5. ledna 2012

Meteorolog o tlaku a "žlutém třesku"

Ahoj,
Posílám komentář k poslednímu článku "Co je s tlakem? Níž už to nejde" http://orgo-net.blogspot.com/2012/01/co-je-s-tlakem-niz-uz-to-nejde.html

Tlak takto klesl kvůli přechodu velmi hluboké tlakové níže přes severní Polsko, tedy z úplně stejného důvodu jako toho 16.12., kdy byla téměř totožná synoptická situace. A je to situace, typická právě jako výrazný projev aktuálního Zonálního proudění, které je, jak jsem popsal v minulém článku, uměle zesilováno různými způsoby...a pak je "normální", že jsme tak často blízko tlakovým rekordům a na horách vane vítr o síle orkánu - když nastane takováto aktivní a studená (jen relativně studená ale) fáze Zonality.

...Hodně zajímavou věcí je ta žlutě zbarvená oblačnost na NM produktu. Když jsem se s tím setkal poprvé, byl jsem více méně skeptický a spíše jsem to přisuzoval RGB zkombinování vysoké a nízké oblačnosti.

Pak jsem ale podrobněji studoval celý systém MF produktu a došel jsem k následujícím názorům:
 • Žlutá barva by se neměla objevit v žádné základní RGB kombinaci, pro standardní hodnoty rozdílu jeho kanálů.
 • Vznik žluté barvy bude zřejmě způsoben velkými hodnotami na kanálu 3B který zaznamenává především emisivitu v nižší části oblačnosti, a také zřejmě na kanálu 5.
 • Tyto hodnoty budou mít pravděpodobně původ v neobvykle vysokém elektromagnetickém nabití dané oblačnosti, které může pocházet z různých umělých zdrojů, převážně z haarpů, ale i z jiných pozemních stanic; a podíl na nabití (ionizaci) oblačnosti můžou mít i chemtraily.
 • A podmínka, aby se nabitá oblačnost projevila jako nepatřičná žlutá barva v RGB kombinaci; je, že musí být základ zbarven červeně - tedy musí jít o vertikálně mohutnou oblačnost, jiná by se žlutě zbarvit rozhodně neměla.
Takže noční "žluté šlehy" na NM bylo nepochybně nabíjení oblačnosti v jižní části přicházející tlakové níže a mělo zřejmě za účel zesílit srážky, nebo prohloubit níži.

Co se týče obecně takto žlutě zabarvené oblačnosti, tak tam vidím 2 její "druhy".
 • V prvním případě jsou žlutě zabarvené pouze vyšší části vertikálně diferencované, nejčastěji konvektivní oblačnosti, tam se zřejmě bude jednat o druh řízení, který se používá i lokálně v bouřkách, kdy se impulzí do Overshooting Topů ovládá celá bouřka.
 • A druhý případ je plošně žlutě zabarvená oblačnost, někdy ale také trochu trochu vertikálně diferencovaná, ale spíše stratoformní, kde bývají vidět přímo přesné geometrické útvary a je jasné, že to je umělé.
Krásný příklad je právě ten snímek z noci, kde je vidět neuvěřitelně přesný roh toho žlutého zbarvení! => Tak tady končí už kompletně všechny dohady --- dovede si snad někdo z vás představit, že by TOHLE mohlo vzniknout přirozeně???

Pěkný den,
Snowman

P. S. Orgonet: Opět skvělá analýza, díky!

3 komentáře:

 1. Ahoj Snowmanéééé! Rád Tě vidím!
  Moc jsi tu chyběl! Už jsem se fakt bál, že Tě temné síly odstranily do nebe... :)
  Alfa

  OdpovědětVymazat
 2. pozor na žlutý třesk - http://prvopodstata.blog.cz/1201/proroctvi

  OdpovědětVymazat
 3. jde asi o prohloubeni níže, je tady v nížině dnes nezvykle malý tlak.. 988hPa normálně tu bývá okolo 1030

  OdpovědětVymazat

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, nikoliv pouze urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností.