22. září 2012

Šokující studie: GMO kukuřice a Roundup způsobují hrůzné nádory
Šokující zjištění z nové studie o GMO: Krysám krmeným GM kukuřicí se vytvořily hrůzné nádory, 70% samic předčasně uhynulo

19. září 2012
Mike Adams, Natural News
Překlad: OrgoNet

Geneticky modifikovaná kukuřice (GM kukuřice) a konzumace stopových množství chemického herbicidu Roundup od společnosti Monsanto způsobily u krys vytvoření hrůzných nádorů, rozsáhlá poškození orgánů a předčasnou smrt. To je závěr nové šokující studie, která sledovala dlouhodobé účinky konzumace Monsantovy geneticky modifikované kukuřice.

Studie je pokládána za „nejdůkladnější výzkum, jaký kdy byl proveden o zdravotních účincích GM kukuřice a herbicidu Roundup na krysy.“ Zpráva o hrůzných zjištěních se šíří po internetu jako lavina, a dokonce i mainstreamová média jsou v šoku nad fotografiemi krys s mnohačetnými ohyzdnými nádory – tak obrovskými, že krysy v některých případech sotva dýchaly. GMO je možná novým thalidomidem.

Populární britský týdeník The Grocer píše: „Herbicid Roundup a GM kukuřice od Monsanta jsou zapleteny do „šokující“ nové studie o rakovině“ (http://www.thegrocer.co.uk/topics/technology-and-supply-chain/monsanto-weedkiller-and-gm-maize-in-shocking-cancer-study/232603.article

Dále oznamuje:“Vědci zjistili, že krysy vystavení i nejmenším množstvím dostaly nádory mléčných žláz a závažná poškození jater a ledvin u samců již za čtyři měsíce, a u samic za 7 měsíců.“

The Daily Mail oznámil:“Čerstvý rozruch ohledně GM potravin: Francouzská studie prohlašuje, že krysy krmené kontroverzní potravou utrpěly tyto nádory.“ http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2205509/Fresh-fears-GM-foods-French-study-finds-rats-fed-controversial-crops-suffered-tumours-multiple-organ-failure.html

Dále praví: „Zvířata krmená GMO dostala nádory mléčných žláz, a rovněž rozsáhlá poškození jater a ledvin. Výzkumníci řekli, že 50% samců a 70% samic zemřelo předčasně, ve srovnání s 30% a 20% v kontrolní skupině.“


Studie vedená Gilles-Ericem Seralinim z Univerzity v Caen, byla první studií vůbec, která se kdy zabývala dlouhodobými (celoživotními) účinky požívání GMO potravy. Asi se vám také zdá naprosto šokující, že žádné takové studie nebyly nikdy provedeny předtím, než byla GM kukuřice schválena pro široké užívání úřady USDA a FDA (Správa léků a potravin), ale tak obrovská je moc korporátních lobby a chamtivých korporací.

 (Pozn. Orgonet: Považuju za důležitou informaci, že dosavadní studie byly pouze 90denní, kdežto doba života krys je 700 dní, a nádory se začaly vyvíjet asi za 4 měsíce a jejich výskyt narůstal..., viz video u souvisejícího článku, http://www.naturalnews.com/037262_GMO_Monsanto_debate.html)

Studie byla publikována v The Food and Chemical Toxicology Journal a byla právě představena na tiskové konferenci v Londýně.

Zjištění studie

Zde jsou některá z šokujících zjištění studie.

Až 50% samců a 70% samic zemřelo předčasně.

Krysy, které pily stopová množství Roundapu (na úrovni legálně povolené v pitné vodě) měly 200-300% nárůst obrovských nádorů.
Krysy krmené GM kukuřicí a stopami Roundupu dostaly těžké poškození orgánů, včetně jater a ledvin.

Studie krmila krysy variantou NK606 Monsantovy GM kukuřice, která se pěstuje v celé severní Americe a rozsáhle jsou jí krmena zvířata i lidé. Je to stejná kukuřice, kterou najdete ve svých ranních cereáliích, kukuřičných tortilách a kukuřičných lupíncích.
Daily Mail píše o některých reakcích na zjištění:

José Bové z Francie, místopředseda Evropské komise pro zemědělství, známý jako zuřivý oponent GM, vyzval k okamžitému zastavení veškerého pěstování v Evropě a dovozu povolení GMO plodin. „Tato studie konečně ukazuje, že máme pravdu, a že je naléhavé rychle přezkoumat všechny procesy vyhodnocování GMO,“ řekl v prohlášení. „Státní a evropské úřady pro bezpečnost potravin musejí provést nové studie financované z veřejných zdrojů, aby zajistily zdravou výživu pro evropské spotřebitele.“ http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2205509/Fresh-fears-GM-foods-French-study-finds-rats-fed-controversial-crops-suffered-tumours-multiple-organ-failure.html

Přečtěte si abstrakt studie

Studie se nazývá „Srovnání účinků tří variant GM kukuřice na zdraví savců“. Abstrakt si přečtete zde: http://www.biolsci.org/v05p0706.htm

Abstrakt obsahuje následující text. Poznámka: hepatorenální toxicita = toxicita pro játra a ledviny.

Naše analýza jasně ukazuje pro všechny tři varianty nové vedlejší účinky spojené s konzumací GM kukuřice, závisející na pohlaví a častosti dávek. Účinky byly nejčastěji spojeny s ledvinami a játry, čili s detoxikujícími orgány, avšak lišily se mezi 3 variantami. Další účinky byly pozorovány na srdci, nadledvinkách, slezině a hematopoeickém systému. Naším závěrem je, že tyto údaje upozorňují na hepatorenální toxicitu, zřejmě způsobenou novými pesticidy specifickými pro každý druh GM kukuřice. Dále nemohou být vyloučeny přímé či nepřímé metabolické následky genetické modifikace.

Zde jsou některé poznámky od badatelů:

„Tento výzkum ukazuje mimořádný počet nádorů, které se vyvíjejí rychleji a agresívněji zejména u samic. Jsem šokován tak extrémními negativními vlivy na zdraví.“ Dr. Michael Antoniou, molekulární biolog, King´s College, Londýn.

„Můžeme očekávat, že konzumace GM kukuřice a herbicidu Roundup bude mít závažný vliv na lidské zdraví.“ řekl dr. Antoniou.

„Toto je poprvé, kdy se dlouhodobým pokusem zkoumal vliv krmení GMO kukuřicí a/nebo herbicidem Roundup, a výsledky jsou mimořádně závažné. U samců krys se objevily choroby jater a ledvin, včetně nádorů, a ještě více znepokojující výsledky jsou u samic, u nichž se nádory objevily vyskytly na konci pokusu až v 80%.“ Patrick Holden, ředitel, Sustainable Food Trust.

Rozšiřujte dále: GMO jsou toxické!

Související článek: 
Debata o GMO je u konce, GMO plodiny musí být ihned postaveny mimo zákon:
 http://www.naturalnews.com/037262_GMO_Monsanto_debate.html)

45 komentářů:

 1. http://www.youtube.com/watch?v=buwb6TMahW0

  OdpovědětVymazat
 2. Dobrej clanek,moc dobrej.Mozna je vlastnikem Monsanta nektera farmaceuticka firma co ma prsty i v armadnich zabijackejch vyzkumech,a vsem nam jde o zdravi a zivoty v zajmu boha PENEZ....proud

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tato studie byla po uveřejnění stažena protože se prokázalo že Gilles-Ericem Seralinim studii záměrně ovlinoval tudíž tento článek je o ničem a obzvlášt závěrečná věta o škodlivosti GMO.

   Vymazat
 3. řečeno chechtavě,ovčan,který pravidelně vyráží na sobotní bohoslužby do překovaných nadnárodních řetězcu...muže časem v noci SVÍTÍT,aniž by potřeboval něžnou péču ČEZU.Samozřejmě vědci jako Heřt a Grygar sklidí na toto téma v zahraničí gaudium publika....

  OdpovědětVymazat
 4. Roundup se bohužel rozmáhá i v ČR. Na stránkách propagující výrobky od Monsato jsou samé lži a chvalo zpěvy na tyto jedy. A Čeští zemědělci to z vesela za obrovské sumy kupují.

  Jinak děkuji za neuvěřejnění příspěvku k tématu vesmírne rodiny a chenllerů...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zkus nikomu nenadávat a nesoudit ... (:-)).

   Vymazat
  2. Promiň orgonete,vážím si tvé práce a uveřejňování informací,ale nikomu jsem nenadával.Pouze jsem napsal svůj názor na daný téma. Kde můj postoj zřejmě nebyl pro Obamovský. Jak bylo několikrát v článku řečeno.No tak můj příspěvek nebyl zveřejněn. Nádherná svoboda projevu.Skoro jako církev co se hodí do krámu šup sem, co ne šup do koše ...

   Vymazat
  3. Na svým blogu nikomu nikde neslibuju svobodu projevu, ta je tu hlavně pro mě. (:-)))
   Nic ve zlým, tak to třeba napiš znovu, ale Obamovi nenadávej.
   Já taky nevím, co on je zač, a nikdo na tomto světě neví. Jen mám takovej pocit, že je to tak, jak říká Matthew.

   Vymazat
 5. Ja som si všimol, že skoro vo všetkých jogurtoch na slovensku sa používa na zahustenie modifikovaný kukuričný škrob, takže jeme modifikované potraviny bez toho aby sme o tom vedeli. yoshi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. http://www.agronavigator.cz/az/vis.aspx?id=92062

   Výraz „modifikovaný“ u slova „škrob“ nemá nic společného s genetickými modifikacemi, ale vyjadřuje způsob úpravy přírodního (nativního) škrobu. Znamená to, že škrob (např. bramborový, pšeničný, kukuřičný, rýžový) byl pomocí fyzikálně-chemických nebo enzymových postupů upraven, aby se dosáhlo takových fyzikálních a funkčních vlastností, v důsledku kterých splňuje tato látka v potravině svou úlohu – nejčastěji jako stabilizátor či zahušťovadlo.
   Přírodní škroby, nejsou považovány za aditiva (nemají přidělena čísla E a jejich použití není regulováno předpisy o aditivech), ale za „potraviny“ - podobně jako např. sůl či cukr. Podobně nepatří mezi aditiva ani rozpustné škroby vznikající pouhým štěpením přírodních škrobů pomocí kyselin, enzymů či vysokých teplot.
   Na rozdíl od toho modifikované škroby, které byly připraveny ze škrobů složitějšími zásahy než pouhým štěpením, se řadí mezi aditiva (čísla E 1404 až 1451), a jejich použití je regulováno vyhláškou o 304/2004.
   Přídavek této látky do potravin je naprosto obvyklý a je přípustný i do potravin pro děti. (sk)

   Vymazat
  2. Jinými slovy řečeno :
   dříve byl jogurt jogurt, dnes je to voda obarvená na bílo, se spoustou ochucovadel, zahuštovadel, barviv.
   Dříve byla šlehačka šlehačka... dnes je to voda obarvená na bílo... zahuštěná modif. škroby... stejně tak tvaroh už není tvaroh ale nějaká hmota poslepovaná dohromady apod apod.

   Vymazat
  3. tolik z terminologie. ale stejně ve finále nevíte jestli ta kukuřice byla GMO nebo nebyla.

   Vymazat
  4. Tak vám všem děkuji.Zrovna jsem uvažovala,jestli se mám zbavit krav.Doteď jsem si dělala tvaroh a jogurty sama.Takové výrobky málokde koupíte.Po tomto článku jsem se konečně rozhodla:krávy si nechám a zase budu dělat přírodní tvaroh a domácí jogurty.Randap nepoužíváme od té doby,co byly na orgonetu zveřejněné první informace.Máme hodně svých potravin,tak doufám,že přežijeme ve zdraví.

   Vymazat
  5. Budete to taky prodávat?

   Vymazat
  6. Budete to taky prodávat?

   Vymazat
 6. https://www.youtube.com/watch?v=buwb6TMahW0&feature=player_embedded

  Dokumentárny film Svet podľa spoločnosti Monsanto.Záhada že to odvysielala STV.

  Tibor

  OdpovědětVymazat
 7. Jak poznám, co je a co není gmo?
  Díky Hans

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Radši si kupuj to, kde je napsáno: bez GMO.

   Vymazat
  2. ještě sem neviděl jediný balení zeleniny kde by bylo napsáno jestli GMO obsahuje nebo neobsahuje. a že po tom koukám když nakupuju.

   Vymazat
  3. Pokud tam není napsáno, že to GMO obsahuje, tak to GMO neobsahuje.

   Vymazat
 8. Kulturní uderka pro všechny,co nadšeně sledují všechny TV kanalizace o VAŘENI http://www.youtube.com/watch?v=1QpXr5pA8r4

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy máte chutě. Vážně toto sledujete? Nechte to plynou,vymizí to samo.

   Vymazat
 9. Hans, kupuj kukurici bunduelle. Ti jsou znami tim ze prodavaji nemodifikovanou kukurici a jine produkty. ale cena je 40 kc oproti 20kc za obycejna baleni.. nejhorsi ze clovek dneska fakt nevi, mel by se zavest zakon aby byl oznacen kazdy obal. clovek ma co delat aby se vyhybal fluoridu a aspartamu a jeste abysme se bali zeleniny, fakt tragedie

  OdpovědětVymazat
 10. kvuli obavam z gmo moc zeleniny nejim.. doufam ze ve velkych retezcich nejsou gmo brambory

  OdpovědětVymazat
 11. Máme to tady taky, zde http://www.greenpeace.org/czech/cz/media/press-release/seznam_pestitelu_GMO_v_CR/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. http://ekonom.ihned.cz/c1-47345040-ptali-jste-se-na-geneticky-modifikovane-plodiny
   Je to z r. 2010, podle toho se u nás pěstuje jeden druh gmo kukuřice a jedny brambory.

   Vymazat
  2. Z roku 2008: http://www.novinky.cz/domaci/139899-cr-patri-v-pestovani-geneticke-kukurice-k-evropskym-rekordmanum.html

   Vymazat
  3. Jenže lidi jdou do marketů,tam jsou brambory levné.Letos jsme prodávali za 7 Kč.Vím,že je to víc než v obchodě,ale sjou zdravé,bez jedovatých postřiků,hnojené hnojem.Naštěstí už máme své zákazníky,kteří dovedou kvalitu ohodnotit.A co vy,koupili byste brambory u soukromníka,kdyby byly dražší ale kvalitnější?Spíš jde každý po ceně!

   Vymazat
 12. provětral jsem si cvičně žaludek....jeden den pouze čaj...pak pouze ovozele.......po týdnu si drsně dopřeji rýžové nudle a seitan.....kila padají do černé díry,kolena přestala vrzat,jako staré pendlovky....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nežli pít čaj nebo cokoli jiného je mnohem lepší pít jen čistou vodu. Trápíš se hladem stejně jako při čaji, ale tělo reaguje úplně jinak. Protože cokoli mimo čistou vodu bere trávicí soustava za jídlo a stále pracuje. Při samotné vodě nejen že odpočívá, ale zároveň se tělo mnohem rychleji a účiněji pročišťuje a detoxikuje. Pokud by ses chtěl o hladovkách něco více dozvědět, doporučuji knihy od Malachova. Je to docela věda. :-)
   MV

   Vymazat
  2. díky...dobrá rada..

   Vymazat
 13. Jsem moc rád, že to konečne leze na povrch. Hmm, a asi omluvu od těch podporovatelů GMO za jejich nadávky za ty léta stejně nedostanu.
  A roundup jsem za své zahradě zakázal dávno, i když okolí stále nechápe proč tak skvělou věc nechci používat.

  Je to možná 10let co v USA proběhly první žaloby na roundup ohledně poškození zdarví a byly vyhrány. MOnsanto pouze upravilo popis na návodu a vyrábí se i pod jinými názvy. Tak bacha při kupování total herbicidu.
  Six

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já myslím, že všechny plošné herbicidy jsou na bázi glyfosfátu, aspoň co jsem se tak cvičně dívala v obchodech. Obchodní názvy jsou různé, složení stejné.
   Lvice

   Vymazat
 14. Myslím si, že by se už mělo věnovat více pozornosti postřikům na polích. Když to člověk vidí, je mu do pláče. Všechno se stříká jedy,všechny plodiny,které my jíme. Kdy už si toho někdo všimne a dá si to do souvislostí s nemocemi,které dnes jsou! Vždyť se musí dokrmovat v lese zvěř,protože jsou pole posříkané jedem! Kde to jsme,že se trávíme vědomě! Že se chodí trávit myši do polí. A ten jed se pak hned tak rozloží-ha ha. Kdo to pak sní- my.Pak si říkáme,proč jsme tak nemocní,když jíme zdravě-haha- když jíme přiotrávenou pšenici a tak? Hm, kdo se nad tím někdy zamyslel. Proboha,tohle téma by se mělo dostat do médií,protože jsme tupí a škodíme si sami. Nám nestačí,že stříkají do vzduchu a sypou chemikálie do vody, my si je sypeme i do jídla dobrovolně!

  OdpovědětVymazat
 15. A ešte by som pripomenul,že krysy si vedia vyrobiť vo svojom tele vlastný vitamín C, ktorý neutralizuje jedy prijímané potravou. Človek nemá schopnosť vyrobiť si vlastné céčko,čiže vždy bude v boji s jedmi v nevýhode.Jediná cesta v dnešnej dobe je prijímať aspoň 3000mg céčka denne v syntetickej forme. Prirodzený vitamín C a syntetický vitamín C majú tú istú molekulu,akurát ten prirodzený z potravy má lepšiu účinnosť...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No ale ty krysy ze studie to zjevně neuměly.

   Vymazat
 16. http://eutrofia.sk/node/420
  https://www.youtube.com/watch?v=buwb6TMahW0&feature=player_embedded

  Dávam to sem znova neviem asi to neprešlo.Inak na začiatku to moc zaživne nie je ale potom sa to rozbehne je tam zaujimavá vec čo tvrdí indian v Mexiku že gmo kukurica nakazila aj tradičnú kukuricu čo tam pestovali a to pelom čo vietor rozfúkal a v Indii zas to zničilo ich bavlnu tak že mam podozrenie že ten chemtrials je aj na takéto veci a ze sme v keli zničili už asi všetko od včiel až po pýr v záhradke sme všetci kontaminovaný som s toho uplne zhnusený ani ja som si to nepozrel az do konca az teraz.
  Tibor

  OdpovědětVymazat
 17. http://www.jajsem.com/jak-to-citim-ja-geneticky-modfikovane-potraviny-dalsi-z-utoku-na-nase-dna/
  http://www.cez-okno.net/clanok/english/10-nejcastejsich-geneticky-modifikovanych-potravin-kterym-se-vyhnout-infografika
  Hrozný, jak musím každou potravinu dokonale prostudovat, než jí vůbec hodím do vozejku.
  Hans

  OdpovědětVymazat
 18. Každopádně bude čím dál více cesta užší zde ale jak říkal Pán Ježíš „Nebojte se těch, kdo zabíjejí tělo - duši zabít nemohou.Spíše se bojte toho, který může zahubit v pekle duši i tělo.“ (Mt 10, 28)

  OdpovědětVymazat
 19. Ja som sa od jedného známeho dozvedel, že zamestnanci v povodí dunaja striekajú roundupom na Dunaji všetky hrádze a brehy proti burine...yoshi

  OdpovědětVymazat
 20. Si vezmite že keby nebol net, papali by sme v nevedomosti poslušne všetci GMO potraviny tri krát denne. A recept na rozrastajúcu sa rakovinu by znel: jedzte viac sóje, kukurice, zemiakov, rajčín ... proste viac zeleniny!

  OdpovědětVymazat
 21. Nové typy GM kukuřic schválené pro dovoz do EU

  Vydáno: 3.12.2013 Tisk článku
  Autor: BIOTRIN
  Informace ke GM kukuřicím, schváleným v listopadu Evropskou komisí.
  Počátkem listopadu vydala Evropská komise povolení pro dovoz dvou nových typů geneticky modifikovaných kukuřic a jejich použití do krmiv, případně i při výrobě potravin. Jedná se o hybridy s několika vloženými transgeny pro odolnost vůči škůdcům a toleranci k herbicidům, povolení se nevztahuje na pěstování.

  Obě žádosti o uvádění na trh v EU podaly společně společnosti Dow AgroSciences a Monsanto. Kukuřice s obchodním názvem SmartStax obsahuje kombinaci genů pro různé Bt toxiny, takže je chráněna proti housenkám zavíječe kukuřičného, proti bázlivci kukuřičnému a dalším škůdcům řádu Lepidoptera (motýli) i Coleoptera (brouci). Dále je vložen gen pro toleranci k herbicidům s účinnou látkou glyfosát, jako je například Roundup. Kukuřici s obchodním názvem POWERCORE™ tvoří tři modifikované linie s kombinací genů pro odolnost vůči škůdcům Lepidoptera (zavíječ kukuřičný) a tolerancí ke glyfosátu.

  Evropská komise schválila též přítomnost pylu kukuřice MON810 v potravinách a krmivech. Kukuřice MON810 je povolena v EU pro pěstování, takže se její pyl může dostat do včelařských produktů.

  Zdroj:http://www.bezpecnostpotravin.cz/nove-typy-gm-kukuric-schvalene-pro-dovoz-do-eu.aspx

  OdpovědětVymazat
 22. Psi mi žerou trávu,bojím se stříkat roundupem,čím jí zničit?

  OdpovědětVymazat

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, nikoliv pouze urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností.