18. března 2016

USA požádaly Rusko o urgentní pomoc po severokorejských hackerských útocích na řídící systémy metra ve Washingtonu a San Francisku

USA požádaly Rusko o urgentní pomoc po severokorejských hackerských útocích na řídící systémy metra ve Washingtonu D. C. a San Francisku

Zdroj: http://www.whatdoesitmean.com/index2014.htm
March 17, 2016
By: Sorcha Faal, and as reported to her Western Subscribers
Překlad: Orgonet
Odkazy vedou na články v angličtině.


Zajímavá zpráva ruské Federální bezpečnostní služby (FBS) pro vnitřní potřeby Kremlu dnes praví, že v minulém týdnu bylo umožněno, aby se konala videokonference dvou „řídících osob vysokého stupně“ z oddělení kyberbezpečnosti americké FBI s jejich protějšky, experty na počítačovou bezpečnost v moskevském metru (nejvytíženější systém metra mimo Asii a 5. nejdelší ve světě), poté, co byly prováděny „setrvalé a devastující“ útoky proti systému Metro Rail ve Washingtonu, D. C., s Bay Area Rapid Transit (BART) v San Franciscu.Podle této zprávy byl „naléhavý požadavek“ na tuto videokonferenci vydán americkými experty na kyberbezpečnost FBI proto, že potřebovali „pomoc/odborné rady“ ohledně softwaru „uzavřeného systému“ používaného pro řízení moskevského metra, na rozdíl od software „otevřeného systému“ používaného v amerických systémech podzemních drah.

Jak vysvětluje zpráva, problematika „otevřeného systému“ a „uzavřeného systému“ softwaru pro řízení dopravního systému vyvstala poprvé v roce 2014, mezi březnem a srpnem, kdy se pod „nepřetržitý a devastující útok“ virem, který byl zřejmě instalován nejméně na 60 počítačů Severní Koreou, dostalo metro v Seoulu (Jižní Korea)


Dle zprávy Státní výzvědná služba Jižní Koreje (NIS) analyzovala tento domnělý virus pocházející ze Severní Koreje, a podělila se o svá zjištění s ruskou FSB (a s dalšími rozvědkami), které poté přikázaly, aby moskevské metro uzavřelo svůj dálkový přístup ke svému softwaru, vzhledem k tomu, že to může být velmi nebezpečné – na rozdíl od Ameriky, která se rozhodla ponechat si dálkový přístup ke svému systému nezměněn.

Nebezpečí pro otevřený otevřený software amerického dopravního systému se ukázalo v roce 2015, kdy virus napadl metro ve Washingtonu D. C., což si vyžádalo jednu oběť na životě, a poté se v celém počítačovém systému tak rozmohl, že tento týden museli provést nouzovou historickou 29hodinovou odstávku celého metra, aby mohli změnit celý software dopravního systému z „otevřeného přístupu“ na „uzavřený přístup“, přičemž jim „pomáhali/radili“ bezpečnostní experti z moskevského metra a FSB. Podobně je v USA ohrožen dle zprávy i dopravní systém BART v San Franciscu, který zůstává v „otevřeném přístupu“, a má rovněž neustálé problémy kvůli tomuto viru.

USA a Jižní Korea sice dle zprávy právě provádějí své „největší vojenské cvičení v historii“ na zastrašení Severní Koreje, ale Obamův režim se z „neznámých/nejmenovaných“ důvodů rozhodl, že se nebude plně chránit přes podobnými severokorejskými útoky – což se jeví jako nanejvýš pošetilé, protože tato „samotářská říše“6 000 vycvičených vojenských hackerů, schopných zničit důležitou infrastrukturu a dokonce zabíjet, před nimiž již varovalo mnoho expertů
March 17, 2016 © EU and US all rights reserved. Permission to use this report in its entirety is granted under the condition it is linked back to its original source at WhatDoesItMean.Com. Freebase content licensed under CC-BY and GFDL.

8 komentářů:

 1. "O.režim se z „neznámých/nejmenovaných“ důvodů rozhodl, že se nebude plně chránit přes podobnými severokorejskými útoky"
  Některé zdroje uvádějí, že sever. korea je pokusná laboratoř c.i.a.
  Poznámka pod čarou: Tento článek není konspirační teorie, včera metro ve Washing. stálo.

  OdpovědětVymazat
 2. Whatdoesitmean je zdroj informací přímo od samotného Boha!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. stejně jako Orgonet ? tady se pořád míchají hrušky s jablky ..a nevadí to nikomu --..-

   Vymazat
  2. To bylo myšleno ironicky..ale ty bereš vážně jekékoli lichotky ohledně svého vydění světa..

   Vymazat
  3. K anonymnímu 19. března 2016 20:09 Tak proč sem lezete?

   Vymazat
  4. Protože mu to OrgoNet dovolil

   Vymazat
  5. Všichni nás testujou a všichni se baví

   Vymazat

Komentáře prosím pouze věcné, k tématu, informačně přínosné, nikoliv pouze urážky autorů článků.
Komentáře moderuji podle svých časových možností.