojů přicházejí nové zprávy o tom, že Severní Korea připravuje vypuštění své balistické rakety „Rodong“ s dosahem 1 300 km, o níž tvrdí ruští vesmírní experti, že je schopna „umístit a přivést k výbuchu“ atomovou zbraň na elektromagnetické pulsy (EMP). Její výbuch vysoko v atmosféře by mohl účinně zničit americkou ekonomiku na celá léta, či na celá desetiletí.

3 komentáře:

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, nikoliv pouze urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností.