19. prosince 2012

Abraham: Vstupte do pocitu víru hojnosti


V současné době dost poslouchám Abraham. Přepisuji jednu pasáž z jednoho jejich CD, která zrovna teď ke mně promlouvá - pořád mi nebylo jasno, zda to, že stále sledujeme nepříznivé informace, nezpůsobuje, že je přitahujeme, jak někteří píšete.

Myslím, že už to chápu. Ten kontrast nejprve musíme vidět, nechtít ho, a začít se dívat na to, co chceme, a tím to přitáhnout. Ale nejprve musíme vidět ...

(Poznámka Aby nevznikl omyl: současnost, to, co je – tím myslí Abraham životní situaci, nikoliv přítomný okamžik. I Eckhart Tolle to rozlišuje: V každé, i nesnesitelné životní situaci je třeba se soustředit na přítomný okamžik, který je snesitelný, a přijmout ho, zbavit se odporu. Pak teprve se může začít měnit životní situace.)

Abraham – Ester Hicks: Vstupte do pocitu víru hojnosti

Až budete mít prožitek smrti, stáhnete své vědomí z této časoprostorové reality, to znamená přestanete myslet. Zastaví se myšlenky zaměřené sem, myšlenky odporu. Myšlenky odporu mohou být jedině tady, v této časoprostorové realitě, ale z hlediska zdroje nikdy nemáte vzdorující myšlenky. Takže, je od vás hezké, jestli jste ochotni už teď vyjít do tohoto prostředí čelného postavení, kde jste ochotni vystavit se obtížím, kontrastům života, za účelem zjemnění a nalezení větších preferencí. Není to nádherné, že zdroj uvnitř vás se okamžitě chopí toho nově preferovaného a soustředí se na to? Jediný skutečný rozdíl mezi vámi a zdrojem je ten, že zdroj nebude neustále vybubnovávat to, co nechce, ale vy ano. Jinými slovy, když prožitek nedostatku zaměří vaše vědomí na to, co chcete, zdroj půjde k tomu, co chcete, a nikdy se neodvrátí zpět. Ale vy máte sklon ospravedlňovat to, co chcete, poukazováním na to, jak jste na tom špatně.

Myslíme si, že to máte od své matky. (:-))) Protože když jste řekli, že něco chcete, matka řekla Ale ale ale … A tak jste museli říkat: „Já to potřebuju! Potřebuju to, nebo umřu, musím to mít!“ Museli jste často žebrat i o své poměrně velmi oprávněné požadavky … A tak většina vašeho lidského prožívání, způsob, jak fungujete, spočívá v tom, že přemlouváte někoho, aby se postavil na vaši stranu tím, že mu zdůrazňujete, jak moc něco potřebujete.

My chceme, abyste pochopili, že důvod, proč tuto potřebu cítíte jako tak naléhavou, je to, že si vykreslujete sami sebe bez prostředků, na místě nedostatku, kde se soustřeďujete na svou potřebu něčeho: „Nemám dost peněz nemám dost peněz nemám dost peněz …“ „Není toho dost není toho dost není toho dost není dost není dost …“ „Nikdy jsem neměl dost nikdy jsem neměl dost nikdy jsem neměl dost nikdy jsem neměl dost …“ „Vím, že všichni mají dost že všichni mají dost všichni mají dost …“ Když takhle pořád tlučete do bubnu, udržujete si tuto aktivní vibraci. To, co si myslíte, totiž aktivuje vibraci uvnitř vás. Když na to myslíte pořád, aktivace zesiluje. Čím je myšlenka silnější, tím více vám zákon přitažlivosti dává přístup pouze k těm myšlenkám, které cítíte podobně.

Nemůžete naladit své rádio na 97,4 FM a chtít poslouchat, co vysílají na 106,4 FM. Frekvence se musejí shodovat. Ale vy si můžete říct, že přeladíte své rádio z vlny „nemám dost něčeho“ pryč. Jste schopni si uvědomit to, co je, a překonat to, a tím se dostat do vyšší vibrace. To jste schopni udělat. Musíte si přestat přeříkávat příběh nedostatku. Musíte se snažit dostat do pocitu víru hojnosti, do jeho vibrační úrovně, a představit si, jak byste se cítili v blahobytu. Jaký by to byl pocit nemít starosti? Pamatuji si, že jsem někdy byl bez starostí? Jaké to je být bez starostí? Jaké to je, necítit odpor? Jaké to je, cítit se dobře?

Není snadné si přičarovat takové obrazy, když jste nemocní, když vás něco bolí. Ale jste schopni to udělat, pokud budete schopni oddělit současnou situaci, to, co je, od emocionální reakce na tento stav. Tak se můžete se dostat kamkoli chcete, z kteréhokoli místa, kde jste. Ale musíte nechat jít to, co je. A to je věc, o které chceme dnes mluvit.

Chceme mluvit o tom, jak věnovat méně pozornosti tomu, co je, a více pozornosti tomu, co je potěšitelné a příjemné, tomu, kam jdete, tomu, co se stane. A když se takto mírným způsobem přeorientujete, budete žasnout, jak je vesmír ochoten spolupracovat, poskytnout vám prostředky, cestu k naplnění čehokoli, co si představujete. Říkáme vám jednoznačně, že vaše časoprostorová realita má veškerá data a veškeré zkušenosti k tomu, abyste vytvořili cokoli, co chcete, a tato časoprostorová vám to může dát v plně manifestované formě. Pokud si to umíte představit, můžete to vytvořit. Neexistuje žádná výjimka.

Ale: musíte nechat jít to, co je, abyste se mohli přesunout na nové místo. A to je pro většinu z vás ta nejobtížnější věc. Protože vy jste se stali tak dobrými ve zkoumání toho, co je, v mluvení o tom, co je, v dokumentování toho, co je, v připojování se k internetovým skupinám o tom, co je, (:-))), jste tak dobří v pozorování a zapojování se do toho, co je, že většina z vás je velmi slabých v tom, abyste se pohnuli směrem k něčemu, co skutečně chcete. Mnozí z vás neuznávají, že být s něčím, co vám to nelíbí, vám brání být tam, kde byste skutečně chtěli být. To je taková zajímavá ironie.

Protože kontrast toho, co nechcete, a toho, co chcete, je to, co způsobí ve vás myšlenku na expanzi, způsobí, že se vás proud začne pohybovat rychleji. Bylo by fér říct, že kontrast, který se vám často vůbec nelíbí, je to, co vás dostane od smrtelnosti k věčnosti. Jinými slovy, důvod je, že neexistuje konec toho, čím jsme, je ten, že máme schopnost expandovat se odtud, kde jsme. A tak je třeba si uvědomit a zvládnout tento kontrast, začít od něho tvořit. Být si vědomi, jak se cítíte. Přesunout své myšlenky z cílů na své pocity.

Vaše myšlení je to, co tvoří. Vaše myšlení, nebo soustředění, je to, co aktivuje vibrace, na které reaguje zákon přitažlivosti. Vaše emoce netvoří. Vaše emoce jsou vaším ukazatelem toho, co tvoříte. Takže, rozhodněte se, že emoce jsou vašimi nejlepšími přáteli, a začněte si říkat: dnes, ať půjdu kamkoli, ať budu dělat cokoli, s kýmkoli, kdekoli, mým hlavním záměrem je hledat věci, při kterých se cítím dobře.

Než jste přišli sem pro své fyzické zážitky, neřekli jste: „Půjdu tam, najdu problémy a odstrčím je pryč.“ Protože z tohoto pozorovacího bodu jste chápali, že toto je vesmír založený na přitahování, na včlenění, a nezná nic takového jako Ne. Když vidíte něco, co chcete, a řeknete tomu Ano, včleníte to do svých vibrací. Je to jako kdybyste řekli: „Pojď ke mně, ty věci, kterou chci.“ Když vidíte něco, co nechcete, a křičíte na to Ne, je to jako byste říkali: Pojď ke mně, ty věci, kterou nechci.“

Existuje válka proti drogám, proti AIDS, proti rakovině, chudobě, terorismu, a všechny se stále zvětšují. Protože když se snažíte něco odstrčit, neodejde to. Stane se jen to, že si to aktivujete ve svých vibracích, a pak to používáte jako svou výmluvu pro to, abyste nešli s tím, čím jste. Takže, když vidíte něco nechtěného, jako rakovinu, nebo terorismus, mělo by to způsobit, že byste měli začít žádat něco lepšího. Způsobit, že začnete žádat mírovější svět, o svět, kde jsou lidé více respektováni a oceňováni, o svět, kde je dovoleno více idejí, o svět, kde odlišnost je vaší silou, nikoli slabostí. Když o to začnete žádat, ale dále budete odstrkovat protiklad, nedovolíte sami sobě mít něco lepšího ...

Jsme ochotni s vámi mluvit o všem, co je pro vás důležité. Není nic, co by přesahovalo hranice. Bude to nádherné rozvíjení. O čem chcete mluvit?
13 komentářů:

 1. Tak veľa slov, už toho nechajte a neprikazujte v článku je veľa príkazov, akoby som videla prst vztýčený :-XXd
  Pôjdem ako viem, ... čo je komu do toho :-) Hi

  OdpovědětVymazat
 2. Poslal jsem spolku Sysifos návrh na jmenování vašeho blogu na cenu Zlatý bludný balvan. Tolik žvástů, lží a hovadin na jednom místě se jen tak nevidí. :))))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je od Tebe hezké, každé ocenění je fajn :)

   Vymazat
  2. Sysifos, valil kámen do kopce a marně ... ať si valí dál tu svoji kuličku trusu !! :-)))

   Vymazat
  3. ... “Když vidíte něco, co nechcete, a křičíte na to Ne, je to jako byste říkali: Pojď ke mně, ty věci, kterou nechci.“ ... :) A.

   Vymazat
 3. Tvoje články se mnou naprosto rezonují, cítím v tobě klid a pokoru...
  K textu dodám „To, s čím bojujeme, přetrvává“...

  2012
  Přeji příjemnou transformaci v záložním případě pak aspoň příjemné prožití Svátků:-)
  A děkuji za trpělivost...

  OdpovědětVymazat
 4. v roce1962 jsem poprvé četl knihu Devět bran a vrtalo mi hlavou,že ODEVZDANÝ život Chasidu přináší VŠE nutné k živobytí....Čas plynul a škola života ověřila tuto pravdu v míře vrchovaté..NEZNALOST osobních prožitku a NEODEVZDAT SE TAO nutí rychlokvašky provozovat placené RADOBYDUCHOVNÍ semináře,aby se uživili...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu .
   Prosím Vás, nechce mi preložiť slovár "gojjim naches" . Tvrdí, že je to z němčiny ?? Čo to teda je ?
   Dík za ozrejmenie, BED :-)

   Vymazat
  2. http://cs.wikipedia.org/wiki/Ji%C5%99%C3%AD_Langer

   Vymazat
  3. ,,, fajn, ale ja nechcem pojednanie z židovskej histórie, chcela som vedieť čo znamená p. ALcyone, gojjim naches....

   Vymazat
 5. Spolek Sysifox je podle koho ten neomylný a všeznající,zatím panuje že nejchytřejší jsou všichni s červeným diplomem,ale na moudrost se žádný diplom nedává to má každý v sobě,máte se toho ještě hoooodně učit.

  OdpovědětVymazat
 6. Sysifos je důležitý, nutí nás revidovat co opravdu víme a neusnout na pozicích :)

  OdpovědětVymazat
 7. Ahoj, mě se tento blog velmi líbí, já vím, že se nedá uhlídat všechno, určitě jsou tu i bludy, jako všude, ale je to pro nás všechny přece výzva, abychom se naučili rozeznávat srdcem,co je nám k užitku, abychom se trochu zvedli. Hlavně si cením obrovské práce. :) orgonete jen tak dál. Přeji krásný SLUNOVRAT A VÁNOCE . ahoj iva

  OdpovědětVymazat

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, nikoliv pouze urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností.