28. září 2012

Záhadný objekt, co vypadá jako Měsíc

Zdravím Orgonet,

a zasílám mu zajímavý příspěvek na téma záhadné objekty na obloze. Jedná se o moje pozorování kulovitého objektu o málo většího než bývá obvykle náš Měsíc. Všiml jsem si jej náhodou při ranním vstávání do práce ve 4:30 hod.dne 21.8.2012. Napřed jsem si myslel, že je to Měsíc, ale "chování" toho objektu během následujících několika dní mě přesvědčila, že to Měsíc být nemohl.
Zvláště mě upoutala první pozorovací den zajímavá konstelace : obloha se již barvila domodra, a tak bylo vidět jen několik velmi silně zářících hvězd, mezi nimiž vynikala světla Venuše a Jupitera. A mezi nimi se onen objekt nacházel uprostřed na jejich pomyslné spojnici. Další dny ukázaly, že tento objekt se posouvá po šikmé přímce v ose spojnice Venuše-Jupiter směrem k východu slunce. Srpek toho záhadného objektu velice silně zářil. Velmi nepatrně byla viditelná i neozářená část objektu v jakémsi hnědočerném odstínu. Uvědomil jsem si, že Měsíc naopak vychází (a ne zapadá !) přibližně nad místem pozorovaného objektu, a trajektoruje po obloze parabolicky (a ne přímkově !) směrem k západu (a ne k východu !). Zcela logicky musel mít tento objekt srpek na levé straně (na str.vycházejícího slunce), zatímco vycházející Měsíc nad panelákem jej má na opačné straně (zapadajícího slunce !) vpravo. Je přitom jasné, že i Měsíc mívá srpek vlevo ve fázi C (couvá - do novu). Srpek vpravo pak Měsíc mívá ve fázi D (dorůstá - k úplňku).
Jedna zásadní věc je ohledně pozorování Měsíce z našich končin nesporná : Měsíc VŽDY "kopíruje" trajektorii slunce, tzn.že VŽDY vychází na východě, a zapadá na západě. NIKOLIV opačně !!!  A tento objekt se "choval" ve všech ohledech zcela odlišně od Měsíce. Zajímalo by mě, zda tento objekt zpozoroval i někdo další. Zajímavé by byly také poznatky z teleskopů soukromých astronomů. V příloze přikládám podrobné schéma onoho pozorování pro lepší představu, co se na obloze na konci srpna 2012 vlastně dělo.


S pozdravem čtenář z Č.Krumlova
Update Orgonet:
Záhadný objekt nad Kanadou a USA: http://orgo-net.blogspot.cz/2012/10/zeme-mohla-pred-par-dny-ziskat-druhy.htmlDalší články k tématu:

69 komentářů:

 1. Zaujimave, avsak nepadlo priprvnanie velksoti ake to asi bolo velke volnym okom. Na obrazku to je ako mesiac je to skutocne take velke alebo to svieti ako hviezda, jupiter, alebo venusa? Ak to je mensi objekt moze to byt aj ISS.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč pořádně nečtete, co je v textu napsáno? (viz věta : Jedná se o moje pozorování kulovitého objektu o MÁLO VĚTŠÍHO než bývá obvykle náš Měsíc.).
   Proč se stále nacházejí lidé, kteří místo reakce na text(nebo pro lenost pořádně číst a chápat věci v souvislostech), hledají jen samé negace dle svých představ, domněnek a ne podle toho, co bylo napsáno, a podle obsahu toho,co bylo uvedeno ?! Pak ať takoví lidé nečtou a nepíšou následné komentáře !!!

   Vymazat
  2. Lidi, co blbnete. ISS se pohybuje velmi rychle, Merkur v inkriminované doby je při horizontu a melej jako slabá hvězdička. Pravý Měsíc byl pod horizontem. Když už nic nevíte, čtěte a vzdělávejte se. Přitom se pomodlit Vás taky nezabije. Ale to co chci sdělite je to, že máme techniku jako prase. Mobily, počítače, SMS a Skype ... pokud se něco takovýho děje, mělo by se to hodit do konference a do sms a více lidí může více vidět, porovnávat a verifikovat. Někdo opravdu nemusí vědět nic o pohybu ISS, ale může pomoci Orogoneovi s uděláním něčeho, jako třeba DXmani mají své DX clustery, kde si dávají echa o zajímavých věcech rádiového spektra. Třeba české - http://dxcluster.nabruslich.cz/

   Tak dumejte. Jinak je to velmi nepružné. Byť mnohdy velmi pozoruhodné.

   Vymazat
  3. hele tou dobou před západem slunce jsem byl venku se psem a viděl jsem to samé myslel jsem si že je to nějaký atmosferický jev že to je odraz měsíce nebo něco já nevím :-D
   ale pravdou je že jsem to viděl taky hele , kdyby to byla nějaké planetka nebyla by ovlivněná gravitace ?
   pozorování - Nymburk

   Vymazat
  4. Já jsem přesvědčen, že kolem Země kromě Měsíce toho létá mnohem víc !

   Vymazat
 2. Zajímavé, jen škoda, že nemáte fotku... :-(

  OdpovědětVymazat
 3. toto zjistil někdo taky tuším v Německu,hodil na youtube odkaz na jednu webovku,která to JEDNU noc taky zaznamenala....bohužel jsem záznam vymazal...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem zatím na nic podobného v médiích nikde nenarazil. Zatím jen osobní zkušenost.
   Navíc jsem na Youtube.com narazil na jedno pozoruhodné video(bohužel jsem si neudělal na něj poznámku v odkazu), kde autor předvádí důkazy o tom (animace na Google Sky a Google Earth), že "něco" létá v kruhu nad severní polokoulí, a silným zdrojem svého světla ozařuje tuto část Země (přibližně v rozpětí obratníka Raka až polárního kruhu). Ostatně, to že tu v blízkosti Země operuje nějaký neznámý kulovitý objekt (možná není jen jeden !), který někdy vypadá jako tmavá až černá koule ve středu stříbřitě bílé na všechny strany prskající nepravidelně oválné záře, jindy zas jako stříbřitě bílé na okrajích vlásečnicovitě roztřepané světlo, měnící svůj tvar od kulového přes elipsoidní až čtvercový.Navíc podobný objekt před lety způsoboval divy na obloze v Medžugoriji (svaté místo křesťanů, vzniklé v 80.letech 20.stol.v Jugoslávii, známé svými zázraky) vč. "zhasínání a rozsvěcování" oblohy v pravidelných pulsech. Stejný objekt je zachycen i na kamerách polárních stanic na Antarktidě (viz např.Neumayer Station). Na vše existuje plno videí, stačí jen zadat správné názvy, a máte poměrně bohatý výběr. Poněvadž znát ty názvy bývá největší překážka ke shlédnutí těchto záznamů, uvádím několik klíčových hesel :
   Planeta X, Nibiru, Elenin, Two suns, Planeta X vs.Earth, Nibiru vs.Earth,Miracle Medjugorje,Planet X Google Sky, Planet X Google Earth, objects in sun, ringmakers, wingmakers a další...

   Vymazat
  2. znovu jsem si aktivoval Maxhton kvuli stahování videa a tam jsem objevil tu webku,co tenkrát ukazovala objekt,který nebyl Měsíc...http://www.webcamgalore.com/webcams/pinneberg-en.html

   Vymazat
  3. Tak to jste uhodil "hřebíček na hlavičku" !!! To je přesně ten cizí objekt, co se v noci "vydává" za Měsíc, a přes den poměrně blízko Země se obejvuje jako tmavý kulový objekt, obklopený záhadnou intenzivní bílo-stříbrnou září, budící dojem, že to září naše slunce, které je od nás podstatně dále (158 mil.km !). Proto jsou na obloze vidět "dvě" slunce ! Jedno je pravé to naše, druhé je zřejmě nějaká pokročilá mimozemská technologie s centrem v uměle vyrobené (nebo přirozené, ET´s obsazené a upravené terraformingem)"planetce", kroužící po vysoké orbitě Země. Proč tu krouží a svítí na nás umělým světlem , je zatím záhadou...

   Vymazat
 4. Tady přidávám link na web ... kde si můžete zjistit co prolétává zrovna nad hlavou za družice, nebo jiné patlajzi od naší drahé NASA.
  http://www2.jpl.nasa.gov/calendar/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten objekt létá podstatně dále od Země, než naše sondy a družice. A pokud víme, snímání online vesmíru těmito stroji se na stránky netu dostane až po cenzuře. Stává se však, že nějaké úniky se na net přeci jenom dostanou. Je ovšem otázkou kdo a proč to vlastně dělá !

   Vymazat
 5. A nebyl to Merkur? Podle Astrologa(program) by to tak bylo v pořádku L:-)
  Krumlov je daleko, jinak bychom Vás vzali na hvězdárnu:-(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Merkur to rozhodně být nemohl, protože jsem jeho velikost viděl osobně při zatmění slunce v létě roku 1999 !!! Jeho velikost k okem pozorovatelnému kotouči Měsíce v úplňku je přibližně čtvrtinová. Psal jsem přeci, že ten objekt byl o málo větší než Měsíc, a že jeho srpek velmi silně zářil.
   Budilo to ve mě dojem, že sluneční paprsky jakoby se odrážely od nějaké bělavé husté atmosféry, nebo že snad aktivovaly ono záření nějaké vrstvy, obklopující tento objekt.

   Navíc velmi lituji, že jsem neměl u sebe žádný fotoaparát, jinak bych fotil ostošet...

   Chtěl jsem pozorovat tento objekt i mezi 21.-25.9.12, ale znemožnila mi to oblačnost. Zjistil jsem jen, že Venuše září na stejném místě, jako před měsícem. Jupiter byl v té době od Venuše již velmi daleko, a nebyl též na obloze kvůli mrakům pozorovatelný.

   Jsem plně přesvědčen, že jsem viděl neznámý objekt, ať už to byla nějaká cizí planeta, měsíc, asteroid nebo řízený objekt ET´s. Od té události jsem si začal více všímat, zda si lidé všímají oblohy. A kupodivu jen minimálně !!! Proto mnohé jevy nad našimi hlavami (vč.klimateroristických)procházejí téměř bez povšimnutí věřejnosti. A když se o tom člověk zmíní, lidé kolem se na to dívají s despektem, jakoby mi momentálně "hráblo", nebo se utíkají k zástupným vysvětlením technického pozemského typu. Proto také očekávám množství kritiky na výše uvedený příspěvek, než nějakou plodnou a nestrannou diskusi...

   Podobně dopadl i můj starší příspěvek zde na Orgonetu : Orkán Kyrill a síť světel na obloze z 25.11.2011.Kde jsem popisoval své pozorování záhadné sítě světel nad večerní Prahou při cestě vlakem z Prahy do Č.Budějovic z 19.1.2007...

   čtenář z CK

   Vymazat
  2. No, nevím zcela jistě, zda ta dolní planeta měla být Venuše nebo Merkur, ta horní větší a více zářící měl být Jupiter v opozici proti té dolní menší. Zda to byl Merkur nebo Venuše není tak podstatné jako onen cizí objekt (pokud to nebyla jedna ze zkoušek projektu Blue Beam). Jak jsem na několika videích zjistil, nějaké sondy/stroje/vesmírné plošiny(zde např.Kosmosféry) "promítají" z vysokého orbitu na jisté vrstvy atmosféry (např.ionosféra, chemtrailsová mřížka či něco podobného, co může fungovat jako "hrací plátno")různá světla a objekty...

   Vymazat
  3. Merkur měl být viděn nízko nad východním obzorem v ranních hodinách mezi 11. - 30.srpnem. Kdežto ta spodní "hvězda" šikmo pod Jupiterem byla dost vysoko nad obzorem. A měla to být Venuše/Jitřenka (na večení obloze se v její další fázi pak nazývá jako Večernice).

   Vymazat
 6. nasimuluj si to ve Steláriu i pohledem z ČK, zadáš si sv. stranu a čas

  OdpovědětVymazat
 7. Tak onen pisatel pise ze to bylo velikostne podobne jako mesic, na obrazku to tak i nakreslil a vy jste presvedceni ze jde o Merkur, vesmirny odpad a dokonce ze ani neuvedl jak je to velke. Tak mi nezbyva nez se k vam pridar. A nebyl to nahodou Merkus nebo nejake smeti? A jak to bylo velke? Kuba

  OdpovědětVymazat
 8. Tak o tom UFOMěsíci se mi zdál živý sen, jak se pohyboval rychle.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No to je taky záhada !!! Že se ten objekt posunul asi o 100 - 110 stupňů pouze běhěm 3 dní !!!

   čtenář z CK

   Vymazat
 9. Já teda nevím ale jednoho dne prostě nějak intuitivně jsem začal pozorovat chovaní měsíce a přišlo mi dost divné. V podstatě to začlo asi rok poté co jsem pozoroval chemtrails. Netvrdím že vím co to je nebo ale poslední dobou jsem měl několik živých snů o napadení Ufony. Opravdu jsem se vždycky probudil dost vystrašenej. Taky je možné že je to součástí blue beam projektu a chemtrails aby se naučily kreslit iluze na oblohu jak na velkou obrazovku. Je to divoká teorie ale něco se asi nejspíš děje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Projekt Blue Beam se jako dominantní faktor pozorovaných jevů nedá zcela vyloučit !

   Vymazat
 10. Nerozumím počasí, ale už podruhé jsem si všiml, že v den úplňku měsíc není vůbec vidět, ani neprosvítá za mraky, jakoby neexistoval. Rozumíte tomu někdo?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano,v den úplňku opravdu není měsíc vidět už několik měsíců.

   Vymazat
  2. já jsem si toho všiml už loni v říjnu v listopadu v prosinci a v lednu tak jsem to sledoval jenže pak v únoru a v březnu měsíc vidět byl tak jsem to sledovat přestal
   na mě třeba měsíc v úplnku negativně působí špatně spím a dělá se mi akné možná když napráškujou aby nebyl vidět tak nemá takový vliv

   Vymazat
 11. Takže trocha som googlil a našiel som obrázok ktorý sa podobá na autorov popis.

  http://www.masterminds.pl/Astronomia.16/Planeta,Nibiru,minie,ziemie,w,2012-2013.31.html

  OdpovědětVymazat
 12. Už jsem vám chtěl napsat dávno, ale poslední dobou jsem upadnul na zdejším blogu v nemilost. A to s případem 12 příznaků transformace. Inu něco ano, něco rozhodně ne. Tak zkusím tohle k tématu výše. Před časem zde proběhla diskuse o fenomenu dvojitého svátání. Shodli jsme se na tom, že to má na svědomí přechod kamery z nočního režimu na denní. Bohužel, není tomu tak. Měl jsem možnost se o tom přesvědčit na vlastní bulvy. Ve čtvrtek 27. 9. jsem vyrazil brzy ráno z Prahy na Moravu přes Vysočinu. Jízda korytem vyschlé řeky D1 se mi zajídá a po okreskách je na co koukat. Zhruba v 6:15 jsem sjížděl z docela velkého převýšení a velká rozlehlost na východě mi dala spatřit podivné svítání. Zvláštní modré světlo zalilo celou krajinu a krajina vypadala přízračně v tom divném a ostrém světle. To bylo už 6:20. Na nebi bylo dost mráčků a nebylo poznat odkud jde to světlo. Pak ale to světlo zmizelo během asi 3 minut a bylo zase skoro tma a cca za 10 minut začalo normální vybledlé svítání. Zhuba ještě před 10 lety jsem dost turistil a běžných svítání na kopcích s foťákem znám dost. Tohle mě docela rozhodilo. Takže houby chyba kamery, ale je tam opravdu druhý zdroj světla a modřejší (rozuměj o vyšší teplotě) než slunce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já Vám to věřím.Tudle mi říkala babička (netuší, že se o ty"věci" zajímám) tedy mi říkala: Přímo nad naším domem cosi letělo. Svítilo to pestrýma třema barvama (růžová,modrá, zelenkavá).Ještě nikdy jaem to neviděla! Volala jsem na dědu, ať se na "to" jde podívat. Oba jsme na to pak chvíli koukali jako blázni, než to zmizelo !"
   Prostě ano ! Na nebi je opravdu možné vidět něco víc. Když máš štěstí

   Vymazat
  2. No konečně se našel další člobrda, co to viděl na vlastní oči, a ne jenom pofiderním žvaněním o přepínání kamer ! Já jsem si tím druhým svítáním na Lysé hoře o loňském podzimu naprosto jistý ! To modré "příšeří" barvilo až do fialova. Obrovská kulovitá záře se zvedala od obzoru po obloze, až zalila celou oblohu ostrým pichlavým světlem. Budilo to dojem, že má všechno vzápětí vzplanout a hořet. A náhle ta záře začala slábnout, až se vytratila na opačné straně druhého obzoru, a znova se sešeřilo. Přitom bylo vidět, že se slunce teprve probouzí zlatavými červánky za obzorem, odkud vyšlehla prve ta záře !

   Vymazat
  3. Tak se někdy projevuje ta černá koule v té bílo stříbrné záři na obloze. Přesně stejným způsobem (sršení a mihotání barevných spekter na místě té koule)se projevovala také při zbožných poutích na Balkáně v Hercegovinské Medjugorji. Také se tam projevuje např. takto : rozsvěcuje a zhasíná oblohu !!! (viz video zde : http://www.youtube.com/watch?v=NlPHHl0AjZk, zde je to sršení: http://www.youtube.com/watch?v=rqkeSKp9mXo&feature=related, zde neuvěřitelně zhasíná a rozsvěcuje oblohu (chybí tam ta černá koule uprostřed !): http://www.youtube.com/watch?v=-K8K5GFWFME&feature=related

   A pak že se kolem Země nic divného neděje !!! Jen blázen tomu věří !!!

   Vymazat
 13. od amatérů na yt je takových záběrů plno,jak nám po obloze létá rok od roku více podivných objektů, které není možné z astrologického hlediska někam zařadit.Mají podivné rychlosti,dráhy letu, světla,vzhled apod.Docházím k závěru,že naše Země s velkou pravděpodobností stojí před nějakým zlomem, který se stává možná jen jednou za několik tisíc let,nebo snad stojíme před něčím, na co se u duchovně vyspělých bytostí čekalo moc a moc dlouho a oni chtějí být "u toho" včas až se to u nás odehraje.Nevím, ale z nějakého důvodu je tam nad námi vše jakoby v pohotovosti.
  Podívejte se sem-http://www.youtube.com/watch?v=jpFieRpec1o&feature
  zajímavé to začne být tak od 6:42

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně je to popsáno, co se zde děje !!! Slétá se sem celý vesmír, a mimozemšťané chtějí být "u toho", u té události, která má zanedlouho přijít, a bytostně se dotýká Země a možná i Sluneční soustavy. Je to událost zřejmě ve vesmíru tak vyjímečná a vzácná, že to všem ostatním stojí zato sem lětět ty nepředstavitelné kosmické dálky, a získat zkušenosti i pro sebe !!!

   Vymazat
 14. Zdravím, chci také přizpět mým pozorováním.

  Nejprve jsem si všiml měsíce, vídám ho na úplně nových místech kde ještě nikdy nebyl. Navíc je i jinak velíky v různé dny. Mám tet stín o 2m delší na 3,5m vysoké budově takže je slunce níž než minulý rok v listopadu. No a měsíc jsem taky viděl že byl na pravé straně kulaty a zdál se mi jiný než obvkle ale dál jsem to neřešil až teť. Martin

  OdpovědětVymazat
 15. Ziadna planeta nibiru ziadny iny objekt na oblohe nie je je tam len mesiac a skoro vsetky jasne planety a hviezdy nuz je 2012 a blizi sa zoradenie...

  OdpovědětVymazat
 16. Nevím jestli to stím souvisí:
  http://procproto.cz/veda-a-technika/astronomie/zeme-mohla-pred-par-dny-ziskat-druhy-mesic/

  OdpovědětVymazat
 17. http://procproto.cz/veda-a-technika/astronomie/zeme-mohla-pred-par-dny-ziskat-druhy-mesic/

  OdpovědětVymazat
 18. Já jsem viděla přesně to samé, o čem autor píše. Jen v jinou hodinu. Bylo to v druhé polovině srpna. Na obloze směrem na sever až sevorozápad se několik dní po sobě v odpoledních hodinách ukázal objekt tvaru a velikosti couvajícího Měsíce. Problém byl v tom, že Měsíc dorůstal úplňku a v noci mě budil. Škoda, že jsem ho nevyfotografovala. Každý den byly na obloze chemtrails, takže objekt se brzy schoval.

  OdpovědětVymazat
 19. Také jsem to viděla. Divím se, že o tom píšete až teď. Ve stejném termínu, ve stejný čas, na východě. Pozorováno v Nýrsku. Zaujala mě ta přímka, ve které objekty, po několik dní setrvávaly, i přes to, že se jejich vzdálenost i pořadí měnily. Nejsem astronom a netrklo mě, že měsíc nezapadá na východě, protože to vypadalo úplně, jako měsíc. Trošku menší, asi jako před 20 lety, srpeček a záře bledá, jako měsíc. Netipuji družici ani UFO. Spíše nějaké vesmírné těleso. Zdravím Ljuda

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sláva, další skvělý pozorovatel !!!

   Vymazat
  2. Jestli ono se také nechemuje obloha proto, aby lidi neviděli, co se nad nima odehrává za divy a různá "nebeská představení". To by totiž žádný mainstream ani čhmú nedokázali lidem exaktně vysvětlit !!!

   Vymazat
  3. V souvislosti jevu bílo stříbrné záře se středovým černým kulovým objektem tvářící se jako druhé slunce a světelnými zázraky na obloze v Medjugorji(Balkán-Hercegovina) mě napadá, zda mezi mimozemskými objekty ve Sluneční soustavě mohou být i objekty tzv.nebeské, neboli takové, které nepocházejí z tohoto vesmíru, a tudíž nemohou zcela podléhat zákonitostem, fyzice apod. našeho vesmíru !"

   Vymazat
 20. K poznámce pod článkem :
  Tzn.že atlantickou kartu hraje Obama, a euroasijskou Putin ? A oba mají dojít ke stejnému cíli, avšak odlišným způsobem ? Jsem zvědav, jak se tito "novodobí Mesiáši" vybarví !

  OdpovědětVymazat
 21. Ten popis pohybu a vzhledu PŘESNĚ odpovídá Měsíci, který se takto po obloze pohybuje a na ranní obloze má tvar C (couvá do novu). "Obvyklá vzestupná trajektorie" je rozhodně neobvyklá - jednak proto, že se Měsíc na obloze vůči hvězdám nemůže pohybovat směrem k západu (on se k západu zdánlivě pohybuje jen díky rotaci Země - spolu se Sluncem, planetami a hvězdami), ale díky svému oběžnému pohybu kolem Země se vůči vzdálenějším objektům (hvězdy, planety, Slunce) pohybuje k východu a tento jeho pohyb je dosti rychlý (o svůj průměr se vůči HVĚZDÁM posune k východu za 55 minut, za stejnou dobu se vůči OBZORU posune díky rotaci Země o necelých 14°k západu - to, že se pohybuje tak rychle k východu vůči hvězdnému pozadí, způsobuje, ža každý další den vyjde asi o hodinu později). Na ranní obloze ho Slunce samozřejmě osvětluje "zleva" takže tvar musí mít C, nikoliv D (dorůstá do úplňku) - tvar D má před první čtvrtí večer na západě, kdy ho Slunce osvětluje "zprava". Takže pokud jste si spletl datum, tak to byl Měsíc, pokud ne, tak si z nás děláte srandu (při počtu lidí chodících do práce by jste 100 % nebyl sám, kdo by si toho všiml).
  Zdravím do Č. Krumlova

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I kdyby to měl být nakonec Měsíc, jak mi vysvětlíte, že ten objekt "sestupoval"několik dní pod sobě PO PŘÍMCE a ne po PARABOLE ! To je jedna věc. Další se týká toho, že jsem ještě nikdy neviděl "sestupovat Měsíc" od západu k východu, ale vždy právě NAOPAK ! Proto mě ten jev tolik zaujal !!! Máte sice hezké vědecké vysvětlení, ale mě se to přesto nezdá, že k tomu takto došlo...

   čtenář z CK

   Vymazat
  2. Jak můžete zpochybňovat něco (tu parabolickou černě vyznačenou trajektorii Měsíce na schémátku výše), co jsem viděl na vlastní oči?! A znovu se to opakuje (ten parabol.pohyb Měsíce po noční obloze)viz např. út a st tohoto týdne, kdy Měsíc "valí" do úplňku (nebo je už možná těsně za ním, blíž jsem to nezkoumal, ale svítil mi do pokoje v ty dvě noci - út,st - jak pořádná lampa). A pohyboval se přesně tak, jak jsem to nakreslil nad tím panelákem. Takže víc pozorovat, fotit a filmovat, než vágně mluvit...

   Vymazat
  3. Při počtu lidí chodících do práce, jsem byl skutečně sám, kdo si toho jevu tehdy všímal. Schválně jsem nikoho na nic neupozorňoval první dva dny, a čekal, kdo si toho kromě mě někdo všimne. NIKDO !!! Všichni "čumí" buď "do země" nebo max. před sebe. Nahoru (na oblohu) se NIKDO nedíval. A to šly masy lidí z k autobusům na zastávce, k autům na parkovišti, a nebo naopak vystupovali z nich u fabrik, a museli dojít ještě tak 500 m pěšky do budov a hal. Když jsem se pak třetí den pozorování lidí ptal, tak všichni do JEDNOHO koukali na mě jako na blba, na co že se jich to ptám. Taková je realita !!! Přitom ten jev měli VŠICHNI nad sebou, a stačilo jen zvednout hlavu. Proč se lidé přestali ve většinovém počtu dívat na oblohu, je mi záhadou. Stejně jsem dopadl s pozorováním chemtrails a vývoje klimateroristické oblačnosti. Nikdo tomu nevěřil (té umělé manipulaci s počasím), vysmáli se tomu, a zaujatě bránili názor, že jsou to jen "stopy po letadlech"(ty chemočáry). A podivně vypadající oblačnosti přisuzovali k důsledkům globálního oteplování. Prostě mi došlo, že většina lidí je tak zmanipulovaná médii, že se z nich stali opravdu ovčani a ne občani !!!

   Vymazat
  4. Pokud se Měsíc pohybuje po obloze vůči obzoru Země od místa pozovatele (ČR) za 55 minut o necelých 14°k západu, jak tedy vysvětlíte, že se na konci srpna 2012 pohyboval k východu, a to ještě sestupně po přímce !

   Vymazat
  5. Víme, že Měsíc obíhá Zemi proti směru hodinových ručiček přibližně za 30 dní. Země obíhá Slunce také proti směru hodinových ručiček, ale za přibližně 365 dní.Země se přitom otočí kolem své osy jednou za 24 hodin. Pomineme jev librace u Měsíce, a zaměříme se jen na jeho oběh kolem Země : Pokud se Měsíc otáčí kolem Země výrazně pomaleji (29-30 dní), než-li Země okolo své osy (pouze 24 hodin). Ppak nelze jev vycházejícího měsíce (zde pro jistotu uvádím ČR) nad obzorem spatřit nikde jinde než nad východním až jihovýchodním obzorem, přecházející pak parabolicky jih až jihozápad, a sklánící se k západu až severozápadu stejným způsobem(snad až téměř k severu). Jak by mohl Měsíc trajektorovat po obloze vůči pozorovateli na Zemi v přímce ?! Vždyť by tak musel mít jenom začátek nebo jenom konec !!! Což je naprostá "ujetina"!!! Takže to, co bylo pozorováno, Měsíc být nemohl !!! Podotýkám ještě jednu důležitou věc, že onen objekt sestupoval v ose Venuše - Jupiter po celou dobu pozorování (4dny). Jak by bylo možné, pokud by to byl Měsíc,že by se neměnila jeho poloha i vůči objektům na "nebeské klenbě" ?!

   Dráha oběhu Země okolo Slunce je přibližně ((158 mil.+158 mil.+ 1,39 mil.km)x3,14(pí)) 996.604.600 km, děleno 365 dní = 2.730.424 km/den, děleno 24 hodin = 113.768 km/hod. Tzn.že Země se řítí vesmírem téměř 114 tis.km/hod.!

   Pokud vezmeme v úvahu parabolický oběh, v místě kde bude Země slunci blíže, zřejmě poletí o něco menší rychlostí, a kde dále, rychlostí o něco větší.

   Země má kolem rovníku přibližně 40 tis.km, děleno 24 hod.= 1.667 km/hod. Touto rychlostí se tedy točí Země na svém povrchu vůči vesmíru !

   Vymazat
  6. Tou poznámkou o lidech chodících do práce jsem myslel nejen celou ČR, ale to je teď vedlejší, nosným tématem mého příspěvku bude vysvětlit ekliptiku a její vzhled na obloze. To vágní mluvení bych nepředjímal, až budete 10 let pozorovat oblohu jako "soukromý astronom" - jejichž data byste chtěl znát (pokud jste to Vy), pak budete vědět, že jste viděl Měsíc a tady tedy ty data máte.
   Tak teď jen doufám, že se mi to podaří srozumitelně vysvětlit...
   Země obíhá kolem Slunce po eliptické dráze a ta elipsa leží pochopitelně v nějaké rovině. Tuto rovinu nazýváme ekliptika. Všechny planety obíhají kolem Slunce taktéž po elipsách, jejichž roviny mají k rovině ekliptiky dosti malý sklon, čili můžeme zjednodušeně říci, že obíhají taktéž v rovině ekliptiky. Měsíc obíhá Zemi po elipse, jejíž rovina je skloněna k rovině ekliptiky o 5°, což je srovnatelné s planetami - čili můžeme také tvrdit, že obíhá "po ekliptice". Jelikož na této rovině (ekliptice) leží střed Země (a střed Slunce samozřejmě také) a my se na tuto rovinu díváme prakticky "z ní" tak její průsečík s nebeskou sférou vidíme jako kruh obepínající celou nebeskou sféru. Ekliptika svírá různý úhel s obzorem, ale protože ji najednou nemůžeme vidět celou, ale jen její půlku, tak se na oblohu promítá jako křivka (nejlépe je si stáhnout program Cartes du Ciel, kde si ji můžete zobrazit. Každopádně nevypadá jako hodně zahnutá parabola, kterou jste nakreslil a už vůbec ne na tak malém úseku, který je zobrazen na obrázku.

   Vymazat
  7. Jelikož Slunce leží přímo na ekliptice tak Měsíc při "couvání" do novu, kdy je viditelný ráno jako srpek ve tvaru C, osvětlený od východní strany, "letí" ke Slunci (na obloze, nikoliv v prostoru!!!). Při novu je pak blízko Slunce, když máme štěstí, tak nám ho i zakryje a je zatmění a pak pokračuje zase dál na opačnou stranu. A teď se dostávám k tomu pohybu. Kdyby jste nevytrhl část mé věty z kontextu, tak byste to pochopil.. Země se otáčí a díky tomu všechny objekty na obloze (kromě umělých družic) se zdánlivě pohybují vůči obzoru od východu k západu, takže Měsíc vychází na východě a zapadá na západě jako všechny jiné objekty. Jenže Měsíc, jakožto nejbližší kosmické těleso, má také největší vlastní pohyb po obloze. Vůči hvězdám oběhne Zemi za (cca)27,5 dne, to znamená, že za jeden den opíše na své dráze úhel cca 13°. Tento pohyb musí být vidět, ne? A vzhledem ke směru jeho oběžného pohybu, který je z našeho pohledu od západu k východu, se za 24 hodin posune vůči hvězdnému pozadí o právě těch cca 13°. Takže každý další den je na obloze jinde na ekliptice. Jak už sem řekl i planety se na obloze promítají do ekliptiky, takže je-li spojnicí Venuše a Jupitera přímka (ona je to ve skutečnosti křivka, ale okem to nepoznáte), tak i Měsíc se po té přímce bude pohybovat, jelikož tou spojnicí planet na obloze je ekliptika, podél které se promítají na obloze.

   Vymazat
  8. Když si uvědomíte, kde je Měsíc v různých fázích - tak v novu je na obloze někde u Slunce, v úplňku je na obloze přesně naproti Slunce a je tedy vidět celou noc. Pak, jak couvá, se zase ze směru od západu vrací ke Slunci a těsně před novem je vidět ráno za rozbřesku na východě. Vrátím-li se ke své, Vámi citované, větě, tak jednoduše zjistíme, že pohne-li se Měsíc vůči zemskému obzoru za hodinu o 13° a nějaké drobné k západu a za den se díky vlastnímu pohybu pohne vůči hvězdám o 13° k východu, tak se to za 24 hodin téměř vynuluje a tím pádem vyjde o tu hodinu později než předchozí den (je totiž na obloze u hvězd, které vychází o cca hodinu později než ty, u nichž byl před dnem) a proto vychází čím dál později až vyjde spolu se Sluncem v téměř totožný čas, kdy je v novu. Bereme-li tedy za časový interval přesně 1 den, jako Vy, tak se Měsíc pohybuje od západu k východu (jelikož zvoleným intervalem eliminujeme vliv rotace Země a vidíme jen vlastní pohyb Měsíce). Pro lepší představu: kdyby Měsíc oběhl Zemi za dobu kratší než jeden den, čili jeho pohyb by byl úhlově rychlejší než rotace Země, pak by Měsíc vycházel na západě (podobně jako Marsův měsíček Phobos - ten by kosmonaut viděl z povrchu Marsu vycházet na západě). Vůbec bych sem nepletl žádná čísla v km/h atd., na obloze se stejně všechno určuje úhlově (jelikož metrické jednotky zde nemají smysl), tedy i rychlost a tady platí jedno: rotace Země 15°za h, oběh Měsíce (opačný směr): cca 0,5°/h a tím je snad řečeno vše (Oběžná rychlost Země kolem Slunce tu už tak velkou roli nehraje, je to jen 0,04°/h).

   Vymazat
  9. Mimochodem Váš popis dokonale popisuje Měsíc, jelikož ta nesvítící strana "Velmi nepatrně byla viditelná i neozářená část objektu v jakémsi hnědočerném odstínu" je neosvětlená část Měsíce a tomu jevu se říká popelavý svit, není to nic vzácného, jde o to, že sluneční světlo se od Země odráží a osvětluje Měsíc (podobně jako Měsíc osvětluje Zemi - za úplňku přečtete i novinové nadpisy)a odtud se zase odráží zpět k Zemi a proto tu neosvětlenou část vidíme.
   Odpověď soukromého astronoma: byl to Měsíc, asi proto na Vás ti lidi hleděli tak divně...

   Vymazat
  10. Děkuji za vysvětlení, a budu si v tom dál bádat, abych měl zcela jasno.

   Vymazat
  11. Tzn.že Měsíc vůči pozorovateli na Zemi jde v první půli měsíce dopředu (od novu k úplňku - od východu k západu), a v druhé zpět (od úplňku k novu - od západu k východu)?! Něco jako jev zdánlivého návratu ? Už nevím, která z planet je takto pozorovatelná, že jde napřed po své obvyklé dráze, pak jakoby couvá zpět, a znovu se vzápětí rozletí vpřed. Má to s tím něco společného ?

   Vymazat
  12. Tak nemůžete zase až tak vážně chytat výše uvedený obrázek "za slovo", poněvadž je to jen schéma, a ne dokonalá matrice nebeské klenby. Je jasné, že černě vyznačená dráha Měsíce neukazuje skutečný pohyb Měsíce po obloze, ale schématicky naznačuje měsíční parabolickou ze Země pozorovatelnou trajektorii.Určitě se shodneme na tom, že Měsíc někde vychází, pak stoupá, jeho dráha vrcholí v určitém bodu vysoko nad obzorem, a pak zase klesá k opačnému obzoru. Mě zaujal ten rozdíl přímky a paraboly či elipsy. Nějak stále nemůžu pochopit to, že když se něco pohybuje vůči Zemi v křivkách, obloucích, elipsách apod.,že to můžu pozorovat ze Země v přímce...

   Vymazat
  13. Měsíc se otáčí vůči Zemi v opačném směru ? Měsíc se otáčí vůči Zemi údajně proti směru hodinových ručiček. Země se naopak točí po směru hodinových ručiček. Je to tak správně ?

   Vymazat
  14. Ta ekliptika sice křivka je, ale jen díky projekci na nebeskou sféru, pak záleží na tom, kterou část ekliptiky pozorujeme a její krátký úsek může být téměř přímka - stáhněte si ten program a uvidíte to sám, takto to můžu popisovat jak chci, ale protože si nedokážete představit jak to vypadá, tak je Vám to divné.
   Při pohledu od severního pólu Země se Země točí proti směru hodinových ručiček (protože je Země velká, tak to vypadá jakoby se nebeská sféra otáčela kolem Země od východu na západ, ale je to stejný princip jako v jedoucím autě - třeba při předjíždění, když by ste se díval jen na předjížděné auto tak to vypadá, že ono couvá, čili pohybuje se opačným směrem než vy). Pořád si pletete dvě věci: pohyb způsobený rotací Země a VLASTNÍ pohyb Měsíce kolem Země. Pohyb Měsíce po obloze je výslednicí obou pohybů. Trocha matematiky: Měsíc se po obloze pohybuje výše uvedenou rychlostí 0,5°/h (cca), celý kruh tak udělá za 360/0,5=720 hodin=30 dní (což je +-1 lunace), Země se za tu dobu otočí o: 720*15=10800°, což je 10800/360=30 otáček = 30 dní. Čili za 30 dní se obě periody opět sejdou. Tj. za jednu lunaci, čili vystřídání všech fází je Měsíc na obloze zase tam kde byl před měsícem (třeba těsně vedle Slunce při fázi nov). Pro úplnost 27,4 dne=siderický měsíc, 29,5 dne synodický měsíc=lunace.

   Vymazat
  15. Tohle všechno jsem pochopil. Ale jaké máte vysvětlení, že tento jev, co je popisován v článku výše, NENÍ se NEOPAKUJE (prostě na obloze NIC podobného není) pravidelně každý měsíc, ale jen některé měsíce v roce ?!

   Vymazat
  16. Zrovna teď se Měsíc blíží do novu tak to zkuste a uvidíte... Nebo lépe, sledujte polohu Měsíce na obloze každý den po jednu lunaci (každý den se to asi nepovede, ale co nejčastěji). Zkusil bych pro začátek koupit otočnou mapku oblohy, ať se orientujete v souhvězdích a kalendář, kde jsou vyznačeny i časy východu a západu Měsíce a uvidíte.

   Vymazat
 22. Ahoj, sice sem tohle neviděl ještě ale klidně to může být mateřská lod a z ní sem pak létaj, několikrát sem je viděl prvně ještě v roce 2011 listopadu v neděli večír byl hodně vysoko a daleko asi 50 km ode mne čučel sem na to a pak sem vzal mobil a blikal sem na to ono se to zastavilo a ja začal dělat kruhy abych si byl jisty že to je ufo a ne letadlo nebo satelit a ten objekt ty mé pohyby opakoval a tahkle to bylo asi ještě 10 minut, pak to najednou furt dělalo stejne pohyby nehledě na moje do té doby než sem je bezchybně zopakoval pak se to zastavilo a zmizlo to, já se s tím v duchu rozloučil a jel sem taky domů. Nakonec sem si to namaloval a vypadalo to jako písmenko g. Pak dýl sem to viděl znovu ale už sem na to neblikl byli tam lidi.Z nedávné doby zas při cestě z práce ve vlaku byl objekt kterej se odhmotnil poté zase světelný kruhový objekt prolétl kolem našeho okna v né moc velké vzdálenosti i máti jej viděla, poslední zas 2 taky při cestě jak letěly na severovýchod zkoušel sem je vyfotit ale byly moc daleko a za chemo-mrakem mezi těmihle třemi posledními pozorováními neuběhl ani týden !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V této souvislosti jsem si vzpomněl, že asi týden po onom úkazu "divně sestupujícího měsíce" jsem jel MHD autobusem z jedné části CK do jiné.Obloha byla nad CK téměř bez mraků, a k dívání lákala zvláštní tajemná modř oblohy a zář zapadlého slunce za obzorem. Když bus projížděl určitý úsek po objžďkové silnici pod autobus.nádražím, náhle jsem si všiml, jak v poměrně nízké výšce "visí" tři jasná oranžovo žlutá světla přibližně v prostoru mezi pivovarem, parkovištěm a klášterem. Tvořila velký rovnostranný trojúhelník se špicí mířící přibližně k severu. Ta světla mírně pulsovala tak, že se zdálo, jakoby žhnula. Upozornil jsem na ten jev svého vedle sedícího známého, a ten vyvaleně na to koukal, a nevěděl co na to říci.Napadlo ho jen, že by to mohly být noční lety velkými balony, a že ta světla jsou jejich hořáky. Znovu jsem se otočil, a stihl přes zadní sklo ještě jednou uvidět tu světelnou formaci. Velká tělesa balonů jsem však nad světly marně hledal. Já jsem to proto zpochybnil, ale ten známý si dál stál na svém.Když jsem za několik minut poté z busu vystoupil, všiml jsem si kolísavého zvuku velkého vrtulníku (zřejmě vojenského - protože zvuk toho malého klimoušského monitorovacího dobře znám, a létává nad CK také po setmění), jak oblétává vnitřní město CK. Ale nebylo na něj z mojí pozice vidět. Takže tam zřejmě něco bylo, a armáda si zřejmě (asi z voj.újezdu Boletice? u CK) přiletěla občíhnout "návštěvníky"...

   Vymazat
 23. No já už nějaký týden a natáčím na video taky jednu podivnou věc. Vždcky většinou kolem 20h začnou nedaleko mého bydliště slétávat tři objekty někdy i více a někdy i dříve když je ještě trochu světla(proto se mi podařil detailnější zoom). Když letí na shromaždiště tak blikají jako normální vrtulníky nebo letadla ale pak začnou svítit stále a po chvíli se rozjasní do velkého jasu a pak zase přestanou začnou blikat a odletí ale za třeba půl hodiny se vrátí a opakují to samé a to už nějaký ten týden. Díky detailnějšímu zoom jsem zjistil že když září tak se rozdělí na dva objekty což z dálky není vidět. Poté se spojily a pokračovalo to co výše jsem psal.
  Tak jsem si řekl že budu koukat i přes den. Všiml jsem si další věci téměř každý den nad naším městem létají černé vrtulníky nebo letadla. Odnikud nikam. Většinou není slyšet že by se něco blížilo dokud to nepřeletí nad hlavou. Když jsem pak viděl na youtube podobná videa a ted četl poslední komentář jsem přesvědčený že bud začíná invaze nebo už umějí kreslit iluze na oblohu ale spíš věřím tomu prvnímu. nicméně je divné proč se dosud podařilo sledovat ufo jen sporadicky a ted je toho plno. Rád bych poslal nějaká videa ale mám kameru ještě na dv kazety a neumím to prevest na pc. Jak tvrdí pan Ortek mohli by to být i démoni. Nejsem žádný expert ale jen opravdový zaslepenec si může nevšimnout tohoto. Což je asi jejich plán abychom to co se stane brali jako fakt že jsme napadeni. Už jsem tu psal že jsem měl sny o napadení a dost živé a přitom si jinak sny vůbec nepamatuju. P.S letadla myslím jednomístná. Ty větší dopravní ale taky poslední dobou létají zatraceně nízko přitom třeba při bouřce by měli létat nad ní ne? Všem všechno nejlepší

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zřejmě jste viděl objekty, které mají cosi společného s černými kulovitými objekty, které vydávají nebo způsobují ostrou intenzivní bílostříbrnou záři. Některý z nich provádí mimikry měsíce, a svítí v noci na obloze jako měsíc. Před východem slunce se ta záře začne utlumovat až zmizí docela, a na jejím místě zbyde jen docela malý slabě bíle svítící kotouček. Jiný za dne stojí v pozici před sluncem, a je vidět jako černá koule. Sluneční svit zřejmě posiluje vyzařování onoho objektu, čímž slunce jakoby více intenzivně svítí a více pálí.Když je slunce těsně před západem,onen objekt se od slunce těsně nad obzorem oddělí, svou záři přitom rychle zhasíná, a opět je nad obzorem patrný malý slabě bíle svítící kotouček. To znamená, že jsou kolem Země přítomny nějaké gigantické stroje/lodě/umělé planetky na způsob "Dark Star", které (z pro nás neznámých důvodů) na nás svítí či září intenzivní bílostříbrné světlo. Zda je to pozemského původu (utajené projekty) nebo mimozemského, to se zatím můžeme jen dohadovat. Rozhodně to však NENÍ obávaná Planeta X nebo Nibiru !!! Názorně Vám to zde předvede několik zajímavých videí :


   1.FIRE IN THE SKY!!!!! ALERT!!!! NIBIRU SPOTTED BY SKYDIVER!! LOOK AT THE SUN!!!! / (zde černý kulov.obj.na středu bělostříbrné jasné záře, filmovaný z letadla při seskoku parašutistů)
   http://www.youtube.com/results?search_query=fire+in+the+sky+%21%21%21%21%21+Alert+%21%21%21%21...&oq=fire+in+the+sky+%21%21%21%21%21+Alert+%21%21%21%21...&gs_l=youtube.12...4101.43959.0.46004.37.33.1.3.3.0.289.5506.1j13j16.30.0...0.0...1ac.1.o7iMci-sxhM


   2.Nibiru Planet X Second Sun seen all over the world March 21 update.wmv / (stříbrobílá záře s černým kulovitým objektem uprostřed, těsně před západem záře mizí a objekt se mění na malé světelné kolečko)
   http://www.youtube.com/watch?v=0RKBLbmDgTc&playnext=1&list=PLC7ABD5C4C6D75AE3&feature=results_main

   3.Weird video of something in front of the sun What do you think it is /(přímá videonahrávka přes sluneční brýle (jako filtr) onoho černého kulov.obj.na středu bělostříbrné záře)
   http://www.youtube.com/watch?v=dslU5MpkbY0


   4.Splitting Dot two suns not one 18 4 2012 / (zde detailní rozbor videa pořízeného z paluby vysoko letícího letadla s černými kulovými objekty ve stříbrobílé záři)
   http://www.youtube.com/watch?v=KfXzy2r-5BY


   5.What's Up for June 2012 / (rozhodně se nejedná o toto : přechod Venuše před slunečním kotoučem, jak se některé info kanály snaží výše uvedené těleso bagatelizovat !)
   http://www.youtube.com/watch?v=UGIUes_J-_M&feature=related


   5.NIBIRU at Hawaii Observatory!! 8.14.12 / (onen objekt na noční obloze coby „noční slunce“(kousek nad ním svítí Měsíc), viditelně světelně mizící při východu slunce – viz jev po spojení dvou černých objektů na videu č.4 !)
   http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=9HVKYQN-M9U&NR=1

   Vymazat
  2. to "Anonymní7. října 2012 15:10"
   Prosim vas, odkud jste? Pozoruji taky dost zajimave veci, rad bych se podelil o zkusenosti, prip. udelal nejake spolecne pozorovani. diky.

   Vymazat
 24. způsobů jak analog video převést na digitální ne několik. Je potřeba analog-digitální převodník. AD převodník se nachází např v modernější videokameře, videorekorderu s DVD přehrávačem, moderním televizoru který umí záznam pořadu na disk. Popř. primitivní metodou promítnout na televizoru z kamery a natáčet malé video kompaktním digitálním foťáčkem na kartu. Výslednný soubor AVI, mov, Mpeg etc. už jde dát na web.

  OdpovědětVymazat
 25. No tak ja se na to vrhnu až budu mít čas. Jinak zde asi vznikla mýlka já jsem neviděl objekty na obloze někde v kosmu já jsem jich viděl několik asi 2km vzdušnou čarou od místa kde bydlim a koukám na ně z okna.

  OdpovědětVymazat
 26. Jelikož nejdou komentovat Vaše dodatky, tak to napíšu sem. Ono je to celé docela pěkné, ale má to háček... Já samozřejmě vím, jaká byla fáze Měsíce ty dny, proto jsem napsal tu poznámku o tom, že jestli byl uveden špatný datum, je to Měsíc, jestli ne, je to FAKE! Víte, ono lidí pozorujících oblohu je jen v ČR pár tisíc, navíc fáze Měsíce zná asi 100 000 myslivců, jelikož Měsíční svit využívají jako "pomůcku" při lovu. A nikdo z více než 100 000 lidí, z nichž většina chodí do práce nebo do školy, z celé ČR to neviděl, jen Vy. Kdyby jste chtěl argumentovat viditelností pouze z CK a blízkého okolí, tak čistě statisticky připadá na 1 km2 1,4 člověka, který by si toho všiml a uvědomil si to. Přesto jste jediný...Slušný pokus, ale EE...

  OdpovědětVymazat
 27. Já si to ráno moc dobře pamtuju, koukala jsem na to jako puk... Teď fakt lituju, že jsem nedoběhla pro foťák... Pokušela jsem se o tomto najít někde nějaké informace co by to mohlo být a až teprve nyní jsem narazila na tento článek. Pozorovala jsem to na Praze 4, nevím co to bylo ale rozhodně to nebylo normalní a měsíc to taky nebyl

  OdpovědětVymazat

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, nikoliv pouze urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností.