17. prosince 2012

Míla: Můj pohled na události kolem 21. 12. 2012

Veliký dík Mílovi za tento nádherný článek. Věřím, že pomůže mnohým, tak jako mně, mnohé pochopit ... 

Ahoj Orgonete,

napsal jsem u Tebe u jednoho článku : http://orgo-net.blogspot.cz/2012/12/jak-jsem-prezil-21-12-2012-o-dva-tydny.html?showComment=1355514784628#c8700312951754349249

komentář:
Je hezké co tady pán napsal, ale musím říct, že zažil možná to, že mu odešel ten který strach, kterým právě "trpěl". (Když si změřím jeho úroveň vědomí, tak podle mých zkušeností s těmito úrovněmi, v těch strachách je neustále, ale ten, který ho děsil, možná bude pryč) Ono to, co se uděje 21.12.12 ještě nemůže nikdo z nás zažít, protože tento kosmický puls teprve přijde. Pokud budete chtít, mohu se rozepsat o tom, co přijde z mého pohledu a jak to pravděpodobně bude a co se ten den vlastně bude dít. 
P.S.
Je spousta desinformací na netu a spousta pravd o přechodu 21.12.12, to co přijde poté, už skoro 2 roky žiju a tak možná vím, jak to bude, protože to zažívám. Ale to tam nemusíte dávat

Míla

A protože lidi chtějí pokračování, napsal jsem ho a vyšel mi z toho článek. Tak jestli chceš, můžeš ho u Tebe vydat. Díky


Můj pohled na to, co se stane 21.12.2012 a poté, a i co se už událo před tím.


Tak tedy tady reaguji na přání, abych se rozepsal více k datu 21.12.2012. Je to můj pohled na to, co se stane 21.12.2012 a poté, a i co se už událo před tím.

Tento rok je energeticky hodně zajímavý. Jistě jste si toho sami všimli a i to zažíváte na sobě. Všechny ty brány, které se tento rok otevíraly, neustále stupňují energii dopadající na naši planetu. Vlastně takový nejdůležitější předěl začal bránou 9:9 (v září 9.9.), kdy se pak s podzimní rovnodenností otevřelo okno příležitostí, které bude otevřeno až do jarní rovnodennosti v březnu 2013, kdy se zase uzavře. V této době se můžete "hravě" zbavit všeho, co souvisí s karmou. Je to období, kdy to jde skoro samo jen přes uvědomění si, že to máte... Tak toho využijte.

Teď 12.12. se otevřela brána, která rozděluje stávající energie - na energii Lásky a na energii Strachu. Ve vyšších energiích, kam jdeme, neexistuje žádný strach. Proto toto rozdělení.

Žili jsme docela dost dlouho v energiích duality, to je ve frekvenčním pásmu Strachů a Karmy. To, že někteří z vás nevěří na Karmu nebo jí popírají, neznamená ještě, že neexistuje. Je to kosmický zákon pro tuto úroveň, kde žijeme. To co vyšlu, se mi vrátí. Je to jako bumerang, ať ho odhodím jakoukoliv silou od sebe, vždy se ke mně zase vrátí. Vlastně v dualitě je každá polarita obalena strachem, falešnou temnotou. A z této falešné Temnoty mají lidé největší strach.

Teď kam jdeme, je frekvenční pásmo Lásky a Milosti. Tato láska je vlastně polaritou, čili druhou stranou kyvadla/mince, frekvenčního pásma Strachů a Karmy. Představte si sinusoidu – hořejší sinusoida je Láska a spodní je Strach. Takže to můžeme shrnout do větičky, kterou mám už delší dobu v podpisu v mailu a na různých fórech:

Láska je nepřítomnost strachu.

V této polaritě Lásky a Milosti platí jiné vesmírné zákony, než na jaké jsme byli do teď zvyklí. A zase Milost je úplně jiný koncept, než jaký nám vtloukali do hlavy – že si ji musíme zasloužit, že ji dostanu pokud budu… To je dualitní vnímání o dobru a zlu, jsem toho hoden nebo nejsem, zasloužím si ji nebo ne atd.

Milost je tok energie bez překážek. Dalo by se to přirovnat k zahradní hadici, která je napojená na vodu, a když otočím kohoutkem tak tam, kam zamířím, tam okamžitě tvořím. V energiích Karmy je to naopak. Karma je energetický tok s překážkami. Je to jako bych, s porovnáním k zahradní hadici, měl na této hadici spoustu uzlů, smyček a skřipců a ještě vpředu na výtoku dekl. Když tady pustím vodu a zamířím, tak mi bude, pokud vůbec poteče, stříkat úplně někam jinam, než jsem chtěl, anebo se mi odrazí od deklu zpátky.

Takže definice Milosti je energetický tok bez překážek. A to je možné jen za nepřítomnosti strachů. Proto úroveň Lásky a Milosti je úplně něco jiného, než si dokážete představit. Někteří z vás na ni už dosahují, někteří ještě ne, ale v meditacích na ni snadno můžete dosáhnout. Je to stav míru, kde vám už nic nevadí a nemáte žádné strachy, stud, pocity viny, lítost, sebelítost, už nikoho neobviňujete, neočekáváte. Proudíte s proudem Vesmíru a zažíváte hojnost všeho. Na začátku, když se do tohoto stavu přepínáte, se vám bude často stávat, že vás z této hladiny úrovně vědomí zase někdo nebo něco shodí zpátky do úrovní (frekvenčního pásma) strachů. Pak se opět přepnete do Lásky a tak to jde pořád dokola, až jednoho dne tam zůstanete na trvalo. A mohu vám říct, že od té doby vám bude „všechno jedno“.

To je vlastně ta 5. dimenze, o které si mnozí z vás myslí, že do ní převibrujeme. Jenže nejdříve tam půjdeme jen s vědomím, pak možná někdy hodně později i jinak.

Tyto úrovně vědomí se dají měřit a docela zajímavá knížka je Moc versus Síla od Davida R. Hawkinse, která u nás vyšla. Měří se tu kineziologií, buňky vědí všechno, co se děje ve vesmíru. Po asi 2 letech mého měření podle této jeho klasifikace úrovní vědomí, už asi vím, kde se ten který člověk nachází, když mu naměřím jeho úroveň vědomí.
Tak to byl krátký přehled o tom, kam že to vlastně budeme „vzestupovat“.

O vzestupu a osvícení mají lidé docela zkreslené představy. Představují si, že po 21.12. budou osvícení a převibrují do jiné dimenze, kde už bude vše jen paráda a už se nebudou muset zaobírat „pozemskými“ starostmi a přestanou být vidět pro tu kterou část obyvatelstva, která zůstane dál v dualitě… Myslím si, že někteří budou hodně zklamaní, že se až tak nic nestane, tedy v tu chvíli nic viditelného.

Představte si, že jsme se až do teď nacházeli v časové linii duality. Představte si tuto naši realitu jako realitu, kde zažíváme lineární čas. Podstatou lineárního vnímání času je pohyb. Pohybujeme se z minulosti přes přítomnost do budoucnosti. Asi jste zaznamenali, že se po roce 2000 tento čas neustále zrychloval a pořád ještě zrychluje. Toto vnímání zrychlujícího se času, je způsobeno zvyšující se úrovní/vibrací/frekvencí našeho vědomí.


Bubliny realit

Představte si tuto naši realitu jako velikou bublinu, ve které prožíváme celý náš dosavadní život. Představte si, že jsme jednou bublinou v moři bublin vesmíru, kde ostatní bubliny jsou jiné časové linie jiných poznání. S příchodem brány 9:9 se stalo vlastně to, že naše realitní bublina praskla a otevřela se. Je to jako bychom šli po cestě, která najednou vyústí na náměstí. Teď se nacházíme na takovémto náměstí, kde vedou další cesty z náměstí, ale žádná ve směru dál, po které jsme sem přišli. Teď se všichni shromažďujeme na tomto náměstí a jako ta naše bublina, praskly i ty ostatní bubliny v moři bublin.

21.12.2012 se zakončí a ukončí spousty cyklů a i naše osobní cykly. Ten den přijde kosmický puls, na který se můžeme dívat jako na ohromný reset vesmíru. Je to jako to, co známe v počítači. Po nainstalování různých oprav a vylepšení, někdy i jiného operačního systému, se musí počítač restartovat. To je ten reset. Po znovunastartování počítače se mohou ty změny, které tam byly předtím nainstalovány, natáhnout do paměti počítače a počítač začne pracovat s novou, vylepšenou verzí programu a nástrojů. To samé se stane v tomto kosmickém pojetí taky s námi. Dostaneme novou sadu programů a vylepšení a nástrojů.

Stačí nepatrná změna a změní se tu hodně. Proto se při tomto významném datu 21.12.2012 stane to, že se naše časová linie duality ukončí a s ní i další cyklické pulsy a pulsy v pulsech a po resetu začnou nové jiné cykly i naše osobní. Vlastně jdeme do další inkarnace s tímto našim tělem bez toho, abychom museli jít procesem umírání. Tento kosmický restart neznamená to, že se ocitneme někde jinde v jiné dimenzi, je to o tom, že ten náš nový cyklus má kontinuitu/návaznost na naši dosavadní cestu. Z naší časové linie duality se vytvoří několik nových časových linií/bublin a v jedné z nich se budeme každý z nás nacházet, podle té které úrovně vědomí, kterou máme. Vypadá to na více časových linií možná 5 nebo i víc, to ještě nevím.


Možné časové linie

Jedna z nich bude určitě časová linie Nová ZemLáska a Milost a cyklický čas (při zažívání Milosti už běží jiné cyklické/simultánní vnímání času), druhá bude Nová Zem - Láska a lineární čas, třetí Stará Zem – Dualita, strach ale už zmírněný, lineární čas… Ty další časové linie budou možná pro lidi/bytosti, které si sem přišli jen pro zážitek přechodu a pomoci při něm, další pro ty, kteří budou v budoucnu měnit časovou linii Stará Zem – ještě neprobuzený, na probuzeného a pak přejde do druhé časové linie.

Bude to kontinuální přechod našeho vnímání na novou časovou linii, která se nám bude postupně rozvíjet do jiného paradigmatu, než teď známe. A tady opravdu můžeme očekávat neočekávané. Je to samozřejmě o návaznosti a tak i naše zbytky Karmy si musíme dokončit. Nikdo za nás nic neodebere, neboť tu už opravdu platí zákony svobodné vůle. A tak ti z vás, kteří očekáváte, že za vás někdo kouzelným proutkem mávne a vy se ocitnete beze strachů a bez Karmy, bez práce na sobě a svých úkolech, někde odvibrovaní a v jiné dimenzi, tak zase přistaňte zpátky na zemi a začněte se zbavovat vašich karmických nánosů vašich rodů. Nikdo jiný než vy, to za vás neudělá.

Až si vyřešíte tu vaši Karmu, přesunete se pak do časové linie Nová Zem – Láska a Milost a cyklický čas.


Co je cyklický čas?

Cyklický čas všichni znáte. Den – noc, jaro, léto, podzim, zima, 28 denní měsíční cyklus, rok, 13 000 let, 26 000 let, 240 000 let atd.

Možná se ještě maličko rozepíšu, jak se chová takový cyklický čas v této časové linii. To bude pro většinu z vás možná zatím novinka, i když spousta z vás ho už občas zažíváte. Hlavní je tu odpojování krátkodobé paměti. To asi občas zažíváte, je to i jeden ze „vzestupových syndromů“. Ale když se pak úplně odpojíte od lineárního času, je to zvláštní. Nepamatujete si skoro nic z předchozích dnů, jakoby to máte vymazáno. Vlastně je to proto, že jste se přemístili do opravdového času Tady a Teď. Není to ten čas tady a teď, o kterém mluví hodně duchovních učitelů, ale je to opravdový čas Tady a Teď.

Když na vás začne někdo mluvit a vy byste hned odpověděli, ještě než se na něj se svým vnímání plně zaměříte, tak si skoro nic nepamatujete, co vám kdy říkal. (teď myslím u cizích lidi ne u těch, se kterými žijete) Jakmile se na něj začnete soustředit, začnou vám přicházet skoro všechny „ztracené informace“, které vám kdy říkal a najednou víte toho o něm docela hodně, ale ne zase úplně všechno :-) Hlavně je vám to „jedno“ a z tohoto pohledu už vlastně nic, ale opravdu nic neodsuzujete. Už nebudete mít pocit/touhu, že někoho musíte zachránit nebo léčit. Pokud vás požádají, pak ano. Je zajímavé, že když dělám semináře, tyto výpadky moc nejsou, mám je sice ale to jen proto, že při povídání se příliš rozkošatím a už pak nevím, kde jsem vlastně byl na začátku. Ale většinou mám „ukotvovače“ v prostoru a čase a ti mi to připomenou, kde jsem byl. :-)

Postupně se budeme měnit a budou se nám otevírat nové možnosti na té které časové linii, na které se ocitnete. Ale bez poznání sama sebe a bez vyřešení naší minulosti, to bude pro někoho docela dlouhá doba.

Při jarní rovnodennosti 2013 se všechny bubliny opět uzavřou a my začneme pracovat už v té zkušenosti té které časové linie, která se nám bude pak postupně otevírat k novým zkušenostem podle i jiných vesmírných zákonů, než které známe… Teď je ještě časové okno příležitostí, kdy můžeme očekávat neočekávané, plně otevřené.

Přichází Zlatý věk, kdy zavládne mír a skončí všechny války Je ještě hodně práce na této naší nádherné matičce Zemi a nejvíc jí a všem ostatním pomůžete, když se vyčistíte vy sami. Nemůžete nikoho změnit, jen sami sebe a když změním sebe, musí ostatní na mě začít reagovat jinak. Tím vlastně změním i ty ostatní. A tím, že poznám sám sebe, rozumím i ostatním lidem, proč dělají to, co dělají… To je pochopení a osvícení. A při tom chápaní se mi rozsvěcí „žárovka“ v hlavě – a říkám si, aha takhle to je! Ano osvícení je pochopení jednotlivých situací a vzorců chování, masek, našich zranění a traumat z dětství a přetransformování toho všeho. Pak víte, co ti druzí zažívají, protože to znáte u sebe. To je osvícení.

Rozhodně nebudou žádné 3 dny tmy a jiné nesmysly okolo konce Mayského kalendáře. Spousta lidí se tu chce zviditelnit a i media si tu přihřívají tu svou polívčičku nepravd a strachů. Představte si jen ještě tuto jedinou věc, že by nějaký Bůh nebo nějaká jiná inteligentní Síla, která za tím vším tady je, že by chtěli, aby se zbláznili všichni lidi tady na planetě nějakými 3 dny tmy? To i ti, kteří si o sobě myslí, jak jsou daleko a že už nemají žádný strach, by ho mohli přeci jenom taky mít a docela hodně. Strachem se dá manipulovat a taky proto toho temní hráči využívají. Ale ten Bůh, nebo jiná Inteligence je Láska a ta Láska je hnací silou Vesmíru. Oni chtějí, aby nás tímto procesem Vzestupu, prošlo co nejvíce. O tom je Vzestup naší planety Země a lidí na ní a ne o tom, jak je všechny zničit. Jdeme do dalšího vývojového cyklu planety a nás lidí, kde nás čeká Láska a Milost a jiné věci k učení.

Přeji vám, ať se vám daří uvolňovat vaše nánosy předků a možná se uvidíme v příštím roce 2013 na některém z mých seminářů nebo setkání, které pořádám.

Můj slogan nakonec:

Abychom se mohli stát Mistry Světla, musíme se nejdříve stát Mistry Temnoty.


Míla
________________________________
Láska je nepřítomnost strachu
Pravda je nepřítomnost strachu
www.sambala1024.cz , www.shamballa1024.com

49 komentářů:

 1. Moc pěkně napsaný článek! I když pro někoho možná moc dlouhý, rozhodně se vyplatí si ho přečíst. Jen se mi potvrdilo, že nemá smysl být vycukaná z nějakého data, to, co se tento den astronomicky stane, se stalo už mockrát a pořád tady na Zemi život je. Konec konců, i kdyby se měla stát nějaká děěěěěsivá katastrofa planetárních rozměrů, stejně ji nezastavím, nijak nemám šanci ovlivnit, a rozhodně se nehodlám bát předem něčeho, o čem nemám ani tu elementární představu. Měla jsem to ostatně takhle vždycky: problém jsem řešila až když nastal a nefabulovala jsem dopředu o tom, co by kdyby... Na tom už nejspíš v životě ani nic měnit nebudu, není k tomu jediný důvod. Ono vždycky nějak bylo a nějak bude, a především nějak JE! I kdyby se na nás nakrásně řítila nějaká Nibiru (kterou kdekdo filmuje a fotí, ale kdyby byla někde poblíž, při velikosti Jupiteru, kterou má mít, bychom ji dávno všichni viděli pouhým okem), tak bych si vylezla na lavičku na balkon s kávou a to divadlo bych si vychutnala v přímém přenosu s otevřenýma očima, protože podruhé už bych ho neměla šanci vidět - a navíc bych to měla taky "vyřešené" z jedné vody na čisto.
  Co se výpadků krátkodobé paměti týče, toho jsem si v posledním roce či roce a půl u sebe všimla taky, z hlediska věku na to ještě nárok nemám ani náhodou, takže na tom něco opravdu bude. Má to i své výhody - klidně se můžu znovu podívat na film, který mám ráda, a vždycky v něm objevím něco nového... :-)))
  Všem přeju příjemný pátek 21.12.2012, který, jak věřím, strávíme vytvářením krásné atmosféry Vánoc, nikoli sezením u svíčky a modlením se, aby soudný den nenastal. ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas a veliké díky Mílovi za tento článek, který brzo zveřejním i u nás! :-)

   Patrik

   Vymazat
  2. Zvláštní, měla jsem celou dobu pocit, že míla je žena..:)
   terka

   Vymazat
 2. Díky za shrnutí toho jako to vidíš...

  OdpovědětVymazat
 3. Dobře vysvětleno z hlediska"evoluce" člověka a možnosti svobodné volby každého z nás... Souhlasím se sloganem na závěr - Spojením Světla a Temnoty ve svém nitru jsme konečně tím,čím jsme a ten kdo si to nepřipouští a pořád s něčím "bojuje" a myslí si,že je jen Světlo a přitom se bojí Tmy,či naopak....tak ho čeká další poznávání a pozorování na "vlastní" kůži tak dlouho,aby to "pochopil" a příjmul "všechny" polarity,energie stvoření - použijíc k tomu slova vystihující "Otce" , "Matky" a jejich "Potomků-Synů či Dcer"....... Hodně zdaru všem.
  M.V.

  OdpovědětVymazat
 4. Článek pěkný, uvidíme jestli to tak opravdu bude! NIKDO ani někteří vědci, kteří otočili své skeptické poznání vědy, neví co se stane! Jen ODHADY!!!

  OdpovědětVymazat
 5. Dekuji za ta slova a prispeni techto inforamci do cele site...

  Mir a klid vam
  Miro

  OdpovědětVymazat
 6. K tomu sloganu nakonec,lidi by neměli být omezenci a to jakoliv,ovšem z mistrů temnoty se mi zvedá dekl a jenom doufám že jim za mne též.Článek je velice nadějný a snad se lidé budou věnovat přínosným věcem,na rozdíl od vymařování,hanebnění,urážení,trápení a ponižování okolí světa v hmotné i myšlenkové informační poloze.

  OdpovědětVymazat
 7. Já osobně se nejvíc děsím data 31.3.2013.To je skutečně mystický a satanský datum.Do té doby musím zaplatit daň z PFO !A předpokládám,že ji budu muset platit i v 5,6,7... dimenzi.Jinak samozřejmě hezké čtení :o)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. dnes je dnes...carpe diem....http://www.youtube.com/watch?v=Vc43pzGwjPM

   Vymazat
  2. 6.6.2013 je taky krásné :)

   Vymazat
 8. Dekuji Milovi i spravci Orgonetu,

  vsichni tady jste nadherne Duse a preji vam, at ta vase bublina reality vypada z dalky jako velky 3D Smajlik .

  OdpovědětVymazat
 9. Prosím, jak "hravě" zbavit všeho, co souvisí s karmou ?

  Dík Lukáš.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. http://www.ivanka-centrumduchovnipomoci.cz/videa-z-prednasek/
   P.S.Přeji hodně štěstí

   Vymazat
  2. To jsem taky moc nepochopila, ale podle mého je to spíš něco jako přijetí všeho, co nás v životě potkalo - dobré i zlé, protože oboje nás kamsi posunulo. Jinak opravdu nevím, jak jinak si to vysvětlit, protože nikdo netuší, kde se karma nachází, aby tam nakráčel a z gruntu ji vygumoval... :-)

   Vymazat
  3. Lukáši "hravě" jsem napsal do uvozovek schválně. Pro někoho to bude lehké, pro někoho třeba složitější. S tou správnou metodou je to lehké. Pro mě to byla Shamballa, kterou jsem přinesl 2004 do Čech a na Slovensko, která mi pomohla se sklidnit a zbavit některých strachů a pak po metodě RUŠ to načaté vyřešené odebrat z mé duše. V roce 2007 jsem absolvoval jako jeden z prvních metodu RUŠ, kterou jsem se vyčistil od všech negací až po rodovou karmu. Jsem teď úplně jiný člověk, než jsem býval.

   Tady je důležité ty věci, které se mi nelíbí vědomě vidět, pokud je zaznamenám a dám na ně vědomou pozornost, pak jsem v čase Tady a Teď a mohu udělat z tohoto vědomého uvědomění něco jiného, než jsem do teď dělal. Změním úhel pohledu a stanu se pozorovatelem.

   Příklad: Když jsem předtím reagoval na někoho nějak, tady pro představu dejme tomu jsem udělal jakoby krok "doprava" - pořád stejně reaguju na situaci podle mých zkušeností z minulosti. A když jsem ve vědomé pozornosti, čili Tady a Teď a přichází opět ten který na kterého jakoby reaguju vždy úkrokem doprava, tak protože to mohu teď z této úrovně pozornosti sledovat, udělám úplně něco jiného, než jako dosud - udělám krok "doleva" - tím překvapím toho dotyčného a i sebe a tím nejrychleji vyruším ty staré vzorce chování z minula, tím se mi to v minulosti přepíše. A když se změní minulost musí přijít automaticky i jiná budoucnost.

   Pokud budeš bdělý ve tvém životě, můžeš takto "jednoduše" měnit svoji Karmu - staré vzorce rodu, negativní emoce atd...

   Míla

   Vymazat
  4. http://vzestup.stesticko.cz/f_plamen/index_fp.html

   Vymazat
  5. Dovolím si reagovat na učení Shamballa. Po vlastní zkušenosti, kdy jsem byl touto energií bez mého vědomí dobit se změnil můj život tak rázně, řekl bych, že přímo z hodiny na hodinu. Ano, díky té změně jsem se pídil po tom, co to bylo, že mi to najednou změnilo život a odpověď jsem dostal od jedné paní, u které jsem byl na sezení regresní terapie. Ta mi potvrdila dobytí pomocí Shambally. A moje pocity? Zklidnil jsem se, mozek fungoval na větší obrátky včetně soustředění, klidu, čistoty myšlení, fyzicky mi zmizla dlouholetá bolest pravé nohy, ráno jsem z postele vstával čile s energií jako v 6ti letech. Konverzace s lidmi se mi zlepšila ve znatelné míře. Zkrátka vše od té chvíle co doposud, mi nedělalo potíže. Cítil jsem, že dokáži ve svém životě cokoliv. Tento stav vitality, elánu a energie mi vydržel necelý týden, poté se vše vracelo do starých kolejí a teď se tedy ptám, co to bylo za stavy co jsem prožil? Byl jsem odkloněn od své karmy? Od negativních vlivů? Nebo je to normální projev fungování člověka na vyšších vibrací, které jsem si neudržel? Případně jsem si tyto vibrace neudržel pomocí stravy, kterou jím? Pomocí myšlení? Nebo v tom je jiný háček? Vrtalo mi to hlavou stejně tak, jako že do Shambally, pokuj jí chce člověk vládnout, musí být zasvěcen. Musí tedy dát souhlas. A naskýtá se otázka, není to úpis ,,ďáblu"? Lze toho docílit přírodní, přirozenou cestou?... Shamballa mi nedala spát a tak jsem brouzdal po internetu a pročetl spousty informací. 95procent lidí je ze Shambally nadšených. Zbytek má pochyby ze své osobní zkušenosti. Aneb dá se dočíst, že Shamballa má (a teď se nechci zmýlit, ale opačný tok energií než je pozitivní - myslím že levotočivou) a že je to napojení na cizí, umělý zdroj. Z toho mi vyplývá i Váš nutný souhlas k zasvěcení. Tedy uvážete se. Lidé taky popisují, že jakmile se po zasvěcení Shambally či i Reiki snažili žít více duchovně a konat více dobra, tak je nějaké síly tlačily z této cesty pryč. Dá se i dočíst, že někteří schopní jedinci vidí na čakrách lidí zasvěcených do učení Reiki, Shambally (možná i další druhy léčení) různé energetické pečetě blokující správný tok životních energií. Např. pečeť blokjící srdeční čakru. Ono to co říkám může někomu znít jako scifi, ale co nevidíme neznamená, že není. Jste li na těchto stránkách častěji a čtete si dostupné informace ,,konspirátorů", dáte mi jistě za pravdu. A tak jsem došel k tomu závěru, že skvělých na mě působících účinků Shambally zkusím dosáhnout přirozeným zvýšením svých vibrací a to cestou pomocí přírody. Tedy pomocí Raw food. Ještě jednu věc chci zmínit co k tomu sedí a to: Cesta k dobru může nějakou chvíli trvat, ale je trvalá. Kdežto cesta ke zlu může na přání člověku projevit okamžitý blahobyt, ale na konci vašeho života dojde k zúčtování.

   Hezký večer a sorry za delší text,
   Ládis.

   Vymazat
  6. ps. Budu velmi vděčný za názor kohokoliv zajímajícího se k tomu, co jsem napsal výše.
   Moc děkuji.
   Ládis.

   Vymazat
  7. Ahoj Mílo,

   metodu RUŠ jsem nedávno absolovoval, pro mě velký zážitek z terapie, zdálo se ,že vše jde k lepšímu, ale po pár dnech se vše začalo vracet tak jak to bylo dříve. Chápu o čem to je, je to vše ve mě, takže tak nějak na sobě pracuju. Stále hledám, stále se snažím na sobě pracovat, koupil jsem si ted na pomoc orgonity.

   pro Ládis:

   Už jsem toho hodně taky přečetl, hledání pravdy je moc složité a to nejen okolo Shambale, ale i ty konspirační teorie se mě taky nějak přestávají líbit. Když jsem byl na terapii RUŠ, tam mě paní sdělila, že se člověk nemusí do ničeho zasvěcovat, stačí prý požádat. Zajímavé ovšem je, že ona sama má 3 stupně Reiky.
   Před pár dny Petr Chobot zvěřejnil povídání o 21.12., tam říká, že včechna zasvěcení je podvod a stačí používat stará učení jako Jogasutra.
   Dále navštěvuji jedno forum, kde se psalo, že se dá požádat o odpojení Reiky či Schambali a kdykoli se na tyto energie znovu napojit.
   No je to vše složité, než jsem si myslel, osobně mám zatím jen svého Anděla. Nejsem žádný odborník, je to vše jen můj názor a jiný člověk může mít jinou pravdu. Nejsem citlivý na Energie, ale věřím, skouším to i přes tu přírodu, chodím objímat stromy.

   Lukáš

   Vymazat
  8. Anonymní, takto to poznám aj aj.... akákoľvek metóda/terapia/sedenie/zasvätenie je "len" urýchľovač, barlička, pomocou ktorej môžem na chvíľu ísť "po novom". Vracať sa po ďalšiu barličku môžem, ale ostávam iba závislá, takže mojím cieľom je, aby mi natoľko zosilneli "nohy", aby som už žiadnu barličku nepotrebovala. To je o zodpovednosti každého a neustálej práci na sebe/tréning/, odhadzovaní záťaží a návratom k zdroju, ktorý je v každom z nás. Už samotné uvedomenie si toho, že sa niečo deje a nedeje sa to mne osobne s cudzím zámerom - malé ego - ale ostatní ľudia zrkadlia, čo mám pochopiť a bude sa to diať, kým nepochopím, je procesom vyvlečenia tieňa na svetlo, zmeny strachu na dôveru a lásku.
   Áno, keď odmietam tréning, vrátim sa k starým vzorcom a odsúdim "barličky", že nefungujú. A môžem ukazovať prstom, že to preto, lebo...niekto tam vonku...lebo metóda je taká a onaká. Jednoducho, svoju zodpovednosť zasa odovzdávam niekomu inému.
   Vždy mám slobodnú voľbu, vždy mám viac možností, vždy môžem zmeniť smer svojej cesty, keď zistím, že som v slepej ulici a poďakovať tej ulici, že mi priniesla poznanie. Takto, pomocou pokory, dochádza tiež ku kultivácii malého ega na pomocníka.

   Vymazat
  9. pro Lukáš:

   absolvoval jsem letos terapii Ruš poprvé s velikým očekáváním, ale dopadl jsem stejně jako ty. Efekt u mne nebyl trvalý a to je důvod pro to, dobře zvážit jestli to zkusit podruhé anebo najít jiný směr. Také nejsem citlivý na energie, ikdyž už jsem při uvolnění před spaním (možná lze označit za meditaci :)) měl zajímavé vjemy a pocity na těle. Spíše mě fascinuje snění, je to pro mě hmatatelnější než meditace. Při snění si z noci obvykle nepamatuji ráno nic, ale jakmile usnu přes den, tak si po probuzení sny sem tam pamatuji. Jednou se mi po takovém snění a následném probuzení zdálo, jako bych byl najednou na dvou místech. Prostě máte pocit, že nejste naplno v přítomnosti a lze to lehce přirovnat ke stavu opilosti, malátnosti klidně po dobu 30ti minut. Vážně mě tato zkušenost donutila věřit v to, že nežijeme jako duše jen jeden život, ale více životů souhrnně. Ale jak to je doopravdy? netuším :). Je to jen domněnka. :)

   Ládis.

   Vymazat
  10. Lukáši a Ládis,

   terapie RUŠ je jedno sezení, kde se pracuje s tím, s čím jste přišli, a co vám vadí. Metoda RUŠ, kterou mám, jsem se čistil intenzivně 5 let, abych dosáhl toho, kde teď jsem. Dělám s ní samozřejmě i terapie a ze začátku se lidi po terapii zlepšovali o asi 50 bodů navýšení v jejich úrovni vědomí. Postupně se to zvýšilo na i 300bodů za sezení, je to asi hlavně v tom, že ty atraktorová pole, na která jsem napojen a v rezonanci, to dělají jaksi "levou zadní". Jakoby přebírají můj otisk vyčištění na jiné.

   Se Shamballou kolují samozřejmě po internetu "zaručené" zprávy, jak to s ní je. Hlavně od těch, kteří do ní nejsou zasvěceni, toho vědí o ní "nejvíce". I to, jak se všem radí, aby se do ní zasvětili sami, je docela odvážné od těch, kteří to radí. Zatím většina lidí na planetě se na tyto vysoké vibrace moc nemohou dostat, pokud se sami nachází v úrovni vědomí pod 200. Úroveň vědomí 200 je zlomová hranice, kde začíná duchovní Moc. To dole pod ní je Síla a všichni, kdo se tu nachází, jen ze systému berou, nic do něho nedávají. A pro tyto lidi je nejbližší úroveň, na kterou mohou dosáhnout, 4D - Astrální a pseudoastrální svět. Shamballa jako taková je od 9D nahoru. Proto je dobré zasvěcení od co nejvíce vyčištěného mistra. Bohužel jsou mistři a mistři a mnozí z vás je nerozeznají. Ti, kteří předávají manuály s mým jménem, by mohli být těmi správnými... Více o dalších "mistrech a Shamballách" na mých stránkách

   Míla
   www.sambala1024.cz nebo www.shamballa1024.com

   Vymazat
 10. This Friday will be the long talked about Mayan etc. December 21st, 2012 end of the world date. When that date comes and goes, it will be time to examine forensically exactly who was behind the various Nibiru, Planet X, photon belt, rapture etc. stories that all predicted the death of 80% or more of all humans. We need to do this because a very real plot to start World War 3 and a fake end-times did exist and, although the plot has been stopped, many extremely dangerous mass murderers behind this satanic scheme still walk the corridors of power in the West.  The purge of the over 26 pentagon generals who and the fall of the Bush family are just a start. We need to deal with the rest of the cabal in order to make sure that humanity will never again be enslaved.
  .....
  .....
  Nonetheless, Keenan has still not been able to actually start dispersing any of the funds because he is still being blocked at some mysterious level. The man who was supposed to help him remains in jail in Indonesia.  This writer was also shown bunkers full of gold and cash last week but I have not been given permission to publish any photographs of them. However, we believe that the new government in Japan and the soon to be new government in Korea will coordinate with the new bosses in China and the re-elected Obama government to release a flood of money to the people of the world soon. We would like to believe it will happen in time for the December 25th solar new year celebration known as Christmas.  However, that depends on all the players giving up selfish thoughts.


  zdroj http://benjaminfulford.net

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A nešlo by to přeložit i pro ty, co tou angličtinou tak dobře nevládnou? Dík.

   Vymazat
 11. http://www.youtube.com/watch?v=5-88_yjiyRI&list=PL4B5726B0083416CE&index=33

  OdpovědětVymazat
 12. Docela zajímavé pojednání kolem vzestupů, postupů atd.
  Mě např. zaujal Mílův výklad k meditaci.Jde vidět, že s tím má zkušenosti a já mohu dosvědčit, že je kladný výsledek meditace právě ten, jak Míla píše.Já sama bych to takto pěkně popsat neuměla.Komu meditace tento pocit nedává, tak ji neprovádí správně. To vše k řečenému.
  Zlatý věk,je tu v článku také pěkně vyložený.Je to právě to období,kdy se v člověku zvednou emoce a on sám zatouží po dobru, lásce,skutečné spravedlnosti.Bude to období,kdy bude přibývat lidí,co budou opět dbát na své jednání a morálku.Tím základním kamenem jsme my všichni,kteří začínají nebo již začali hledat tu velkou Pravdu.Ti probuzení. Přítomnost probuzených dušiček je důkazem, že jsme vskutku na prahu této velké doby.
  Autor článku se vyhnul tolik omývanému "3 dny temnoty". Já jej však doplním (vlastně zopakuji, co už jsem jednou napsala)Zjevení Jana začíná úvodem, že byl ve vytržení ducha.V čemž je základ celého děje.Ať už viděl sebepodivnější zvířata a děje, viděla to jeho duše, která vystoupila! To znamená, že celé zjevení je v obrazech (v jazyku ducha).Duše vnímá čas naprosto jinak, než člověk (náš rozum).Nedokáži, přiznám se,říci, jaké časové období jsou pro ducha 3 dny, ale jistě se jedná o velmi dlouhý časový děj.Pokud vidí duše špínu, pak jde o duševní (i morální)hnilobu.Stejně tak tma je duchovní prázdnota (opět to, co ubíjí duši).3 dny nejtemnější temnoty, jaká nikdy nebyla jest, že člověk nikdy neklesl tak hluboko.Na dobu pravěku zapomeňte! I okultisté vědí, že na začátku lidských dějin měl člověk k Bohu a k morálce mnohem blíže, než má dnešní "civilizovaný svět". Na začátku totiž měl člověk tělo astrální.Světelné. Ani Bible nelže.Ta píše: Člověk byl nahý.A nestyděl se za to.Žil s Bohem v jednotě.
  Takže,já osobně si jsem jistá, že ony tři dny temnoty už dlouhé údobí prožíváme a s velkou pravděpodobností ony "tři dny" se blíží ke konci.Domnívám se, že podkladů pro takové tvrzení se dá najít ve společenosti víc než dost.
  Dovolila jsem si zase trochu delší dodatek ke článku autora, jen,co jsem chtěla doplnit,jinak celkově se mi článek velmi líbil a děkuji za něj.

  dan.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. od té doby se ledacos změnilo takž zjevení Jana ani jiná proroctví už nemusí platit, lidé se změnili k lepšímu, pro to ani velké katastrofy nebudou !

   tři dny temnoty budou ale ve vnitř každého který vzestupuje

   Vymazat
 13. Co je smyslem života člověka? Být kladnou složkou Tvůrčího díla. To jak k tomu dojde je na každém z nás, na naší snaze, pochopení a uvědomění. Příjemnější, ale to neznamená lehká, je cesta dobrovolné změny. Aby mohla tato změna nastat, musí přijít naše aktivita a z ní vzejít pochopení. Nemyslím, že se musím stát nejdřív temným, abych se stal skrze tuto zkušenost dobrým. Ale kdo chce být učen bičem, ten tuto cestu volí a ve své velikosti i hlásá.
  S pozdravem Radbůza.

  OdpovědětVymazat
 14. nechcem sa tu nikoho dotknuť ale kopa ľudí sa tvarí ako odbornici a zdvôvodňuju veci ako sa im hodí,


  mayovia rozpravali o cyklickom čase ktorý sa zmení na linearný,preto nechapem odpojenie od linearneho času a strata kratkodobej az dlhšej pamate na pár dní,


  akos a môžete odpojiť od linearneho ked žijeme cyklicky čas ešte stale?

  ak je niečo linearne tak je to večne,lebo do svojho vzniku ide do nekonečna.

  dalej to že stracate kratkodobu pamäť tak ako ja nie je o vzostupe ale o tom ,že prímate chemiu cez potraviny a cez dychacie cesty ,chemitrals,vám asi niečo hovorí že?.

  je zvlaštne že mayovia spomínaju očistný oheň a to iste spomina Ježiš v biblii,ten čo príde po mne s ohnom pokrstený bude ,tak rád by som prišiel z ohňom ,ale neni mi dane.daniel je prorok posledných dní,ma tam zapečatene proroctvo o nich,

  a je zrovna zaujímave že prežil oheň z pece,na základe viery v PánaBoha stvoriteľa neba i zeme,a tí čo ho tam hodili uhoreli,len zlí ľudia hodia človeka do ohňa,to je jasne,

  a tak tu máme nadherne proroctvo o posledných dnoch pred koncom,koncom zla a jeho nochsledov a podskokov.

  ten kto spravdolivý jest nemá čoho bať.a v ten deň bude presne tam kde má tak ako zlý..a v tom je sila a mudrosť PánaBoha stvoriteľa neba i zeme,preto spravil z Ježiša cestu a branu k sebe ,a podmoienku musíš uveriť a dal ho ľudom skrze bibliu,a nepodlezie nik, kto skutočne neuveril srdcom....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aký múdry anonymný, to Ježiš nerobil. Hi

   Vymazat
  2. a proč skrze Bibli, Ježíš nikde o žádné Bibli nepsal ani nemluvil , nepřišel sem napsat žádnou knihu, tu sepsali lidé

   Vymazat
  3. s pohledem na krátkodobou paměť souhlasím. Taky mám za to, že hodně senilních lidí tvoří konzumace běžných potravin, tak i vzduch v čele s pitnou vodou v našich domácnostech. Jediné co mi dává smysl jak si to každý sám na sobě může ověřit, tedy chemické vlivy valící se na člověka každodenně ze všech směrů je, že zakusí alespoň na měsíc čistě živé potraviny neboli v aj(raw food). Mysl se takhle opravdu bystří a tělo vyživuje a uzdravuje. Napadlo mě něco k zamyšlení: Jestliže nám příroda dala tak dokonalý biologický stroj jakým je naše lidské tělo, které se každý den samočinně stará a bojuje o náš život, tak proč udělala ve vší dokonalosti tak marginální chybu, když se tento stroj časem rozpadá a navrací se matce zemi mnohdy v šílených bolestech. Nedá mi to tázat se, jestli za tím nestojí rozhodnutí člověka. Aneb roste hnojená rostlina lépe, než ta co hnojena nebyla? Můžeme se taky přirovnat k rostlině?
   L.

   Vymazat
 15. A možná je nakonec všechno úplně jinak - viz níže uvedené dva odkazy na velmi zajímavé články:
  http://tech.ihned.cz/c1-49065440-konec-mayskeho-kalendare-v-roce-2012-omyl-tvrdi-cesti-badatele

  http://chichcalan.com/history/kalendar.htm

  Možná by stálo za úvahu, milý Orgonete, to použít jako hlavní článek, ne jen jako odkaz tady v diskusi. Zvážení nechám na tobě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Věda lže od té doby co existuje...

   Vymazat
  2. Vzestup se neřídí žádnými kalendáři , už neřešte kalendáře ale to co nyní probíhá

   Vymazat
 16. A ještě jeden moc zajímavý článek o objevech v Xultúnu (Guatemala)
  http://technet.idnes.cz/konec-sveta-nebude-nejstarsi-maysky-kalendar-saha-dal-do-budoucnosti-1i8-/veda.aspx?c=A120511_195347_veda_mla

  OdpovědětVymazat
 17. Zajímavé, každopádně nedotažené...Vy, kteří věříte na pátou dimenzi, pořád jen chodíte okolo a míjíte tu Pravdu s velkým P. Ježíš Kristus je ta Pravda, cesta i život a nikdo nepřichází k Otci než zkrze něj. Veškeré Písmo(Bible) pochází z Božího Ducha a je dobré k učení, k usvědčování, k nápravě, k výchově ve spravedlnosti, aby Boží člověk byl náležitě připraven ke každému dobrému činu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Další majitel pravdy...

   Vymazat
  2. Panečku, tak ty máš dost, nezlob se (:-))) Co nesnášim, tak oblbování lidí nějakým křesťanstvím. Ježíš neexistuje, pokud byl, tak to byl max. dnešní léčitel a všichni ho měli za boha. Víš kolik vražd už bylo kvůli křesťanství? Místo toho, aby lidi věřili v sami sebe, tak věří v něco co není a jsou na tom závislí. Stávají se z nich jen fanatici, co to nikam nedotáhnou. A pokud by si viděl do D5, tak zjistíš, že tam opravdu bůh není. My jsme bohy svého života, nesvěřujte životy někomu, kdo neexistuje, nebo si Vás může podmanit...Podívej se na Jehovisty, Allah Akbar a kdo ví co ještě, jedni nedají své děti operovat a druzí vyřvávají svého boha za účelem vraždění..nepříjde mi to normální. Tauri

   Vymazat
  3. Bůh , prvotní stvořitel , Ježíš , andělé atd atd , to vše existuje nezávisle na tom jestli tomu někdo věří nebo ne , a nemá to nic společného s dnešními církvemi..ty si to jen přivlastnili s tím že jen oni mají patent , na rozum a na spojení s těmito bytostmi atd.Prvotní stvořitel je všude ve všem, takže i v 5d nebo v tvém psacím stole .setkal si se s ním před tvým narozením, jen si to už nepamatuješ .v příštím životě budeš třeba Jehovista ,nebo Islámec , a pak v jednom z dalších najednou otevřeš oči :-)

   Vymazat
  4. me sedi ze jezis spaceman :) na tenhle level to muzem dotahnout taky, nekteri sou uz ted i dal, staci vedet ze temi bohy sme kazdej z nas ... nevidim jediny duvod proc oslavovat pouze nektereho boha nebo prostrednika, kazdy sme soucasti vseho a kazdy sme tolik mocni kolik mame spriznenych dusi a viry v sebe. muzem toho zneuzivat nebo se navzajem doplnovat.


   jsou ovce ktery potrebuji vest to chapu a klidne mi muzou rikat boze nic to ale nemeni na tom ze bohem zvladnou byt taky, dokud kazdej z nas nebude prispivat svym dilem tak se z te cyklosmycky nedostane :)

   Vymazat
  5. Tauri to napsal/-a naprosto přesně! Když je ten křesťanský bůh všemohoucí a vševědoucí, tak ke spojení s ním není potřeba žádných prostředníků (=církví a jejich prelátů a páterů), ti jsou tu jen na to, aby oblbovali dav a tím nad ním získávali moc. Včetně té jejich zpovědi z hříchů - dobrý způsob, jak se na každého dozvědět to nejhorší a pak s ním klidně přes to vědomí manipulovat tím, že v něm zakotvím pocit viny a on pak bude skákat, jak panáci ve Vatikánu pískají. Moje odpověď na to byla už v osmi letech věku jednoznačné: "Túúúúúdle!" Zasekla jsem se a do kostela už mě nikdo nedostal vyjma případů, kdy to bylo spojeno např. s pohřbem někoho, s kým jsem se tam šla rozloučit, protože jsem ho měla ráda a vážila si ho.

   Vymazat
 18. Na Reikiwebíku chtěli vysvětlit ten slogan na konci a tady je podobné a tak to i tu vysvětlím:

  [quote]Prosil bych vysvětlit ten slogan, pane šéf.[/quote]

  Slogan je velice jednoduchý. Znamená, že si nejdříve musíme vyčistit tu naší temnou stránku v nás, tu falešnou temnotu, se kterou většina z nás "bojuje" celý život. Jsou to všechny negativní emoce, vzorce chování, strachy, masky, traumata, ponižování, stud, vina, lítost, sebelítost, bezmoc, nejistota, hněv, agrese, nadřazenost atd. Prostě všechno to, co nám vadí jak u nás samých, tak i u druhých, tak i třeba u tohoto článku nebo i u jiných článků atd. :D Bez toho se nemůžeme posunout dál.

  Mnoho lidí popírá temnotu v sobě. Často říkají, že se přeci má žít láska a pouštět si do sebe světlo, žít ve světle, já jsem světlo... Ale i při pouštění světla se zase ukáže ta falešná temnota v nás. Tím, že ji v sobě popřu, neznamená, že ji mám vyřešenou. To je dualita ve které žijeme - tedy ještě. A mistrovsví je, že pochopím Temnotu jako takovou (polarita ke světlu), když si v sobě vyřeším falešnou temnotu. Přijmu tu mou temnou stránku v sobě. Vyřešením falešné temnoty ve mně se stávám Mistrem Temnoty.

  Žijeme v polaritním vesmíru a jedna strana polarity je Temnota - ženský princip a druhá polarita je Světlo - mužský princip. Jakmile srovnám obě tyto části v sobě, stanu se Mistrem Světla. To je, začnu žít v Jednotě se Vším-Co-Je.

  Míla

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Temné stránky hledačů světla o tom zasvěceně hovoří jenže...
   Je tu ještě jiná temnota proti které není obrany, aspoň myslím...
   Temnota o které nevíme...

   Vymazat
 19. Bibli sepsali lidé X let po odchodu Mistra, on nic nenapsal i když psát uměl, dále byla Bible upravovaná nejen církvemi , a dále je to kniha psaná v podobenstvích,, nemůže se brát do slova je třeba ji chápat srdcem , ne rozumem , veškeré písmo Bible napsali lidé , a nenapsali vše co Ježíš hlásal, není tam ani to že jedna z největších učednic Ježíše byla Marie Magdalena , sám mistr řekl že, - Ještě je hodně toho co bych vám měl říci , ale nyní by jste tomu nerozuměli !!
  Proto promlouvá znovu v této době , na konci času , Ježíš spolupracuje se všemi kteří se podílejí na vzestupu ,andělé archandělé, jiné civilizace , ti co nevěří v Ježíše , nejdou špatnou cestou, jen se trochu na té cestě zdrží .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. když se v dnešním 21.století potýkáme s tím, že je z člověka dělán blbec zbavovaný uvědomnění si sebe sama, své kreativity od dětství díky školství, které nám vštěpuje jak se máme chovat. Zpracovaní rodiče nám zase říkají jak jednat. Do toho je vše podpořeno zábavním průmyslem, kopou umělých potravin na každém rohu pro rozostření naši duchovní stability a výdobytky ,,moderní" techniky, která jde oficiálně kupředu jen tehdy, je-li zaplacen předešlý výzkum a vývoj. A teď mi řekněte, že bible není zfušovaná a zfalzifikovaná někým, kdo o to měl jistě zájem. Protože ovládat lidi o to je sakra veliký zájem. Bible navíc skrývá šifry, takže jistě byla psána inteligentními lidmi. Měl bych tyto lidi snad nazvan bytostmi, nebo entitami? Kdo stojí za biblí? Dle mého názoru by musel bibli napsat nadčlověk. Co vše tato kniha před námi skrývá svými informacemi, kterými si nemusíme být ani vědomi?

   Ládis.

   Vymazat
 20. Toto bolo celkom dobre napísane Ladis.,to by ma tiež zaujímalo kto boli autori biblie a jej rozlúštenie pretože každy ju vykladá inak.Sú tam asi samé symboliky a metafory je to zaujímavé..........A k tomu článku od Teba Míla bolperfektný ako vždy a týmto Ťa aj srdečne pozdravujem - Vlasta z Trávnice

  OdpovědětVymazat
 21. Krásně napsané.Držím Vám palečky i u nohou.. at i Vaše další práce jsou naplněna láskou .
  Serpentdios

  OdpovědětVymazat

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, nikoliv pouze urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností.