7. listopadu 2010

Šmoulí stroj na šmoulení počasí

Šmoulové se chystají na piknik, ale zrovna prší. Kutil Šmoula tedy vyrobí stroj na šmoulení počasí. Perfektně to funguje, Šmoulové nastaví stroj na "slunečno" a mohou se vydat na piknik. Ale brzy dojde ke konfliktu zájmů: Farmář Šmoula chce, aby pršelo a rostla mu úroda, Básník Šmoula potřebuje slunce, aby měl inspiraci. Poperou se a stroj na ovládání počasí rozbijí. Počasí se se stane neovladatelným. Šmoulům dá hodně práce, aby se dostali domů, a nakonec musí stroj zničit, aby nezničil on je ... (Anglicky, ale překladu netřeba.)
(Včera to totiž dávali na Animáčku. (:-)))
Myslím, že my na tomto světě jsme právě také v situaci, kdy každý, kdo může, tahá za páky od počasí, a tak se každý den můžeme dočkat čehokoli. Jen jsme přezuli na zákonem ustanovené zimní pneumatiky, jsou tu teploty dvacítky :-)))
Na rozdíl od Šmoulů je problém v tom, že (skoro) nikdo z lidí si neví, že nám to "nevyzpytatelné" počasí vyrábějí také různé "stroje".


Update 1. 11. 2011: Video zavřeli, ale můžete si ho stáhnout zde: http://www.ulozto.cz/8141269/smoulove-stroj-na-smouleni-pocasi-smoulum-je-zima-avi#login

1 komentář:

  1. Už ani ten soubor na uložto není k dispozici a byl smazán.

    OdpovědětVymazat

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, nikoliv pouze urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností.