3. dubna 2009

Ještě jednou orgonit pro zahrádkáře(Obrázky jsou původní od Marka Benneta. Zvětšené: http://www.pressdispensary.co.uk/images/presspack_photos/1293/veg%20repro%20res.jpg, )

Nedávno zde bylo uvedeno video od britského novináře Marka Bennetta, dokumentující vliv orgonitu na růst zeleniny.

Mark Bennet teď na jaře zahájil kampaň, dle níž by se v letošní sezóně mělo provést daleko více pokusů, a hledá dobrovolníky, kterým poskytne orgonit a očekává od nich dokumentaci o růstu. Následující článek přináší více informací.

Pokud máte zahrádku a orgonit, můžete vyzkoušet. Účinek orgonitu na rostliny údajně dosahuje asi dovzdálenosti 1,5 metru, takže počet TB přizpůsobíte velikosti záhonu/pozemku. Doufám, že se pak pochlubíte výsledky, i Markovi...

Zdroj: http://www.pressdispensary.co.uk/releases/c992156/Gardening-Trials:-Growing-Giant-Vegetables-in-Brighton-.php

Zahradnické pokusy: Pěstování obří zeleniny v Brightonu
Hledáme pro rok 2009 zahrádkáře pro zkoušky „zázračné pryskyřice“ , orgonitu!
26. 3. 2009 – Tisková zpráva:


Minulý rok byl použit ve Východním Sussexu pevný materiál založený na pryskyřici, zvaný orgonit, pro vypěstování obří zeleniny, při malém, ale významném pokusu, který provedl Mark Bennet, nezávislý novinář. Nyní dává dohromady tým na EcoLogicCool v Sydney Street v Brightonu, aby provedl mnohem rozsáhlejší pokus, který začne v dubnu 2009. Hledá pro něj zahradníky/zahrádkáře, kteří jsou ochotni se zúčastnit a dokumentovat růst plodin a výslednou úrodu.


Zatím se přihlásil asi tucet účastníků z oblasti Sussexu a mohou se hlásit další, dokud bude stačit zásoba orgonitu. Účastníci mohou mít jakoukoli úroveň zkušeností se zahrádkařením a dostanou zdarma orgonitové „puky“, dotazník a fotoaparát na jedno použití, aby fotografovali své výsledky během pokusu.


Prostá směs pryskyřice, hlinikových špon a krystalu: orgonitová technologie byla odvozena od Wilhelma Reicha*, který byl současníkem Freudovým. Reich rozvinul ideu orgonové energie a její účinky na lidské tělo a přírodu. Orgon je znám v různých kulturách jaki chi, prána či mana, a Reich vyvinul řadu technologií, jak využít a soustředit tuto energii. Kate Bush o tom zpívala ve své písni „Cloudbustin“. William Burroughs byl znám jako pravidelný uživatel orgonového akumulátoru, který soustřeďuje životní energii, a připisoval tomu svou vitalitu v pozdním věku.


Orgonit může být tvarován do jakéhokoli tvaru pro účely od krásných interiérových artefaktů až po venkovní použití třeba pro zvýšení úrodnosti půdy.


V únoru 2008 obdržel Mark Bennett – uznávaný investigativní novinář a fotograf – nečekaně velkou zásilku orgonitu od svého přítele. Věnoval hodně času zkoumání jeho vlivu na růst rostlin. Našel několik webových stránek dokumentujících růst zeleniny v zahradách. Výsledná úroda byla obrovská, v silném kontrastu proti kontrolním plodinám pěstovaným bez orgonitu.


Mark potřeboval vlastní důkaz. Začal s prostým klíčením semen vojtěšky s použitím kontrolního vzorku bez orgonitu. Výsledkem v obou případech byl trojnásobně větší nárůst vojtěškových výhonků. Mark poté poskytl orgonit přátelům, kteří měli pozemky a zahrady.


Pan Rogers ze Shorehamu použil orgonit, aby pomohl různým špatně rostoucím nedomácím rostlinám ve svém skleníku – včetně hroznů a bobulí gojo. Říká: „Rostlinám se teď daří skvěle a já jsem byl udiven jejich velikostí ve srovnání s předchozí úrodou. Na konci sezóny, když ostatní rostliny již odumíraly, tyto rostliny stále silně rostly.


P. Barker z Brightonu použil orgonit na pomoc své řepě, která rychle vyklíčila silně rostla. Dal si záležet na metodologii, založil totiž na svém pozemku dva totožné záhony – jeden s orgonitem a jeden bez něj – a pěstoval je organicky. Viz video http://www.youtube.com/watch?v=6ZpGALwotqc .


Říká: „Nejprve jsem byl mírně překvapen různými plodinami. Na záhoně byly většinou kořenové druhy zeleniny – pastinák, různé druhy řepy a trochu rané mrkve. Záhon s orgonitem v každém rohu vyprodukoval mnohem více než druhý záhon. Nakonec jsem musel úrodu rozdávat. Největším překvapením byla úroda rajčat, která samostatně vyklíčila mezi řepou. Normálně se mi nedaří vypěstovat venku rajčata, takže to byl nečekaný bonus.“


Orgonit má údajně také účinný pomocný vliv na léčení rostlin a stromů. Je teorie, že orgonit proměňuje negativní energii na pozitivní životodárnou energii.


Nadcházející pokusy s orgonitem stavějí na narůstajícím množství důkazů, že orgonit má skutečný vliv na rostliny a způsobuje masívní zvětšení jejich růstu. Chcete-li se přidat k pokusu, informujte se na EcoLogicCool, 46 Sydney Street, Brighton.

Poznámka k Marku Bennettovi: 
Mark Bennett je uznávaný investigativní novinář a fotograf, zabývající se alternativními záležitostmi kultury a vědy. Poskytuje zvláštní články do mnoha publikací, včetně Fortean Times, Skin Two Magazine, i-D. Vydává svůj vlastní avantgardní kyberkulturní e-magazín Black Ice. Vedl dokumentární pořady pro BBC i pro Chanel 4 a působil současně jako konzultant a kamerový expert pro mnohé programy. Je také znalcem absinthu.


*Dr. Wilhelm Reich byl námětem „It Can Be Done“ (1999) („To se dá udělat“), krátkého dramatického filmu od bývalého dokumentaristy BBC Jona Easta, který byl nominován na Stříbrného lva na Benátském filmovém festivalu.

Pro další informace prosím kontaktujte:
Mark Bennett
blackiceuk@yahoo.com1 komentář:

  1. ano ano, dal jsem jeden "poradnejů kousek na svoje policko, zasadil jsem tam seminka redkvicek a jine. a ejhle rychlosti pro mou babicku nepredstavitelnou se to tam uz zelena

    OdpovědětVymazat

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, nikoliv pouze urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností.